Рішення № 85674797, 15.10.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.10.2019
Номер справи
0840/3548/18
Номер документу
85674797
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

15 жовтня 2019 року Справа № 0840/3548/18 ПР/280/19/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стрельнікової Н. В.,

за участю секретаря Гопка Л.І.

представника позивача: Буренко В.Д.

представника відповідача: Гожда К.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Запоріжжі адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРТЕХНОПРОМ»

до відповідача 1 Державної фіскальної служби

відповідача 2 Головного управління ДФС у Запорізькій області

про визнання протиправними та скасування рішень і зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Укртехнопром” (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Державної фіскальної служби України (далі-відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Головне управління ДФС у Запорізькій області (далі - третя особа), в якому позивач просить суд:

-визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у реєстрації податкових накладних позивача та скасувати рішення комісії №418536/30671972 від 14.12.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної №10 від 30.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, №418536/30671972 від 14.12.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної №11 від 30.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та №418538/30671972 від 14.12.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної №12 від 31.10.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

-зобов`язати відповідача внести до Єдиного реєстру податкових накладних відомості щодо реєстрації податкових накладних позивача датою їх фактичного отримання відповідачем, а саме: податкової накладної № 10 від 30.10.2017 року, податкової накладної № 11 від 30.10.2017 року, податкової накладної № 12 від 31.10.2017 року.

Ухвалою суду від 01.10.2018 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та призначено справу до розгляду на 30 жовтня 2018 року без виклику сторін. Цією ж ухвалою було запропоновано позивачу надати обґрунтовану заяву про поновлення строку звернення до суду.

30.10.2018 за клопотанням представника відповідача призначено справу до розгляду у загальному позовному провадженні та призначено підготовче засідання на 30.11.2018.

30.11.2018 підготовче засідання не відбулося у зв`язку з неявкою представника позивача, та за його клопотанням відкладено на 26.12.2018.

26.12.2018 залучено до участі у справі у якості другого відповідача Головне управління ДФС у Запорізькій області, відкладено підготовче засідання на 17.01.2019 та повторно зобов`язано позивача надати до 17.01.2019 обґрунтовану заяву про поновлення строку звернення до суду.

17.01.2019 року ухвалою суду позовну заяву залишено без розгляду у зв`язку з пропуском строку звернення до суду.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 15.03.2019 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою позивача.

15.03.2019 року ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду закінчено дії по підготовці справи до апеляційного розгляду та призначено розгляд справи в порядку письмового провадження на 11.04.2019 року.

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 11.04.2019 у справі №0840/3548/18 апеляційну скаргу позивача задоволено, ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 17.01.2019 року скасовано та справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

27.05.2019 року ухвалою суду відкладено підготовче засідання в адміністративній справі на 24.06.2019.

Ухвалою суду від 24.06.2019 року зупинено провадження, для примирення сторін до 16.07.2019.

16.07.2019 ухвалою суду поновлено провадження в адміністративній справі.

16.07.2019 протокольною ухвалою відкладено підготовче засідання на 13.08.2019.

13.08.2019 протокольною ухвалою в судовому засіданні оголошено перерву до 16.08.2019.

Ухвалою суду від 16.08.2019 року зупинено провадження, для примирення сторін до 15.10.2019.

15.10.2019 ухвалою суду поновлено провадження в адміністративній справі.

У судовому засіданні 15.10.2019, на підставі ст. 243 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Відповідно до ст. 229 КАС України, у судовому засіданні здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: звукозаписуючого пристрою "Акорд".

Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві та поясненнях (вх.№42295 від 15.10.2019). Зокрема зазначив, що позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання норм чинного законодавства складено податкові накладні №10 від 30.10.2017 року, №11 від 30.10.2017 року, №12 від 31.10.2017 року які намагався зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), однак, позивачем отримано квитанції, в яких зазначено, що документ прийнято, реєстрація зупинена. Підставою для зупинення вказано внесення позивача до критеріїв ризиковості платника податків. Рішеннями комісії №418536/30671972 від 14.12.2017 року, №418536/30671972 від 14.12.2017 року, №418538/30671972 від 14.12.2017 року відмовлено в реєстрації податкової накладної. Позивач з прийнятим рішенням не погоджується, вважає його помилковим, прийнятим відповідачем безпідставно і необґрунтовано, за відсутності об`єктивного розгляду наданих документів та пояснень, такими, що порушують його права, як платника податку на додану вартість. Просить задовольнити позовні вимоги.

Представником відповідачів 1 та 2 подано до суду відзив на адміністративний позов (вх. №34599 від 30.10.2018), в якому відповідачі позовні вимоги не визнали з підстав, викладених у відзиві зазначивши, що реєстрація податкових накладних виписаних ТОВ «Укртехнопром» була зупинена відповідно до п.201.16 ст. 201 Податкового кодексу України. Рішення про відмову у реєстрації податкових накладних приймалось Комісією регіонального рівня ГУ ДФС у Запорізькій області, та його не скасовано, а тому у ДФС України відсутні підстави для реєстрації вказаних податкових накладних. Проаналізувавши копії документів, поданих ТОВ «Укртехнопром» до повідомлення по заблокованій податковій накладній, Комісією прийнято зазначене вище рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, оскільки платником податку не у повному обсязі надані документи, надання яких передбачено п.14 Постанови КМУ №117. Враховуючи зазначене, відповідач вважає, що дії відповідача є правомірними. Просив відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Судом з матеріалів справи встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Укртехнопром» 21.01.2000 року зареєстроване за №11031200000014215 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є платником податку на додану вартість. Одним з профільних видів діяльності підприємства є електромонтажні роботи (43.21) (а.с.19).

1) Щодо Рішення №418536/30671972 від 14.12.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної №10 від 30.10.2017 року та рішення №418537/30671972 від 14.12.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної №11 від 30.10.2017 року.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Укртехнопром» (далі – Орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Глухів-Агроінвест» (далі – покупець) укладено Договір оренди транспортного засобу з екіпажем № 331-09/17 від 29.09.2017 року (36-37).

Пунктом 1.1. договору, у порядку та на умовах, визначених цим договором, орендодавець зобов`язується передати орендареві в строкове платне користування транспортні засоби та самохідні машини чи механізми, а орендар зобов`язується прийняти техніку орендодавця та сплачувати орендодавцеві плату за її використання.

Пункт 1.4. вказаного договору, управління (керування) технікою, що передається у користування орендареві за цим договором, її технічне обслуговування в процесі експлуатації за цільовим призначенням провадяться екіпажем Орендодавця, при чому екіпаж не припиняє трудових відносин із Орендодавцем та не вступає в трудові відносини з орендарем.

Сторонами укладено та підписано додаток №1 до договору № 331-09/17 від 29.09.2017 року, яким визначено перелік техніки, що передається в оренду з екіпажем, а саме: John Deer 9610 державний номер 14197 АР, водій ОСОБА_1 та John Deer 9600 державний номер НОМЕР_1 АР, водій ОСОБА_2 (а.с.38).

В рамках вказаного договору сторонами підписано: 29.09.2017 року акт приймання-передачі до договору № 331-09/17 від 29.09.2017 року, John Deer 9610 державний номер 14197 АР, водій ОСОБА_1 та John Deer 9600 державний номер НОМЕР_2 , водій ОСОБА_2 (а.с.39); акт №007а-10/2017_GAI від 30.10.2017 здачі–приймання надання послуг з оренди комбайну John Deer 9610 ( НОМЕР_3 АР) з екіпажем загальна вартість послуг складає 106554,29 грн. (а.с.40), акт №007а-10/2017_GAI від 30.10.2017 здачі–приймання надання послуг з оренди комбайну John Deer 9610 ( НОМЕР_3 АР) з екіпажем загальна вартість послуг складає 141529,27 грн. (а.с.41).

Також в якості доказу сплати за отримані послуги надано платіжне доручення №16841814 від 31.10.2017 року на загальну суму 248083,56 грн. (а.с.42).

Позивачем на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 10 від 30.10.2017 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (а.с.21).

Згідно з квитанцією від 14.11.2017 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9239569866. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 10 прийнята, реєстрація зупинена (а.с.21 зворот).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.11.2017 року, направленої ДФС України через “Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.16.1: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання, СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 01.63.10-00.00. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивачем повідомленням подані пояснення та первинні бухгалтерські документи щодо податкової накладної, реєстрацію якої зупинено (а.с.22).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 14.12.2017 № 418536/30671972 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податку копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатнім для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування (а.с.20).

Також позивачем на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 11 від 30.10.2017 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (а.с.28).

Згідно з квитанцією від 14.11.2017 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9239596334. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 11 прийнята, реєстрація зупинена (а.с.28 зворот).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.11.2017 року, направленої ДФС України через “Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.16.1: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання, СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 01.63.10-00.00. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивачем повідомленням подані пояснення та первинні бухгалтерські документи щодо податкової накладної, реєстрацію якої зупинено (а.с.29).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 14.12.2017 № 418537/30671972 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податку копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатнім для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування (а.с.27).

2) Щодо Рішення №418538/30671972 від 14.12.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної №12 від 30.10.2017 року.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Транзіт сталь» (далі – Комітент) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укртехнопром» (далі – Комісіонер) укладено Договір комісії № 170925-ком від 25.09.2017 року (192-193).

Предметом договору визначено, що комісіонер зобов`язується за дорученням комітента за винагороду вчинити від свого імені за рахунок комітента продаж дерев`яних будинків із сухого (18% вологості) профільного брусу (надалі будинок). Конкретні умови здійснення правочинів, ціни продажу, а також інші вказівки комітента щодо угод, згаданих у п.1.1. договору, наводяться в Додатку 1 до даного договору.

Відповідно до додатку №1 до договору комісії № 170925-ком від 25.09.2017 року складено суттєві умови договорів, що укладаються комісіонером з покупцями будинків із профільного дерев`яного бруса (а.с.194).

Предмет договору, п. 1.1. виконавець зобов`язується поставити та змонтувати комплект дерев`яного будинку із сухого (18% вологості) профільного брусу, і виконати з його монтажу за адресою Запорізька обл., Акимівський район, пгт. Кирилівка, Федотова Коса, 116 та 124. Пунктом 2.1. сума договору і порядок розрахунків: комплект деревини для будівництва будинку із профільного дерев`яного бруса, ціна (з ПДВ) 181475,00 грн.

В рамках вказаного договору сторонами підписано акт здачі-приймання виконаних робіт №1710311 по договору комісії №170925-ком від 25.09.2017 року (а.с.190), та подано звіт комісіонера по договору комісії №170925-ком від 25.09.2017 року (а.с.191).

Крім того між Товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «КОРТЕС» (далі – Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укртехнопром» (далі – Виконавець) укладено Договір на постачання пиломатеріалів № 2809/1 від 28.09.2017 року (а.с.195-196).

Предметом вказаного договору визначено, що виконавець зобов`язується поставити, та змонтувати комплект дерев`яного будинку із сухого (18% вологості) профільного брусу і виконати роботи з його монтажу за адресою Запорізька обл., Якимівський район, пгт. Кирилівка, Федотова Коса, 116 та 124.

В пункті 2.1. договору визначено, що загальна вартість даного договору становить 2722125,00 грн. в тому числі ПДВ – 453687,50 грн.

Замовник виплачує виконавцю аванс згідно плану фінансування у розмірі 1175000,00 грн. в тому числі ПДВ 195833,34 грн.

Другу частину згідно плану фінансування перераховується 17.10.2017 року у розмірі 730487,50 грн. в тому числі ПДВ 195833,34 грн.

Третя частина виплачується у розмірі 20% на протязі 5 робочих днів з моменту комплекту, будинок з профільного дерев`яного бруса 5 штук у розмірі 181475,00 грн., в тому числі ПДВ 30245,83 грн.

Наступна частина оплата виконується замовником на протязі 5 робочих днів з моменту прийняття акта виконаних робіт по будівництву з профільного дерев`яного брус, згідно даного договору.

Сторонами укладено додаток №1 до договору № 2809/1 від 28.09.2017 року, робочий проект будинку (згідно наданих креслень замовником) (а.с. 197-199).

Додаток №2 до договору № 2809/1 від 28.09.2017 року, специфікація одного комплекту дерев`яного будинку (а.с.200).

Додаток №3 до договору № 2809/1 від 28.09.2017 року, перелік робіт та матеріалів, що виконує та поставляє виконавець (а.с.200 зворот).

Додаток №4 до договору № 2809/1 від 28.09.2017 року, перелік робіт та матеріалів, що виконує та поставляє замовник за договором (а.с.201).

Позивачем на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України подано податкову накладну № 12 від 31.10.2017 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді (а.с.31).

Згідно з квитанцією від 14.11.2017 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9240728908. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 12 прийнята, реєстрація зупинена (а.с.32).

Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14.11.2017 року, направленої ДФС України через “Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.16.1: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання, СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 46.19.10-00.00. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту «в» п.п. 201.16.1 п. 201.16 ст.201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Однак, у Квитанції не зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.

На виконання вимог відповідача, позивачем повідомленням подані пояснення та первинні бухгалтерські документи щодо податкової накладної, реєстрацію якої зупинено (а.с.33).

Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної від 14.12.2017 № 418538/30671972 відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податку копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатнім для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування (а.с.30).

Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.2 ст.2 КАС України, відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21 грудня 2016 року №1797- VIII внесені зміни та доповнення до Податкового кодексу України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.

В абз.1 п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб`єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.

Згідно з абз.1-2 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Як зазначено у п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 «Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого 13.06.2017 Наказом Міністерства фінансів України №567, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №754/30622 (який 25.05.2018 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів України від 06.04.2018 №409 (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.04.2018 за №536/31988), але діяв під час виникнення спірних правовідносин), визначено вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567 (далі - Критерії): 1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством; 2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відповідно до п.6 «Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затверджених 13.06.2017 Наказом Міністерства фінансів України №567, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №753/30621 (які 25.05.2018 втратили чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів України від 06.04.2018 №409 (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 27.04.2018 за №536/31988) але діяли під час виникнення спірних правовідносин), моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями: 1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яку (який) подано на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 раза більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеному у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку для платників, у яких значення показника D становить більше 0,03; більше 60% - від 0,02 до 0,03; більше 50% - від 0,015 до 0,02; більше 40% - від 0,01 до 0,015, більше 30% - від 0,005 до 0,01, більше 20% - до 0,005) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється); 2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право субєкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі; 3) розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів). У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної/розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу. У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпунктах 2, 3 цього пункту, реєстрація такої (такого) податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.

У Листі Державної фіскальної служби України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018 «Критерії ризиковості платника податку», зокрема, зазначено: «1.Платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: … 1.6. комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс); наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником. Головні управління ДФС в областях, м.Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв. Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв. Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення. …».

Належної мотивації підстав та причин віднесення ТОВ «Укртехнопрм» до ризикових платників податків Рішення комісії ДФС України яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №418536/30671972 від 14.12.2017 (про відмову в реєстрації податкової накладної №10 від 30.10.2017); Рішення комісії ДФС України яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №418537/30671972 від 14.12.2017 (про відмову в реєстрації податкової накладної №11 від 30.10.2017); Рішення комісії ДФС України яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №418538/30671972 від 14.12.2017 (про відмову в реєстрації податкової накладної №12 від 31.10.2017) не містять.

Відсутня така інформація і у Квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних: №9239569866 від 14.11.2017, №9239596334 від 14.11.2017; №9240728908 від 14.11.2017.

У п.18-п.21 «Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117 (який діяв під час прийняття відповідачем спірних рішень), передбачено: «18. Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. 19. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). 20. Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. 21. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства».

Згідно з п.2 «Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», затвердженого 13.06.2017 наказом Міністерства фінансів України №566, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30620 (надалі «Порядок роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації»), комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації».

Як зазначено у п.18 «Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», Комісія може перевірити подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отриманні з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, в тому числі електронні, одержані від інших платників податків, засобів масової інформації тощо).

Аналогічні вимоги містить і п.21 «Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117 (надалі «Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації»): «Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні)».

Відповідачами не надано до суду доказів додержання вимог п.21 «Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», п.18 «Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», результатів проведених звірок/перевірок інформаційних джерел та наданих позивачем документів.

Згідно з п.19 «Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації» протокол засідання Комісії повинен містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядались на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті Комісією рішення.

У п.17 «Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації», зокрема, зазначено: «… Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення. Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності - заступником), заступником голови комісії, секретарем комісії та членами комісії, які брали участь у засіданні. Забезпечення обліку матеріалів роботи комісії контролюючого органу покладається на секретаря такої комісії. …».

Відповідачами не надано до суду копію протоколів засідань Комісії під час прийняття Рішень про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, матеріалів роботи комісії тощо.

Відтак, відповідачами документально не доведено додержання процедури розгляду матеріалів.

Згідно з пп.56.23.2 п.56.23 ст.56 Податкового кодексу України оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється у порядку, визначеному цією статтею з урахуванням таких особливостей: скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних розглядається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, за участі уповноваженої особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до п.19 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого 29.12.2010 постановою Кабінету Міністрів України №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №341), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).

У Рішеннях комісії ГУ ДФС у Запорізькій області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: №418536/30671972 від 14.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №10 від 30.10.2017, №418537/30671972 від 14.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №11 від 30.10.2017, №418538/30671972 від 14.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №12 від 31.10.2017, підставою відмови у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено: «Прийнято рішення про: відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатнім для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Судом досліджено Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено, викладені в них пояснення та додані до них документи, які надсилались позивачем до ДФС України.

У чому саме полягає: «… ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 за №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТЗЕД …», як то зазначено у Квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідач документально суду не довів.

Звідси, пропозиції відповідача надати позивачу «пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», як то зазначено у Квитанціях, на думку суду є необґрунтованими.

Судом з`ясовано, що вказані пояснення надаються платником податків у довільній формі.

Суд вважає, що контролюючий орган не може вимагати від позивача того, що не регламентовано нормою права.

Що саме повинен був зазначити у поясненнях позивач, хід викладення інформації відповідач суду не довів.

Як свідчать матеріали справи, позивачем надавались письмові пояснення та документи, на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних, до яких застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.

Отже, позиція відповідачів щодо ненадання позивачем письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних, до яких була застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, надання документів які складені з порушенням законодавства чи мають дефектність форми є необґрунтованою.

Позивачем, на думку суду, надані документи та пояснення, достатні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних складених ТОВ «Укртехнопром» податкових накладних.

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Рішення №418536/30671972 від 14.12.2017 року, №418537/30671972 від 14.12.2017 року, №418538/30671972 від 14.12.2017 року про відмову реєстрації податкових накладних № 10 від 30.10.2017; №11 від 30.10.2017; №12 від 31.10.2017 року прийняті Комісією ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є неправомірним, тому підлягає скасуванню.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (ч.1 ст.2 КАС України).

Щодо позовних вимог про реєстрацію податкових накладних, слід зазначити, що відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).

Відтак, оскільки рішення №418536/30671972 від 14.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №10 від 30.10.2017, №418537/30671972 від 14.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №11 від 30.10.2017, №418538/30671972 від 14.12.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної №12 від 31.10.2017 підлягають скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 19, пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, суд приходить до висновку, що слід не зобов`язати внести до Єдиного реєстру податкових накладних відомості щодо реєстрації податкових накладних позивача датою їх фактичного отримання відповідачем, як того просить позивач у своєму позові, а слід зобов`язати ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №10 від 30.10.2017, №11 від 30.10.2017, 12 від 31.10.2017.

Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Доводи відповідачів не приймаються судом до уваги виходячи з вищезазначеного.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати прийняті 14 грудня 2017 року рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №418536/30671972, № 418537/30671972, №418538/30671972.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх фактичного отримання Державною фіскальною службою України податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю “УКРТЕХНОПРОМ”: № 10 від 30 жовтня 2017 року; № 11 від 30 жовтня 2017 року; №12 від 31 жовтня 2017 року.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “УКРТЕХНОПРОМ” (69121, м. Запоріжжя, вул. М. Чуйкова, 28/49; код ЄДРПОУ 30671972) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146) судові витрати в сумі 1762 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні 00 копійок).

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “УКРТЕХНОПРОМ” (69121, м. Запоріжжя, вул. М. Чуйкова, 28/49; код ЄДРПОУ 30671972) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 39292197) судові витрати в сумі 1762 грн. 00 коп. (одна тисяча сімсот шістдесят дві гривні 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 255 КАС України та може бути оскаржене у порядку та строки, передбачені ст.ст. 293, 295, 296 та 297 КАС України.

Суддя Н.В. Стрельнікова