Рішення № 85604518, 04.11.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.11.2019
Номер справи
140/2559/19
Номер документу
85604518
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2019 року ЛуцькСправа № 140/2559/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Шевчика Ю.В.,

представника позивача Майструка П.Д.,

представника відповідача Ільницької Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в порядку загального позовного провадження, адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” звернулося з позовом до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу від 22.07.2019 №596 про анулювання ліцензії на провадження виду господарської діяльності в частині анулювання ТОВ “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” ліцензії серії АВ №601559 на провадження господарської діяльності з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду,торгівлі вогнепальною зброю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; ліцензії серії НОМЕР_1 на провадження господарської діяльності з продажу спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони, відповідно до наказу МВС від 02.07.2012 №588.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, щонаказом МВС України від 22.07.2019 року №596 «Про анулювання ліцензії на провадження виду господарської діяльності», на підставі акту від 17.07.2019 №24-2-889, анульовано ТОВ “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” ліцензію серії АВ №601559 на провадження господарської діяльності з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброєю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; ліцензію серії АВ №401560 на провадження господарської діяльності з продажу спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони, відповідно до наказу МВС від 02 липня 2012 року №588.

Позивач вважає, наказ МВС України від 22.07.2019 року №596 «Про анулювання ліцензії на провадження виду господарської діяльності» таким, що підлягають скасуванню, оскільки позивач не порушував умови ліцензування, а відтак відповідачем було безпідставно винесено наказ від 22.07.2019 року №596 «Про анулювання ліцензії на провадження виду господарської діяльності» щодо анулювання ліцензії ТОВ “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ”.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 23.08.2019 відкрито провадження у справі. Справу ухвалено розглядати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання у справі на 17.10.2019 року.

27.08.2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” подано до суду заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу від 22.07.2019 №596 про анулювання ліцензії на провадження виду господарської діяльності в частині анулювання ТОВ “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” ліцензії серії АВ №601559 на провадження господарської діяльності з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівлі вогнепальною зброю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; ліцензії серії НОМЕР_1 на провадження господарської діяльності з продажу спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони, відповідно до наказу МВС від 02.07.2012 №588.

Ухвалою суду від 29.08.2019 року в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” про забезпечення позову відмовлено.

16.09.2019 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву у якому представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив з тих підстав, що за результатами проведення позапланової перевірки ТОВ “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” на підставі виконання розпорядження про усунення порушення Ліцензійних вимог, складено акт про проведення перевірки від 17.07.2019 №24/2-888 та акт про не виконання ТОВ “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” розпорядження про усунення порушень Ліцензійних вимог від 17.06.2019 №24/2-889, якими відповідачем встановлено порушення позивачем ряду Ліцензійних вимог, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1000 від 02.12.2015. Вважає наказ МВС України від 22.07.2019 року №596 «Про анулювання ліцензії на провадження виду господарської діяльності», яким ТОВ “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” анульовано ліцензія серії АВ №601559 та ліцензія серії АВ №601560 правомірним, а позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

В підготовчому судовому засіданні 17.10.2019 року представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав викладених у позові, а представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечив.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 17.10.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

В судовому засіданні 04.11.2019 представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог позивача заперечила з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши пояснення представників сторін, з`ясувавши обставини справи, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, судом встановлені наступні обставини.

Судом встановлено, що 21.03.2019 комісією у складі головних спеціалістів відділу дозвільної системи та ліцензування Управління ліцензування, відповідно до наказу МВС України від 11.03.2019 №165 “Про проведення планових перевірок” та посвідчення на проведення планової перевірки від 12.03.2019 №16-2019 проведено плановий захід (перевірку) державного нагляду (контролю) щодо дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” вимог законодавства у сфері виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду,торгівлі вогнепальною зброю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу, що підлягає ліцензуванню, за результатами якої складено акт перевірки від 21.03.2019 №24/2-323.

Відповідно до Акту планової перевірки в господарській діяльності ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ» виявлені порушення Ліцензійних умов, а саме:

підпункту 1 пункту 7 - відсутній дозвіл від 03.05.2012 №005269 на відкриття та функціонування об`єкта дозвільної системи;

підпункту 2 пункту 7 - орган ліцензування не повідомлено в письмовій формі про зміни даних, які були зазначені у документах, що подавалися для отримання ліцензії, а саме не подано копії: дозволу від 24.07.2018 №007564 на відкриття та функціонування об`єкта дозвільної системи; медичних довідок, що підтверджують відсутність медичних протипоказань до виконання функціональних обов`язків та володіння зброєю, спеціальними засобами на директора товариства ОСОБА_1 та працівників ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ;

абзацу другого підпункту 2 пункту 8 - зовнішні двері торгівельного приміщення мають один внутрішній замок;

абзацу другого підпункту 2 пункту 8 - в торгівельному приміщенні відсутні внутрішні двері - ґратчасті сталеві або обладнані металевими ролетами;

абзацу другого підпункту 2 пункту 8 - в кімнаті для зберігання зброї відсутнє обрамлення дверних прорізів із сталевого профілю;

підпункту 3 пункту 12 - відсутні довідки підрозділів експертної служби МВС про відстріл мисливської нарізної зброї: «АКМС МП-УОС» калібр 7,62 мм № НОМЕР_2 -8810, «ТОЗ-8» калібр 5,6 мм № НОМЕР_3 , «ТОЗ-8» калібр 5,6 мм № НОМЕР_4 , «ТОЗ-8» калібр 5,6 мм № НОМЕР_5 , «ТОЗ-8-01» калібр 5,6 мм № НОМЕР_6 , «ТОЗ-8 М» калібр 5,6 мм № НОМЕР_7 , «ОПСКС» калібр 7,62 мм № НОМЕР_8 , «ОПСКС» калібр 7,62 мм № НОМЕР_9 , «ОП МОСІНА» калібр 7,62 мм № НОМЕР_10 , «ІЖ-18МН» калібр 308 № НОМЕР_11 , «САЙТА» калібр 7,62 мм № НОМЕР_12 , а також пристроїв: «Форт-12Р» калібр 9 мм № НОМЕР_13 , «Форт-17Р» калібр 9 мм № НОМЕР_14 , «Форт-17 НОМЕР_15 » калібр 9 мм №Б-0086, «РКС-5 Ринг» калібр 9 мм № НОМЕР_16 , «РКС-5 Ринг» калібр 9 мм № НОМЕР_17 , «Корнет-С» калібр 9 мм №ПО НОМЕР_18 , «Гарант С-27» калібр 9 мм № НОМЕР_19 , «ПМР» калібр 9 мм № НОМЕР_20 -013122.

пункту 13 - керівником товариства з найманими працівниками ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не укладено трудові договори. (а.с.123-139)

За результатами планової перевірки ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ» та у зв`язку з виявленими порушеннями Ліцензійних умов, МВС видано розпорядження від 25.03.2019 №4085/04/24-2019 про усунення порушень Ліцензійних умов, згідно якого вирішено усунути виявлені в ході перевірки порушення та надати до 25.04.2019 у письмовій формі інформацію про їх усунення.(а.с.140)

Листом від 24.04.2019 №9 ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ» повідомило МВС України про усунення порушень виявлених недоліків ліцензійних умов, зазначених в акті перевірки від 21.03.2019 №24/2-323.(а.с.142)

17.07.2019 комісією у складі заступника начальника відділу дозвільної системи та ліцензування Управління ліцензування ОСОБА_4 П. та головного спеціаліста відділу дозвільної системи та ліцензування Управління ліцензування ОСОБА_5 , відповідно до наказу МВС України від 10.07.2019 №560 “Про проведення позапланових перевірок” проведено плановий (позаплановий) захід (перевірку) державного нагляду (контролю) щодо дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” вимог законодавства у сфері виробництва та ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду,торгівлі вогнепальною зброю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництва спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продажу, що підлягає ліцензуванню, за результатами якої складено акт перевірки від 17.07.2019 №24/2-888.

В акті перевірки від 17.07.2019 №24/2-888 встановлено, що у ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ»:

відсутній дозвіл від 03.05.2012 №005269 на відкриття об`єкта дозвільної системи;

орган ліцензування (МВС) не повідомлено в письмовій формі про всі зміни, а саме: не надано копію дозволу № НОМЕР_21 від 24.07.2018 на функціонування об`єкту, не надані копії діючих медичних довідок на ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ). В торгівельному приміщенні відсутні металеві двері - гратчасті або металеві. В кімнаті для зберігання зброї відсутнє обрамлення дверних прорізів із сталевого профілю;

відсутня довідка про відстріл «Форт-17Р» к-р 9мм №Б НОМЕР_22 . що проводиться підрозділами експертної служби МВС на пристрої;

керівником з найманими працівника ( ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ) не укладено трудові договори.(а.с.144-155)

Крім того, складено акт про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних вимог від 17.06.2019 №24/2-889, у якому зафіксовано порушення:

орган ліцензування (МВС) не повідомлено в письмовій формі про всі зміни, а саме: не надано копію дозволу № НОМЕР_21 від 24.07.2018 на функціонування об`єкту, не надані копії діючих медичних довідок на ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 );

в торгівельному приміщенні відсутні металеві двері - гратчасті або металеві ролети;

в кімнаті для зберігання зброї відсутнє обрамлення дверних прорізів із сталевого профілю;

відсутня довідка про відстріл «Форт-17Р» к-р 9мм №Б НОМЕР_22 . що проводиться підрозділами експертної служби МВС на пристрої. (а.с.156-158)

Наказом Міністерства внутрішніх справ України №596 від 22.07.2019 «Про анулювання ліцензії на провадження виду господарської діяльності» ТОВ «ВОЛИНЬ- ЗБРОЯ» анульовано ліцензії серії НОМЕР_23 на провадження господарської з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, торгівля вогнепальною зброєю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду та ліцензію НОМЕР_1 на провадження господарської діяльності на продаж спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони, видані відповідно до наказу МВС від 02.07.2012 №588.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства та встановлених під час судового розгляду фактичних обставин справи.

Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі – Закон №222-VIII) регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності.

Суб`єкт господарювання може здійснювати види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, після внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо рішення органу ліцензування про видачу йому ліцензії.

Згідно ч.5 ст.2 Закону №222-VIII формування та реалізацію державної політики у сфері ліцензування у встановленому цим Законом порядку здійснюють:

Кабінет Міністрів України або інший орган державної влади у випадках, встановлених законом - шляхом прийняття нормативно-правових актів у сфері ліцензування;

спеціально уповноважений орган з питань ліцензування;

органи ліцензування.

Частиною 2 статті 6 Закону №222-VIII визначено, що орган ліцензування для цілей цього Закону за відповідним видом господарської діяльності, зокрема, здійснює контроль за додержанням ліцензіатами вимог ліцензійних умов та за результатами перевірки приймає рішення.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.7 Закону ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності як виробництво та ремонт вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівля вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; виробництво спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продаж.

Згідно ч.1,2 ст.9 Закону ліцензіат зобов`язаний виконувати вимоги ліцензійних умов відповідного виду господарської діяльності, а здобувач ліцензії для її одержання – відповідати ліцензійним умовам.

Частинами 1, 2 ст.16 Закону №222-VIII визначено, що анулюванням ліцензії є позбавлення ліцензіата права на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, шляхом прийняття органом ліцензування рішення про анулювання його ліцензії.

Підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є, зокрема, акт про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов, встановлених для виду господарської діяльності.

Положенням про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року №878, передбачено, що МВС відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує у випадках, передбачених законом, ліцензування окремих видів господарської діяльності.

Відповідно до Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2015 року №609, МВС здійснює ліцензування господарської діяльності, зокрема,

виробництво та ремонт вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду, торгівля вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду;

виробництво спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продаж.

Судом встановлено, що на підставі наказу Міністерства внутрішніх справ України №588 від 02.07.2012 ТОВ «ВОЛИНЬ- ЗБРОЯ» видано ліцензію АВ НОМЕР_24 на провадження господарської з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, торгівля вогнепальною зброєю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду та ліцензію НОМЕР_1 на провадження господарської діяльності на продаж спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони.

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для скасування ліцензії серії АВ 601559 на провадження господарської з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, торгівля вогнепальною зброєю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду та ліцензії НОМЕР_1 на провадження господарської діяльності на продаж спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони, видані відповідно до наказу МВС від 02.07.2012 №588, слугували висновки акту перевірки від 17.06.2019 №24/2-889 у якому зафіксовано порушення:

орган ліцензування (МВС) не повідомлено в письмовій формі про всі зміни, а саме: не надано копію дозволу № НОМЕР_21 від 24.07.2018 на функціонування об`єкту, не надані копії діючих медичних довідок на ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 );

в торгівельному приміщенні відсутні металеві двері - гратчасті або металеві ролети;

в кімнаті для зберігання зброї відсутнє обрамлення дверних прорізів із сталевого профілю;

відсутня довідка про відстріл «Форт-17Р» к-р 9мм № Б НОМЕР_22 . що проводиться підрозділами експертної служби МВС на пристрої, з приводу чого суд зазначає наступне.

Щодо порушення позивачем підпункту 2 пункту 7 постанови КМУ №І000 - орган ліцензування не повідомлено в письмовій формі про всі зміни: не надано копію дозволу № НОМЕР_21 від 24.07.2018 на функціонування об`єкту; не надані копії діючих медичних довідок на ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3

Позивачем у позовній заяві та представником позивача в судовому засіданні наголошувалося на тому, що МВС України при проведенні повторної перевірки ТОВ «ВОЛИНЬ- ЗБРОЯ» не було взято до уваги документи, що спростовують наявність вказаного порушення, а саме:

належним чином завірену копію дозволу № НОМЕР_21 , який видано 24.07.2018 року;

належним чином завірену копію сертифікату серії 12 НОМЕР_25 №707650 про проходження профілактичного наркологічного огляду, яка видана ОСОБА_2 , 29.03.2019;

належним чином завірену копію медичної довідки серії 1ОААЄ №599205 про проходження обов`язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів, яка видана ОСОБА_2 29.03.2019;

належним чином завірену копію медичної довідки серії 2ВВВ №503346 для отримання дозволу(ліцензії) на об`єкт дозвільної системи, яка видана ОСОБА_2 ;

належним чином завірену копію медичної довідки серії 12ЯЯЯ №694340 для отримання дозволу(ліцензії) на об`єкт дозвільної системи, яка видана ОСОБА_3 , 26.06.2018;

належним чином завірену копію медичної довідки серії 2ВВВ №503347 для отримання дозволу(ліцензії) на об`єкт дозвільної системи, яка видана ОСОБА_1 , 29.03.2019;

належним чином завірену копію медичної довідки серії 10ААЄ №5^9204 про проходження обов`язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів, яка видана ОСОБА_1 , 29.03.2019;

належним чином завірену копію сертифікату серії 12 НОМЕР_25 №707649 про проходження профілактичного наркологічного огляду, яка видана ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . (а.с.54-61)

З огляду на те, що на момент складання акту від 17.07.2019 №24/2-888 та акту від 17.06.2019 №24/2-889 у позивача були наявні вищевказані документи та надавалися до перевірки, проте безпідставно не взяті відповідачем до уваги, суд вважає, що позивачем не допущено порушення підпункту 2 пункту 7 постанови КМУ №1000.

Щодо порушення абзацу другого підпункту 2 пункту 8 постанови КМУ М 1000 - в торгівельному приміщенні відсутні внутрішні двері - ґратчасті сталеві або металеві ролети; в кімнаті для зберігання зброї відсутнє обрамлення дверних прорізів із сталевого профілю.

Згідно абз.2 пп.2 п.8 постанови КМУ №1000 місця (приміщення) провадження господарської діяльності повинні відповідати таким вимогам: 2) повинні мати: двоє дверей з міцними і надійними замками, зокрема зовнішні - дощані однопільні завтовшки 50 міліметрів, оббиті з двох боків оцинкованим покрівельним залізом із загином країв листа на торець дверей, або металеві; внутрішні - ґратчасті сталеві або обладнані металевими ролетами, які відповідають заходам безпеки, обрамлення дверних прорізів кімнати для зберігання зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів із сталевого профілю. Зовнішні двері повинні замикатися на два внутрішніх замки і опечатуватися печаткою або опломбовуватися, а внутрішні двері - на внутрішній або навісний замок.

На підтвердження того, що ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ» дотримані вимоги абз.2 пп.2 п.8 постанови КМУ №1000, позивачем до матеріалів справи долучено, досліджені в судовому засіданні, фото-докази, зазначені у додатках 1-2, 5 до позовної заяви, які свідчать про відсутність порушення позивачем вимог абз.2 пп.2 п.8 постанови КМУ №1000. (а.с.62-80)

В той час, як відповідачем при складенні актів перевірки від 17.07.2019 №24/2-888 та від 17.06.2019 №24/2-889 дані факти(докази) до уваги взяті не були.

У зв`язку із чим, суд вважає, що відповідачем безпідставно та необґрунтовано у актах перевірки від 17.07.2019 №24/2-888 та від 17.06.2019 №24/2-889 зазначено про наявність порушень вимог абз.2 пп.2 п.8 постанови КМУ №1000 у діяльності ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ».

Щодо відсутності довідки про відстріл зброї «Форт-17Р» к-р 9мм КйБ-0086, що проводиться підрозділами експертної служби МВС на пристрої, судом встановлено наступне.

Відповідно до пп.3 п.12 постанови КМУ №1000, яка зазначає, що господарська діяльність з торгівлі зброєю, боєприпасами до неї, спеціальними засобами провадиться з дотриманням таких вимог: 3) продаж нарізної зброї, газових пістолетів, револьверів, пристроїв здійснюється за наявності довідки про їх відстріл, що проводиться підрозділами експертної служби МВС.

Таким чином, продаж зброї здійснюється за наявності довідки про її відстріл.

Водночас, суд звертає увагу на те, що контролюючим органом не доведено факту продажу зброї ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ» без довідки про відстріл.

А відтак, перебування зброї на вітринні без довідки про відстріл ще не свідчить про наявність порушення, передбаченого пп.3 п.12 постанови КМУ №1000, оскільки відсутні цивільно-правові відносини, які підтверджують факт продажу зброї без відстрілу.

З огляду на встановлені в ході розгляду справи обставини, суд приходить висновку, що ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ» дотримано вимоги чинного законодавства України, в частині дотримання Ліцензійних умов при здійсненні господарської діяльності з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду,торгівлі вогнепальною зброю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду та продажу спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони, а відтак анулювання ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ» ліцензій серій АВ №601559 та АВ №401560, наказом МВС України №596 від 22.07.2019 року є безпідставним та не обґрунтованим.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, шляхом визнання протиправним та скасування наказу Міністерства внутрішніх справ України від 22.07.2019 №596 про анулювання ліцензії на провадження виду господарської діяльності в частині анулювання ТОВ “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” ліцензії серії АВ №601559 на провадження господарської діяльності з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду,торгівлі вогнепальною зброю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; ліцензії серії НОМЕР_26 №601560 на провадження господарської діяльності з продажу спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони.

Відповідно до ч.1, 2 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню, тому на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства внутрішніх справ України слід стягнути витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 007, 00 грн.

Керуючись статтями 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства внутрішніх справ України від 22.07.2019 №596 про анулювання ліцензії на провадження виду господарської діяльності в частині анулювання ТОВ “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” ліцензії серії АВ №601559 на провадження господарської діяльності з ремонту вогнепальної зброї невійськового призначення, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду,торгівлі вогнепальною зброю невійськового призначення, боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів на секунду; ліцензії серії НОМЕР_26 №601560 на провадження господарської діяльності з продажу спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівливої дії, індивідуального захисту, активної оборони.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ” за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства внутрішніх справ України судові витрати у сумі 2 007 (дві тисячі сім) гривень 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю “ВОЛИНЬ-ЗБРОЯ”, адреса: 43000, м. Луцьк, вул. Клима Савури, 41.

Відповідач: Міністерство внутрішніх справ України, адреса: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 10.

Суддя Ю.Ю. Сорока

Повний текст судового рішення складено 13.11.2019.