
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2019 рокум. ПолтаваСправа № 440/3189/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 /далі - позивач, ОСОБА_2 / звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (Новосанжарський районний сектор) /далі – відповідач, УДМС України в Полтавській області/ про:
- визнання протиправною відмови Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (Новосанжарський районний сектор) у видачі ОСОБА_2 у зв`язку з досягненням 16-річного віку паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України №2503-ХІІ від 26 червня 1992 року;
- зобов`язання Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (Новосанжарський районний сектор) оформити та видати ОСОБА_2 , 2002 року народження, у зв`язку з досягненням 16-річного віку паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України №2503-ХІІ від 26 червня 1992 року, відповідно до наказу МВС №320 від 13 квітня 2012 року /а.с. 25-29/.
Позов обґрунтований тим, що позивач у зв`язку із досягненням 16-річного віку звернувся до відповідача із заявами від 12 червня 2019 року та від 05 липня 2019 року про оформлення та видачу паспорту громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України №2503-ХІІ від 26 червня 1992 року. Листами від 26 червня 2019 року та від 06 липня 2019 року відповідач відмовив позивачу у наданні паспорта у формі книжечки з тих підстав, що відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" оформлення та видача паспорта здійснюється у формі картки та за відсутності відповідного рішення суду підстав для видачі паспорта у формі книжечки немає. Вказані відмови відповідача позивач вважає протиправними та такими, що порушують його права та інтереси, прийняті з порушенням положень Конституції України, Закону України "Про захист персональних даних" та Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Оцінку подібним правовідносинам надавала Велика Палата Верховного Суду у постанові від 19 вересня 2018 року у зразковій справі №806/3265/17, в якій дійшла висновку про обґрунтованість вимог позивача.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) /а.с. 2-4/.
Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 46-50/ зазначив, що позивач із його законним представником звертались із заявами від 27 лютого 2018 року, від 07 грудня 2018 року, від 12 червня 2019 року та від 05 липня 2019 року про оформлення паспорта у формі книжечки. Проте, вказані заяви не відповідали формі заяви, встановленої Положенням про паспорт громадянина України, затвердженим постановою Верховної Ради України №2503-ХІІ від 26 червня 1992 року. Враховуючи, що ОСОБА_2 за отриманням паспорта громадянина України у формі книжечки до Новосанжарського РС із заявою встановленої форми не звертався та необхідні документи не подавав, а рішення суду про зобов`язання відповідача оформити та видати йому паспорт у формі книжечки не приймалося, відсутні підстави для оформлення та видачі позивачу паспорта у формі книжечки.
У відповіді на відзив /а.с.76/ позивач зазначив, що до заяв про оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі книжечки було додано всі необхідні документи: фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см, копію свідоцтва про народження, довідку про реєстрацію місця проживання та копію паспорта матері.
За відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше, справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 та частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, а також у межах строку, встановленого статтею 258 цього Кодексу.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
27 лютого 2018 року ОСОБА_2 із законним представником ОСОБА_1 (мати) звернулися до Новосанжарського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Полтавській області із заявою (вх.№37/1 від 27 лютого 2018 року) /а.с.51-53/, в якій просили оформити бланк паспорту громадянина України без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру та видати ОСОБА_2 паспорт у формі книжечки відповідно до Закону України "Про громадянство України", а не у формі пластикової картки типу ID-1, та повідомляли про категоричну відмову від присвоєння будь-яких ідентифікаторів особистості та ненадання згоди на обробку персональних даних через свої релігійні переконання. До вказаної заяви додано: дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см, копію свідоцтва про народження.
Листом Новосанжарського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Полтавській області №37/666 від 07 березня 2018 року /а.с.54/ ОСОБА_1 повідомлено, що звернення щодо оформлення паспорту громадянина України ОСОБА_2 без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру розглянуто у порядку, встановленому Законом України "Про звернення громадян", та роз`яснено, що паспорт громадянина України буде видано не пізніше 20 робочих днів з дня оформлення територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання заяви-анкети та визначених документів відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" та Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України №2503-ХІІ від 26 червня 1992 року.
07 грудня 2018 року ОСОБА_2 із законним представником ОСОБА_1 (мати) знову звернулися до Новосанжарського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Полтавській області із заявою (вх.№37/4 від 07 грудня 2018 року) /а.с.55-62/, в якій просили оформити бланк паспорту громадянина України без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру та видати ОСОБА_2 паспорт у формі книжечки відповідно до Закону України "Про громадянство України", а не у формі пластикової картки типу ID-1 відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", та повідомляли про категоричну відмову від присвоєння будь-яких ідентифікаторів особистості та ненадання згоди на обробку персональних даних через свої релігійні переконання. Крім того, просили врахувати правову позицію, висловлену Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 19 вересня 2018 року у зразковій справі № 806/3265/17. До вказаної заяви додали: дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см, копію свідоцтва про народження та довідку реєстрації місця проживання.
Листом Новосанжарського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Полтавській області №5333-28727/5333-19 від 04 січня 2019 року /а.с.63-64/ ОСОБА_1 повідомлено, що відсутні законні підстави для оформлення та видачі ОСОБА_2 паспорта громадянина України відповідно до постанови Верховної Ради України №2503-ХІІ від 26 червня 1992 року у зв`язку з тим, що постановою Кабінету Міністрів України №302 від 25 березня 2015 року визначені порядок подання заяв, зразок бланка та технічний опис паспорта, організація його видачі та дії працівників під час прийому заяв, оформлення та видачі паспорта. Наявність певних релігійних переконань не може бути законною підставою для увільнення від виконання вимог законів. Судове рішення у справі № 806/3265/17 не може бути підставою для видачі паспорта ОСОБА_2 , оскільки воно є актом індивідуальної дії та не стосується ОСОБА_2
12 червня 2019 року ОСОБА_2 із законним представником ОСОБА_1 (мати) повторно звернулися до Новосанжарського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Полтавській області із заявою (вх.№Н-2/6/5333-19 від 12 червня 2019) /а.с.65-68/, в якій просили оформити бланк паспорту громадянина України без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру та видати ОСОБА_2 паспорт у формі книжечки відповідно до Закону України "Про громадянство України", а не у формі пластикової картки типу ID-1 відповідно до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". До вказаної заяви додали: дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см, копію свідоцтва про народження.
Листом Новосанжарського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Полтавській області №5333-279/5333-19 від 26 червня 2019 року /а.с.69/ ОСОБА_1 повідомлено, що постановою Кабінету Міністрів України №302 від 25 березня 2015 року визначені порядок подання заяв, зразок бланка та технічний опис паспорта, організація його видачі та дії працівників під час прийому заяв, оформлення та видачі паспорта. Наявність певних релігійних переконань не може бути законною підставою для увільнення від виконання вимог законів. Судове рішення у справі № 806/3265/17 не може бути підставою для видачі паспорта ОСОБА_2 , оскільки воно є актом індивідуальної дії та не стосується ОСОБА_2 . Крім того, Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №398 від 03 квітня 2019 року (набрала чинність 07 червня 2019 року), якою передбачено оформлення та видача паспорта громадянина України зразка 1994 року на підставі відповідного судового рішення, що набрало законної сили.
Також 05 липня 2019 року ОСОБА_2 звернувся до Новосанжарського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Полтавській області із заявою (вх.№Н-4/6/5333-19 від 05 липня 2019) /а.с.70-72/, в якій просив оформити паспорт громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року та відмовився від оформлення паспорта громадянина України у формі картки. До вказаної заяви додав копію свідоцтва про народження та копію паспорта матері, ОСОБА_1
Листом Новосанжарського районного сектору Управління державної міграційної служби України в Полтавській області №5333-339/5333-19 від 06 липня 2019 року /а.с.73/ ОСОБА_2 повідомлено, що його звернення розглянуто, та одночасно роз`яснено, що постановою Кабінету Міністрів України №398 від 03 квітня 2019 року, яка набрала чинності 07 червня 2019 року, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України №302 від 25 березня 2015 року, якими передбачено оформлення та видача паспорта громадянина України зразка 1994 року на підставі судового рішення про зобов`язання оформити та видати такий паспорт. Таким чином, за відсутності відповідного рішення суду у Новосанжарського РС УДМС України в Полтавській області відсутні правові підстави для оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі книжечки ОСОБА_2 .
Не погодившись з відмовою відповідача у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України №2503-ХІІ від 26 червня 1992 року, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.
Статтею 5 Закону України "Про громадянство України" № 2235-III від 18 січня 2001 року визначено, що документом, що підтверджує громадянство України, є: зокрема, паспорт громадянина України.
Згідно з пунктами 2-3, 5, 8, 9-10 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України № 2503-XII від 26 червня 1992 року /далі – Порядок № 2503-XII/, паспорт громадянина України (далі - паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.
Бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Паспортна книжечка являє собою зшиту внакидку нитками обрізну книжечку розміром 88 х 125 мм, що складається з обкладинки та 16 сторінок.
Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується.
Паспорт, виготовлений у вигляді паспортної картки (інформаційного листка), має розмір 80 х 60 мм. У інформаційний листок вклеюється фотокартка і вносяться відомості про його власника: прізвище, ім`я та по батькові, дата народження і особистий номер, а також дата видачі і код органу, що його видав.
Термін дії паспорта, виготовленого у вигляді паспортної картки, визначається Кабінетом Міністрів України.
Отже, чинним законодавством передбачено дві форми паспорта громадянина України: книжечка та картка.
Водночас Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" № 5492-VI від 20 листопада 2012 року /далі - Закон №5492-VI/ визначені правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного державного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов`язки осіб, на ім`я яких видані такі документи.
Згідно зі статтею 1 вказаного Закону суспільні відносини, пов`язані із збиранням, накопиченням, захистом, зберіганням, обліком, використанням і поширенням інформації Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр), оформленням, видачею, обміном, пересиланням, вилученням, поверненням державі, визнанням недійсними та знищенням передбачених цим Законом документів, регулюються Конституцією України, міжнародними договорами України, цим та іншими законами України, а також прийнятими на їх виконання нормативно-правовими актами у сферах, де використовуються відповідні документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи.
Відповідно до абзаців першого та третього частини першої статті 4 Закону №5492-VI Єдиний державний демографічний реєстр - це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, захисту, обробки, використання і поширення визначеної цим Законом інформації про особу та про документи, що оформлюються із застосуванням засобів Реєстру, із забезпеченням дотримання гарантованих Конституцією України свободи пересування і вільного вибору місця проживання, заборони втручання в особисте та сімейне життя, інших прав і свобод людини та громадянина.
Єдиний державний демографічний реєстр ведеться з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсними та знищення передбачених цим Законом документів. Єдиний державний демографічний реєстр у межах, визначених законодавством про свободу пересування та вільний вибір місця проживання, використовується також для обліку інформації про реєстрацію місця проживання чи місця перебування.
Згідно з підпунктом "а" пункту 1 частини першої статті 13 Закону № 5492-VI до документів, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру (далі - документи Реєстру), віднесено паспорт громадянина України.
Відповідно до частини четвертої статті 21 Закону № 5492-VI паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 302 від 25 березня 2015 року "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" затверджено: зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм згідно з додатками 1 і 2; зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, згідно з додатками 3 і 4.
За змістом пункту 2 цієї Постанови із застосуванням засобів Реєстру запроваджено: з 1 січня 2016 р. оформлення і видачу паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразки бланків яких затверджено цією постановою, громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше, з урахуванням вимог пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 р. № 2503-XII; з 1 листопада 2016 р. оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджено цією постановою, громадянам України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.
Абзацом третім пункту 3 цієї ж постанови установлено, що прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразок бланка якого затверджено цією постановою, з 1 листопада 2016 р. припиняється, а абзацом п`ятим цього пункту - Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.
Відповідно до абзацу п`ятого пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 302 від 25 березня 2015 року "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України" наказом Міністерства внутрішніх справ України № 456 від 06 червня 2019 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 червня 2019 року за № 620/33591, затверджено Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України /далі - Тимчасовий порядок № 456/.
Згідно з пунктом 1 Тимчасового порядку № 456 цей Тимчасовий порядок визначає порядок подання документів, їх розгляду і прийняття рішення про оформлення та видачу паспорта громадянина України зразка 1994 року (далі - паспорт) особі, щодо якої прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року (далі - рішення суду), засвідчене в установленому законодавством порядку.
Зі змісту наведеної норми слідує, що дія норм Тимчасового порядку № 456 поширюється на правовідносини між особою та ДМС щодо видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року, які виникли внаслідок постановлення судом рішення про зобов`язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року особі, щодо якої прийнято рішення суду.
Судовим розглядом встановлено, що листом №5333-339/5333-19 від 06 липня 2019 року відповідач відмовив позивачу у видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року у зв`язку з ненаданням позивачем рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання Державної міграційної служби оформити та видати позивачу паспорт громадянина України зразка 1994 року.
З огляду на те, що рішення суду про зобов`язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року ОСОБА_2 не приймалося, посилання відповідача у листі №5333-339/5333-19 від 06 липня 2019 року на Тимчасовий порядок № 456 було передчасним, а вимога про надання ОСОБА_2 судового рішення - безпідставною.
Суд вважає, що при розгляді заяви позивача про видачу паспорта громадянина України від 05 липня 2019 року відповідач повинен був керуватися пунктом 13 глави ІІ "Порядок видачі, обміну паспорта і користування ним" Положення №2503-ХІІ, яким передбачено, що для одержання паспорта громадянин подає: заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України; свідоцтво про народження; дві фотокартки розміром 35 х 45 мм; у необхідних випадках - документи, що підтверджують громадянство України.
Отже, приписи Положення №2503-ХІІ не передбачають обов`язку громадянина для оформлення паспорта подавати судове рішення про зобов`язання органу ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.
Зауважень до форми та змісту поданої позивачем заяви, а також до документів, доданих до заяви, у відповідача не було та довід про невідповідність заяви встановленій формі не покладався відповідачем в основу оскаржуваної відмови.
Відмовляючи позивачу у видачі паспорта у формі книжечки, відповідач не врахував, що у заяві про видачу паспорта у формі книжечки позивач повідомив про свою відмову від отримання паспорта у формі картки та зазначив про своє волевиявлення на видачу паспорта громадянина України у формі книжечки.
Статтями 3 та 8 Конституції України встановлено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Згідно з частиною другою статті 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Питання щодо дотримання принципу поваги до приватного життя суб`єкта персональних даних шляхом електронної обробки таких даних у процесі оформлення ID-паспорту було предметом дослідження у зразковій справі № 806/3265/17 (провадження Пз/9901/2/18), за результатом розгляду якої Великою Палатою Верховного Суду прийнято постанову від 19 вересня 2018 року (реєстраційний номер в ЄДРСР 76822787).
Досліджуючи вказане питання, Велика Палата Верховного Суду з аналізу положень Закону України "Про захист персональних даних" № 2297-VI від 01 червня 2010 року дійшла висновку, що підставою обробки персональних даних є згода суб`єкта персональних даних. Водночас реалізація державних функцій має здійснюватися без примушення людини до надання згоди на обробку персональних даних, їх обробка повинна здійснюватись, як і раніше, в межах і на підставі тих законів і нормативно-правових актів України, на підставі яких виникають правовідносини між громадянином та державою. Особи, які відмовилися від обробки їх персональних даних, повинні мати альтернативу - використання традиційних методів ідентифікації особи. Позбавлення особи можливості отримання паспорта у традиційній формі - у вигляді книжечки і спричинені цим побоювання окремої суспільної групи, що отримання паспорта у вигляді ID-картки може спричинити шкоду приватному життю, становить втручання держави, яке не було необхідним у демократичному суспільстві, і воно є непропорційним цілям, які мали б бути досягнуті без покладення на особу такого особистого надмірного тягаря. А відтак, особа при отриманні паспорта громадянина України має право отримати вказаний документ у формі книжечки у випадку відмови у наданні згоди на збирання та обробку персональних даних.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Новосанжарський районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області листом №5333-339/5333 від 06 липня 2019 року безпідставно відмовив ОСОБА_2 у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки.
Суд погоджується із обраним позивачем способом захисту порушеного права та вважає за можливе визнати протиправною відмову Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, оформлену листом Новосанжарського районного сектору №5333-339/5333 від 06 липня 2019 року, у видачі ОСОБА_2 паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ, та зобов`язати Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області оформити та видати ОСОБА_2 паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.
Отже, адміністративний позов підлягає задоволенню.
Витрат по сплаті судового збору за подання цього позову позивач не поніс, а відтак відсутні підстави для розподілу судових витрат на підставі статті 139 КАС України.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Новосанжарським ПВ УМВС України в Полтавській області) в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (вул. Пушкіна, буд. 63, м. Полтава, Полтавська область, 36039, ідентифікаційний код 37829297) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправною відмову Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (вул. Пушкіна, буд. 63, м. Полтава, Полтавська область, 36039, ідентифікаційний код 37829297), оформлену листом Новосанжарського районного сектору №5333-339/5333 від 06 липня 2019 року, у видачі ОСОБА_2 паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.
Зобов`язати Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (вул. Пушкіна, буд. 63, м. Полтава, Полтавська область, 36039, ідентифікаційний код 37829297) оформити та видати ОСОБА_2 паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.І. Слободянюк