Рішення № 85737608, 19.11.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2019
Номер справи
480/3834/19
Номер документу
85737608
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 листопада 2019 р. Справа № 480/3834/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Кравченка Є.Д., розглянувши в порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66) Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про стягнення грошової компенсації,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з позовною заявою до Державної установи "Шосткинська виправна колонія № 66" Північно-Східного межрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробацїї Міністерства юстиції України (далі - відповідач), в якій просить стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 21.07.1974 грошову компенсацію за належні до видачі предмети речового майна в сумі 8460,03 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що після звільнення зі служби, установою не проведено кінцевий розрахунок, а саме: не виплачено грошову компенсацію за належні до видачі предмети речового майна у сумі 8460,03 грн. Не отримавши грошову компенсацію, позивач звернувся до керівництва державної установи із заявою про її погашення. У здійсненні виплат відповідачем було відмовлено з підстав відсутності фінансування. На думку позивача, такі дії є протиправними, оскільки вказані підстави відмови не передбачені діючим законодавством.

15.10.2019 до суду надійшов відзив державної установи "Шосткинська виправна колонія (№66)", у якому відповідач проти позовних вимог заперечував та зазначив, що враховуючи відсутність коштів на виплату грошової компенсації, здійснити зазначену виплату на час звільнення позивача зі служби та на теперішній час не має підстав. За наявності кошторисних призначень та наявності коштів на відповідні цілі компенсація буде виплачена.

Ухвалою суду від 27.09.2019 відкрито провадження у даній справі, справу призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що наказом державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66)" від 02.07.2018 № 72/ОС-18 ОСОБА_1 звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України за пп. 4 п. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" (у зв`язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів) (а.с. 8).

Під час звільнення ОСОБА_1 відповідачем не була проведена виплата грошової компенсації за неотримане речове майно на загальну суму 8460,03 грн.

23.08.2019 ОСОБА_1 звернулася до начальника державної установи "Шосткинська виправна колонія (№66)" із зверненням, в якому просила виплатити їй компенсацію за неотримане речове майно в сумі 8460,03 грн. (а.с. 10).

Листом від 06.09.2019 № 5/446 відповідач повідомив позивача, що станом на день звільнення 02.07.2018, на протязі 2018 року та на день звернення 23.08.2019 бюджетні асигнування для виплати даної компенсації установі не виділялись, при наявності кошторисних призначень та наявності коштів на відповідні цілі позивачу буде виплачено грошову компенсацію за речове майно у встановленому порядку, про що його буде повідомлено додатково (а.с. 11).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 23 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" держава забезпечує соціальний захист персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відповідно до Конституції України, цього Закону та інших законів України. Умови грошового і матеріального забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплата праці працівників кримінально-виконавчої служби визначаються законодавством і мають забезпечувати належні матеріальні умови для комплектування Державної кримінально-виконавчої служби України висококваліфікованим персоналом, диференційовано враховувати характер і умови служби чи роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій та професійній діяльності і компенсувати персоналу фізичні та інтелектуальні затрати.

На осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюється соціальний захист поліцейських, визначений Законом України "Про Національну поліцію", а також порядок і умови проходження служби, передбачені для поліцейських. Умови і розміри грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників кримінально-виконавчої служби визначаються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 № 578 "Про забезпечення речовим майном персоналу Державної кримінально-виконавчої служби", затверджений Порядок забезпечення речовим майном персоналу Державної кримінально-виконавчої служби (далі по тексту - Порядок), який визначає механізм речового забезпечення персоналу Державної кримінально-виконавчої служби - осіб рядового і начальницького складу, спеціалістів, які не мають спеціальних звань, та працівників, які працюють за трудовими договорами.

Пунктом 23 Порядку визначено, що грошова компенсація замість предметів речового майна особистого користування, що підлягають видачі особам рядового і начальницького складу, виплачується згідно з пунктом 60 цього Порядку. Вартість предметів речового майна особистого користування визначається ДПтС відповідно до їх закупівельної вартості.

За приписами пункту 27 Порядку під час звільнення із служби особам рядового і начальницького складу за їх бажанням може видаватися речове майно особистого користування, яке не було ними отримано на день звільнення, або виплачуватися грошова компенсація за нього за цінами, що діють на день підписання наказу про звільнення.

Відповідно до п. 60 Порядку для виплати персоналу грошової компенсації за належні до отримання предмети речового майна особистого користування оформляється довідка про виплату грошової компенсації за належні до видачі предмети речового майна за формою згідно з додатком 7 у двох примірниках, перший з яких подається бухгалтерії органу чи установи для виплати компенсації, другий додається до арматурної картки.

Згідно довідки Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66)" про виплату грошової компенсації за належні до видачі предмети речового майна № 131, загальна сума до виплати компенсації ОСОБА_1 складає 8460,03 грн. (а.с. 9).

Отже на час підписання наказу від 02.07.2018 № 72/ОС-18 про звільнення ОСОБА_1 , позивач мала право на грошову компенсацію за належні до видачі предмети речового майна, які вона не отримала в період проходження служби.

Посилання відповідача на абз. 2 п. 22 Порядку, як на підставу невиплати грошової компенсації, у зв`язку з відсутністю коштів є необґрунтованими, оскільки пункт 22 Порядку регулює порядок виплати грошової компенсації за речове майно не звільненим особам, а тим, хто продовжує службу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Державна установа "Шосткинська виправна колонія (№66)", як суб`єкт владних повноважень, не довела правомірності невиплати грошової компенсації за належні до видачі предмети речового майна на суму 8460,03 грн.

Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66)" на користь позивача грошову компенсацію за належні до видачі предмети речового майна на суму 8460,03 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66)" сплачену суму судового збору в розмірі 768,40 грн.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66) Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про стягнення грошової компенсації - задовольнити.

Стягнути з Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№66)" (Сумська область, Шосткинський район, с. Гамаліївка, вул. Івана Скоропадського, 57-А, код ЄДРПОУ 08565084) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) грошову компенсацію за належні до видачі предмети речового майна в розмірі 8460,03 грн. (вісім тисяч чотириста шістдесят) грн. 04 коп.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№66)" (Сумська область, Шосткинський район, с. Гамаліївка, вул. Івана Скоропадського, 57-А, код ЄДРПОУ 08565084) судові витрати у вигляді судового збору в сумі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп., сплаченого при зверненні до суду.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко