Постанова № 85625957, 14.11.2019, Марківський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
14.11.2019
Номер справи
417/9562/19
Номер документу
85625957
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 417/9562/19

Провадження № 3/417/471/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" листопада 2019 р. с. Марківка Луганської області

Суддя Марківського районного суду Луганської області Рукас О.В., розглянувши протоколи про адміністративні правопорушення серії АПР18 №129942 від 25.10.2019 року, серії АПР №129941 від 25.10.2019 року які надійшли з Марківського ВП ГУНП в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Лихівка П`ятихатського району Дніпропетровської області, громадянина України, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , не інваліда, депутатом не являється,

ВСТАНОВИВ:

14.11.2019 року до Марківського районного суду Луганської області з Марківського ВП ГУНП надійшли протоколи про адміністративні правопорушення серії АПР18 №129942 від 25.10.2019 року, серії АПР №129941 від 25.10.2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

Головуючим суддею, згідно протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями, визначено суддю Рукас О.В.

14.11.2019 року постановою судді, справи 3/417/471/19 (ЄУН 417/9562/19) та №3/417/475/19 (ЄУН 417/9566/19) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187Кодексу України про адміністративні правопорушення було об`єднано в одне провадження та присвоєно єдиний № 3/417/471/19 (ЄУН № 417/9562/19).

Згідно протоколу серії АПР18 №129942 від 25.10.2019 року, ОСОБА_1 23.10.2019 року о 00 год. 30 хв. порушив п. «А» ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільнених з місць позбавлення волі», що виразилось у відсутності за місцем мешкання у нічний час з 22.00 до 06.00 год.

Згідно протоколу серії АПР18 №129941 від 25.10.2019 року ОСОБА_1 18.10.2019 року о 17 год. 00 хв. порушив п. «Г» ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільнених з місць позбавлення волі», що виразилось у неявці на реєстрацію до Марківського ВП ГУНП 18.10.2019 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз`яснено його права та обов`язки передбачені ст.10,63 Конституції України, ст.268 КУпАП. ОСОБА_1 повністю визнав свою вину у вчиненні правопорушень за ч.2 ст.187 КУпАП, про що подав до суду відповідну заяву через канцелярію суду (а.с.21), та пояснив, що дійсно 23.10.2019 року був відсутній за місцем мешкання у вечірній час та 18.10.2019 року він не з`явився на реєстрацію до Марківського ВП ГУНП. У скоєному кається, в подальшому зобов`язуються ретельно виконувати всі вимоги адміністративного нагляду.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення серії АПР18 №129942 від 25.10.2019 року, серії АПР №129941 від 25.10.2019 року та матеріали додані до них, з`ясувавши обставини справи, та відповідно до ст.252 КУпАП оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні склади адміністративних правопорушень, які йому інкримінують, а саме ч.2 ст. 187 КУпАП виходячи з наступного.

Згідно з п.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку за адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 129942 від 25.10.2019 року (а.с.2);

- рапортом ДОП СП Марківського ВП ГУНП в Луганській області старшого лейтенанта поліції Каплі В. В. від 23.10.2019 (а.с.3);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.10.2019 року відповідно до яких останній пояснює, що дійсно в ніч з 22 на 23 жовтня 2019 року він був відсутній за місцем мешкання, так як вживав спиртні напої у свого товариша і там заснув (а.с.4);

- постановою про встановлення обмежень піднаглядному ОСОБА_1 (а.с.5);

- постановою Марківського районного суду від 02 вересня 2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальноті за ч.2 ст. 187 КУпАП (а.с.6);

- ухвалою Марківського районного суду Луганської області від 18.04.2019 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 (а.с.7);

- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №129941 від 25.10.2019 року (а.с.11);

- рапортом ДОП СП Марківського ВП ГУНП в Луганській області старшого лейтенанта поліції Каплі В.В. від 18.10.2019 року (а.с.12);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.10.2019 року, відповідно до яких останній пояснює, що дійсно не з`явився на реєстрацію 18.10.2019 року, оскільки забув. (а.с.13).

Таким чином в судовому засіданні достеменно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачено ч.2 ст.187 КУпАП.

Згідно з положеннями ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Згідно ч.1,2 ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Відповідно ст.34 КУпАП обставин, які пом`якшують відповідальність правопорушника судом не встановлено.

Відповідно до ст.35 КУпАП обставиною, що обтяжує відповідальність правопорушника є те, що він повторно, протягом року вчинив однорідне правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.

Враховуючи викладене, вважаю, що досягнення цілей застосування адміністративного стягнення, передбачених ст. 23 КУпАП – виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення у дусі дотримання законів України, поваги до правил співжиття а також попередження вчинення нових правопорушень як самим правопорушником та і іншими особами можливе лише за умови накладення адміністративного стягнення передбаченого санкцією ч.2 ст. 187 КпАП України у вигляді адміністративного арешту. Вказаний вид стягнення є відповідаючим як і тяжкості вчиненого адміністративного правопорушення так і особі правопорушника.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України «Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення».

Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави у сумі 384 грн. 20 копійок.

Керуючись ст.ст. 23, 24, 33, 34, 35,178, 276, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.187 КУпАП та накласти на нього з урахуванням ст.36 КУпАП адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту строком 5 (п`ять) діб.

Строк відбуття стягнення обчислювати з моменту його затримання.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 384 гривні 20 копійок в дохід держави. Отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106 код отримувача ( код за ЄДРПОУ 37993783 банк отримувача казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача UA798999980000031211256026001 код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова підлягає виконанню після набрання нею законної сили.

Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом десяти днів з дня її вручення до Луганського апеляційного суду через Марківський районний суд Луганської області.

Суддя О.В.Рукас