Постанова № 8561444, 23.03.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.03.2010
Номер справи
2а-601/10/0870
Номер документу
8561444
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2010 року Справа №2а-601/10/0870

(12 год.16 хв.) м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Малиш Н.І.,

при секретарі Рожик О.П.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Державної податкової інспекції у м.Енергодар Запорізької області

до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство Електропроект»

про стягнення суми податкового боргу,

за участю представників сторін:

від позивача: Волкова М.С., довіреність від 21.05.2009 р. №4049/10/10-013,

від відповідача: не зявився.

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у м.Енергодар Запорізької області (далі позивач) з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство Електропроект» (далі відповідач) про стягнення суми податкового боргу по податку на додану вартість в розмірі 3313163 грн.40 коп.

Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, в якості нормативних підстав позову посилається на Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закон України «Про систему оподаткування», Закон України «Про державну податкову службу України», Закон України «Про податок на додану вартість» та КАС України.

Ухвалою суду від 02 лютого 2010р. було відкрито провадження по справі.

Представник позивача, в судовому засіданні, підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі. Зазначив, що станом на 26.01.2010р. відповідач має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість за період з 10.12.2009р. по 26.01.2010р. в розмірі 3313163 грн. 40 коп. Дана заборгованість виникла на підставі наступного:

09.12.2009р. фахівцями ДПІ у м.Енергодар Запорізької області була проведена перевірка відповідача з питання повноти обчислення та своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість за травень, червень, липень, серпень 2009р. За результатами перевірки було складено акт №372/16-01/33561808 від 09.12.2009р. Зазначений акт в той же день було підписано та вручено керівнику ТОВ «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство Електропроект» . 14.12.2009 року па підставі акту перевірки від 09.12.2009р №372/16-01/33561808, згідно пп. 17.1.1. 17.1.3. 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (із змінами та доповненнями), були винесені податкові повідомлення-рішення на суму 3312926 грн.40 коп., а саме:

податкове повідомлення-рішення №0000771601/0 від 14.12.2009р, на суму 3312760 грн.50 коп. (в т.ч. за основним платежем 2244756 грн. 00 коп., штрафні санкції 1068004 грн. 50 коп.);

податкове повідомлення-рішення №0000761601/0 від 14.12.2009р, на суму 165 грн.90 коп. (в т.ч. штрафні санкції 165 грн.90 коп.).

Зазначені податкові повідомлення-рішення були вручені керівнику ТОВ «ЕПКП Електропроект» 14.12.2009р. особисто.

Граничний строк сплати визначених податкових зобов'язань 24.12.2009р.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», для отримання заборгованості по податкам та іншим видам платежів, боржнику була направлена перша податкова вимога від 05.11.2009р. №1/107 та друга податкова вимога від 11.01.2010 р. №2/3. Однак на час розгляду справи відповідачем сума податкового боргу сплачена не була.

На підставі викладеного просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач будучи неодноразово повідомлений судом про дату, місце і час судового засідання ухвалою суду та судовою повісткою про виклик до суду в судові засідання не зявлявся, заперечень, пояснень по суті позовних вимог, а також витребувані ухвалою суду документи і матеріали не надав, про причини неявки представника суд не повідомив. Матеріали позовної заяви, а також ухвала та судова повістка про виклик до суду надсилались за місцезнаходженням відповідача зазначеному в матеріалах справи, але повернулися до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання». Місцезнаходження відповідача, зазначене в позові, підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №4560379 (а/с 11).

В звязку з чим, суд вважає наступні виклики відповідача безпідставними.

Враховуючи наведене вище, керуючись вимогами ст. 122 КАС України та на підставі ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів фіксації судового процесу, а саме звукозаписуючого пристрою «Камертон».

У засіданні 23.03.2010р., на підставі ст. 160 КАС України, судом проголошено вступну і резолютивну частини постанови. Повідомлено про час виготовлення постанови суду у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство Електропроект», зареєстроване 03.11.2004р виконавчим комітетом Енергодарської міської ради за №1 100 105 0001 000052, взяте на податковий облік Державною податковою інспекцією у м. Енергодар 15.07.2005р. за № 1120. Згідно Свідоцтва № 100200210 від 18.02.2009р. відповідач є платником податку на додану вартість, індивідуальний податковий номер платника ПДВ 335618008233.

Пунктом 1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ передбачено обовязок платників податків сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Відповідно до даних ДПІ у м. Енергодар Запорізької області станом на 22.03.2010р. підприємство має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість в розмірі 3313107 грн.82 коп.

Дана заборгованість виникла на підставі наступного:

Відповідачем до ДПІ у м. Енергодар, у відповідності з п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ (із змінами та доповненнями), було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009р (вхідний ДПІ від 21.12.2009р. № 9002328219). в якій підприємством самостійно визначено суму податкового зобов'язань з податку на додану вартість до сплати в бюджет в розмірі 237 грн.00 коп.

Вказану суму податкового зобов'язання підприємству необхідно було сплатити в бюджет за терміном сплати згідно вимог п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме протягом 10 календарних днів (до 30.12.2009р.).

09.12.2009р ДПІ у м. Енергодар на підставі п.1 ст. 1 Закону України від 04.12.1990р. №509-ХІІ «Про державну податкову службу України» була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача з питання повноти обчислення та своєчасності сплати до бюджету податку па додану вартість за травень, червень, липень, серпень 2009р., якою встановлено порушення пп. 7.4.1. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03.04.1997р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (із змінами та доповненнями), пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4. пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України від 21.12.2000р. № 2181III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (із змінами та доповненнями), пп.2.6.1 п.2.6 розділу 2 «Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість», затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997р. №166 шляхом ненадання до перевірки первинних документів (податкових накладних) підтверджуючих формування податкового кредиту за травень, червень, липень, серпень 2009р. на загальну суму 2244756 грн. - несвоєчасне подання Декларацій з податку на додану вартість за червень, серпень 2009р. та несвоєчасну сплату податку на додану вартість.

За наслідками перевірки було складено акт № 372/16-01 /33561808 від 09.12.2009р. про результати невиїзної документальної перевірки з питання повноти обчислення та своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість за травень, червень, липень, серпень 2009 року.

09.12.2009р акт було підписано та вручено особисто, керівнику підприємства ТОВ Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство Електропроект», про що свідчить його підпис на акті.

14.12.2009 року па підставі акту перевірки від 09.12.2009р № 372/16-01/33561808, згідно пп. 17.1.1, 17.1.3, 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (із змінами та доповненнями), було складено податкові повідомлення-рішення, якими визначено суму зобовязань платника податку в розмірі - 3312926 грн.40 коп., а саме:

- податкове повідомлення-рішення №0000771601/0 від 14.12.2009р. на суму 3312760 грн.50 коп. (в т.ч. за основним платежем - 2244756 грн., за штрафними санкціями 1068004 грн.50коп.);

- податкове повідомлення-рішення №0000761601/0 від 14.12.2009р., на суму 165 грн.90 коп. (в т.ч. штрафні санкції 165грн.90 коп.).

Зазначені податкові повідомлення-рішення були вручені директору ТОВ Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство Електропроект» 14.12.2009р. особисто, про що свідчить його підпис на корінцях податкових повідомлень-рішень.

Згідно пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 ст.4 цього Закону вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Частиною першою пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а" “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Таким чином, граничний строк сплати визначених податкових зобов'язань - 24.12.2009р.

Підпунктом 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», встановлено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», для отримання заборгованості по податкам та іншим видам платежів, боржнику була направлена перша податкова вимога №1/107 від 05.11.2009 р. (06.11.2009р надіслана поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення №279950; 08.12.2009р. лист повернуто Енергодарським відділом поштового зв'язку з відміткою «закінчення терміну і зберігання», про що позивачем здійснено запис на поштовому конверті з вимогою, складено «Акт про не вручення податкової вимоги СПД» від 08.12.2009р та розміщено на дошці об'яв у відповідності з абз.4 пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами») та друга податкова вимога №2/3 від 11.01.2010р. (яка була надіслана поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення 12.01.2010р. за №315760) з вимогами терміново сплатити суму податкового боргу.

У відповідності до п.п 10.1.1 п.10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Згідно до п.3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Пунктом 11 ст.10 Закну України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідач не надав суду документальних доказів, які б свідчили про погашення суми податкового боргу, або оспорювання ним в судовому чи адміністративному порядку зазначених податкових повідомлень-рішень.

Таким чином, на час розгляду справи сума податкового боргу по податку на додану вартість складає 3313163 грн.40 коп.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обємі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, ст. ст. 1, 3, 4, 6, 10, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Законом України «Про податок на додану вартість», суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м.Енергодар Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство Електропроект» про стягнення суми податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство Електропроект» борг по податку на додану вартість у розмірі 3313163 (три мільйони триста тринадцять тисяч сто шістдесят три) грн.40 (сорок) коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складання у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 26 березня 2010 р.

Суддя (підпис) Н.І.Малиш

Постанова не набрала законної сили.

Суддя Н.І.Малиш