Ухвала суду № 85734040, 14.11.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.11.2019
Номер справи
160/6295/19
Номер документу
85734040
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

14 листопада 2019 року Справа № 160/6295/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бондар М.В.

при секретарі судового засідання Бурцевій Я.Е.

за участю:

представника позивача Гончаренко І.Б.

представника відповідача Шай А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі за позовом Акціонерного товариства "Оператор газопровідної системи "ДНІПРОГАЗ" до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області з питань безпечності харчових продуктів та захисту населення споживачів, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування припису, -

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Оператор газопровідної системи "ДНІПРОГАЗ" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 , в якій позивач просить визнати протиправним та нечинним припис Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області з питань безпечності харчових продуктів та захисту населення споживачів, винесеного до акту перевірки №001727 від 10.06.2019 року.

Ухвалою суду від 10.07.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження.

В судовому засіданні 14.11.2019 року представник відповідача надав клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення справи №160/3679/19. Представник позивача залишила вирішення питання щодо зупинення провадження у справі на розсуд суду.

Вирішуючи клопотання представника відповідача, суд зазначає наступне.

Висновком акту перевірки, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб`єктами господарювання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів №001727 від 10.06.2019 року встановлено, що громадянці ОСОБА_1 неправомірно здійснюються нарахування за послуги газопостачання шляхом приведення фактично використаного газу до стандартних умов, застосовуючи положення Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП №2496 від 30.09.2015 року, Кодексу ГРМ, додатків до Методики приведення об`єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 26.02.2004 року №116 та в порушення постанови НКРЕКП від 23.11.2018 року №1490.

В судовому засіданні представником позивача зазначено, що питання правомірності приведення обсягів розподіленого та спожитого природного газу (НКРЕКП) до стандартних умов було двічі предметом перевірки Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про що складені акти №118, №119 від 29.03.2019 року та винесені постанови про накладення штрафу на ПАТ "Дніпрогаз" за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу та здійснення заходів державного регулювання №501 та №502 від 05.04.2019 року.

Постановою НКРЕКП від 05.04.2019 року №502 накладено на ПАТ "Дніпрогаз" штраф за неправомірне визначення об`єму розподілу та споживання природного газу по побутовим споживачам на підставі даних комерційного вузла обліку приведених до стандартних умов шляхом застосування коефіцієнтів.

Отже, оскаржуваний припис Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області з питань безпечності харчових продуктів та захисту населення споживачів, від 10.06.2019 року та постанова НКРЕКП від 05.04.2019 року №502 винесені за допущення одного і того самого порушення. Відмінність полягає лише в тому, що оскаржуваний припис стосується споживача природного газу - ОСОБА_1 , а постанова №502 - усіх побутових споживачів природного газу.

Судом встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.10.2019 року у справі №160/3679/19 за позовом ПАТ "Дніпрогаз" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови, позовні вимоги ПАТ "Дніпрогаз" задоволено частково:

- визнано протиправною та скасовано постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 05.04.2019 року №502 «Про накладення штрафу на ПАТ «Дніпрогаз» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу та здійснення заходів державного регулювання» в частині:

пункту 1 резолютивної частини, яким накладено штраф у розмірі 850 000 (вісімсот п`ятдесят тисяч) гривень за порушення пункту 2.1 глави 2 Ліцензійних умов у частині дотримання вимог Закону України «Про ринок природного газу», чинних Кодексу газорозподільних систем, інших нормативно-правових актів, державних будівельних норм та нормативних документів у сфері нафтогазового комплексу, а саме дотримання вимог глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ у частині визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єктах побутових споживачів на межі балансової належності між Оператором ГРМ і побутовим споживачем на підставі даних лічильника природного газу з урахуванням вимог цього Кодексу, крім споживачів за ЕІС-кодами 56XM07A29252226U, 56ХМ07А16632209А, 56ХМ07А1663253 9Q, 56ХМ07 А145661308, 56ХМ07А17084804R, 56ХМ07А173372998, 56ХМ07А21405105Х, 56ХМ07А19491921Р, 56ХМ07А17084206А, 56ХМ07А17568437М, 56ХМ07А18694353F, 56ХМ07А210663183, 56XM07A15526841S, 56 ХМ07А18544891О , 56ХМ07А21147456S та 56ХМ07А219408333;

підпункту 2 пункту 2 резолютивної частини, яким зобов`язано ПАТ «Дніпрогаз» до 26 квітня 2019 року привести свої дії у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом здійснення перерахунку споживачам у частині визначення фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єктам побутових споживачів на підставі даних лічильників природного газу, починаючи з жовтня 2018 року, крім споживачів ЕІС-коди яких: 56 XM07A29252226U , 56 ХМ07А16632209А , 56XM07A16632539Q, 56 ХМ07А145661308 , 56XM07A17084804R, 56ХМ07А173372998, 56ХМ07А21405105Х, 56ХМ07А19491921Р, 56ХМ07А17084206А, 56ХМ07А17568437М, 56ХМ07А1 8694353F, 56ХМ07А210663183, 56ХМ07А15526841S, 56ХМ07А185448910, 56ХМ07А21147456S, 56ХМ07А219408333;

підпункту 2 пункту 3 резолютивної частини, яким зобов`язано Департамент із регулювання відносин у нафтогазовій сфері, у межах здійснення заходів державного регулювання, відповідно до пунктів 1,13 частини першої та пункту 1 частини другої статті 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» при перегляді тарифу на послуги розподілу природного газу для Публічного акціонерного товариства «Дніпрогаз» підготувати та винести на засідання НКРЕКП, яке проводиться у формі відкритого слухання, проект рішення щодо встановлення (перегляду) тарифу на послуги розподілу природного газу для Публічним акціонерним товариством «Дніпрогаз» шляхом коригування річної планованої тарифної виручки у сторону зменшення на суму донарахованих коштів у разі невиконання Публічним акціонерним товариством «Дніпрогаз» підпункту 2 пункту 2 постановляючої частини цієї постанови.

- в решті позовних вимог відмовлено.

Станом на 14.11.2019 року рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.10.2019 року у справі №160/3679/19 не набрало законної сили.

За приписами пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Отже, враховуючи, що предметом дослідження у справі №160/3679/19 та у справі №160/6295/19 є одні і ті ж обставини щодо наявності або відсутності порушень порядку перерахунку фактичного об`єму споживання (розподілу) природного газу по об`єктам побутових споживачів з жовтня 2018 року, з метою всестороннього, повного, та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у цій справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №160/3679/19.

На підставі викладеного, керуючись пунктом 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі - задовольнити.

Провадження у справі №160/6295/19 - зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі №160/3679/19.

Зобов`язати сторін повідомити суд про набрання законної сили судовим рішенням у справі №160/3679/19.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала в повному обсязі складена 19 листопада 2019 року.

Суддя М.В. Бондар