Рішення № 85675200, 11.11.2019, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2019
Номер справи
400/2499/19
Номер документу
85675200
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

11 листопада 2019 р. № 400/2499/19 Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 доКомандування повітряних Сил Збройних Сил України, вул. Стрілецька, 105,Вінниця,Вінницька область,21000 Військової частини А4465, вул. Аеродромна, 1,Миколаїв,54056 провизнання бездіяльності та дій протиправними; поновлення на посаді; зобов`язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до адміністративного суду з позовом до Командування Повітряних Сил Збройних Сил України та військової частини А4465 з вимогами визнати бездіяльність керівництва Повітряних Сил ЗСУ щодо не призначення на рівну посаду або на нижчу посаду, але не більш як на один ступінь, - протиправною; визнати неправомірними дії посадових осіб відповідачів щодо відсторонення від виконання повноважень на посаді та щодо зарахування позивача у розпорядження командувача Повітряних Сил Збройних Сил України, поновити позивача на посаді інженера-помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння військової частини А4465, а разі неможливості поновлення на посаді – призначити на рівну посаду, або нижчу посаду, але не більш як на один ступінь, зобов`язати фінансово-економічну службу військової частини А4465 здійснити розрахунок грошового забезпечення з урахуванням посадового окладу, окладу за військове звання, за вислугу років та інші премії і виплати та стягнути з відповідача на його користь різницю невиплаченого у повному обсязі грошового забезпечення за останніх 12 місяців.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги ОСОБА_1 вказав, що 17.04.2019 ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва відносно нього було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та відсторонення від посади командира роти охорони батальйону охорони військової частини А-4465, строком на два місяці. 23.07.2018 обвинувальний акт та матеріали кримінального провадження щодо вчинення позивачем кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України, були направлені до Ленінського районного суду м. Миколаєва та на даний час розгляд справи триває. Оскільки строк відсторонення від посади минув, а в задоволенні клопотання прокурора про продовження строку відсторонення від посади ОСОБА_1 ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва 13.06.18 відмовлено, 03.08.2018 позивач звернувся до командира військової частини А4465 із заявою щодо прийняття рішення стосовно поновлення на посаді. 21.09.2018 згідно витягу із наказу №282 від 21.09.18 ОСОБА_1 визнано таким, що прийняв і приступив до виконання службових обов`язків за посадою з 17 тарифним розрядом, шпк «Капітан», та на підставі повідомлення про підозру капітана ОСОБА_1 . інженера – помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння військової частини А4465 було відсторонено від виконання повноважень з 21.09.18. Також згідно з наказом №317 від 17.10.18 ОСОБА_1 було зараховано у розпорядження командувача Повітряних Сил Збройних Сил України». 27.06.2019 позивач звертався до командира військової частини А 4465 з рапортом про призначення на посаду інженера-помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння військової частини А 4465 або на іншу рівнозначну посаду, який в подальшому надісланий до командування Повітряних Сил Збройних Сил України, однак відповіді не отримав. На переконання позивача, на даний час його провину судом не доведено, а керівництво Повітряних Сил ЗСУ в порушення ст. 62 Конституції України поводиться з ним як з винним у вчиненні злочину. Відсторонення від посади має тимчасовий характер та здійснюється на строк не більше двох місяців, що відповідає нормам КПК України. Бездіяльність відповідачів призвело до злиденного існування його сім`ї протягом 14 місяців відсторонення, оскільки на даний час має грошове забезпечення нижче за прожитковий мінімум та мінімальну заробітну плату.

Відповідач - військова частина А 4465 позов не визнав, просив відмовити у його задоволенні. В письмовому відзиві зазначив, що порядок проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, призначення та звільнення з посад здійснюється відповідно до Положення про проходження громадянами України військової служби, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 №1153/2008, п.п.12 п. 116 якого визначено, що підставою для зарахування військовослужбовця у розпорядження посадових осіб, які мають право призначення на посади, для вирішення питання подальшого їх службового використання допускається у разі, якщо військовослужбовцю повідомлено про підозру у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, до набрання вироком законної сили. Відповідно до вимог ст. 91-1 Закону України «Про Дисциплінарний статус Збройних Сил України» військовослужбовець, якому повідомлено про підозру у вчиненні ним злочину у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов`язаної з наданням публічних послуг, та/або пов`язаного із зловживанням своїм службовим становищем підлягає відстороненню від виконання повноважень у порядку, визначеному законом. Військовослужбовець, стосовно якого складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення, може бути відсторонений від виконання службових повноважень за рішенням командира до закінчення розгляду справи судом. Наказом командувача Повітряних Сил ЗСУ від 21.09.18 №282 відповідно до пп. 12 ст. 116 Положення позивача увільнено від займаної посади і зараховано у розпорядження командувача Повітряних Сил ЗСУ. Таким чином, наявні передбачені п.116 Положення законні підстави для перебування позивача у розпорядженні командувача Повітряних Сил ЗСУ до набрання вироком суду законної сили, а у зв`язку з чим підстав для призначення позивача на посаду не вбачається.

Відповідач – Командування Повітряних Сил ЗСУ позов не визнав, просив відмовити у його задоволенні. У відзиві вказав, що твердження позивача про неправомірність дії щодо не призначення на рівнозначну або нижчу посад, відсторонення від виконання повноважень на посаді та щодо зарахування у розпорядження командувача Повітряних Сил ЗСУ є безпідставними та не підлягають задоволенню. При цьому, відповідач послався на наявні передбачені п. 116 Положення підстави для перебування ОСОБА_1 у розпорядження командування Повітряних Сил ЗССУ до набрання вироком суду законної сили, а також на ст. 91-1 Закону України «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України», відповідно до якої військовослужбовець, якому повідомлено про підозру у вчиненні ним злочину у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов`язаної з наданням публічних послуг, та/або пов`язаного із зловживанням своїм службовим становищем, підлягає відстороненню від виконання повноважень у порядку, визначеному законом.

В свою чергу, позивач у відповіді на відзив вказав на безпідставність посилання на ст. 91-1 ЗУ «Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України», оскільки порядок відсторонення від виконання повноважень особи, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею службового злочину встановлений Кримінальним процесуальним кодексом. Цей захід застосовується з метою виключення можливості використанням своєї посади: знищити чи підробляти речи, документи, незаконними засобами вплинути на свідків, тощо, та вирішується слідчим суддею. Також позивач зазначив про незрозумілість посилання на ст.122 Положення, згідно якої відсторонення на посаді відбувається у разі складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язаного з корупцією. В п.9 зазначено, що військовослужбовці, які були відсторонені від посади, поновлюються на попередній або на іншій, не нижче ні попередня, посаді в разі скасування відповідної ухвали слідчого судді під час досудового розслідування або суду під час судового провадження, або в разі закінчення двомісячного строку відсторонення від посади. Щодо абз. 5 п. 122 та п. 166 Положення, то до позивача вони застосовані у порушення ст. 58 Конституції України в редакції від 12.09.2018.

Від Командування Повітряних Сил ЗСУ надійшло заперечення, у якому відповідач зазначив про безпідставність доводів позивача, викладених у відповіді на відзив.

16.09.19 від Командування Повітряних Сил ЗСУ надійшло клопотання про залишення позовної заяви без руху та про залишення позовної заяви без розгляду у зв`язку з пропуском звернення до суду .

Ухвалою від 05.11.2019 в задоволенні клопотання про залишення позову без руху відмовлено, клопотання про залишення позовної заяви без розгляду задоволено частково.

Позовну заяву ОСОБА_1 в частині – визнання неправомірними дії посадових осіб відповідачів щодо відсторонення від виконання повноважень на посаді та щодо зарахування позивача у розпорядження командувача Повітряних Сил Збройних Сил України, залишено без розгляду.

В судових засіданнях 18.09.19 та 05.11.19 приймали участь представники позивача та відповідачів, які підтримали свої позиції, викладені в процесуальних заявах по суті.

Суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження 11.11.2019 без проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами, відповідно до визначених строків в ухвалі про відкриття провадження в адміністративній справі та в ухвалі про відкладення розгляду справи від 18.09.19.

Дослідив матеріали справи, вислухав представників сторін, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 проходив військову службу у військовій частині А 4465 на посаді командиром 3-ї роти батальйону охорони військової частини А 4465, та має військове звання капітана.

15.04.2018 ОСОБА_1 був затриманий в порядку ст.208 КПК України за підозрою у вчинені злочину за ч. 2 ст. 369-2 КК України.

17.04.2018 ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва до ОСОБА_1 було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту та відсторонено від посади командира роти охорони батальйону охорони військової частини.

26.04.2018 наказом Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України №174, капітана ОСОБА_1 було увільнено від займаної посади та зараховано у розпорядження командувача Повітряних Сил Збройних Сил України.

13.06.2018 ухвалою Центрального районного суду м. Миколаєва було відмовлено у відстороненні від посади командира роти охорони батальйону охорони.

24.07.2018 кримінальне провадження стосовно ОСОБА_1 за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.369-2 КК України з обвинувальним актом направлено до Ленінського районного суду м. Миколаєва.

12.09.2018 наказом Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України №504 ОСОБА_1 призначено на посаду інженера-помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння військової частини А4465.

21.09.2018 наказом командира військової частини А4465 №282 визначено капітана ОСОБА_1 вважати таким, що з 21.09.2018 справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов`язків за посадою інженера – помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння військової частини А4465.

Пунктом 2 цього ж наказу, відповідно до вимог ч.5 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції», ст.91-1 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, пункту 122 Положення, пункту 4.31 Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, капітана ОСОБА_1 відсторонено від виконання повноважень на посаді з 21.09.2018.

14.10.2018 наказом Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України №598, капітана ОСОБА_1 , інженера – помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння 299 бригади тактичної авіації увільнено від займаної посади і зараховано у розпорядження командувача Повітряних Сил Збройних Сил України з 22.09.2018.

17.10.2018 наказом командира військової частини А4465 №317 вирішено утримувати капітана ОСОБА_1 , у списках особового складу військової частини та на всіх відповідних видах забезпечення. На час перебування капітана ОСОБА_1 у розпорядженні визначити йому обов`язки військової служби. Виплату грошового забезпечення здійснювати відповідно до вимог пункту 3 розділу ХХІХ Порядку виплатити грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам.

Протягом цього часу ОСОБА_1 продовжував проходити військову службу у військовій частині А 4465, виконувати обсяг завдань, визначеній командуванням частини, але не перебуваючи на жодній посаді.

У зв`язку з відсутністю будь-якої посади, та перебування у розпорядження Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України, грошове забезпечення ОСОБА_1 нараховувалося протягом цього часу виходячи виключено з надбавки за військове звання та надбавки за вислугу років, без врахування посадового окладу, і складало близько 1813 гривень на місяць.

27.06.2019 ОСОБА_1 подав рапорт командиру військової частини А4465 щодо вирішення питання про скасування його відсторонення від посади, та призначення на посаду інженера – помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння військової частини А4465, або на рівнозначну посаду.

28.07.2019 військовою частиною зазначений рапорт ОСОБА_1 направлений на адресу командування Повітряних Сил Збройних Сил України для прийняття правового рішення.

02.09.2019 Командування Повітряних Сил Збройних Сил України повідомило військову частину А4465 про наявні передбачені п.116 Положення законні підстави для перебування капітана ОСОБА_1 у розпорядженні командувача Повітряних Сил Збройних Сил України до набрання вироку суду законної сили, та відсутність причин для призначення його на посаду.

Відповідно до ч.5 ст.65 Закону України «Про запобігання корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, якщо інше не передбачено Конституцією і законами України, може бути відсторонена від виконання службових повноважень за рішенням керівника органу (установи, підприємства, організації), в якому вона працює, до закінчення розгляду справи судом.

Відповідно до п.91-1 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, 91-1. Військовослужбовець, якому повідомлено про підозру у вчиненні ним злочину у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов`язаної з наданням публічних послуг, та/або пов`язаного із зловживанням своїм службовим становищем, підлягає відстороненню від виконання повноважень у порядку, визначеному законом. Військовослужбовець, стосовно якого складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення, може бути відсторонений від виконання службових повноважень за рішенням командира до закінчення розгляду справи судом.

Відповідно до п.п.12-1 п.116 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України № 1153/2008 від 10.12.2008, зарахування військовослужбовців наказами по особовому складу в розпорядження посадових осіб, які мають право призначення на посади, для вирішення питання щодо дальшого їх службового використання допускається в разі: відсторонення військовослужбовця від посади під час досудового розслідування або судового провадження - до закінчення строку застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження або до його скасування в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, а якщо повідомлено про підозру у вчиненні військовослужбовцем злочину у сфері службової діяльності, - до набрання вироком суду законної сили.

Відповідно до п.122 Положення, Усунення військовослужбовців від виконання службових обов`язків здійснюється відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.

Військовослужбовець, стосовно якого складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, може бути відсторонений від виконання службових повноважень за рішенням командира до закінчення розгляду справи судом чи вирішення питання подальшого проходження військової служби.

Відсторонення військовослужбовців від посади як захід забезпечення кримінального провадження здійснюється відповідно до Кримінального процесуального кодексу України на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 Кримінального процесуального кодексу України.

Військовослужбовці, відсторонені від посад, зараховуються у розпорядження відповідної посадової особи з дня, що настає за днем відсторонення, та продовжують проходити військову службу, виконуючи обов`язки військової служби в межах, визначених посадовою особою, у розпорядженні якої вони перебувають (якщо до них не застосовано запобіжних заходів кримінального провадження у виді домашнього арешту або тримання під вартою). Військовослужбовці, усунені або відсторонені від виконання службових обов`язків, продовжують проходити військову службу, виконуючи обов`язки військової служби в межах, визначених командиром військової частини, якщо до них не застосовано запобіжних заходів або покарань, визначених у підпунктах 12-1, 13 пункту 116 цього Положення.

Грошове забезпечення військовослужбовців, які усунуті від виконання службових обов`язків або відсторонені від посади, здійснюється в порядку, визначеному Міністром оборони України.

Поновлення у правах усунутих від виконання службових обов`язків відбувається відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.

Військовослужбовці, відсторонені від виконання службових повноважень, у разі закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, у зв`язку з відсутністю події або складу адміністративного правопорушення поновлюються у виконанні службових повноважень, їм відшкодовується середній заробіток за час вимушеного прогулу відповідно до Закону України «Про запобігання корупції». Скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення із закриттям провадження тягне за собою повернення військовослужбовцю стягнених грошових сум, а також скасування інших обмежень, пов`язаних із цією постановою.

Військовослужбовці, які були відсторонені від посади, поновлюються на попередній або на іншій, не нижчій, ніж попередня, посаді в разі скасування відповідної ухвали слідчого судді під час досудового розслідування або суду під час судового провадження, винесення судом виправдувального вироку, відмови у порушенні кримінальної справи за відсутності події злочину, відсутності в діянні складу злочину, за недоведеності їх участі у вчиненні злочину, закриття кримінальної справи або в разі закінчення двомісячного строку відсторонення від посади, якщо строк відсторонення від посади не було продовжено в порядку, визначеному статтею 158 Кримінального процесуального кодексу України.

Грошове забезпечення, яке втратили відсторонені від посади військовослужбовці внаслідок незаконних дій, відшкодовується їм у порядку, передбаченому Законом України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду».

З аналізу вищевикладених правових норм, що регулюють питання відсторонення військовослужбовця від посади у зв`язку з притягненням його до кримінальної відповідальності, суд дійшов висновку, що таке відсторонення можливо лише у разі ухваленням судом рішення про застосування відповідного заходу забезпечення кримінального провадження.

Стаття 65 Закону України «Про запобігання корупції» та п.91-1 Дисциплінарного статуту, відрізняють відсторонення військовослужбовця у зв`язку з притягненням військовослужбовця до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Так, у разі притягнення військовослужбовця до адміністративної відповідальності, повноваження на його відсторонення від посади надано саме відповідному командиру.

Натомість, у разі притягнення військовослужбовця до кримінальної відповідальності, в ч.5 ст.65 Закону, та п.91-1 Дисциплінарного статуту, вказано, що така особа, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Законом, який визначає порядок відсторонення особи від виконання повноважень на посаді у разі притягнення до кримінальної відповідальності, у тому числі за злочин у службовій діяльності, є Кримінальний процесуальний кодекс України.

Питання відсторонення від посади щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину врегульовано главою 14 КПК України.

Лише у разі ухвалення судом рішенням про відсторонення підозрюваного (обвинуваченого) від посади, відповідачі повноважні ухвалити відповідні службові накази про його відсторонення та зарахування в розпорядження.

У цьому випадку, суд вбачає, що питання відсторонення ОСОБА_1 від посади, було вирішено судом в порядку кримінального судочинства ще 13.06.2018.

Суд не знайшов правових підстав для застосування до ОСОБА_1 заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади.

За відсутності такого рішення суду в порядку, визначеному КПК України, відповідачі були позбавлені повноважень для відсторонення ОСОБА_1 від посади та зарахування його у розпорядження Командувача Повітряних Сил ЗСУ.

Враховуючи, що позивачем пропущений строк звернення до суду про оскарження відповідних наказів відповідачів про відсторонення його від посади та зарахування до розпорядження Командувача, та у зв`язку із чим судом 05.11.2019 було залишено позовну заяву в частині позовних вимог, суд не може визнати протиправними та скасувати накази командира в/ч А 4465 та Командувача Повітряних Сил ЗСУ.

Разом з тим, порушення прав позивача з боку відповідачів мало триваючий характер, оскільки ОСОБА_1 майже протягом року протиправно був відсторонений від посади, та не отримував належного грошового забезпечення, при цьому, продовжуючи перебувати на військовій службі, виконуючи завдання, визначені командування військової частини, та не маючи можливості виконувати іншу оплачувану роботу.

При цьому, позивач двічі звертався до відповідачів з заявою 03.08.2018 та рапортом 27.06.2019 з вимогою вирішити його питання про поновлення на посаді, після відмови кримінальним судом у відстороненні від посади, але відповідачі проявили протиправну бездіяльність, не усунули власні протиправні рішення щодо відсторонення позивача, не призначили його на посаду, та не відновили виплату йому грошового забезпечення військовослужбовця відповідно до посади.

За таких обставин, з використанням повноважень, передбачених ч.2 ст.9 КАС України, виходячи за межи позовних вимог, з метою надання повного захисту правам позивача, про захист яких він просить, суд вважає за необхідним визнати протиправною бездіяльність Командування Повітряних Сил Збройних Сил України та військової частини А4465 щодо не призначення ОСОБА_1 з 21.09.2018 на рівну посаду або нижчу посаду, але не більше як на один ступень.

На переконання суду, порушені права позивача необхідно поновити, поклавши на відповідачів зобов`язання поновити ОСОБА_1 на посаді інженера-помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння військової частини А 4465, а у разі неможливості поновлення на посаді, призначити на рівну посаду, або нижчу посаду, але не більш як на один ступінь.

Також, підлягають поновленню порушені майнові права позивача, у зв`язку з неотриманням ним належного грошового забезпечення за період безпідставного відсторонення від посади, та протиправної бездіяльності відповідачів, щодо не поновлення його на посаді. Відповідач - військова частина А4465, повинен обрахувати та виплатити на користь позивача, недоотримане ним грошове забезпечення за посадою інженера-помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння, з врахуванням виплачених на його користь надбавок.

При цьому, враховуючи, що відповідно до ст.233 Кодексу законів про працю України, у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком, поновлення прав позивача на належне грошове забезпечення, повинно бути відмовлено з моменту порушення його, незважаючи навіть на пропущення ним строку звернення для визнання протиправним та скасування наказів про відсторонення від посади та зарахування у розпорядження.

Судом враховано правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 22.10.2019 у справі №520/3505/19, про те, що вимоги ст.233 КЗпП розповсюджуються і на військовослужбовців.

Позов задовольнити у повному обсязі, з використанням повноважень, передбачених ч.2 ст.9 КАС України, виходячи за межі позовних вимог.

Судові витрати відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Командування повітряних Сил Збройних Сил України (вул. Стрілецька, 105,Вінниця,Вінницька область,21000 ) Військової частини А4465 (вул. Аеродромна, 1,Миколаїв,54056 08228725) задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність з 21.09.2018 Командування Повітряних Сил Збройних Сил України та військової частини А4465 щодо не призначення капітана ОСОБА_1 на посаду інженера-помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння, рівну посаду або на нижчу посаду, але не більш як на один ступінь.

3. Зобов`язати Командування Повітряних Сил Збройних Сил України та військову частину А4465 поновити капітана ОСОБА_1 на посаду інженера-помічника начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння військової частини А4465 або на рівну посаду, або на нижчу посаду, але не більш як на один ступінь.

4. Зобов`язати військову частина А4465 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 , недоотримане ним грошове забезпечення з 21.09.2018 за посадою начальника автомобільної та електрогазової служби озброєння, з врахуванням вже виплачених на його користь надбавок.

5. Апеляційна скарга на це рішення може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Суддя В. В. Біоносенко

Рішення складено в повному обсязі 15.11.19