
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3166/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді – Клочка К.І.,
за участю:
секретаря судового засідання – Вязун К.Ю.
представника позивача – Масюк П.С.,
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Полтавській області до Приватного акціонерного товариства "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
22.08.2019 Головне управління ДФС у Полтавській області (надалі - позивач або ГУ ДФС у Полтавській області) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" (надалі - відповідач або ПрАТ "БУ №9 "Полтаванафтогазбуд") про стягнення податкового боргу у розмірі 1257552,43 грн, а саме:
- з податку на додану вартість у сумі 938646,32 грн;
- з орендної плати з юридичних осіб у сумі 227861,92 грн;
- з земельного податку з юридичних осіб у сумі 43518,83 грн;
- з податку на нерухоме майно у сумі 10042,50 грн;
- з податку на доходи фізичних осіб у сумі 30924,85 грн;
- з рентної плати за спеціальне використання води у сумі 21,61 грн;
- з екологічного податку у сумі 6536,40 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідачем не сплачено у строк, визначений податковим законодавством, узгоджену суму податкового боргу.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 27.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов.
Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату, місце розгялду справи повідомлений належним чином та своєчасно.
Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
З урахуванням наведеного, суд визнав за можливе розглядати справу за даної явки та наявними у справі матеріалами.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.
За відповідачем числиться податковий борг у розмірі 1257552,43 грн, а саме: з податку на додану вартість у сумі 938646,32 грн, з орендної плати з юридичних осіб у сумі 227861,92 грн, з земельного податку з юридичних осіб у сумі 43518,83 грн, з податку на нерухоме майно у сумі 10042,50 грн, з податку на доходи фізичних осіб у сумі 30924,85 грн, з рентної плати за спеціальне використання води у сумі 21,61 грн, з екологічного податку у сумі 6536,40 грн, що виник за таких обставин.
Відповідачем подано до Полтавської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області наступні податкові декларації з податку на додану вартість: №9270512473 від 18.12.2017, якою визначено сума податкового зобов`язання в розмірі 119171,00 грн за листопад 2017 року; №9296281126 від 19.01.2018, якою визначено сума податкового зобов`язання в розмірі 102804,00 грн за грудень 2017 року; №9226736226 від 17.10.2018, якою визначено сума податкового зобов`язання у розмірі 325369,00 грн за вересень 2018 року; №9306749840 від 16.01.2019, якою визначено сума податкового зобов`язання в розмірі 285600,00 грн за грудень 2018 року; №9098146355від 13.05.2019, якою визначено сума податкового зобов`язання у розмірі 1200,00 гривень за березень 2019 року.
Так, за деклараціями з ПДВ загальний розмір задекларованого податкового зобов`язання становить 834144,00 грн.
Пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України визначено, що податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з митної справи, а згідно пункту 36.3 статті 36 Податкового кодексу України податковий обов`язок є першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника, крім випадків, передбачених законом.
Пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України визначено, податкова декларація, розрахунок (надалі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Крім того, згідно пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
Статтею 203 Податкового кодексу України встановлено, що податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов`язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають зі останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Таким чином відповідач мав сплатити суму податкового зобов`язання у наступні строки за деклараціями: №9270512473 від 18.12.2017 до 30.12.2017, №9296281126 від 19.01.2018 до 30.01.2018, №9226736226 від 17.10.2018 до 30.10.2018, №9306749840 від 16.01.2019 до 30.01.2019.
Однак, у порушення положень вимог статті 203 Податкового кодексу України, зобов`язання за вказаними деклараціями відповідачем не сплачені.
Таким чином, за деклараціями з ПДВ загальна сума заборгованості склади 834144,00 грн.
Також, 25.06.2018 ГУ ДФС у Полтавській області проведено камеральну перевірку відповідача питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов`язань до бюджету у лютому-грудні 2017 року.
Перевіркою встановлено, що у порушення вимог податкового законодавства ПрАТ “БУ №9 “Полтаванафтогазбуд” несвоєчасно сплачено податкові зобов`язання з ПДВ за січень червень 2017 року із затримкою сплати зобов`язання, що перевищує 30 календарних днів. За результатами перевірки складено акт №5887/16-31-12-13-30/01291471.
На підставі вказаного акта позивачем винесено податкове повідомлення-рішення №0045251213 від 12.07.2018, яким визначено штраф у розмірі 98723,05 грн.
Так, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставам зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податкові зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (пункт 57.3 статті 57 Податкового кодексу України).
З урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (пункт 56.18 статті 5 Податкового кодексу України).
Вказане податкове повідомлення-рішення в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось.
Враховуючи вищезазначені положення податкового законодавства, грошове зобов`язання за податковим повідомленням-рішенням №0045251213 від 12.07.2018 є узгодженим.
Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України, нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
На підставі підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України позивачем розраховано пеню у загальному розмірі 5779,27 грн на декларацію з ПДВ №9092123513 від 18.05.2017 розмірі 2378,64 грн та на декларацію з ПДВ №9140267586 від 19.07.2017 у розмірі 3400,63 грн.
Пунктом 2 розділу 3 Порядку ведення органами ДФС України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422 (надалі - наказ №422) визначено, що після рознесення сум до ІК автоматично проводиться розрахунок пені за правилами, визначеними главою 7 цього розділу, та проведення відповідних операцій щодо нарахування пені в ІКП.
Пунктом 7 розділу III наказу №422 передбачені правила нарахування та погашення пені за несвоєчасно сплачені суми платежів, що контролюються органами ДФС.
Згідно вказаного наказу №422 нарахування пені розпочинається, зокрема, після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня:
1) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов`язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного Податковим кодексом України;
2) при нарахуванні суми грошового зобов`язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно з Податковим кодексом України;
у день настання строку погашення податкового зобов`язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
у день настання строку погашення податкового зобов`язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб та/або органом ДФС під час перевірки такого податкового агента.
Нарахування пені, крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2 та 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 глави 12 розділу II Податкового кодексу України, здійснюється у день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу).
Таким чином, за відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість у загальному розмірі 938646,32 грн.
Також за відповідачем числиться податковий борг з орендної плати з юридичних осіб з орендної плати з юридичних осіб у сумі 227861,92 грн.
Так, відповідачем подано до Полтавської ОДПІ ТУ ДФС у Полтавській області наступні податкові декларації з плати за землю:
- №9022962246 від 17.02.2017, за якою обліковується заборгованість з орендної плати за звітні місяці 2017 року (листопад та грудень) у загальному розмірі 27041,24 грн;
- №9024724858 від 19.02.2018, за якою обліковується заборгованість з орендної плати за звітні місці 2018 року у загальному розмірі 162247,54 грн.
Як визначено у пункті 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов`язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
За податковими деклараціями з плати за землю (орендна плата) загальна сума заборгованості складає 189288,78 грн.
15.12.2017 ГУ ДФС у Полтавській області проведено камеральну перевірку з питання порушення термінів сплати сум податкового зобов`язання з орендної плати, визначеного у податковій декларації з плати за землю (у частині орендної плати) за 2013 рік за результатами якої складено акт №7851/16-31-12-13-30/01291471.
Перевіркою встановлено, що у порушення вимог податкового законодавстві ПрАТ “БУ № 9 “Полтаванафтогазбуд” несвоєчасно сплачено податкове зобов`язання з орендної плати по податковій декларації з плати за землю (у частині орендної плати) за 2013 рік у сумі 1368,02 грн, затримка сплати зобов`язання перевищує 30 календарних днів.
На підставі вказаного акта винесено податкове повідомлення-рішення №0048041213 від 28.12.2017, яким визначено штраф у розмірі 273,61 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось.
Враховуючи вищезазначені положення податкового законодавства, грошове зобов`язання за податковим повідомленням-рішенням №0048041213 від 28.12.2017 є узгодженим.
На підставі підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України позивачем розраховав пеню у загальному розмірі 38299,53 грн на декларації з плати за землю №9004939808 від 07.02.2013, №9006684883 від 15.02.2013 та № 9007604035 від 18.02.2014.
Таким чином, з орендної плати з юридичних осіб за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 227861,92 грн.
Судом встановлено, що за відповідачем числиться заборгованість з земельного податку юридичних осіб у сумі 43518,83 грн.
Так, на виконання вимог податкового законодавства відповідачем подано наступні податкові декларацію з плати за землю:
- №90229020738 від 17.02.2017 (дата заповнення 31.01.2017), за якою розраховано річну суму земельного податку на 2017 рік у розмірі 31781,90 грн;
- №9024724059 від 19.02.2018, за якою розраховано річну суму земельного податку на 2018 рік у розмірі 31781,90 грн.
Як визначено пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичні осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженні земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівним частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов`язку подання щомісячні декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативи грошової оцінки землі.
Відповідно до пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов`язання щодо плати за землю визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельні ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Так, за вказаними податковими деклараціями з плати за землю числиться заборгованість у розмірі 37078,90 грн, що складається з податкового боргу:
- за податковою декларацією з плати за землю №90229020738 від 17.02.2017 (дата заповнення 31.01.2017), у розмірі 5297,00 грн, який виник у зв`язку з тим, що відповідачем сплачено земельний податок за листопад 2017 року у розмірі 2648,49 грн та за грудень 2017 року у розмірі 2648,51 грн;
- за податковою декларацією з плати за землю №9024724059 від 19.02.2018 у розмірі 31781,90 грн, який виник у зв`язку з тим, що відповідачем не сплачено земельні податок за 2018 рік.
Крім того, на підставі підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України податковим органом розраховано пеню на декларації з плати за землю №9006680643 від 15.02.2013 та № 9007603719 від 18.02.2014 у загальному розмірі 6439,93 грн.
Таким чином, загальний розмір податкового боргу з земельного податку становить 43518,83 грн.
Судом встановлено, що за відповідачем числиться заборгованість з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Так, відповідачем подано до Полтавської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області наступні звітні податкові декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:
- №9022872117 від 17.02.2017, за якою обліковується заборгованість у загальному розмірі 5200,00 грн;
- №9024723570 від 19.02.2018, за якою обліковується заборгованість у загальному розмірі 4842,50 грн;
Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об`єкта/об`єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (підпункт 266.7.5 пункт 266.1 статті 266 Податкового кодексу України). Як вказано у підпункті 266.6.1 пункту 266.6 статті 266 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Податок сплачується за місцем розташування об`єкта/об`єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (підпункт 266.9.1 пункту 266.9 статті 266 Податкового кодексу України).
Згідно абзацу “б” підпункту 266.10.1 пункту 266.10 статті 266 Податкового кодексу України податкове зобов`язання за звітний рік з податку юридичними особами сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Таким чином, податковий борг відповідача з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, складає 10042,50 грн.
Також судом встановлено, що за відповідачем числиться заборгованість з податку на доходи фізичних осіб та рентної плати за спеціальне використання води.
Так, 26.01.2016 Полтавською ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області проведено документальну планову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства щодо питань дотримання вимог податкового законодавства щодо правильної утримання та своєчасності сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб за період з 01.07.2012 по 30.06.2015, законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 16.07.2012 по 30.06.2015, за результатами якої складено акт №25/16-24-03-42/17.2-01291471.
Перевіркою встановлено, що у порушення вимог податкового законодавства ПрАТ “БУ №9 “Полтаванафтогазбуд” несвоєчасно сплачено до бюджету суми податку, утриманого із заробітної плати працівників.
На підставі вказаного акта винесено податкове повідомлення-рішення №0001781701 від 08.02.2016, яким визначено штраф у розмірі 254346,81 грн.
На підставі підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України податковим органом за період з 12.05.2016 по 21.12.2017 розраховано пеню на податкове повідомленням-рішенням №001781701 від 08.02.2016 у загальному розмірі 30 924,85 грн.
Відповідачем подано податкову декларацію з рентної плати №9298183116 від 07.02.2018 до якої додано розрахунок №1 з рентної плати за спеціальне використання вод яким визначено податкове зобов`язання за податковий (звітний) квартал у загальному розмірі 21,61 грн.
Відповідно до підпункту 251.1.4 пункту 251.1 статті 251 Податкового кодексу України рентна плата складається рентної плати за спеціальне використання води.
Як визначено у пункті 255.12 статті 255 Податкового кодексу України порядок подання декларації, строки сплат відповідальність платників рентної плати та контроль за її справлянням визначено статтями 257 і 258 цього Кодексу.
Згідно пункту 257.1 статті 257 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для ренти плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами д видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, ренти плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортував: нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводам транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України, дорівнює календарному місяцю.
Як визначено у підпунктах 257.2, 257.3 статей 257 Податкового кодексу України платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов`язань з рентної плати.
Платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки, зокрема: з рентної плати за спеціальне використання води - за місцем податкової реєстрації.
Сума податкових зобов`язань з рентної плати, визначена у податковій декларації податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації (пункт 257.5 статті 257 Податкового кодексу України).
Таким чином, за відповідачем числиться податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у загальному розмірі 30924,85 грн та з рентної плати за спеціальне використання води у загальному розмірі 21,61 грн.
Щодо підстав виникнення заборгованості відповідача з екологічного податку суд зазначити наступне.
Відповідачем подано до Полтавської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області наступні податкові декларації екологічного податку:
- № 9210076634 від 07.11.2016, за якою визначено податкове зобов`язання екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об`єктах у розмірі 217,98 грн;
- № 9269225359 від 06.02.2017, за якою визначено податкове зобов`язання з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об`єктах у розмірі 217,98 грн;
- № 9083658813 від 10.05.2017, за якою визначено податкове зобов`язання з екологічне податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єкта у розмірі 451,82 грн;
- №9155784757 від 08.08.2017 (дата заповнення 02.08.2017), за якою визнано податкове зобов`язання з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах у розмірі 2,08 грн;
- №9234868247 від 09.11.2017, за якою визначено податкове зобов`язання з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах у розмірі 260,41 грн;
- №9298437853 від 08.02.2018, за якою визначено податкове зобов`язання з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах у розмірі 5414,02 грн.
Пунктом 250.1 статті 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.
Відповідно до підпункту 250.2.1 пункту 250.2 статті 250 Податкового кодексу України платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об`єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об`єктів.
Таким чином, за відповідачем (з урахуванням переплати у розмірі 27,89 грн) обліковується податковий борг з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах у загальному розмірі 6536,40 грн.
У розумінні пункту 14.1.175 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг– це сума узгодженого грошового зобов`язання відповідачем не сплаченого у встановлений податковим законодавством строк, та непогашеної пені, нарахованої у визначеному законодавством порядку.
Відповідно до підпункту 59.1 пункту 59.4 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення- рішення.
Відповідно до вимог статті 59 Податкового кодексу України ГУ ДФС у Полтавській області сформовано податкову вимогу №48-15 від 11.11.2013, яку направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Суд зазначає, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 Податкового кодексу України, за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику). У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення (підпункти 42.2, 42.4 Податкового кодексу України).
Сторонами у справі доказів оскарження зазначеної податкової вимоги у встановленому законом порядку не надано.
Отже за відповідачем числиться податковий борг у розмірі 1257552,43 грн, що підтверджено розрахунком суми заборгованості, довідкою про суму податкового боргу та витягами з інтегрованої картки платника.
Докази сплати податкового боргу відсутні.
Пунктом 87.11 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач відзиву на позовну заяву, жодних заперечень чи доказів сплати суми податкового боргу до суду не надав.
Таким чином, позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Згідно частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Отже, відсутні підстави для розподілу судових витрат.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 72-77, 90, 139, 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 39461639) до Приватного акціонерного товариства "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" (вул. Шевченка 1 а, с. Терешки, Полтавський район, Полтавська область, 38762, код ЄДРПОУ 01291471) про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" (вул. Шевченка 1 а, с. Терешки, Полтавський район, Полтавська область, 38762, код ЄДРПОУ 01291471) податковий борг:
- з податку на додану вартість у сумі 938646,32 грн (дев`ятсот тридцять вісім тисяч шістсот сорок шість гривень тридцять дві копійки) на р/р 31119029016395, код класифікації доходів бюджету 14010600, отримувач Полтавське УК/Полтавський р-н/ 14010600, код отримувача (ЄДРПОУ) 38019526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;
- з орендної плати з юридичних осіб у сумі 227861,92 грн (двісті двадцять сім тисяч вісімсот шістдесят одна гривня девяносто дві копійки) на р/р 33216812016652, код класифікації доходів бюджету 18010600, отримувач Полтавське УК/отг с. Терешки/ 18010600. код отримувача (ЄДРПОУ) 38019526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;
- з земельного податку з юридичних осіб у сумі 43 518,83 грн (сорок три тисячі п`ятсот вісімнадцять гривень вісімдесят три копійки) на р/р 33217811016652, код класифікації доходів бюджету 18010500, отримувач Полтавське УК/отг с. Терешки/18010500. код отримувача ЄДРПОУ) 38019526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;
- з податку на нерухоме майно у сумі 10 042,50 грн (десять тисяч сорок дві гривні п`ятдесят копійок) на р/р31410513016652, код класифікації доходів бюджету 08010400, отримувач Полтавське УК/отг с. Терешки/18010400, код отримувача (ЄДРПОУ) 38019526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;
- з податку на доходи фізичних осіб у сумі 30 924,85 грн (тридцять тисяч дев`ятсот двадцять чотири гривні вісімдесят п`ять копійок) на р/р 33119340016652, код класифікації доходів бюджету 11010100, отримувач Полтавське УК/отг с. Терешки/11010100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38019526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;
- з рентної плати за спеціальне використання води у сумі 21,61 грн (двадцять одна гривня шістдесят одна копійка) на р/р 31418504016652, код класифікації доходів бюджету 13020200 отримувач Полтавське УК/отг с. Терешки/13020200, код отримувача (ЄДРПОУ) 38019526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998;
- з екологічного податку у сумі 6536,40 грн (шість тисяч п`ятсот тридцять шість гривень сорок копійок) на р/р 33117364016652, код класифікації доходів бюджету 19010300, отримувач Полтавське УК/отг с. Терешки/19010300, код отримувача (ЄДРПОУ) 38019526, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 18 листопада 2019 року.
Суддя К.І. Клочко