
Справа № 572/2649/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2019 року м. Сарни
Сарненський районний суд Рівненської області в складі -
головуючий суддя Березень Ю.В.,
за участю секретаря судових засідань Тарасюк О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в спрощеному провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 через уповноваженого представника ОСОБА_2 до капрала поліції Управління патрульної поліції у Житомирській області Шарейчука В`ячеслава Григоровича, Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
В С Т А Н О В И В:
30 серпня 2019 року позивач через уповноваженого представника звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому на підставі ст. ст. 280, 283 КУпАП просив визнати протиправною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення ЕАВ № 1433573 від 18 серпня 2019 року. В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він не допускав порушень правил руху за обставин, зазначених у постанові інспектора.
Ухвалою суду від 4 вересня 2019 року у справі залучено в якості другого відповідача - Департамент патрульної поліції Національної поліції України, справа призначена до розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Представником позивача – адвокатом Ігнатьо Б. Я. подане клопотання про розгляд справи у відсутність позивача, позов підтримав.
Відповідач - поліцейський Шарейчук В. Г. подав відзив, в якому позову не визнав, просив відмовити у його задоволенні за безпідставністю. Позивач не був обмежений у своїх правах щодо надання пояснень, позов не підтверджений належними і допустимими доказами. Оскільки чинним законодавством передбачена відповідальність за перевезення вантажу, висота якого складає більше 4 метрів, без погодження органами Національної поліції на перевезення, позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення.
Представник відповідача - Департаменту патрульної поліції Національної поліції України у судове засідання не з`явився, відзиву на позов не надіслав.
На підставі ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що відносно позивача відповідачем в межах повноважень винесена постанова ЕАВ №1433573 від 18 серпня 2019 року по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.132-1 КУпАП, якою до позивача застосоване адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 510 грн.
Згідно оскаржуваної постанови ОСОБА_1 18 серпня 2019 року о 23 годині 39 хвилин керував транспортним засобом – автомобілем марки «Renault Premium 380», що має номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом SHMITZ, номерний знак НОМЕР_2 , порушуючи правила перевезення великогабаритних вантажів - перевозив вантаж, висота якого 4,25м при допустимій 4м без узгодження з органами Національної поліції України, чим порушив п.22.5 Правил дорожнього руху України, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 132-1 КУпАП.
Оскаржувана постанова суб`єкта владних повноважень перевірялась судом чи прийнята вона на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України , обґрунтовано, безсторонньо, добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, пропорційно , з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.
У відповідності до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 132-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Викладені у відзиві на позов доводах відповідач не навів допустимих та достатніх доказів в обґрунтування вини позивача, доводи позивача, якими він заперечував правомірність складеної постанови, відповідачами не спростовані.
За вказаних обставин постанова про адміністративне правопорушення у зв`язку з недотриманням суб`єктом владних повноважень при її винесенні принципів прийняття рішень та вчинення дій підлягає скасуванню.
Оскільки визначений ст. 38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення закінчився, справа про адміністративне правопорушення не може бути направлена на новий розгляд та підлягає закриттю на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі наведеного, ст. ст. 38, 247, 251, 280 КУпАП, керуючись ст. ст. 77, 246, 286 КАС України, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) до капрала поліції Управління патрульної поліції у Житомирській області Шарейчука В`ячеслава Григоровича, Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 40108646) про визнання протиправною і скасування постанови задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову серії ЕАВ №1433573 від 18 серпня 2019 року про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 510 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.132-1 КУпАП, провадження в справі закрити в зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Сарненський районний суд протягом десяти днів з дня його складення.
Повне судове рішення складене 13 листопада 2019 року.
Суддя Сарненського районного суду
Рівненської області Ю. В. Березень