
Єд. унік. № 243/13210/19
Провадження № 3/243/4005/2019
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 листопада 2019 року м. Слов`янськ
Суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Дюміна Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли зі Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Слов`янськ Донецької області, громадянки України, яка не працює, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ст. 156 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
14 листопада 2019 року до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 180247 від 11.11.2019 року відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 156 КУпАП України.
При підготовці до розгляду справи, суд прийшов до висновку про необхідність повернення даного адміністративного матеріалу до Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області для доопрацювання, у зв`язку із наявністю недоліків, що унеможливлюють розгляд справи.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.1 ст.256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ч.2 ст.265 КУпАП про вилучення речей і документів складається протокол або робиться відповідний запис в протоколі про адміністративне правопорушення, про огляд речей або адміністративне затримання.
Санкцією ч.3 ст.156 КУпАП передбачено, що торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами з рук, тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Відповідно до ст.313 КУпАП, постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об`єктом адміністративного правопорушення, та грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, виконуються державними виконавцями в порядку, встановленому законом.
Згідно п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих документів, зокрема, постанов судів у справах про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.2 ч.4 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження», під час пред`явлення виконавчого документа до виконання подаються у разі виконання рішення про конфіскацію майна згідно з постановою суду - копія протоколу вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідка про відсутність такого майна.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 180247 від 11 квітня 2019 року, складеного у відношенні ОСОБА_1 , вбачається, що в ньому зроблено запис про вилучення речей у ОСОБА_1 , однак, ні в самому протоколі, ні в матеріалах, доданих до протоколу, немає відомостей щодо місцезнаходження вилученого 11.11.2019 року майна, до матеріалу про адміністративне правопорушення не додано зберігальної розписки або копії протоколу вилучення майна.
Таким чином, вищевказані порушення заважають суду розглянути адміністративний матеріал по суті і в повному обсязі.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного до оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 180247 від 11 квітня 2019 року, складеного у відношенні ОСОБА_1 за ст. 156 ч. 3 КУпАП України, повернути до Слов`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Слов`янського міськрайонного суду Н.О. Дюміна