
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2019 року Справа № 160/9639/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рищенка А.Ю. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
03.10.2019 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач), в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області щодо відмови зарахувати до пільгового стажу роботи один місяць служби за три час проходження військової служби в особливий період, а саме період безпосередньої участі в антитерористичній операції та періоди участі особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони з 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до спеціального та пільгового стажу роботи один місяць служби за три час проходження військової служби в особливий період, а саме період безпосередньої участі в антитерористичній операції та періоди участі особи у здійснені заходів із забезпечення національної безпеки і оборони з 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019, та призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до заяви про призначення пенсії з 16.08.2019 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 16.08.2019 звернувся до відповідача із заявою щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Відповідачем було відмовлено з тих підстав, що загальний стаж роботи ОСОБА_1 складає 22 роки 11 місяців 29 днів, пільговий стаж за ст. 114 «Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», складає 22 роки 4 місяці 11 днів, що недостатньо для призначення пенсії на пільгових умовах. Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1 від 03.08.2015 ОСОБА_1 має статус учасника бойових дій та безпосередньо брав участь у бойових діях в зоні АТО з: 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019, що підтверджується відповідними довідками від 16.07.2019 № 2565, від 05.07.2019 № 2458, від 20.11.2014 № 914, від 04.03.2015 № 730, від 13.07.2015 № 2618, від 21.02.2019 № 769. Також позивач зазначає, що під час обчислення пільгового стажу період мобілізації, а саме участь в АТО з: 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019 не враховано до пільгового стажу роботи в потрійному розмірі (один місяць служби за три). З урахуванням кратності пільговий стаж становить більш ніж 25 років, що достатньо для призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Ухвалою суду від 07.10.2019 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд останньої за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Цією ж ухвалою відповідачу було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
11.10.2019 року представником відповідача надано до суду письмовий відзив на позов, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування відсутні відомості про нараховану ОСОБА_1 заробітну плату (дохід) за спірні періоди, крім того, довідка, яка підтверджує сплату суми страхових внесків відсутня. Отже, зарахувати до пільгового стажу позивача період безпосередньої участі в антитерористичній операції та періоди участі особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони з 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019 в потрійному розмірі немає законних підстав, але цей період зараховано до пільгового стажу згідно ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Так, загальний стаж роботи ОСОБА_1 складає 22 роки 11 місяців 29 днів, пільговий стаж - 22 роки 4 місяці 11 днів, що є недостатнім для призначення пенсії на пільгових умовах.
На виконання ухвали суду від 07.10.2019 відповідачем було долучено до матеріалів справи № 160/9639/19 належним чином завірені матеріали відмовної пенсійної справи ОСОБА_1
Згідно положень ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданим 03.08.2015.
Згідно записів трудової книжки позивач працював у ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» шахта М. І. Сташкова»:
27.05.1996 - 22.07.1996 роки - учнем гірничого робітника підземного з повним робочим днем під землею;
23.07.1996 - 06.06.1997 роки - гірничим робітником підземним 3-го розряду;
07.06.1996 - 16.04.1998 роки - електрослюсарем підземним 3-го розряду;
17.04.1998 - 31.12.2012 роки - електрослюсарем підземним 4-го розряду;
01.01.2013 - 31.07.2013 роки - електрослюсарем підземним 4-го розряду з повним робочим днем під землею;
01.08.2013 - 08.08.2019 роки - електрослюсарем підземним 4-го розряду повним робочим днем під землею.
Робота на зазначених посадах віднесена до Списку № 1.
У періоди з: 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019 ОСОБА_1 брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в Донецькій та Луганській областях, що підтверджується військовим квитком серії НОМЕР_2 та довідками № 914 від 20.11.2014, № 730 від 04.03.2015, № 2618 від 13.07.2015, № 769 від 21.02.2019, № 2458 від 05.07.2019, № 2565 від 16.07.2019.
16.08.2019 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»
Листом № 216/03.22-19 від 20.08.2019 відділ з питань призначення та перерахунків пенсій № 14 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомив ОСОБА_1 про відмову в призначенні такої пенсії з підстав відсутності в нього необхідного загального та пільгового стажу.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, визначені Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV (далі - Закон № 1058-ІV).
Пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону № 1058-ІV визначено, що право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема, громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом
Частиною 3 статті 114 Закону № 1058-ІV передбачено, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років.
Згідно ч. 5 даної статті у разі призначення пенсій на пільгових умовах відповідно до частин другої і третьої цієї статті проводиться взаємне зарахування періодів роботи, передбачених цією статтею, за умови що роботи, які зараховуються, дають право на пенсію на аналогічних або більш пільгових умовах.
Контроль за правильністю застосування списків на пільгове пенсійне забезпечення і якістю проведення атестації робочих місць на підприємствах та в організаціях, підготовка пропозицій щодо вдосконалення таких списків покладаються на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю (ч. 6 вказаної статті).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-ХІІ від 20.12.1991 року (далі - Закон № 2011-ХІІ) соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (ст. 8 Закону № 2011-ХІІ).
Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення» військова служба у складі діючої армії у період бойових дій, у тому числі при виконанні інтернаціонального обов`язку, а також перебування в партизанських загонах і з`єднаннях зараховується до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсій за вислугу років військовослужбовцям.
Пунктом 2.3 розділу 2 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2014 № 530 визначено, що час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції, зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три.
Аналогічна норма закріплена у постанові Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 року «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей».
Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави для висновку, що зазначена служба підлягає зарахуванню до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці.
Наведена правова позиція узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 05.06.2018 у справі № 348/347/17 (провадження № К/9901/38547/18).
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне зазначити, що загальний період безпосередньої участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції складає 1 рік 07 місяців 08 днів, що у кратному розмірі складає 4 роки 9 місяців 24 дні.
В свою чергу, відповідачем під час обчислення пільгового стажу ОСОБА_1 , період безпосередньої участі в антитерористичній операції, а саме 1 рік 07 місяців 08 днів не був врахований до пільгового стажу роботи в потрійному розмірі (один місяць служби за три).
При цьому, суд зазначає, що відповідачем не заперечується наявність у позивача пільгового стажу відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» 22 роки 04 місяці 11 днів.
Відтак, з аналізу вище викладених норм та з`ясованих судом обставин, суд вважає, що періоди безпосередньої участі ОСОБА_1 в антитерористичній операції з 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019 мають бути зараховані до пільгового стажу роботи у розмірі один місяць служби за три.
Щодо відсутності інформації про сплату страхових внесків, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом, і за який сплачено страхові внески.
За приписами ст. 113 Закону № 1058-IV держава створює умови для функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування і гарантує дотримання законодавства з метою захисту майнових та інших прав і законних інтересів осіб стосовно здійснення пенсійних виплат.
Пунктом 1 частини другої статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464-IV) встановлено, що платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ст. 4 Закону № 2464-IV платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Відповідно до ст. 26 Закону № 2464-IV посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність, зокрема, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску.
За змістом вищезазначених норм, обов`язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника.
Суд зазначає, що, фактично, внаслідок невиконання ПАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» шахта М. І. Сташкова» обов`язку по сплаті внесків до Пенсійного фонду України позивач позбавлений соціальної захищеності та пенсійного стажу за час служби, що є неприпустимим та таким, що суперечить основним конституційним засадам в сфері соціального захисту.
Отже, відсутність в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку даних про сплату страхових внесків не є підставою для позбавлення позивача права на пенсію.
Таким чином, позивач не повинен відповідати за неналежне виконання страхувальником свого обов`язку щодо належної сплати страхових внесків, а отже, наявність заборгованості страхувальника по страховим внескам не може бути підставою для незарахування до страхового стажу при призначенні пенсії позивачу періоду його служби.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 23.07.2019 у справі № 617/927/17 (провадження № К/9901/24092/18).
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що служба позивача, а саме період безпосередньої участі в антитерористичній операції та періоди участі особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони з 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019 підлягає зарахуванню до страхового та пільгового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах незалежно від сплати підприємством-страхувальником страхових внесків.
При цьому, суд зазначає, що у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України бездіяльність суб`єкта владних повноважень це пасивна поведінка суб`єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи. Для визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною, особа, яка вважає, що її право порушене, повинна довести існування причинного зв`язку між такою протиправною бездіяльністю та її порушеним правом.
Поряд з цим, бездіяльність суб`єкта владних повноважень може бути визнано протиправною адміністративним судом лише в тому випадку, якщо відповідач ухиляється від вчинення дій, які входять до кола його повноважень та за умови наявності правових підстав для вчинення таких дій. Таким чином, бездіяльність це завжди пасивна поведінка, тобто відсутність з боку суб`єкта владних повноважень будь-яких дій.
Оскільки відповідь від 20.08.2019 № 216/03.22-19 була надана відповідачем, то у суду відсутні правові підстави вважати такі дії відповідача бездіяльністю, при цьому належним та достатнім захистом прав позивача є визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови зарахувати до пільгового стажу роботи ОСОБА_1 один місяць служби за три під час проходження військової служби в особливий період, а саме період безпосередньої участі в антитерористичній операції та періоди участі особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, для призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до заяви про призначення пенсії від 16.08.2019.
У зв`язку із тим, що позивачу протиправно відмовлено в зарахуванні до пільгового стажу періодів з 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019 із розрахунку місяць служби за три, суд вважає, що такі періоди слід зарахувати до пільгового стажу ОСОБА_1 з урахуванням зазначеного розрахунку.
Крім того, враховуючи те, що пільговий стаж позивача, з урахуванням зазначених періодів перебування на військовій службі в особливий період складає більше ніж 25 років (22 роки 04 місяці 11 днів + 3 роки 02 місяці 16 днів = 25 років 06 місяців 27 днів), суд вважає за необхідне зобов`язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на підставі заяви про призначення пенсії від 16.08.2019.
Таким чином, суд дійшов висновку, що станом на дату звернення із заявою про призначення пенсії від 16.08.2019 ОСОБА_1 мав достатній пільговий стаж роботи передбачений частиною 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає, що позивача звільнено від сплати судового збору відповідно до вимог пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250 КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області щодо відмови зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу роботи один місяць служби за три час проходження військової служби в особливий період, а саме період безпосередньої участі в антитерористичній операції та періоди участі особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони з 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до спеціального та пільгового стажу роботи ОСОБА_1 один місяць служби за три час проходження військової служби в особливий період, а саме період безпосередньої участі в антитерористичній операції та періоди участі особи у здійснені заходів із забезпечення національної безпеки і оборони з 04.10.2014 - 20.11.2014; 03.01.2015 - 04.03.2015; 11.05.2015 - 12.07.2015; 11.01.2018 - 30.04.2018; 30.04.2018 - 31.07.2018; 11.12.2018 - 11.07.2019.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до частини 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на підставі заяви про призначення пенсії від 16.08.2019.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 КАС України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень КАС України.
Повний текст рішення суду складений 15 листопада 2019 року.
Суддя А. Ю. Рищенко