
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
05.11.2019 Справа № 905/1310/19
Господарський суд Донецької області у складі судді Сковородіної О.М.,
секретар судового засідання Доннік Н.В.
розглянувши матеріали справи за позовом: Департаменту по роботі з активами Маріупольської міської ради (87555, Донецька область. м. Маріуполь, пр. Миру, 70, код ЄДРПОУ 42014230)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» (87535, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Новотрубна, буд. 25, код ЄДРПОУ 31266065)
про стягнення заборгованості з орендної плати та пені
за участю представників сторін:
від позивача: не з`явився
від відповідача: не з`явився
Департамент по роботі з активами Маріупольської міської ради звернувся з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» про стягнення заборгованості з орендної плати за користування нежилим приміщенням площею 64.44 м2 у сумі 25068,26 грн, пені у сумі 1386,47 грн; за користування жилим приміщенням площею 7,56 м2 у сумі 3527,56 грн, пені у сумі 195,10 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем зобов`язань за договором оренди нежитлового приміщення №1943-І від 11.03.2013 щодо оплати вартості оренди.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 12.08.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 10.10.2019 закрито підготовче провадження та розпочато розгляд справи по суті.
Позивач належним чином повідомлений про дату час та місце судового розгляду справи в судове засідання явку свого представника не забезпечив. Подав до суду заяву в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить провести судове засідання по суті, без участі представника позивача. Заява долучена судом до матеріалів справи.
Відповідач у судові засідання не з`являвся, про причини неявки суд не повідомив, відзив на позов не надав.
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження відповідача є: 87535, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Новотрубна, буд. 25.
Поштова кореспонденція суду направлялась на вищевказану адресу відповідача, але була повернута на адресу суду з відміткою про причину повернення “за закінченням терміну зберігання”.
Стаття 42 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони. При цьому, норми вказаної статті зобов`язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Як зазначено в ч.1 ст.202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
При цьому, відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
Суд вважає за можливе розглянути спір за наявними в справі матеріалами, оскільки їх цілком достатньо для правильної юридичної кваліфікації спірних правовідносин, а відсутність належним чином повідомлених представників сторін істотним чином не впливає на таку кваліфікацію і не перешкоджає розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши обставини спору, суд встановив наступне.
27.03.2009 між позивачем управлінням міського майна Маріупольської міської ради (орендодавець) та відповідачем Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» (орендар) укладений договір на оренду нежитлового приміщення №1587-1, відповідно до п. 1.1. якого орендодавець передає, а орендар приймає у строкове використання нежиле приміщення, розташоване за адресою: м. Маріуполь, Новотрубна, буд. 25, загальною площею 193,70 м2, для використання під складське приміщення.
Факт передання орендодавцем нежитлового приміщення орендарю підтверджується копією акту прийому-передачі нежитлового приміщення № 5908, що підписаний 27.03.2009.
За п. 7.1 договору, останній вступає в силу з 27.03.2009 та діє до 27.03.2010.
Листом вих. № 4 від 22.03.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрепецмонтаж» звернулося до Управління міського майна Маріупольської міської ради (вх.№654-01 від 26.03.2010) з проханням продовжити строк дії договору оренди нежилого приміщення, стоком на два роки одинадцять місяців.
Листом від 07.04.2010 вих. № 01-4/684 Управлінням міського майна Маріупольської міської ради, Товариству з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» був наданий дозвіл на продовження оренду нежилого приміщення за адресою: вул. Новотрубна, 25 строком до 27 лютого 2012 року.
Як вбачається зі змісту листа від 29.01.2013 б/н, що адресований управлінню міського майна Маріупольської міської ради (вх. 0300-01 від 29.01.2013), директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Укреспецмонтаж» просить прийняти за актом прийому-передачі частину нежилого приміщення площею 121,7 м2 та переукласти договір оренди, з урахуванням змін площі яка орендується, з 193,70 м2 на 72,0 м2.
31.01.2013 управлінням міського майна Маріупольської міської ради (орендодавець, позивач) та Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» (орендар, відповідач) підписано акт прийому – передачі № 7301, згідно з яким орендар передав, а орендодавець прийняв нежитлове приміщення загальною площею 121,7 м2, що розташоване за адресою: м. Маріуполь, вул. Новотрубна, 25, 1 поверх, прим. № 1, літ. «А-1» (кімн. 1-4, 10-12, 16).
Частина нежитлового приміщення площею 72 м2 не повернута та залишилась у користуванні орендаря.
27.02.2013 директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Укреспецмонтаж» звернувся до управлінню міського майна Маріупольської міської ради з листом вх. № 0651-01, в якому просив останнього провести розрахунок орендованих площ відповідно до призначення: кімн.№ 9 – 7,56 м2 ( з урахуванням місць загального користування) – офіс; кімн.№ 5,6,7 – 64,44 м2 ( з урахуванням МОП) – складські приміщення.
11.03.2013 між Управлінням міського майна Маріупольської міської ради (орендодавець, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» (орендар, відповідач) укладено договір оренди нежитлового приміщення, що відноситься до комунальної власності м. Маріуполя, №1943-І, згідно з яким орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нежитлове приміщення, розташоване за адресою: м. Маріуполь, вул. Новотрубна, 25, загальною площею 72 м2 (у т.ч. 7,56 м2 - офіс, 64,44 м2 - складські приміщення) для використання під офіс та складські приміщення.
Згідно з умовами п.п. 2.1. - 2.3 договору вступ орендаря у тимчасове платне володіння та користування приміщенням (будівлею, спорудою) здійснюється на підставі договору оренди нежитлового приміщення (будівлі, споруди) міської комунальної власності з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі вказаного нежитлового приміщення, приміщення вважається поверненим орендодавцю з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі (будівлі – споруди). Передача приміщення (будівлі, споруди) в оренду не дає орендарю права власності на це приміщення (будівлю, споруду). Власником орендованого приміщення (будівлі, споруди) залишається Маріупольська міська рада, а орендар володіє та користується ним протягом терміну оренди. Приміщення (будівля, споруда) вважається поверненим орендодавцю з моменту підписання сторонами акту прийому – передачі.
Відповідно до умов пп. б), в) п. 3.2 договору орендар зобов`язаний щомісячно і в повному обсязі вносити отримувачу орендну плату; щомісячно і у повному обсязі вносити, не пізніше останнього дня місяця, наступного за звітним орендодавцю плату за послуги з обслуговування орендаря, яка складає:
за площу 7,56 м2:
- ціна послуги без урахування податку на додану вартість – 2,42 грн.,
- сума податку на додану вартість – 0,48 грн.
Загальна сума вартості послуги, яка підлягає оплаті з урахуванням податку на додану вартість становить – 2,90 грн.
за площу 64,44 м2:
- ціна послуги без урахування податку на додану вартість – 20,62 грн.,
- сума податку на додану вартість – 4,12 грн.
Загальна сума вартості послуги, яка підлягає оплаті з урахуванням податку на додану вартість становить – 24,74 грн.
Загальна сума вартості послуги, яка підлягає оплаті з урахуванням податку на додану вартість на площу 72 м2, становить – 27,64 грн.
Вартість витрат з обслуговування орендаря може змінюватись орендодавцем в односторонньому порядку. Про зміну розрахункової вартості за 1 м2 орендар буде повідомлений.
Згідно з умовами п. п. 4.1 - 4.3 договору розмір орендної плати визначається на підставі рішення Маріупольської міської ради від 24.04.2012 №6/18-1851. За вказане у п.1 договору приміщення (будівлю, споруду) встановлений розмір орендної плати за базовий місяць (січень 2013) за площу 7,56 м2 (офіс) у розмірі 57,30 грн, за площу 64,44м2 (складські приміщення) у розмірі 406,99 грн. Нарахування податку на додану вартість на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством України. Розмір орендної плати за перший місяць оренди визначається шляхом коригування розміру орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа наступного за базовим місяцем до останнього числа першого місяця оренди. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць. Оплата проводиться щомісячно, не пізніше останнього дня місяця, наступного за звітним.
Рахунки на оплату видаються орендарю з 11 по 19 число кожного місяця. При отриманні рахунку необхідно мати копію платіжного документу про сплату за оренду приміщення (будівлі, споруди) за попередній період.
У п. 6.3 договору передбачено, що у разі порушення терміну внесення орендної плати з орендаря стягується пеня у розмірі двох облікових ставок НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати. Нарахування штрафних санкцій за прострочення внесення орендної плати припиняється з того дня, коли зобов`язання виконані у повному обсязі.
Як вбачається з п. 7.1 договору, цей договір набуває чинності з моменту його підписання сторонами і діє з 01.02.2013 до 01.02.2014.
Слід зазначити, що рішенням Маріупольської міської ради від 30.12.2014 №6/43-5016 «Про внесення змін до структури та штатної чисельності виконавчих органів міської ради» п.1 перейменовано управління міського майна Маріупольської міської ради в департамент міського майна Маріупольської міської ради з 01.02.2015.
Рішенням Маріупольської міської ради від 25.04.2018 №7/30-2615 «Про внесення змін до структур та положень виконавчих органів міської ради» з 01.08.2018 припинений орган місцевого самоврядування – Департамент міського майна Маріупольської міської ради, у зв`язку з реорганізацією шляхом приєднання до Департаменту по роботі з активами Маріупольської міської ради.
Таким чином, до Департаменту по роботі з активами Маріупольської міської ради перейшли права орендодавця за спірним договором, внаслідок чого, останній є належним позивачем по справі.
Відповідно до приписів п.7.6. договору реорганізація Орендодавця не є підставою для зміни умов або припинення цього договору.
Згідно з п. 9.1. договору до вимог з виконання умов цього договору та стягнення пені і неустойки застосовується позовна давність терміном у 10 років.
Вищезазначений договір підписано представниками сторін без зауважень, підписи скріплені печатками.
За приписами п. 7.5. договору оренди, договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, у випадку відсутності заяви однієї із сторін про розірвання або зміну договору, протягом місяця після закінчення його терміну.
У матеріалах справи відсутні будь-які належні та допустимі докази того, що одна із сторін укладеного правочину зверталася до другої сторони із заявою про розірвання договору.
А отже, як вбачається з матеріалів справи ані позивач ані відповідач не заперечували проти продовження строку дії договору, у строки та спосіб, визначений законом та договором.
У зв`язку з викладеним суд вважає, що договір є пролонгованим на кожний наступний рік, та є чинним на момент розгляду справи.
Докази протилежного в матеріалах справи відсутні.
Як вказує позивач, внаслідок неналежного виконання умов договору №1943-І від 11.03.2013, у відповідача виник борг з орендної плати, зокрема:
- за нежитлове приміщення площею 64,44 м2 за період з листопада 2016 року по квітень 2019 року у розмірі 25068,26 грн;
- за нежитлове приміщення площею 7,56 м 2 за період з листопада 2016 року по квітень 2019 року у розмірі 3527,56 грн.
Отже, у сукупності борг відповідача перед позивачем за договором оренди нежитлових приміщень №1943-І від 11.03.2013 складає 28595,82 грн.
Також позивач на підставі пункту 6.3 договору, нараховує до сплати відповідачу пеню: за оренду нежилого приміщення площею 64,44 м2 з 01.07.2018 по 14.06.2019, що складає 1386,47 грн; та за оренду нежилого приміщення площею 7,56 м2 з 01.07.2018 по 14.06.2019, що складає 195,10 грн.
Оцінюючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.
Статтею 792 Цивільного кодексу України встановлено, що за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов`язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату. Відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом, зокрема, Законом України «Про оренду землі».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Статтею 13 цього ж закону визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Істотними умовами договору оренди землі є, зокрема, орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату (ч. 1 ст. 15 Закону України «Про оренду землі»).
Відповідно до статті 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Частиною 1 ст. 24 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що орендодавець має право вимагати від орендаря: використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди; дотримання екологічної безпеки землекористування та збереження родючості ґрунтів, додержання державних стандартів, норм і правил; дотримання режиму водоохоронних зон, прибережних захисних смуг, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон, зон особливого режиму використання земель та територій, які особливо охороняються; своєчасного внесення орендної плати.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (ч. 5 ст. 5 Закону України «Про оцінку земель»).
Для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності проводиться обов`язкова нормативна грошова оцінка земельних ділянок (ст.13 Закону України «Про оцінку земель»).
Згідно ст.289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.
З огляду на наведені положення законодавства та наведені вище положення укладеного між сторонами договору оренди землі, суд дійшов висновку, що між сторонами наявні саме правовідносини щодо оренди землі, який регулює строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, а тому до цього договору в повній мірі застосовані положення Закону України «Про оренду землі» та іншого законодавства, яке регулює земельні відносини в Україні.
Відповідно до приписів статті 526 Цивільного кодексу України, що кореспондується зі ст. 193 Господарського кодексу України, передбачено, що зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, проте відповідач неналежним чином виконав свій обов`язок щодо розрахунку за орендовану земельну ділянку, що призвело до виникнення заборгованості у спірній сумі.
За змістом статті 530 Цивільного кодексу України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Отже, орендна плата за землю має сплачуватися своєчасно та в повному обсязі, згідно з умовами укладеного договору оренди землі.
Крім того, слід зауважити, що Законом України Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції щодо безперешкодної діяльності органів місцевого самоврядування» № 1365-VIII від 17.05.2016, який набрав чинності 08.06.2016, внесені зміни до статті 6 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» та викладено в такій редакції: звільнити суб`єктів господарювання від плати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності в населених пунктах згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою статті 4 цього Закону.
Згідно ч.4 ст.4 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються Кабінетом Міністрів України, який забезпечує своєчасну їх актуалізацію.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення» затверджений перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, серед яких відсутнє м. Маріуполь
З урахуванням вищевикладеного, вбачається правомірним нарахування позивачем заборгованості з орендної плати за період з листопада 2016 року по квітень 2019 року.
За розрахунком позивача заборгованість відповідача з орендної плати за період з листопада 2016 року по квітень 2019 року складає 28595,82 грн, у тому числі за нежитлове приміщення площею 64,44 м2 у розмірі 25068,26 грн та за нежитлове приміщення площею 7,56 м 2 у розмірі 3527,56 грн.
Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 Цивільного кодексу України).
З огляду на вище вказані положення Закону України «Про оренду землі», Податкового кодексу України, Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», нарахування позивачем орендної плати за період з листопада 2016 року по квітень 2019 року в сумі 28595,82 грн є правомірним, несплата заборгованості з боку відповідача є доведеною, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Також, позивач нараховує пеню за період з 01.07.2018 по 14.06.2019 в сумі 1581,57 грн, з яких: 1386,47 грн – за приміщення площею 64,44 м2 та 195,10 грн - за приміщення площею 7,56 м2.
За змістом ст.610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За приписами ст.611 зазначеного нормативно-правового акту у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
У силу норм ч.1 ст.230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Відповідно до ч.1 ст.549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.
Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства (ч.2 ст. 551 Цивільного кодексу України).
Частинами 2, 3 ст.549 Цивільного кодексу України передбачено, що штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Суд перевірив арифметичний розрахунок пені за період з 01.07.2018 по 14.06.2019:
- за приміщення площею 7,56 м2 та встановив її розмір – 199,14 грн., але позивачем сума пені заявлена в меншому розмірі – 195,10 грн;
- за приміщення площею 64,44 м2 та встановив її розмір – 1415,61 грн, але позивачем сума пені заявлена в меншому розмірі – 1386,47 грн.
Таким чином, сума пені підлягає задоволенню у заявленому позивачем розмірі, тобто в сумі 1581,57 грн, з яких: 195,10 грн за приміщення площею 7,56 м2 та 1386,47 грн за приміщення площею 64,44 м2, виходячи з того, що суд не може вийти за межі позовних вимог.
На підставі вищевикладеного, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Розподіл судових витрат.
Відповідно до п.1 ч.4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України у разі задоволення позову, судові витрати покладаються на відповідача.
За таких обставин, враховуючи реквізити на які було сплачено судовий збір у сумі 1921,00 грн. він підлягає відшкодуванню за рахунок відповідача на користь Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Департаменту по роботі з активами Маріупольської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» про стягнення заборгованості з орендної плати за користування нежилим приміщенням - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» на користь Департаменту по роботі з активами Маріупольської міської ради заборгованість з орендної плати за користування нежилим приміщенням площею 64,44 м2 у сумі 25068 грн. 26 коп., пеню у сумі 1386 грн. 47 коп. та за користування жилим приміщенням площею 7,56 м2 у розмірі 3527 грн. 56 коп., пеню у сумі 195 грн. 10 коп.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» (87535, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Новотрубна, буд. 25, код ЄДРПОУ 31266065) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів – Управління Державної казначейської служби України у м.Харкові Харківської області, код отримувача - 37999649, банк отримувача – Казначейство України, код банку отримувача – 899998, рахунок отримувача UA678999980000034319206083012, код класифікації доходів бюджету – 22030101) 1921,00 грн витрат з оплати судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Вступну та резолютивну частини рішення складено та підписано 05.11.2019
Повний текст рішення складено та підписано 12.11.2019.
Згідно із ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області (п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Позивач: Департамент по роботі з активами Маріупольської міської ради (87555, м. Маріуполь, пр. Миру, 70, код ЄДРПОУ 42014230).
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецмонтаж» (87535, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Новотрубна, буд. 25, код ЄДРПОУ 31266065)
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі http://dn.arbitr.gov.ua.
Суддя О.М. Сковородіна