ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-48211/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Клочка К.І.
при секретарі Міщенко Р.В.
за участю:
представника позивача -Роман А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м.Полтавідо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
03 грудня 2009 року Державна податкова інспекція в м.Полтавізвернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій в сумі 3306,90 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що за результатами проведеної перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, що набрала форму акту № 0354/16/01/23-435/НОМЕР_1 від 11.08.2009 року, винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003752304/0 від 28.08.2009 року на суму 200 грн. 00коп., № 00037422304/0 від 28.08.2009 року на суму 3106 грн. 90 коп. Зазначені рішення були вручені відповідачу 05.09.2009 року, але вказана сума відповідачем до бюджету не сплачена. Тому у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 3306 грн. 90 коп.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи встановив наступне.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Полтавської міської ради 07.07.2008 року (ідентифікаційний код НОМЕР_1) та знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції у м.Полтаві.
Перевіркою за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, що набрала форму акта № 0354/16/01/23-435/НОМЕР_1 від 11.08.2009 року позивачем встановлено порушення ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", п.1, 9, 11, 12, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме:
- не забезпечено ведення у встановленому законодавстві порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації;
- не забезпечено проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій. Сума не проведення склала 9,80 грн.;
- не забезпечено виконання щоденного друку фіскального звітного чеку за 18.02.2009 року.
- не забезпечено використання режиму попереднього програмування обліку кількості товару;
- не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сума коштів яка значиться в денному звіті. Сума невідповідності склала 374,58 грн.;
- торговий патент не знаходився в доступному для огляді місці.
За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у м.Полтаві винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003752304/0 від 28.08.2009 року на суму 200 грн. 00 коп. та № 0003742304/0 від 2808.2009 року на суму 3106 грн. 90 коп.
Зазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем 05.09.2009 року , що підтверджується відміткою про отримання ОСОБА_1 на зворотному боці поштового повідомлення.
Рішеня про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0003752304/0 від 28.08.2009 року на суму 200 грн. 00 коп. та № 0003742304/0 від 2808.2009 року на суму 3106 грн. 90 коп. в адміністративному або судовому порядку не оскаржувалися.
Відповідно до частини 1 статті 15 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України; за рішеннями вказаних органів застосовуються встановлені статтею 17 цього Закону фінансові санкції. У Законі "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" аналогічно визначено повноваження органів державної податкової служби щодо контролю за дотриманням вимог цього Закону. Зазначеними Законами конкретизовано сферу державного контролю, у якій органи державної податкової служби реалізують передбачене пунктом 7 частини 1 статті 11 Закону "Про державну податку службу в Україні" (у редакції Закону N 2181-III) право застосовувати до підприємств, установ, організацій і громадян фінансові санкції у порядку та розмірах, встановлених законом.
За порушення пункту 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» відповідальність передбачено пунктом 1 статті 17 цього Закону. Так, зазначена норма статті передбачає, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Пунктом 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено відповідальність за порушення вимог пункту 9 статті 3 цього закону, де: у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій встановлено відповідальність у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із статтею 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно із ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються,
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Полтаві до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на р/р 31117104700002, код бюджетної класифікації платежу 21080900, до Державного бюджету України, одержувач ВДК у місті Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3 106, 90 грн .
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на р/р 3143541700002, код бюджетної класифікації платежу 5021080900, до Місцевого бюджету, одержувач ВДК у місті Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019 штрафні (фінансові) санкції у розмірі 200,00 грн.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 30 березня 2010 року.
Суддя К.І. Клочко