
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.11.2019м. ДніпроСправа № 904/3946/19
Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Соловйової А.Є., за участю секретаря судового засідання Гаркуші К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління, м. Дніпро
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпінекс", м. Дніпро
про стягнення вартості завищених об`ємів робіт та матеріалів в сумі 794 622,91 грн
Представники:
від позивача: Удод Б.В., довіреність №104/15 від 12.04.2019
від відповідача: не з`явився
СУТЬ СПОРУ:
Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпінекс" (далі - відповідач) про стягнення вартості завищених об`ємів робіт та матеріалів в сумі 794 622,91 грн за договорами підряду: №145/2018/145 від 13.06.2018 на виконання робіт із будівництва казарми поліпшеного планування №6, 78обмз, ОК "Схід", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., військове містечко №30; №160/2018/160 від 19.06.2018 на виконання робіт із будівництва казарми поліпшеного планування № 5, 227оавтб, ОК "Схід", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., військове містечко №30; №205/2018/205 від 13.07.2018 на виконання робіт із будівництва казарми поліпшеного планування № 4, 17отбр, ОК "Схід", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., військове містечко №30.
В обґрунтування позовних вимог Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління зазначило, що в порушення вимог пункту 6.4 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 відповідачем завищено об`єми виконаних робіт та матеріалів за актами форми №КБ-2в в порівнянні з обсягами згідно з проведеними контрольними обмірами. Як зазначає позивач, вказані факти встановлені під час проведення перевірки та зафіксовано в актах контрольного обміру виконаних робіт №12, 13, 14 з відомостями перерахунку вартості та аудиторському звіті за результатами фінансового аудиту та відповідності фінансово-господарської діяльності Східного ТКЕУ №520/6/14аз від 25.03.2019. Позивач вказує на те, що Східне ТКЕУ є бюджетною організацією, тому таким завищенням завдано шкоди державному бюджету на суму 794 622,91 грн.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 10.09.2019 позовна заява прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 08.10.2019.
Ухвалою господарського суду від 08.10.2019 відкладено розгляд справи на 24.10.2019, рекомендовано позивачу надати докази оплати виконаних відповідачем робіт за договорами підряду №145/2018/145 від 13.06.2018, №160/2018/160 від 19.06.2018, №205/2018/205 від 13.07.2018.
В засіданні, призначеному на 24.10.2019, представник позивача подав клопотання вих. б/н від 24.10.2019 про долучення до матеріалів справи копії платіжного доручення №371 від 22.08.2018 на суму 2 136 042,25 грн. Суд долучив клопотання позивача з додатком до матеріалів справи.
Ухвалою господарського суду від 24.10.2019 відкладено розгляд справи на 04.11.2019.
В судове засідання, призначене на 04.11.2019, з`явився представник позивача, який підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про причин неявки не сповістив. Копія ухвали про відкриття провадження у справі була направлена за місцезнаходженням ТОВ "Альпінекс", зазначеним в позовній заяві і підтвердженим витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (отриманий за запитом господарського суду №1005716987 від 05.09.2019 - арк.с. 24-27): 49000, м. Дніпро, вулиця Воскресенська, будинок 41, офіс 316. Однак, конверт з ухвалою суду від 10.09.2019 повернувся до суду з відміткою поштового відділення від 21.10.2019: "за закінченням встановленого строку зберігання".
Суд враховує висновок Верховного суду, викладений у постанові від 25.06.2018 у справі № 904/9904/17: у разі, якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.
Копії ухвал господарського суду від 08.10.2019, 24.10.2019 про відкладення засідань направлені за місцезнаходженням ТОВ "Альпінекс" поштовими відправленнями зі штрихкодовими ідентифікаторами №4930010093858, №4930010288829 згідно з реєстрами №255, 387 згрупованих поштових відправлень рекомендованої пошти по Дніпропетровській області з повідомленнями від 17.10.2019, 25.10.2019 відповідно.
Відповідно до положень ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Згідно з інформацією про відстеження поштового відправлення на офіційному сайті АТ "Укрпошта", відправлення зі штрихкодовими ідентифікаторами №4930010093858, №4930010288829 не вручені під час доставки 22.10.2019 і 30.10.2019: інші причини. Враховуючи викладене, копії ухвали господарського суду від 08.10.2019, 24.10.2019 вважаються врученими відповідачеві 22.10.2019, 30.10.2019 відповідно.
Отже, ТОВ "Альпінекс" було належним чином повідомлене про відкриття провадження у справі, дату і час проведення засідань, призначених на 08.10.2019, 24.10.2019, 04.11.2019.
За приписами ч. 1 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
Передбачене ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S. A. v. Spain") від 07.07.1989).
Враховуючи належне повідомлення відповідача про дату і час проведення судового засідання і відсутність відомостей про причини неявки його представника, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника ТОВ "Альпінекс".
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідач не скористався правом на подання відзиву на позовну заяву, тому на підставі ч. 2 ст. 178 ГПК України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами справи.
В судовому засіданні 04.11.2019 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Між Східним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням (далі - позивач, замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Альпінекс" (далі - відповідач, генпідрядник) укладені договори підряду (далі - Договори підряду):
- №145/2018/145 від 13.06.2018 на виконання робіт із будівництва казарми поліпшеного планування №6, 78обмз, ОК "Схід", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., військове містечко №30 (Том 1, арк.с. 15-27);
- №160/2018/160 від 19.06.2018 на виконання робіт із будівництва казарми поліпшеного планування № 5, 227оавтб, ОК "Схід", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., військове містечко №30 (Том 1, арк.с. 131-143);
- №205/2018/205 від 13.07.2018 на виконання робіт із будівництва казарми поліпшеного планування № 4, 17отбр, ОК "Схід", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., військове містечко №30 (Том 1, арк.с. 217-230).
Згідно з п. 1.1. Договорів підряду, замовник доручає, а генпідрядник забезпечує відповідно до проектної документації та умов договору виконання робіт із будівництва вищезазначених об`єктів, що виконується за рахунок державних коштів Державного бюджету України.
Відповідно до п. 1.2. Договорів підряду, генпідрядник зобов`язується у строк, що не перевищує 210 календарних днів з дати укладення договору, виконати роботи з будівництва об`єктів та передати їх замовнику, а замовник прийняти і оплатити виконані роботи (об`єкт).
У відповідності до п. 2.1. Договорів підряду, генпідрядник зобов`язаний виконати передбачені цим договором роботи, якість яких повинна відповідати вимогам нормативно-правових актів, якими регламентовано відносини у сфері будівництва, проектній документації та умовам договору.
Укладені між сторонами договори є договорами будівельного підряду, а відтак правовідносини сторін підпадають під регулювання §1 "Загальні положення про підряд" та §3 "Будівельний підряд" глави 61 "Підряд" Цивільного кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Згідно ч. 1 ст. 875 Цивільного кодексу України за договором будівельного підряду підрядник зобов`язується збудувати і здати у встановлений строк об`єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов`язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов`язок не покладається на підрядника, прийняти об`єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх.
У відповідності до ч. 2 ст. 875 Цивільного кодексу України договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов`язаних з місцезнаходженням об`єкта.
Відповідно до ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Приписами ст.180 Господарського кодексу України встановлено, що господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. При укладенні господарського договору сторони зобов`язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
За умовами п. 3.1. Договорів підряду, договірна ціна становить:
- за договором №145/2018/145 від 13.06.2018 - 13 900 000,00 грн;
- за договором №160/2018/160 від 19.06.2018 - 14 146 000,00 грн;
- за договором №205/2018/205 від 13.07.2018 - 13 845 900,00 грн.
Зазначена договірна ціна складена у відповідності до Правил визначення вартості будівництва (ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013) та є твердою, складається генпідрядником на підставі наданої ним цінової пропозиції згідно з вимогами нормативних документів у сфері ціноутворення в будівництві (п. 3.2. Договорів підряду).
За умовами п. 4.1.1. Договорів підряду, розрахунки за виконані роботи по об`єктам проводяться на підставі "Актів приймання виконаних будівельних робіт" за формою КБ-2в та "Довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат" за формою КБ-3.
Згідно з п. 4.1.2. Договорів підряду, після виконання генпідрядником робіт по об`єктам (повністю або частково) та надання замовнику документів, зазначених в пп. 4.1.1. Розділу IV Договорів, замовник встановленим порядком приймає ці роботи, якщо вони повністю відповідають визначеним умовам договору щодо якості та об`єму, в іншому випадку акти повертаються генпідряднику для усунення зауважень та коригування.
У відповідності до п. 4.1.3 Договорів підряду, документи про виконані роботи та їх вартість складаються і підписуються генпідрядником та передаються замовнику, який зобов`язаний протягом 3 календарних днів після отримання цих документів приступити до їх перевірки та приймання виконаних робіт.
Договори підряду набирають чинності з моменту їх підписання сторонами та діють до 31 грудня 2018 року, а в частині своїх зобов`язань та розрахунків до їх повного виконання сторонами (п. 10.1. Договорів підряду).
З огляду на те, що сторони досягнули згоди щодо усіх істотних умов договорів, Договори підряду вважаються укладеними.
Відповідно до статті 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
За змістом частин 1 та 3 статті 632 Цивільного Кодексу України, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.
Відповідно до статті 526 Цивільного Кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог законодавства, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 Цивільного Кодексу України).
Згідно зі статтею 525 Цивільного Кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
За змістом статті 193 Господарського Кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 4 ст. 882 Цивільного кодексу України, передання робіт підрядником і прийняття їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами. У разі відмови однієї із сторін від підписання акту про це вказується в акті і він підписується другою стороною.
Після закінчення робіт між сторонами були підписані довідки про вартість виконаних робіт та акти приймання виконаних будівельних робіт форми №КБ-2в:
1) за договором №145/2018/145 від 13.06.2018 - №1 за вересень 2018 на суму 673 592,64 грн (Том 2, арк.с. 221-225), №2 за вересень 2018 на суму 183 830,74 грн (Том 2, арк.с. 235-238) та №3 за жовтень 2018 на суму 383 337,31 грн (Том 2, арк.с. 248-250), всього на загальну суму 1 240 760,69 грн;
2) за договором №160/2018/160 від 19.06.2018 - №1 за вересень 2018 на суму 723 209,89 грн (Том 2, арк.с.175-178), №2 за вересень 2018 на суму 137 053,79 грн (Том 2, арк.с. 190-193) та №3 за жовтень 2018 на суму 395 173,91 грн (Том 2, арк.с. 202-205), всього на загальну суму 1 255 437,59 грн;
3) за договором №205/2018/205 від 13.07.2018 - №1 за вересень 2018 на суму 23 120,30 грн (Том 2, арк.с. 115-118), №2 за жовтень 2018 на суму 849 846,05 грн (Том 2, арк.с. 127-130), №3 за листопад 2018 на суму 495 005,76 грн (Том 2, арк.с. 142-145) та №4 за листопад 2018 на суму 993 211,89 грн (Том 2, арк.с. 157-161), всього на загальну суму 2 361 184,00.
Зазначені в довідках про вартість виконаних робіт та актах приймання виконаних будівельних робіт форми №КБ-2в були сплачені позивачем на користь відповідача в повному обсязі, що підтверджується копіями платіжних доручень в матеріалах справи (Том 2, арк.с. 126, 141, 156, 189, 201, 215, 234, 247; Том 3, арк.с. 10, 37).
Під час проведення фінансового аудиту та відповідності фінансово- господарської діяльності позивача за період з 01.10.2017 до 01.11.2018, проведеного Південним територіальним управлінням внутрішнього аудиту Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України, було досліджено порядок організації будівництва та з метою визначення відповідності обсягів виконаних робіт у порівнянні з актами приймання виконаних будівельних робіт форми №КБ-2в, на підставі наказу начальника Східного ТКЕУ №279 від 12.11.2018 "Про проведення контрольних обмірів на об`єктах будівництва, реконструкції та капітального ремонту" із залученням за напрямками відповідальності призначених осіб Східного ТКЕУ, технічного нагляду та Генпідрядника, проведені контрольні обміри обсягів виконаних робіт, відображених по актах приймання виконаних будівельних робіт форми №КБ-2в за Договорами підряду.
Проведеними в ході аудиту перевірками розрахунків, правильності застосування одиничних розцінок, відповідності умовам укладених договорів по актах приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та проведеними контрольними обмірами на об`єктах будівництва будівель казарм поліпшеного планування (житлових комплексів) для військовослужбовців військової служби за контрактом встановлено безпідставне завищення обсягів та вартості виконаних робіт ТОВ "Альпінекс" на загальну суму 794 622,91 грн.
Так, згідно з актом контрольного обміру №12 від 13.12.2018 (Том 2, арк.с. 168-171) встановлено, що за договором підряду з ТОВ "Альпінекс" №205/2018/205 від 13.07.2018 на будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №4, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., в/м №30 контрольними обмірами за актами приймання виконаних будівельних форми №КБ-2в №1 за вересень 2018 на суму 23 120,30 грн, №2 за жовтень 2018 на суму 849 846,05 грн., №3 за листопад 2018 на суму 495 005,76 грн та №4 за листопад 2018 на суму 993 211,89 грн, всього на загальну суму 2 361 184,00 грн встановлено завищення обсягів та вартості робіт на суму 571 500,09 грн.
Відповідно до акта контрольного обміру №13 від 13.12.2018 (Том 2, арк.с. 216-218), за договором підряду з ТОВ "Альпінекс" №160/2018/160 від 19.06.2018 на будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №5, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл. в/м №30 контрольними обмірами за актами приймання виконаних будівельних форми №КБ-2в №1 за вересень 2018 на суму 723 209,89 грн, №2 за вересень 2018 на суму 137 053,79 грн та №3 за жовтень 2018 на суму 395 173,91 грн, всього на загальну суму 1 255 437,59 грн, встановлено завищення обсягів та вартості робіт на суму 82 602,72 грн.
У відповідності до акта контрольного обміру №14 від 13.12.2018 (Том 3, арк.с. 216-218), за договором підряду з ТОВ “АЛЬПІНЕКС” від 13.06.2018 №145/2018/145 на будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №6, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., в/м №30 контрольними обмірами за актами приймання виконаних будівельних форми №КБ-2в №1 за вересень 2018 на суму 673 592,64 грн, №2 за вересень 2018 на суму 183 830,74 грн та №3 за жовтень 2018 на суму 383 337,31 грн, всього на загальну суму 1 240 760,69 грн, встановлено завищення обсягів та вартості робіт на суму 140 520.10 грн.
Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначено Законом України "Про основні засади державного фінансового контролю в Україні".
Здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Кабінетом Міністрів України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю). Орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, Бюджетним кодексом України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України (ст.1).
Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов`язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов`язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб`єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб`єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі (ст. 2).
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про основні засади державного фінансового контролю в Україні", інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Тобто, в порушення вимог пункту 6.4 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 відповідачем було завищено об`єми виконаних робіт та матеріалів по вищевказаних актах форми №КБ- 2в в порівнянні з обсягами, згідно проведених контрольних обмірів.
Зазначені факти встановлено під час проведення перевірки та зафіксовано в Актах контрольного обміру виконаних робіт №12,13,14 з відомостями перерахунку вартості та Аудиторському звіті за результатами фінансового аудиту та відповідності фінансово-господарської діяльності Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління №520/6/14аз від 25.03.2019 (Том 3, 17-19)
Відповідно до приписів ст.13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Під час розгляду справи відповідач не надав документів на підтвердження виконання робіт за Договорами підряду на загальну суму 794 622,91 грн, завищення обсягів і вартості яких встановлене в ході проведення аудиту, висновок аудиторської перевірки не спростував.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню повністю.
За приписами ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241, 252, 254, 256-259 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління до Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпінекс" про стягнення вартості завищених об`ємів робіт та матеріалів в сумі 794 622,91 грн – задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Альпінекс" (49000, м. Дніпро, вулиця Воскресенська, будинок 41, офіс 316, код ЄДРПОУ 20218149) на користь Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління (49005 м. Дніпро, вулиця Феодоcійська будинок 13, код ЄДРПОУ 26614946) вартість завищених об`ємів робіт та матеріалів в сумі 794 622,91 грн (сімсот дев`яносто чотири тисячі шістсот двадцять дві гривні 91 копійка), судовий збір в сумі 11 919,34 грн (одинадцять тисяч дев`ятсот дев`ятнадцять гривень 34 копійки).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили у відповідності до статті 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 11.11.2019.
Суддя А.Є. Соловйова