Постанова № 85577707, 01.11.2019, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
01.11.2019
Номер справи
334/6096/19
Номер документу
85577707
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 01.11.2019

Справа № 334/6096/19

Провадження № 3/334/1482/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Баруліна Т.Є., за участю представника Запорізької митниці ДФС Матченка С.Б., розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил громадянкою України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Таджикистан, РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт № НОМЕР_2 виданий 10.09.2018 органом 2319, місце роботи: заступник директора ТОВ «Місто для людей Енергодар», місце проживання: АДРЕСА_1 , за статтею 471 Митного кодексуУкраїни

ВСТАНОВИВ:

04.07.2019 року, о 10 год. 00 хвилин в зоні митного контролю залу «на приліт» міжнародного аеропорту м. Запоріжжя (вул. Блакитна, 4) під час оформлення у митному відношенні пасажирів рейсу № 2066 «ШармЕльШейх – Запоріжжя» громадянин України ОСОБА_1 самостійно обрала для проходження митного контролю «зелений коридор», де митний контроль здійснюється у спрощенному порядку (без заповнення митної декларації). Після перетину громадянкою «зеленої смуги», та спрацювання службового собаки під час проведення митного контролю виявлено, що у дорожній валізі, поряд з особистими речами, без ознак приховування, знаходяться медичний препарат «1,2,3» у кількості 4 (чотири) блістера по 10 пігулок в кожному загалом 40 пігулок, що містить прекурсор «псевдоефедрин» у сумарній кількості 1,2 г., та медичний препарат «Night&DayN» у кількості 2 (два) блістера по 10 пігулок в кожному загалом 20 пігулок, 10 пігулок (по 5 пігулок на блістері) містять прекурсор «псевдоефедрин» у сумарній кількості 0,9 г. та 10 пігулок (по 5 пігулок в кожному блістері) що містять речовину «дифенгідрамін (димедрол)» у кількості 25 мг. в кожній, загальна кількість 0,250 г. який віднесений до наказу Міністерства охорони здоров`я України від 17 серпня 2007 р. № 490. Відповідно жовті пігулки (Yellownighttablet) – не містять речовину «псевдоефедрин», але містять речовину «дифенгідрамін (димедрол)», білі пігулки (Whitedaytablet) – містять речовину «псевдоефедрин», дана інформація зазначена на кожному блістері. Загальна кількість прекурсору «псевдоефедрин» - 2,1 г., який віднесений до списку 1 таблиці ІV Постанови Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770. Довідка медичного закладу на дані препарати відсутня.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статті 471 МК України.

04.07.2019 Запорізькою митницею ДФС у відношенні громадянки України ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 00101/11200/19 за ознаками, передбаченими ст. 471 МК України.

У судовому засіданні представник Запорізької митниці ДФС підтримав факти, викладені у протоколі про порушення митних правил №0101/11200/19 та просив суд прийняти рішення в межах ст. 471 МК України.

Громадянка ОСОБА_1 не з`явилася у судове засідання, про час і місце судового розгляду повідомлялася належним чином.

В своїх письмових поясненнях, наданих 04.07.2019, гр. ОСОБА_1 повідомила, що дані медичні препарати придбані для власного споживання. Про склад цих препаратів їй не було відомо. Інгридієнтами, зазначених на упаковці, не цікавилася. Порядок переміщення лікарських засобів через кордон України їй не відомо.

Відповідно до ст. 247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення, що повинно бути доведене шляхом надання доказів.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.

У відповідності до п.1 ч.1 ст. 491 МК України, підставами для порушення справи про порушення митних правил є безпосереднє виявлення посадовими особами органу доходів і зборів порушення митних правил.

У відповідності з вимогами ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Згідно із ст. 366 МК України:

1. Двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

2. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

3. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян.

4. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

5. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

6. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Таким чином, громадянка України ОСОБА_1 , яка формою проходження митного контролю обрав проходження через «зелений коридор», порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістила 04.07.2019 через митний кордон України (Запорізька митниця ДФС) товари, переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством України.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статті 471 МК України.

04.07.2019 Запорізькою митницею ДФС у відношенні громадянки України ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 0101/11200/19 за ознаками, передбаченими ст. 471 МК України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях громадянки ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 471 МК України.

04.07.2019, відповідно до вимог ст. 511 МК України, лікарський засіб «1,2,3» у кількості 4 (чотири) блістера по 10 пігулок в кожному загалом 40 пігулок та лікарський засіб «Night&DayN» у кількості 2 (два) блістера по 10 пігулок в кожному загалом 20 пігулок, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, тимчасово вилучені протоколом про порушення митних правил № 0101/11200/19 та передані на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.

Відповідно до ст. 515 МК України, в справі про порушення митних правил № 0101/11200/19 було призначено хімічну експертизу.

Згідно висновку № 142008200-1259 від 25.07.2019 Дніпропетровського відділу з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС значиться, що в результаті проведених досліджень у складі лікарського засобу «1,2,3» виявлено: 1-феніл-2-(метиламіно) пропаном (ефедрин, псевдоефедрин), ацетамінофен (парацетамол) та у-(4-хлорфеніл)-N,N-диметил-2-піридин-пропанамін (хлорфенірамін).

У складі овальних таблеток лікарського засобу «Night&DayN» виявлено: 1-феніл-2-(метиламіно) пропаном (ефедрин, псевдоефедрин), ацетамінофен (парацетамол); у складі круглих таблеток лікарського засобу «Night&DayN» виявлено: ацетамінофен (парацетамол) та дифенгідрамін (димедрол)

1-феніл-2-(метиламіно) пропанол, який існує у вигляді двох оптичних ізомерів під назвами ефедрин і псевдоефедрин, згідно з Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000р. № 770, віднесений до прекурсорів, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю (Таблиця IV Список № 1).

Дифенгідрамін (димедрол) (тверді форми) включений до переліку сильнодіючих лікарських засобів за міжнародними непатентованими або загальноприйнятими назвами, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 17.08.2007 р. № 490

Згідно ст. 467 МК України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються органами доходів і зборів або судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення. Строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом.

Відповідно до ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Санкція ст. 471 Митного кодексу України передбачає накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Згідно з вимогами ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.

Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0101/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 05.07.2019 становить – 0,001 Євро.

Кошти на відшкодування витрат у справі про порушення митних правил № 0101/11200/19, необхідно перерахувати на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач – Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

Таким чином, громадянка ОСОБА_1 порушила встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто перемістила через митний кордон України через «зелений коридор» товар, переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством України.

Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винною громадянку України ОСОБА_1 за ст. 471МК України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів порушення митних правил.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 384,40 гривень.

Керуючись ст. 471 Митного Кодексу України,ст. 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною громадянку України ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471МК України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень.

Конфіскувати у громадянки України ОСОБА_1 на користь держави товари: лікарський засіб «1,2,3» у кількості 4 (чотири) блістера по 10 пігулок в кожному загалом 40 пігулок та лікарський засіб «Night&DayN» у кількості 2 (два) блістера по 10 пігулок в кожному загалом 20 пігулок.

На підставі ст. 519, 520 Митного кодексу України стягнути з громадянки України ОСОБА_1 користь Запорізької митниці ДФС понесені митним органом витрати в сумі 3 (три) гривні 32 копійки.

Стягнути згромадянки України ОСОБА_1 , судовий збір у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Баруліна Т. Є.