Рішення № 85733906, 19.11.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.11.2019
Номер справи
140/2941/19
Номер документу
85733906
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2019 року ЛуцькСправа № 140/2941/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Ковальчука В.Д., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Шацької районної державної адміністрації про визнання протиправною відмову, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася з позовом до Шацької районної державної адміністрації (далі - Шацька РДА) про визнання протиправною відмову, викладену у листах від 18.09.2019 №К-109, №К-64/1, №К-63/1, №К-110, у затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для індивідуального садівництва на території Світязької сільської ради Шацького району Волинської області за кадастровими номерами: 0725785600:04:001:0320, 0725785600:04:001:0321, 0725785600:04:001:0323, 0725785600:04:001:0325; зобов`язання повторно розглянути заяви від 28.08.2019 про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для індивідуального садівництва на території Світязької сільської ради Шацького району Волинської області за кадастровими номерами: 0725785600:04:001:0320, 0725785600:04:001:0321, 0725785600:04:001:0323, 0725785600:04:001:0325.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач 28.08.2019 звернулася до Шацької РДА із заявами про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для індивідуального садівництва на території Світязької сільської ради Шацького району Волинської області за вищенаведеними кадастровими номерами. Однак Шацька РДА листами від 18.09.2019 №К-109, №К-64/1, №К-63/1, №К-110 відмовила у затвердженні проектів землеустрою з наступних підстав, а саме: на земельній ділянці з видом цільового призначення для індивідуального садівництва можливе зведення необхідних будинків, господарських споруд, а тому проект землеустрою необхідно погодити з структурним підрозділом районної державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури; рішення про розроблення/затвердження детального плану території щодо земельних ділянок не приймалось, а тому проект відведення не може бути затверджено.

Позивач не погоджується з такими відмовами у затвердженні проектів землеустрою, оскільки підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Вказує на те, що відповідно до положень частини 2 статті 186-1 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) законодавцем встановлена обов`язковість погодження проекту землеустрою структурним підрозділом районної державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури лише у випадку, коли на земельній ділянці розташовано об`єкт будівництва або планується розташування такого об`єкта.

При цьому, на згаданих земельних ділянках відсутні будь-які об`єкти будівництва, а також не планується розташування таких об`єктів, а тому посилання відповідача на необхідності погодження проектів землеустрою з структурним підрозділом районної державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури є безпідставним.

Крім цього, відповідно до листів Управління містобудування та архітектури Волинської обласної державної адміністрації від 28.08.2019, яке розглянуло матеріали відведення наведених земельних ділянок, не заперечує щодо погодження проектів землеустрою, за умови відсутності на вказаних земельних ділянках об`єктів будівництва, а також відсутності потреби в подальшому розташуванні таких об`єктів.

Також позивач звертає увагу на те, що положення статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" забороняють до затвердження відповідної містобудівної документації саме передачу (надання) у власність чи користування земельних ділянок, проте вказана норма не містить заборони в зміні цільового призначення земельної ділянки, за відсутності плану зонування території та/або детального плану території.

Додатково зазначає, що всі проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок пройшли державну експертизу та отримали висновки про їх погодження.

Крім того, позивач посилається на те, що за наслідками розгляду заяв про затвердження проектів землеустрою рішень у формі розпоряджень відповідачем прийнято не було, а відмови були оформлені лише листами від 18.09.2019 №К-109, №К-64/1, №К-63/1, №К-110.

На підставі вищенаведеного просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 03 жовтня 2019 року відкрито провадження у справі, її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с.1).

22 жовтня 2019 року суд отримав від Шацької РДА відзив на позовну заяву від 18.10.2019 вих. №1709/26/2-19, в якому відповідач не погоджується з позовними вимогами, вважає їх безпідставними та необґрунтованими з наступних підстав (а.с.96-98). Посилається на те, що Шацька районна державна адміністрація листами від 18.09.2019 №К-109, №К-64/1, №К-63/1, №К-110 повідомила позивача про неможливість вирішення питання про затвердження проектів землеустрою по суті, оскільки позивачем не дотримано вимог чинного законодавства, які необхідні для зміни цільового призначення земель. Так, позивачу вказано, що подані проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для індивідуального садівництва необхідно погодити з структурним підрозділом районної державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури. На думку відповідача на належних позивачу спірних земельних ділянка у разі зміни їх цільового призначення планується розташування об`єктів будівництва, а тому проекти землеустрою потребують обов`язкового погодження структурним підрозділом районної державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури.

Також вказує на те, що відсутній детальний план території, на якій розташовані спірні земельні ділянки, а тому відповідно до частини 4 статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" зміна цільового призначення цих земельних забороняється.

На підставі наведеного просить відмовити у задоволенні позову.

Інші заяви по суті справи від сторін не надходили.

Дослідивши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, та письмові докази, суд встановив такі обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником земельних ділянок кадастровий номер 0725785600:04:001:0320, 0725785600:04:001:0321, 0725785600:04:001:0323, 0725785600:04:001:0325, цільове призначення яких для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується витягами з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 06.07.2018 №129997379, №129998656, №129995985, №130000193 (а.с.17 (зворот), а.с.40 (зворот), а.с.60 (зворот), а.с.77 (зворот).

02.09.2018 позивач звернулася із заявами до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про виготовлення проектів землеустрою щодо відведення згаданих земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для індивідуального садівництва (а.с.16 (зворот), 39 (зворот), 59 (зворот), 76 (зворот), в результаті чого між позивачем та підприємцем ОСОБА_2 укладені договори на виконання робіт №10.09 від 10.09.2018, №02.09 від 02.09.2018, №20.09 від 20.09.2018 та виготовлені проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок кадастровий номер 0725785600:04:001:0320, 0725785600:04:001:0321, 0725785600:04:001:0323, 0725785600:04:001:0325, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства (КВЦПЗ 01.03) на землі для індивідуального садівництва (КВЦПЗ 01.05) (а.с.11-30, 34-51, 54-71, 74-88).

28 серпня 2019 року позивач ОСОБА_1 звернулася із заявами до Шацької РДА про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для індивідуального садівництва на території Світязької сільської ради Шацького району Волинської області за кадастровими номерами: 0725785600:04:001:0320, 0725785600:04:001:0321, 0725785600:04:001:0323, 0725785600:04:001:0325.

Листами Шацької РДА від 18.09.2019 №К-109 (а.с.10), №К-64/1 (а.с.33), №К-63/1 (а.с.53), №К-110 (а.с.73) ОСОБА_1 відмолено у затвердженні таких проектів землеустрою з тих підстав, що на земельних ділянках з видом цільового призначення для індивідуального садівництва можливе зведення необхідних будинків, господарських споруд, а тому проекти землеустрою необхідно погодити з структурним підрозділом районної державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури. Крім того, з урахуванням вимог частини 4 статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" оскільки детальні плани території, де розташовані земельні ділянки не розроблялися, тому зміна цільового призначення земельних ділянок забороняється.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 50 Закону України "Про землеустрій" від 22.05.2003 №858-IV проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання) або зміни цільового призначення земельної ділянки. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають:

завдання на розроблення проекту землеустрою;

пояснювальну записку;

копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності);

рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом);

письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду;

довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями;

матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки);

відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки);

копії правовстановлюючих документів на об`єкти нерухомого майна для об`єктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми та значними наслідками, які розташовані на земельній ділянці;

розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом);

розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом);

акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки);

акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки);

перелік обмежень у використанні земельних ділянок;

викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки);

кадастровий план земельної ділянки;

матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки);

матеріали погодження проекту землеустрою.

За приписами частини 1 статті 20 ЗК України зміна цільового призначення земельних ділянок здійснюється за проектами землеустрою щодо їх відведення.

Частиною 3 статті 20 ЗК України визначено, що зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок.

Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності провадиться:

щодо земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, - сільською, селищною, міською радою;

щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, - районною державною адміністрацією, а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району, або в разі якщо районна державна адміністрація не утворена, - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, розробляється на замовлення власника земельної ділянки без надання дозволу Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування на його розроблення.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється в порядку, встановленому законом.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, погодженого в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення.

Відмова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у зміні цільового призначення земельної ділянки або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Відповідно до частин 1, 2 статті 186-1 ЗК України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об`єкт будівництва або планується розташування такого об`єкта (крім проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи), подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури.

Частинами 5, 6 статті 186-1 ЗК України передбачено, що органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов`язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

Підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

З матеріалів справи слідує, що Відділом у Шацькому районі Міжрайонного управління у Любомльському та Шацькому районах Головного управління Держгеокадастру у Волинській області прийняті висновки про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 21.02.2019 №2014/82-19, від 04 січня 2019 року №75/82-19, від 02 січня 2019 року, від 29 липня 2019 року (а.с.28 (зворот) - 29, а.с.49 (зворот), а.с.69 (зворот) - 70, а.с.87).

Із наведених висновків вбачається, що територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин погоджені вищенаведені проекти землеустрою, зауважень та пропозицій до яких нема. При цьому, у висновках зазначено, що проекти землеустрою відповідають вимогам земельного законодавства та прийнятим відповідно до нього нормативно-правовим актам.

Водночас з урахуванням вимог частини 2 статті 186-1 ЗК України проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об`єкт будівництва або планується розташування такого об`єкта, подаються також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.

Частиною 3 статті 35 ЗК України передбачено, що земельні ділянки, призначені для садівництва, можуть використовуватись для закладання багаторічних плодових насаджень, вирощування сільськогосподарських культур, а також для зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо.

Однак у матеріалах справи відсутні докази розташування об`єктів будівництва на спірних земельних ділянках. Також не наведено документально підтверджених намірів позивача здійснювати будівництво таких об`єктів на цих земельних ділянках. При цьому, положеннями земельного законодавства не заборонено використання земельних ділянок для індивідуального садівництва без зведення на них необхідних будинків, господарських споруд тощо. А тому на думку суду посилання відповідача у листах від 18.09.2019 №К-109, №К-64/1, №К-63/1, №К-110 про необхідність погодження проектів землеустрою зі структурним підрозділом районної державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури є передчасними та безпідставними, які не ґрунтуються на встановлених обставинах справи.

Також відповідач вказує на недотримання позивачем частини 4 статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Відповідно до частини 4 статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється.

Водночас частиною 3 статті 24 цього Закону передбачено, що у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, крім випадків:

1) розташування на земельній ділянці будівлі (споруди), що перебуває у власності фізичної або юридичної особи;

2) приватизації громадянином земельної ділянки, наданої йому в користування відповідно до закону;

3) надання земельної ділянки, розташованої на території зони відчуження чи зони безумовного (обов`язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

4) надання земельної ділянки для розміщення лінійних об`єктів транспортної та енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, ліній електропередачі, зв`язку);

5) буріння, влаштування та підключення нафтових і газових свердловин за межами населених пунктів;

6) будівництва, експлуатації військових та інших оборонних об`єктів.

Передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у випадках, визначених цією частиною, за відсутності плану зонування або детального плану території не допускається, якщо земельна ділянка:

розташована в межах зелених зон населених пунктів, внутрішньоквартальних територій (територій міжрайонного озеленення, елементів благоустрою, спортивних майданчиків, майданчиків відпочинку та соціального обслуговування населення);

віднесена до категорії земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного призначення, рекреаційного призначення (крім земель для дачного будівництва), лісогосподарського призначення.

Суд звертає увагу на те, що приписи статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначають особливості регулювання земельних відносин при здійсненні містобудівної діяльності. При цьому, матеріалами справи не підтверджено, а відповідачем не доведено здійснення позивачем містобудівної діяльності щодо забудови спірних земельних ділянок. А тому, на думку суду, посилання відповідача у згаданих листах на частину 4 статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" є безпідставними.

Крім того, відповідач не заперечує факту відсутності детальних планів спірних територій, водночас частина 4 статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" забороняє змінювати цільове призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території, а не за його відсутності. Жодних доказів того, що проектна документація не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території представником відповідача не надано, в матеріалах справи такі докази відсутні.

В свою чергу, наявність обмежень, встановлених генеральним планом території, на якій розташовані спірні земельні ділянки, або заборон, які б не узгоджувались із цільовим призначенням, визначеним в проектах землеустрою щодо відведення цих земельних ділянок, відповідачем не підтверджено.

При цьому, позивачем дотримано регламентовану законодавством процедуру виготовлення та погодження проектів землеустрою, разом з тим, фактична відмова відповідача у листах від 18.09.2019 №К-109, №К-64/1, №К-63/1, №К-110 у їх затвердженні з вищенаведених підстав є протиправною.

Також суд зауважує, що відповідно до частини 3 статті 20 ЗК України Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, погодженого в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення. Відмова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у зміні цільового призначення земельної ділянки або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

В матеріалах справи відсутні рішення відповідача про відмову у затвердженні проектів землеустрою, натомість відповідач листами від 18.09.2019 №К-109, №К-64/1, №К-63/1, №К-110 повідомив позивача про неможливість їх затвердження з вищенаведених підстав. Наявність листування Шацької районної державної адміністрації з позивачем не звільняє відповідача від обов`язку прийняти рішення у установленому законодавством порядку та строки щодо розгляду відповідних заяв позивача у відповідності до статті 20 ЗК України.

Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 13 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення питань, зокрема, використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля.

За приписами статті 6 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень, голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази.

Враховуючи те, що на час розгляду справи по суті відповідачем не було прийнято жодне рішення з урахуванням наданих законом повноважень за наслідками розгляду заяв позивача про затвердження проектів землеустрою, тому суд вважає за необхідне зобов`язати Шацьку районну державну адміністрацію повторно розглянути заяви від 28.08.2019 про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для індивідуального садівництва на території Світязької сільської ради Шацького району Волинської області за кадастровими номерами: 0725785600:04:001:0320, 0725785600:04:001:0321, 0725785600:04:001:0323, 0725785600:04:001:0325.

На підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю.

Відповідно до статті 244 Кодексу адміністративного судочинства України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки суд задовольняє позов, то на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у сумі 1536,80 грн., що підтверджуються квитанцією від 30.09.2019 №0.0.1479756774.1 (а.с.2).

Керуючись статтями 243, 245, 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною відмову Шацької районної державної адміністрації, викладену у листах від 18 вересня 2019 року №К-109, №К-64/1, №К-63/1, №К-110, у затвердженні ОСОБА_1 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для індивідуального садівництва на території Світязької сільської ради Шацького району Волинської області за кадастровими номерами: 0725785600:04:001:0320, 0725785600:04:001:0321, 0725785600:04:001:0323, 0725785600:04:001:0325.

Зобов`язати Шацьку районну державну адміністрацію повторно розглянути заяви ОСОБА_1 від 28 серпня 2019 року про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, цільове призначення яких змінюється із земель для ведення особистого селянського господарства на землі для індивідуального садівництва на території Світязької сільської ради Шацького району Волинської області за кадастровими номерами: 0725785600:04:001:0320, 0725785600:04:001:0321, 0725785600:04:001:0323, 0725785600:04:001:0325.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Шацької районної державної адміністрації (44000, Волинська область, Шацький район, смт. Шацьк, вулиця 50 років Перемоги, будинок 1Б, код ЄДРПОУ 20124342) судовий збір у сумі 1536,80 грн. (одна тисяча п`ятсот тридцять шість гривень 80 коп.).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).

Відповідач: Шацька районна державна адміністрація (44000, Волинська область, Шацький район, смт. Шацьк, вулиця 50 років Перемоги, будинок 1Б, код ЄДРПОУ 20124342).

Суддя В.Д. Ковальчук