
Номер провадження 3/229/1943/2019
ЄУН 229/7081/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2019 року
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Гонтар А.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від командира військової комендатури про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Первомайськ, Миколаївської області, громадянин України, працює командир взводу забезпечення ВЧ, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
за ст.172-20 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення
В С Т А Н О В И В:
до Дружківського міського суду 13.11.2019 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення ДНК № 0071 від 03 листопада 2019 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом та проходячи її у військовій частині А0501, яка на цей час виконує бойові завдання за призначенням в зоні проведення Операції Об`єднаних Сил в м. Архангельськ Ясеновацького р-ну Донецької області, діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов`язків, 03.11.2019, під час виконання обов`язків військової служби та бойових завдань в умовах особливого періоду, виконував обов`язки служби та бойові завдання в стані алкогольного сп`яніння, внаслідок чого, був не здатний фактично їх виконувати, чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст.17220 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, факт правопорушення визнав, що вбачається із пояснень у протоколі про адміністративне правопорушення та додана до матеріалів справи про адміністративне правопорушення заява про проведення розгляду справи провести без його участі.
На підставі ст.268 КУпАП, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки в матеріалах справи міститься заява про розгляд адміністративного матеріалу без його участі.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
За правилами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, у даному випадку, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, у числі інших визначених законом обставин, зобов`язаний з`ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Об`єктивна сторона даного правопорушення виражається у вчиненні таких дій, як розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов`язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об`єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або виконання ними обов`язків військової служби в нетверезому стані в умовах особливого періоду.
Суд зазначає, що нормативним актом, що регулює порядок проходження огляду на факт встановлення перебування в стані алкогольного сп`яніння, є Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 року № 1452/735, зареєстрована в МЮ України 11.11.2015 року за № 1413/27858.
Відповідно до положень розділу III Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 року № 1452/735:
15. За результатами огляду на стан сп`яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.
16. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння) (додаток 4), видається на підставі акта медичного огляду.
Суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 має місце адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КпАП України, а саме перебування у стані алкогольного сп`яніння в розташуванні військової частини, в умовах особливого періоду.
Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме актом висновком щодо результатів огляду № 429 від 03.11.2019 року, виданий Авдіївською центральною міською лікарнею, а також письмовими поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Виходячи з викладеного, суд зазначає, що висновок, щодо результатів медичного огляду, який доданий до протоколу про адміністративне правопорушення є належним доказом проходження медичного огляду на стан сп`яніння.
На підставі п.5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року, що складає 384 грн. 20 коп.
Враховуючи характер і ступінь суспільної небезпечності здійсненого правопорушення, особу правопорушника ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, те що він працює, має позитивну службову характеристику, керуючись ст.ст.33, 40-1, 284 КпАП України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності на підставі ст.172-20 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу 3 655 (три тисяча шістсот п`ятдесят п`ять) грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Реквізити для сплати адміністративних штрафів та інших санкцій: номер рахунку (IBAN) UA698999980000031116106005040, отримувач: Дружківське УК/м. Дружківка/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача ЄДРПОУ: 37937273.
Судовий збір підлягає сплаті на користь держави, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN) UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: А. Л. Гонтар