Ухвала суду № 85572709, 12.11.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.11.2019
Номер справи
640/21604/19
Номер документу
85572709
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

12 листопада 2019 року м. Київ № 640/21604/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської областіпро визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Пенсійного фонду України (01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, код ЄДР: 00035323), Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Святошинська, 50, код ЄДР: 41248571), в якому просить суд:

1) визнати протиправними дії Пенсійного фонду України, Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за віком за період з серпня 2018 року по жовтень 2018 року;

2) зобов`язати Києво-Святошинське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області здійснити виплату заборгованості по пенсії за віком позивачу.

Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з пунктами 4, 5 та 9 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

Натомість, під викладом обставин розуміється обґрунтування порушених прав та інтересів позивача оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю відповідача.

Суд зазначає, що позивачем у позовній заяві в якості відповідачів зазначено Пенсійний фонд України та Києво-Святошинське об`єднане управління Пенсійного фонду України Київської області.

Разом з тим, досліджуючи зміст позовної заяви, суд зазначає, що остання не містить викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо кожного з відповідачів, , а також не містить обґрунтування, у чому саме полягає протиправність дій кожним з відповідачів.

Суд звертає увагу позивача на те, що для прийняття судом законного та обґрунтованого рішення скаржник повинен викласти обставини, зокрема, хронологію подій, починаючи з того, з якого саме періоду позивач перебуває на обліку Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області та з якого періоду отримує пенсію.

Коли саме було припинено виплату такої пенсії, за який період та коли про вказані обставини дізнався позивач.

Також позивач у позовній заяві повинен навести свої аргументи, доводи та міркування щодо протиправності дій відповідача щодо припинення виплати пенсії позивачу, а у разі визначення позивачем у позовній заяві 2 (двох) та більше відповідачів, позивач повинен обґрунтувати протиправність дій кожного з відповідачів.

Позивач повинен у позовній заяві зазначити, у чому саме полягає протиправність дій кожним з відповідачів та які конкретні дії кожним з відповдіачів призвели до порушення прав та інтересів позивача.

Найважливішу аргументацію доцільно виділяти в тексті скарги графічно (підкресленням, шрифтом).

Слід також звернути увагу позивача на те, що важливе значення має структура позовної заяви, оскільки це забезпечує правильне її сприйняття та полегшує аналіз аргументів.

Більш того, суд звертає увагу позивача на те, що мотивацію у позовній заяві щодо порушення кожним з відповідачів прав та інтересів позивача, доцільно викладати послідовно, розбивши її на частини та із зазначенням нумерацію.

У кожній частині слід зазначити: яку норму саме порушено кожним з відповідачів, зміст норми, її аналіз та тлумачення, а також аргументи в чому саме полягає протиправність таких дій відповідачів, коли цю норму застосовував (або не застосовував), до чого це призвело. Після цього можна переходити до наступної підстави обґрунтування протиправності дій.

Між тим, наявний у позовній заяві виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, унеможливлює судом розуміння у чому саме полягає протиправність дій кожним з відповідачів окремо.

Позивачу у позовній заяві також слід заначити, який саме орган виплачував йому пенсію, оскільки таку пенсію не можуть виплачувати одночасно два органи (дві різні юридичні особи).

Відтак, при оформленні позовної заяви у адміністративному судочинстві, особі, яка має намір звернутися до адміністративного суду, слід керуватися нормами Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, ст.ст. 160 та 161, які вказують на певні вимоги, що повинні бути передбачені та викладені у позовній заяві (так сказати вказані норми є допоміжними для осіб у сприянні правильного оформлення позовної заяви).

З огляду на що, позивачу слід надати уточнену позовну заяву, в якій необхідно зазначити та викласти належним чином обставини та обґрунтування протиправності оскаржуваної постанови із зазначенням усіх відомостей, як того вимагає, зокрема, п.п. 4, 5 та 9 ч. 5 ст. 160 КАС України.

Також з позовної заяви видно, що позивачем в якості відповідача визначено, зокрема, Києво-Святошинське об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Святошинська, 50, код ЄДР: 41248571).

Так, у відповідності до вимог ч.ч. 1 - 3 ст. 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається, зокрема, за органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

При цьому, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань видно, що Києво-Святошинське об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (код ЄДР: 41248571) з 17.07.2019 припинено як юридичну особу публічного права.

Таким чином, позивач звернувся з позовом, зокрема до відповідача - Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, правоздатність якого позивачем не підтверджена, зокрема, відомостями з ЄДР. Відтак, позивачу слід надати відомості щодо належності у вказаної особи статусу правосуб`єктного утворення.

Крім того, ч. 4 ст. 161 КАС України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 2 ст. 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

В порушення вказаних вимог, позовна заява не містить заяв позивача, з якими останній у вересні 2018 року звертався до органів пенсійного фонду щодо поновлення виплату йому пенсії. Також позивачем не надано суду відповідей органів пенсійного фонду на заяви позивача щодо поновлення йому виплати пенсії.

Крім того, до позовної заяви позивачем надано клопотання про витребування у Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області доказів.

Між тим, суд звертає увагу позивача на ч. 4 ст. 79 КАС України, яка передбачає, що учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

В той же час, матеріали справи не містить жодних, у розумінні ст. 73 КАС України доказів того, що позивач здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання таких доказів.

Матеріали справи також не містять доказів надіслання/вручення як Пенсійному фонду України, так і Києво-Святошинському об`єднаному управлінню Пенсійного фонду України Київської області адвокатського запиту від 04.11.2019.

Позивачем не надано також і відповіді Києво-Святошинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області на вказаний адвокатський запит.

Таким чином, наведене вище у сукупності свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду (вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А, м. Київ, 01601) протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху

1) уточненої позовної заяви із приведенням такої заяви у відповідність до вимог ст.ст. 160 та 161 КАС України:

із визначенням належних відповідачів у справі та належності у вказаних осіб статусу правосуб`єктного утворення;

із викладом обставин та нормативно-правового обґрунтування порушення оскаржуваним рішенням, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача кожним з відповідачів;

2) доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Керуючись статтями 160-162, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Відповідно до положень ст. 169 та ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про залишення позову без руху не оскаржується.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя О.А. Кармазін