
Справа № 505/2688/19
Провадження № 3/505/1629/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" листопада 2019 р. суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Вергопуло А.К., розглянувши матеріали, які надійшли від Подільського відділу поліції ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.130 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
17 серпня 2019 року о 22 годині 30 хвилин, ОСОБА_1 по вул. Соборній на перехресті вул. Армійській у м. Подільську, керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2109», державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря КНП «Центральна районна лікарня Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області» згідно висновку №103. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9а Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав. Вказував, що транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння не керував. В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз`ясненні права, передбачені ст. 268 КУпАП.
Захисник адвокат Осокін С. Ю. у судовому засіданні вказував, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Стверджував, що медичний висновок є незаконним оскільки не було підстав для проведення медичного огляду, огляд був проведений лікарем, яка не пройшла тематичне удосконалення, ганоаналізатом Алкотестер не сертифікований та не має свідоцтва про повірку. Крім того, КНП «Центральна районна лікарня Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області» не наділено повноваженнями для проведення медичних оглядів на стан сп`яніння.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 252, ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний повно й об`єктивно дослідити обставини правопорушення і з`ясувати, чи було воно вчинено та чи винна в цьому дана особа.
За змістом ч. 1 ст. 130 КУпАП притягненню до адміністративної відповідальності підлягають особи, що здійснюють керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вина правопорушника підтверджується наданими суду матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №201855 від 17 серпня 2019 року; письмовими поясненнями правопорушника, з яких вбачається, що він вжив алкогольний напій - горілку, після чого сів за кермо автомобіля та поїхав додому, після зупинки працівниками поліції він погодився на проходження медичного огляду на стан сп`яніння у лікарні, висновок лікаря показав про перебування ним у стані алкогольного сп`яніння, свою вину визнає; копією протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПО18 №012051 від 17 серпня 2019 року; висновком №103 від 16 серпня 2019 року щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижує увагу та швидкість реакції; копією наказу КНП «Центральна районна лікарня Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області» №29 від 25.01.2019 року; копією довідки про перелік лікарів, які пройшли тематичне удосконалення; копією свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки; копією посадової інструкції лікаря-нарколога; копією відповіді КНП «Центральна районна лікарня Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області» №549 від 03.10.2019 року; копією відповіді Департаменту охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації від 13.11.2019 року; копією наказу Департаменту охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації №29 від 21.12.2015 року; копією додатку №1 до наказу №29 від 21.12.2015 року; довідкою-характеристикою №850 від 29.08.2019 року.
Суддя не може взяти до уваги твердження ОСОБА_1 щодо не перебування ним у стані алкогольного сп`яніння, оскільки жодних доказів цьому останнім надано не було.
Посилання захисника на те, що лікар не проходив тематичного удосконалення, а тому не мав повноважень складати вказаний висновок, є безпідставним.
Згідно Інструкції про порядок проведення огляду водіїв (судноводіїв) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції затвердженою спільним наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року №1452/735, огляд на стан сп`яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутністю лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Аналіз цього нормативного документу свідчить про те, що фельдшер повинен пройти спеціальну підготовку, а не лікар - нарколог, який є фахівцем в цій галузі медицини.
Крім того, згідно Переліку лікарів, які пройшли тематичне удосконалення про порядок проведення медичних оглядів громадян для встановлення факту вживання алкоголю і стану сп`яніння в КНП «ЦРЛ Подільського району», лікар ОСОБА_2 . є у даному списку.
Таким чином, посилання захисника про непроходження лікарем тематичного удосконалення є необґрунтованим.
Згідно копії свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, згідно якого прилад для вимірювання концентрації алкоголю у видихуваному повітрі «Алконт 01СУ» пройшов повірку та зазначене свідоцтво чинне до 10.12.2019 року.
На запит захисника та суду Департаментом охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації були надані копії наказу Департаменту охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації №29 від 21.12.2015 року та додатку №1 до наказу №29 від 21.12.2015 року.
Згідно додатку №1 до наказу №29 від 21.12.2015 року, закладом у Котовському районі, який має право на проведення медичних оглядів громадян для встановлення стану сп`яніння є міська лікарня.
Згідно листа Департаменту охорони здоров`я Одеської обласної державної адміністрації за вих. №11-20-3954/2130 від 08.11.2019 року, на даний час медичні заклади області перебувають у процесі трансформації, після закінчення якого вказаний наказ буде оновленою.
Суду була надана позитивна характеристика на ОСОБА_1 , складена виконкомом Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області за місцем мешкання останнього. Проте, це не доводить невчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
При таких обставинах, аналіз вказаних доказів свідчить про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, оскільки останній керував автомобілем в стані алкогольного сп`яніння.
Керування в стані алкогольного чи іншого сп`яніння є найбільш тяжким порушенням у сфері безпеки дорожнього руху, тяжкість якого обумовлена ступенем суспільної небезпеки, яка завдається вказаним діянням. Зокрема, у стані сп`яніння істотно знижується увага водія та
швидкість його реакції, що зумовлює загрозу для життя та здоров`я інших учасників дорожнього руху водіїв, пішоходів, велосипедистів, а також і для самого водія та власності третіх осіб. Саме ця обставина і зумовила прийняття законодавцем Закону, яким було посилено відповідальності за керування в стані сп`яніння.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, суддя приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Враховуючи вищевказане, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами.
Керуючись ст.ст. 130, 221, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10200 (десять тисяч двісті) грн. із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UА798999980000031211256026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 384,20 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови безпосередньо до Одеського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Котовський міськрайонний суд Одеської області.
Суддя - А. К. Вергопуло