Рішення № 85733931, 29.07.2019, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2019
Номер справи
160/4858/19
Номер документу
85733931
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОТЦК ТА СП
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2019 року Справа № 160/4858/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юхно І.В, розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (місцезнаходження: 49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд.16) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

28.05.2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому позивач просить суд:

- визнати бездіяльність Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яка полягає у не включенні в довідку від 24.03.2018р. № ФД111598 відомостей про додаткові види грошового забезпечення, не виготовленні та не направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення на підставі ст.ст. 43, 8, 10 та 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-12, за формою передбаченою Додатком №2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, протиправною;

- зобов`язати Дніпропетровський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нову довідку про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, з повною інформацією, за формою, передбаченою Додатком №2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 для перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 на підставі ст. ст. 43, 8, 10 та 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-12 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби (50% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, на підставі п. 5, п.п. 1 постанови КМУ від 30.08.2017 №704); надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15% від посадового окладу), премії (у розмірі 90% посадового окладу, на підставі п. 5, п.п. 2 постанови КМУ від 30.08.2017 №704).

В обґрунтування позовної заяви зазначається, що ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства оборони України, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” У березні 2018 року на підставі вимог постанови Кабінету Міністрів України №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших осіб» Дніпропетровським обласним військовим комісаріатом, правонаступником якого з питань підготовки довідок про склад та розмір грошового забезпечення військових пенсіонерів є Дніпропетровський ОТЦК та СП, було підготовлено та надано до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області довідку про склад грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, до якої не було включено раніше сплачувані до перерахунку пенсії щомісячні додаткові види грошового забезпечення, які входили до складу грошового забезпечення позивача та з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а саме: надбавок за особливості проходження служби, за роботу в умовах режимних обмежень та премії, у зв`язку із чим ГУ ПФУ в Дніпропетровській області при перерахунку пенсії ОСОБА_1 не були враховані вказані щомісячні додаткові види грошового забезпечення позивача.

Позивач під час особистого прийому звернувся з заявою до Відповідача про надання іншої довідки для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням премії (90 %), надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15 %), надбавки за особливості проходження служби (50 %), але отримав відмову. Вважаючи відповідні дії Відповідача протиправною бездіяльністю, Позивач звернувся з адміністративним позовом до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.05.2019 року прийнято до розгляду вищевказану позовну заяву ОСОБА_1 та відкрито провадження в адміністративній справі №160/4858/19, призначено цю справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи.

Про відкриття спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) сторони повідомленні відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), що підтверджується матеріалами справи.

01 липня 2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов відзив Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки на позовну заяву ОСОБА_1 , в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що довідку для перерахунку пенсії позивачеві у березні 2018 року, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, було надано відповідно до вимог Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, з урахуванням тих видів грошового забезпечення, які прямо передбачені постановами Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” та від 13 лютого 2008 р. №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393”. Зокрема, п.1 постанови КМУ №103 (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено складові грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні та перерахунку пенсії, а саме: береться розмір окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткова надбавка за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади). При цьому порядок подання таких довідок визначений постановою КМУ №45 (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), абз. 2 п. 2, п.3 якої встановлено, що пенсійний орган у десятиденний строк з моменту надходження повідомлення від Мінсоцполітики складає списки за формою згідно з додатком 1 та подає їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. В свою чергу на підставі означених списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Відтак, відповідачем при надходженні списків з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ №45 була підготовлена та надана довідка для проведення перерахунку пенсії позивача, з урахуванням відповідних нормативних актів. Надання інших довідок з іншими даними, вимогами чинного законодавства на теперішній час не передбачено. Посилання позивача на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, на думку відповідача, є недоцільним, оскільки 23.04.2019 року за касаційною скаргою Кабінету Міністрів України на це рішення відкрито касаційне провадження, а, отже, остаточне рішення у цій справі не прийнято, а тому не може використовуватися як безспірний аргумент у справі, що розглядається.

11.06.2019 року на адресу суду від позивача надійшли додаткові пояснення по справі, в якій останній зазначав, що, на його думку, відповідач своїм відзивом не спростував доводи, викладені у позовній заяві, натомість, існуюча судова практика свідчить про наявність підстав для задоволення заявлених позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд доходить висновку про відмову у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, з огляду на таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства оборони України, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Кабінет Міністрів України 21 лютого 2018 р. прийняв постанову № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”.

Відповідно до вимог зазначеної постанови КМУ Дніпропетровським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки було складено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку від 24.03.2018 року № ФД111598 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , що враховується для перерахунку пенсії, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за нормами чинними на 01.03.2018 року.

Зазначена довідка містить відомості про посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за вислугу років.

Позивач під час особистого прийому звернувся до Відповідача з заявою про складання нової довідки для перерахунку пенсії про грошове забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням премії (90 %), надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15 %), надбавки за особливості проходження служби (50 %).

Відповідач відмовив Позивачу у задоволенні заяви щодо складання нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, що стало підставою для судового спору.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Отже, вказаною нормою права визначено підстави для перерахунку пенсій, в той час, як порядок здійснення перерахунку пенсій, встановлювався Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій визначений постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. №393» від 13.02.2008 року №45.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яка набрала чинності з 01.03.2018 року, постановлено, перерахувати пенсії, призначені згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01 березня 2018 року.

Також, зазначеною постановою КМУ №103 передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 01.03.2018 року: окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Відповідно до п. 1 Порядку постанови КМУ від 13.02.2008 року №45 (у редакції на момент виникнення спірних правовідносин) пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пункт 5 Порядку постанови КМУ від 13.02.2008 року №45 визначає, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Додаток 2 до Порядку постанови КМУ від 13.02.2008 року №45 у редакції на момент виникнення спірних правовідносин не містить такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (п. 6 Порядку від 13.02.2008 року №45).

Пунктами 2, 3 Порядку постанови КМУ від 13.02.2008 року №45 передбачено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Судом встановлено, що на виконання вищенаведених норм, Дніпропетровським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надіслано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача від 24.03.2018 року № ФД111598, на підставі якої Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на виконання вимог постанови КМУ від 21 лютого 2018 р. №103 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2018 року та відповідно до якої визначено розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, а саме:

- посадовий оклад - 4370,00 грн.;

- оклад за військовим званням (майор) 1340,00 грн.;

- надбавка за вислугу років (50 %) 2855,00 грн.;

- усього 8556,00 грн.

Таким чином, встановлені обставини справи свідчать про те, що у поданій відповідачем довідці, на підставі якої органом Пенсійного фонду України здійснено перерахунок пенсії, зазначені усі види грошового забезпечення, передбачені пунктом 5 Порядку постанови КМУ від 13.02.2008 року №45.

Суть заявлених вимог Позивача до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки обґрунтовувалась тим, що Відповідачем на вимогу позивача не була надана довідка для перерахунку призначеної пенсії, в якій би були зазначені усі види грошового забезпечення, що фактично отримувалися позивачем та з яких був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а саме: надбавка за особливості проходження служби (50%); - надбавка за вислугу років, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) та премія (90%).

У позовній заяві Позивач звернув увагу суду, що рішенням окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18, яке залишене без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови КМУ від 21 лютого 2018 р. №103 та зміни у пункті 5 Порядку постанови КМУ від 13.02.2008 року №45, які стосувалися обмежень щодо переліку видів грошового забезпечення, що повинні включатися до довідки про розмір грошового забезпечення військового пенсіонера та які в подальшому повинні враховуватися органами ПФУ під час перерахунку пенсії.

Зазначене рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Дійсно, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі №826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зобов`язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.

При цьому наслідки визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним визначені ч.2 ст.265 КАС України, якою встановлено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Отже, пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" втратили чинність саме з моменту набрання законної сили рішенням суду у справі №826/3858/18, а саме: з 05 березня 2019 року.

Таким чином, на момент видачі відповідачем довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.03.2018 року для перерахунку пенсії положення постанови КМУ №103 та Порядку постанови КМУ №45 були чинними, а отже, в довідці були відображені всі складові грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія позивача, для перерахунку його пенсії відповідно до п.1 Постанови КМУ №103.

Видача б відповідачем оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.03.2018 року на підставі рішення суду від 12 грудня 2018 року в адміністративній справі №826/3858/18 для обчислення пенсії із зазначенням відомостей про щомісячні додаткові види грошового забезпечення у відсоткових розмірах, не менше тих, з яких обчислювався основний розмір пенсії позивача до 01.03.2018 року (надбавка за особливості проходження служби (50%); надбавка за вислугу років, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%), премія (90%)), означала б необхідність здійснення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року з урахуванням вищевказаних надбавок та премії, врахування яких з 01.01.2018 року і до 05.03.2019 року не передбачалося чинним законодавством, що суперечило б положенням ч.2 ст.265 КАС України, якими визначено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду, а не з моменту його прийняття.

При цьому суд також зауважує, що скасування з 05 березня 2019 року в судовому порядку пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 не впливає на алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», передбачений у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, оскільки такий алгоритм фактично не змінився у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103.

Порядок № 45 в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 також передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готували для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснювали перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку № 45.

Крім того, ані приписи Порядку постанови КМУ від 13.02.2008 року №45, ані жоден інший нормативно-правовий акт не наділяє уповноважений орган, що видає довідки про розмір грошового забезпечення, повноваженнями самостійно встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, віднімати чи додавати до розміру вказаного у довідці грошового забезпечення окремі види грошового забезпечення.

Отже, оскільки постановою Кабінету Міністрів України №103 при перерахунку пенсії не передбачалось врахування надбавок за особливості проходження служби, за роботу в умовах режимних обмежень та премії, які отримував позивач, на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, вони правомірно не були включені до довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року. Вказана постанова КМУ була чинною та не була скасована на момент складення довідки відповідачем та перерахунку пенсії.

Таким чином, суд погоджується з доводами відповідача, що підстави для видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.03.2018 року для перерахунку пенсії позивача відсутні.

З огляду на зазначене, позовні вимоги задоволенню не підлягають у повному обсязі.

Розподіл судових витрат відповідно до ст.139 КАС України не здійснюється.

Керуючись ст. ст. 72-74, 77, 241-246, 260-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (місцезнаходження: 49006, м. Дніпро, вул. Шмідта, буд.16, код ЄДРПОУ 08353525) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – відмовити.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

На підставі положень статті 297 КАС України апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України.

Суддя І.В. Юхно