Рішення № 85675090, 07.11.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.11.2019
Номер справи
1.380.2019.004212
Номер документу
85675090
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.004212

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 листопада 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Кухар Н.А.

секретаря судового засідання Шавель М.М.

за участю:

представника позивача – Кулинич М.-М.А.

представника відповідача – Рибак Н.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю"Максіфуд Україна" до Львівської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів,транспортних засобів ,-

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю"Максіфуд Україна" (м. Львів, вул. Тернопільська, 15, м. Львів, код ЄДРПОУ 40992397) звернулося в суд з позовом до Львівської митниці ДФС (вул. Костюшка, 1 м. Львів, код ЄДРПОУ 39420875, 79000) в якому просить суд визнати протиправними та скасувати:

- Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00646;

- Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00647;

- Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00662;

- Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00757;

- Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00751.

01.10.2019 року представником позивача було подано заяву про збільшення розміру позовних вимог (вх. № 35389, від 01.10.2019 року) у якій позивач просить визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00748.

Ухвалою суду від 22 серпня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Протокольною ухвалою від 17.10.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між позивачем, як покупцем та CASA VINICOLA COSTANZA Srl (Постачальник) укладено зовнішньоекономічний контракт купівлі-продажу №07-05-18, згідно з п.1.1. якого продавець продає, а покупець купує Товар, виготовлений Виробником та призначений для подальшого продажу на території України.

На підставі вищевказаного договору на митну територію України були ввезені напої, а саме ігристі напої на основі вина: ароматизований винний напій ігристий у скляних пляшках.

Відповідачем сформовані картки відмови в прийнятті митних декларацій, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення з причин неможливості завершити митне оформлення у зв`язку з невірним заповненням граф 47 та «В» митної декларації, а саме: застосовано невірну ставку акцизного податку, чим порушено вимоги підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, ст.293-295 Митного кодексу України.

При заповненні митних декларацій у гр. 47 декларант визначив ставку акцизного податку в розмірі 8,02 грн., за 1 літр.

У підпункті 215.3.1 пункту 215.3. статті 215 Податкового кодексу України код товару, який ввозить підприємство згідно УКТ ЗЕД 2206 00 39 00 згадується в двох різних колонках таблиці ставок акцизного податку (в одному випадку ставка податку для товару із кодом згідно УКТ ЗЕД 2206 00 39 00 становить 11,65 грн. за 1 літр, а в іншому випадку 8,02 грн. за 1 літр).

Таким чином, вказавши на необхідність внесення змін у гр. 47 митної декларації, відповідач тим самим зазначив, що до даного товару необхідно застосувати ставку акцизного податку в розмірі 11,65 грн. за 1 літр.

Вважають, що така позиція відповідача не заслуговує на увагу, оскільки до товарів, які ввозить позивач (Fragolino Bianco NOVELLINA, Fragolino ROSSO NOVELLINA) необхідно застосовувати ставку акцизного податку в розмірі 8,02 грн. за 1 літр відповідно до наступного.

Відповідно до підпункту 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Згідно з підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу у товарній позиції 2206 за кодом 2206 00 39 00 згідно з УКТ ЗЕД класифікуються алкогольні напої як «вина та інші зброджені напої (у тому числі суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв) . . .», які, оподатковуються за ставкою акцизного податку 8,02 гривні за 1 літр.

Крім того, згідно з тим же підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу у товарній позиції 2206 за кодом 2206 00 39 00 згідно з УКТ ЗЕД класифікуються «вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) . . . », які оподатковуються за ставкою акцизного податку 11,65 грн. за 1 літр.

Отже, товар, який ввозить позивач згідно УКТ ЗЕД 2206 00 39 00 згадується в двох різних колонках таблиці ставок акцизного податку. В одному випадку ставка податку для товару із кодом згідно УКТ ЗЕД 2206 00 39 00 становить 11,65 грн. (вина ігристі та вина газовані, зброджені напої) за 1 літр, а в іншому випадку 8,02 грн. за 1 літр (суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв).

Враховуючи те, що Товариством з обмеженою відповідальністю"Максіфуд Україна" імпортує суміші на основі зброджених напоїв (Fragolino Bianco NOVELLINA, Fragolino ROSSO NOVELLINA), а не вина ігристі та вина газовані, та зброджені напої, до таких товарів необхідно застосовувати ставку акцизного податку в розмірі 8,02 грн. за 1 літр. 20.09.2019 року позивач на адресу суду подано відповідь на відзив, в якому зазначено, що Податковим кодексом України при віднесенні напоїв до категорії зброджених напоїв, що оподатковуються за ставкою 11,65 гривень за 1 літр напою, в першу чергу слід враховувати шлях одержання такого напою, і якщо в процесі його виробництва натуральне вино змішується з іншими напоями (у випадку із товаром позивача – із соком, водою, сахарозою, ароматизаторами, консервантом і сульфітами), то такий напій є відповідною сумішшю (із зброджених напоїв/ зброджених напоїв з безалкогольними напоями) та оподатковується за іншою ставкою. Зазначають, що за кодом 2206 00 39 00 імпортується товар, що не є збродженим напоєм, а є сумішшю із зброджених напоїв чи сумішшю зброджених напоїв з безалкогольними напоями, тоді застосуванню підлягає саме ставка 8,02 гривні за 1 літр, що й була визначена позивачем.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач подав відзив на позов, у якому зазначено, що згідно із вимогами Податкового кодексу України ставка податку 8,02 застосовується виключно до товарів згідно коду УКТ ЗЕД 2206 в іншому місці не зазначеному, проте в спірному випадку позивачем ввозився товар згідно коду УКТ ЗЕД 2206 00 39 00, що виключає підстави для застосування до нього ставки податку 8,02.

Таким чином, в даному випадку, позивачем ввозився товар ігриста суміш зброджених напоїв (вино) з безалкогольними напоями (демінералізована вода) з армотизаторами, який зазначений в п.п. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України лише в графі зі ставкою 11,65. Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позову з підстав викладених у відзиві.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

07.05.2018 між ТОВ «Максіфуд Україна» (Покупець) та CASA VINICOLA COSTANZA Srl (Постачальник) укладено зовнішньоекономічний контракт купівлі-продажу №07-05-18, згідно з п.1.1. якого продавець продає, а покупець купує Товар, виготовлений Виробником та призначений для подальшого продажу на території України.

Позивачем на підставі вищевказаного контракту на митну територію України згідно митних декларацій UA209180/2019/00646, UA209180/2019/00647, UA209180/2019/00662, UA209180/2019/00757 та UA209180/2019/00751 було ввезено ігристі напої на основі вина: ароматизовані винні напої ігристі марки Fragolino Bianco NOVELLINA та Fragolino ROSSO NOVELLINA у скляних пляшках місткістю 0,75л., зокрема:

1. позивачем подано до Львівської митниці ДФС електронну митну декларацію №UA209180/2019/00646 від 05.07.2019, якою було задекларовано для митного оформлення товар, який ввозиться на територію України, а саме ігристий напій на основі вина: ароматизований винний напій ігристий у скляних пляшках, марки Fragolino Bianco NOVELLINA у скляних пляшках місткістю 0,75 л у кількості 17640 шт. Одночасно з митною декларацією декларантом було надано відповідачу ряд документів, зокрема, рахунок фактуру (інвойс) №158/GE від 02.07.2019, сертифікат якості від 11.10.2018, пакувальний лист від 02.07.2019, автотранспортну накладну №055961 від 02.07.2019, сертифікат з перевезення (походження) товару форми EUR.1 №G430574 від 02.07.2019, висновок за результатами дослідження експертного підрозділу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи №142005802-0081 від 15.06.2018, рахунок-фактуру про надання транспортно-експедиційних послуг №06413 від 03.07.2019; довідку, що підтверджує вартість перевезення товару б/н від 03.07.2019, прейскурант (прайс-лист) виробника товару б/н від 01.06.2019, доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) №1 від 17.07.2018, зовнішньоекономічний договір купівлі-продажу (контракт) №07-05-18 від 07.05.2018, договір (контракт) про перевезення №ЗУТ1328 від 11.07.2018, копію митної декларації країни відправлення 19ITQAF010000771E9 від 05.07.2019.

2. позивачем подано до Львівської митниці ДФС електронну митну декларацію №UA209180/2019/00647 від 05.07.2019, якою було задекларовано для митного оформлення товар, який ввозиться на територію України, а саме: а саме ігристий напій на основі вина: ароматизований винний напій ігристий у скляних пляшках, марки Fragolino ROSSO NOVELLINA у скляних пляшках місткістю 0,75 л у кількості 17640 шт. Одночасно з митною декларацією декларантом було надано відповідачу ряд документів, зокрема, рахунок фактуру (інвойс) №157/GE від 02.07.2019, сертифікат якості від 11.10.2018, пакувальний лист від 02.07.2019, автотранспортну накладну №057301 від 02.07.2019, сертифікат з перевезення (походження) товару форми EUR.1 №G430573 від 02.07.2019, висновок за результатами дослідження експертного підрозділу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи №142005802-0081 від 15.06.2018, рахунок-фактуру про надання транспортно-експедиційних послуг №06415 від 03.07.2019; довідку, що підтверджує вартість перевезення товару б/н від 03.07.2019, прейскурант (прайс-лист) виробника товару б/н від 03.07.2019, доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) №1 від 17.07.2018, зовнішньоекономічний договір купівлі-продажу (контракт) №07-05-18 від 07.05.2018, договір (контракт) про перевезення №ЗУТ1328 від 11.07.2018, копію митної декларації країни відправлення 19ITQAF010000763E2 від 05.07.2019.

3. позивачем подано до Львівської митниці ДФС електронну митну декларацію №UA209180/2019/00662 від 08.07.2019, якою було задекларовано для митного оформлення товар, який ввозиться на територію України, а саме: а саме ігристий напій на основі вина: ароматизований винний напій ігристий у скляних пляшках, марки Fragolino Bianco NOVELLINA у скляних пляшках місткістю 0,75 л у кількості 17640 шт. Одночасно з митною декларацією декларантом було надано відповідачу ряд документів, зокрема, рахунок фактуру (інвойс) №160/GE від 03.07.2019, сертифікат якості від 11.10.2018, пакувальний лист від 03.07.2019, автотранспортну накладну №057750 від 03.07.2019, сертифікат з перевезення (походження) товару форми EUR.1 №G430576 від 03.07.2019, висновок за результатами дослідження експертного підрозділу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи №142005802-0081 від 15.06.2018, рахунок-фактуру про надання транспортно-експедиційних послуг №06412 від 03.07.2019; довідку, що підтверджує вартість перевезення товару б/н від 03.07.2019, прейскурант (прайс-лист) виробника товару б/н від 03.07.2019, доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) №1 від 17.07.2018, зовнішньоекономічний договір купівлі-продажу (контракт) №07-05-18 від 07.05.2018, договір (контракт) про перевезення №ЗУТ1328 від 11.07.2018, копію митної декларації країни відправлення 19ITQAF010000779E1 від 08.07.2019.

4. позивачем подано до Львівської митниці ДФС електронну митну декларацію UA209180/2019/00751 від 24.07.2019, якою було задекларовано для митного оформлення товар, який ввозиться на територію України, а саме: а саме ігристий напій на основі вина: ароматизований винний напій ігристий у скляних пляшках, марки Fragolino Rosso NOVELLINA у скляних пляшках місткістю 0,75 л у кількості 17640 шт. Одночасно з митною декларацією декларантом було надано відповідачу ряд документів, зокрема, рахунок фактуру (інвойс) №168/GE від 22.07.2019, сертифікат якості від 11.10.2018, пакувальний лист від 22.07.2019, автотранспортну накладну №059016 від 22.07.2019, сертифікат з перевезення (походження) товару форми EUR.1 №G430589 від 22.07.2019, висновок за результатами дослідження експертного підрозділу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи №142005802-0081 від 15.06.2018, рахунок-фактуру про надання транспортно-експедиційних послуг №07116 від 23.07.2019; довідку, що підтверджує вартість перевезення товару б/н від 23.07.2019, прейскурант (прайс-лист) виробника товару б/н від 01.06.2019, доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) №1 від 17.07.2018, зовнішньоекономічний договір купівлі-продажу (контракт) №07-05-18 від 07.05.2018, договір (контракт) про перевезення №ЗУТ1328 від 11.07.2018, копію митної декларації країни відправлення 19ITQAF010000824E0 від 24.07.2019.

5. позивачем подано до Львівської митниці ДФС електронну митну декларацію №UA209180/2019/00757 від 25.07.2019, якою було задекларовано для митного оформлення товар, який ввозиться на територію України, а саме: а саме ігристий напій на основі вина: ароматизований винний напій ігристий у скляних пляшках, марки Fragolino Bianco NOVELLINA у скляних пляшках місткістю 0,75 л у кількості 17640 шт. Одночасно з митною декларацією декларантом було надано відповідачу ряд документів, зокрема, рахунок фактуру (інвойс) №167/GE від 20.07.2019, сертифікат якості від 11.10.2018, пакувальний лист від 20.07.2019, автотранспортну накладну №006541 від 20.07.2019, сертифікат з перевезення (походження) товару форми EUR.1 VE №R712704 від 22.07.2019, висновок за результатами дослідження експертного підрозділу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи №142005802-0081 від 15.06.2018, рахунок-фактуру про надання транспортно-експедиційних послуг №07100 від 23.07.2019; довідку, що підтверджує вартість перевезення товару б/н від 23.07.2019, прейскурант (прайс-лист) виробника товару б/н від 01.06.2019, доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) №1 від 17.07.2018, зовнішньоекономічний договір купівлі-продажу (контракт) №07-05-18 від 07.05.2018, договір (контракт) про перевезення №STA1329 від 16.07.2018, копію митної декларації країни відправлення 19ITQ3J010040472E2 від 25.07.2019.;

6. Позивачем подано до Львівської митниці ДФС електронну митну декларацію №UA209180/2019/00748 від 23.07.2019, якою було задекларовано для митного оформлення товар, який ввозиться на територію України, а саме ігристий напій на основі вина: ароматизований винний напій ігристий у скляних пляшках, марки Fragolino Bianco NOVELLINA у скляних пляшках місткістю 0,75 л у кількості 17640 шт. Одночасно з митною декларацією декларантом було надано відповідачу ряд документів, зокрема, рахунок фактуру (інвойс) №166/GE від 19.07.2019, сертифікат якості від 11.10.2018, пакувальний лист від 19.07.2019, автотранспортну накладну №059011 від 19.07.2019, сертифікат з перевезення (походження) товару форми EUR.1 №R712703 від 20.07.2019, висновок за результатами дослідження експертного підрозділу Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи №142005802-0081 від 15.06.2018, прейскурант (прайс-лист) виробника товару б/н від 01.06.2019, доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) №1 від 17.07.2018, зовнішньоекономічний договір купівлі-продажу (контракт) №07-05-18 від 07.05.2018, договір (контракт) про перевезення №ЗУТ1328 від 11.07.2018, копію митної декларації країни відправлення 19ITQ3J010040236E6 від 20.07.2019.

При заповненні митних декларацій у гр. 47 декларант визначив ставку акцизного податку в розмірі 8,02 грн за 1 літр.

За результатом перевірки вищевказаних митних декларацій відповідачем сформовано такі картки відмови в прийнятті митної декларації:

Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209180/2019/00646;

Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209180/2019/00647;

Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209180/2019/00662;

Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209180/2019/00757;

Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209180/2019/00751.

Картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA209180/2019/00748.

Перелічені карти відмови сформовані з причини неможливості завершити митне оформлення у зв`язку з невірним заповненням граф 47 та «В» митної декларації, а саме: застосовано невірну ставку акцизного податку, чим порушено вимоги підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України, ст.293-295 Митного кодексу України.

Отже, зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає протиправними спірні карти відмов, з підстав що ним вірно у відповідності до вимог чинного законодавства та зовнішньоекономічного контракту застосовано ставку акцизного податку 8,02 грн.

Відповідно до ст. 293 Митного кодексу України, особою, на яку покладається обов`язок із сплати митних платежів, є декларант. Якщо декларування товарів здійснюється особою, уповноваженою на це декларантом, на таку особу покладається обов`язок із сплати митних платежів солідарно з декларантом. Особою, на яку покладається обов`язок із сплати донарахованих митних платежів - податкового зобов`язання, визначеного за результатами документальної перевірки, є відповідний платник податків.

Згідно ст. 294 цього ж Кодексу, об`єкт та база оподаткування митними платежами під час переміщення товарів через митний кордон України визначаються відповідно до цього Кодексу, Податкового кодексу України та інших законів України.

Статтею 295 цього ж Кодексу визначено, що митні платежі нараховуються декларантом або іншими особами, на яких покладено обов`язок із сплати митних платежів, самостійно, крім випадків, якщо обов`язок щодо нарахування митних платежів відповідно до цього Кодексу, Податкового кодексу України та інших законів України покладається на органи доходів і зборів. Нарахування сум митних платежів здійснюється у валюті України. Для цілей нарахування митних платежів застосовуються ставки, що діють на день подання органу доходів і зборів митної декларації на товари, а в разі якщо митне оформлення здійснюється без подання митної декларації, - на день його здійснення. У разі якщо для цілей обчислення митних платежів, у тому числі визначення митної вартості товарів, необхідно зробити перерахування іноземної валюти, застосовуються курси валют, визначені відповідно до статті 3/1 цього Кодексу.

Відповідно до п.п. 215.3.1. п. 215.3. ст. 215 Податкового кодексу України, податок справляється з таких товарів та обчислюється за такими ставками спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво: 2204 10, 2204 21 06 00, 2204 21 07 00, 2204 21 08 00, 2204 21 09 00, 2204 29 10 00, 2205 10 10 00, 2205 90 10 00, 2206 00 39 00

Вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані), фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об`ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 15 відсотків об`ємних одиниць етилового спирту, за умови що етиловий спирт, який міститься у готовому продукті, має повністю ферментне (ендогенне) походження, які розливаються у пляшки, закорковані спеціальними пробками для таких напоїв типу «гриб», що утримуються на місці за допомогою стяжок або застібок, та/або мають надмірний тиск, спричинений наявністю діоксиду вуглецю у розчині на рівні не менше 1 бар при температурі 20°C, ставка податку 11,65 гривень за 1 літр. 2204, 2205, 2206 (вина та інші зброджені напої без додання етилового спирту в іншому місці не зазначені; вина та інші зброджені напої з доданням етилового спирту).

Вина та інші зброджені напої (у тому числі суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1,2 відсотка об`ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22 відсотки об`ємних одиниць етилового спирту, ставка податку 8,02 гривень за 1 літр.

Відповідно до підпункту 14.1.4 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).

Згідно з підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу у товарній позиції 2206 за кодом 2206 00 39 00 згідно з УКТ ЗЕД класифікуються алкогольні напої як «вина та інші зброджені напої (у тому числі суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв) . . .», які, оподатковуються за ставкою акцизного податку 8,02 гривні за 1 літр.

Крім того, згідно з тим же підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу у товарній позиції 2206 за кодом 2206 00 39 00 згідно з УКТ ЗЕД класифікуються «вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) . . . », які оподатковуються за ставкою акцизного податку 11,65 грн. за 1 літр.

Також судом враховуються аргументи позивача про те, що товар, який ввозить позивач згідно УКТ ЗЕД 2206 00 39 00 згадується в двох різних колонках таблиці ставок акцизного податку. В одному випадку ставка податку для товару із кодом згідно УКТ ЗЕД 2206 00 39 00 становить 11,65 грн. (вина ігристі та вина газовані, зброджені напої) за 1 літр, а в іншому випадку 8,02 грн. за 1 літр (суміші із зброджених напоїв та суміші на основі зброджених напоїв). Враховуючи те, що ТзОВ «Максіфуд Україна» імпортує суміші на основі зброджених напоїв (Fragolino Bianco NOVELLINA, Fragolino Rosso NOVELLINA), а не вина ігристі, вина газовані та зброджені напої, то відповідно до таких товарів необхідно застосовувати ставку акцизного податку в розмірі 8,02 грн. за 1 літр, тобто виходячи з того, що фактично імпортує позивач.

Крім цього, у положеннях Податкового кодексу України серед основних засад податкового законодавства визначених у статті 4 передбачено принцип презумпції правомірності рішень платника податків, у разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов`язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.

Відповідно до пункту 56.21 статті 56 Податкового кодексу України, у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов`язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Судом не враховуються спірні причини відмови, оскільки як зазначив відповідач згідно із вимогами Податкового кодексу України ставка податку 8,02 застосовується виключно до товарів згідно коду УКТ ЗЕД 2206 в іншому місці не зазначеному, ввезені позивачем напої на основі вина ігристі ароматизовані (суміш на основі зброджених напоїв) не зазначені в УКТ ЗЕД 2206 00 39 00, що виключає підстави для застосування до нього ставки податку 11,65.

З цих же підстав судом не враховуються заперечення відповідача .

Згідно з ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов`язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Під час розгляду справи відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, не надано суду належних і достатніх доказів, які спростовували б твердження позивача, не навів мотивів прийняття оскаржуваного рішення.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 72,77,94, 241 -246 КАС України , суд –

в и р і ш и в :

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю"Максіфуд Україна" (м. Львів, вул. Тернопільська, 15, м. Львів, код ЄДРПОУ 40992397) до Львівської митниці ДФС (вул. Костюшка, 1 м. Львів, код ЄДРПОУ 39420875, 79000) про визнання протиправними та скасування карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів,транспортних засобів, - задоволити повністю.

Визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00646.

Визнати протиправною та скасувати Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00647.

Визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00662.

Визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00757.

Визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00751.

Визнати протиправною та скасувати картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA209180/2019/00748.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Львівської митниці ДФС (79000, вул. Костюшка, 1 м. Львів, код ЄДРПОУ 39420875) на користь Товариство з обмеженою відповідальністю"Максіфуд Україна" (м. Львів, вул. Тернопільська, 15, м. Львів, код ЄДРПОУ 40992397) суму сплаченого судового збору 11 426, 00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга на рішення подається протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Львівський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 15 листопада 2019 року.

Суддя Кухар Н.А.