Рішення № 85572518, 06.11.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.11.2019
Номер справи
826/17668/18
Номер документу
85572518
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

06 листопада 2019 року справа №826/17668/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ФОП ОСОБА_1 )

до Державної фіскальної служби України (далі по тексту - відповідач, ДФС України)

про 1) визнання протиправним та скасування рішення відповідача №1560/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №20 від 23 жовтня 2017 року; 2) визнання протиправним та скасування рішення відповідача №1553/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №21 від 23 жовтня 2017 року; 3) визнання протиправним та скасування рішення відповідача №1547/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №22 від 23 жовтня 2017 року; 4) визнання протиправним та скасування рішення відповідача №1552/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №24 від 23 жовтня 2017 року; 5) визнання протиправним та скасування рішення відповідача №1557/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №26 від 26 жовтня 2017 року; 6) визнання протиправним та скасування рішення відповідача №1559/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №27 від 26 жовтня 2017 року; 7) визнання протиправним та скасувати рішення відповідача №1554/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №28 від 26 жовтня 2017 року; 8) визнання протиправним та скасування рішення відповідача №1551/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №29 від 26 жовтня 2017 року; 9) визнання протиправним та скасування рішення відповідача №1558/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №30 від 26 жовтня 2017 року; 10) визнання протиправним та скасування рішення відповідача №1555/2432418771/2 від 02 травня 2018 року щодо відмови у реєстрації податкової накладної №32 від 30 жовтня 2017 року; 11) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №20 від 23 жовтня 2017 року; 12) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №21 від 23 жовтня 2017 року; 13) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №22 від 23 жовтня 2017 року; 14) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №24 від 23 жовтня 2017 року; 15) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №226 від 26 жовтня 2017 року; 16) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №27 від 26 жовтня 2017 року; 17) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №28 від 26 жовтня 2017 року; 18) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №29 від 26 жовтня 2017 року; 19) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №30 від 26 жовтня 2017 року; 20) зобов`язання відповідача зареєструвати податкову накладну №32 від 30 жовтня 2017 року

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки вважає протиправними оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних у зв`язку із наданням позивачем всіх необхідних документів, які підтверджують реальність здійснення операцій.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/17668/18 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Відповідачем письмового відзиву на адміністративний позов до суду не надано.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

З матеріалів справи вбачається, що ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 23 жовтня 2017 року №20, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 24 217,20 грн., у тому числі податок на додану вартість 4 036,20 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633031/2432418771, Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1560/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 23 жовтня 2017 року №21, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 20 181,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4 036,20 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633032/2432418771, Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1553/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 23 жовтня 2017 року №22, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 31 627,75 грн., у тому числі податок на додану вартість 6 325,55 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633028/2432418771, Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1547/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 23 жовтня 2017 року №24, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 20 181,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4 036,20 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633030/2432418771, Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1552/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 26 жовтня 2017 року №26, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 20 181,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4 036,20 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633029/2432418771,Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1557/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 26 жовтня 2017 року №27, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 20 181,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4 036,20 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633037/2432418771,Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1559/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 26 жовтня 2017 року №28, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 20 181,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4 036,20 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633036/2432418771, Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1554/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 26 жовтня 2017 року №29, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 20 181,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 4 036,20 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633033/2432418771, Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1551/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 26 жовтня 2017 року №30, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 1 478,33 грн., у тому числі податок на додану вартість 295,67 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633034/2432418771, Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1558/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

ФОП ОСОБА_1 направив засобами телекомунікаційного зв`язку до ДФС України для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30 жовтня 2017 року №32, виписану для покупця ПрАТ "ЄВРОКАР" на перевезення вантажу на суму 31 465,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 6 293,00 грн.; згідно з квитанцією від 17 листопада 2017 року податкова накладна прийнята, реєстрація зупинена у зв`язку із тим, що "Відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:49.41.1. Пропонує надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту "в" п. п. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПКУ, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу".

За наслідками розгляду скарги ОСОБА_1 від 20 квітня 2018 року на рішення від 05 квітня 2018 року №633035/2432418771, Комісією з питань розгляду скарг прийнято рішення від 02 травня 2018 року №1555/2432418771/2 про залишення скарги без задоволення та рішення - без змін, з підстав "Відсутні копії документів, що підтверджують факт придбання, виготовлення, вирощування або переробки ТМЦ / чи можливість надання послуг, виконання робіт; відсутні копії документів, що підтверджують факт реалізації товарів (робіт, послуг) та/або документи надано не в повному обсязі".

Вирішуючи спір по суті позовних вимог, Окружний адміністративний суд міста Києва керується наступними мотивами.

Судом встановлено, що позивачем оскаржуються рішення Комісії з питань розгляду скарг, якими прийнято рішення про залишення скарг позивача без задоволення та рішень відповідача без змін.

Відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється у порядку, визначеному цією статтею з урахуванням таких особливостей: скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних подається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику; скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних розглядається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, за участі уповноваженої особи центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику; скарга на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних розглядається протягом 10 календарних днів з дня отримання такої скарги центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Термін розгляду скарги не може бути продовженим; якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних не надсилається платнику податків протягом 10-денного строку, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 затверджено Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі по тексту Порядок), згідно з пунктом 1 якого розгляд скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - скарга) здійснюється комісією ДФС з питань розгляду скарг, яка є постійно діючим колегіальним органом ДФС, за участю уповноваженої особи Мінфіну.

Згідно з пунктом 13 Порядку за результатами розгляду скарги комісія з питань розгляду скарг приймає одне з таких рішень: задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; залишає скаргу без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін; залишає скаргу без розгляду.

Відповідно до вимог пункту 15, 17 Порядку рішення комісії з питань розгляду скарг надсилається на адресу, зазначену платником податку у скарзі, а у разі її відсутності - на податкову адресу платника податку у строк, визначений пунктом 56.23 статті 56 Кодексу. Рішення комісії з питань розгляду скарг не підлягає подальшому адміністративному оскарженню та може бути оскаржене в судовому порядку.

Разом із тим, завданням адміністративного судочинства, згідно з частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частини другої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення зокрема про: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Отже, з наведених процесуальних норм випливає, що судовому захисту підлягає лише порушене право. Так, до адміністративного суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється. В контексті наведених приписів Кодексу адміністративного судочинства України має значення лише суб`єктивне уявлення особи про те, що її право чи законний інтерес потребує захисту, однак обов`язковою умовою здійснення такого захисту судом є наявність відповідного порушення права або законного інтересу на момент звернення до суду.

При цьому неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану її суб`єктивних прав та обов`язків, тобто припинення чи неможливість реалізації її права та/або виникнення додаткового обов`язку.

Однак, в даному випадку оскаржувані рішення від 02 травня 2018 року №№1560/2432418771/2, 1553/2432418771/2, 1547/2432418771/2, 1552/2432418771/2, 1557/2432418771/2, 1559/2432418771/2, 1554/2432418771/2, 1551/2432418771/2, 1558/2432418771/2, 1555/2432418771/2 не містять приписів вчинити обов`язкові дії позивачу та не створює жодних правових наслідків у вигляді виникнення, зміни чи припинення прав позивача, а тому не є рішенням суб`єкта владних повноважень (актами індивідуальної дії) в розумінні статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України та відповідно не порушують прав, свобод та інтересів ФОП ОСОБА_1 у сфері публічно - правових відносин.

У свою чергу, суд звертає увагу, що рішення про відмову в реєстрації податкових накладних позивачем не оскаржуються, оскільки рішення від 02 травня 2018 року №№1560/2432418771/2, 1553/2432418771/2, 1547/2432418771/2, 1552/2432418771/2, 1557/2432418771/2, 1559/2432418771/2, 1554/2432418771/2, 1551/2432418771/2, 1558/2432418771/2, 1555/2432418771/2, які є предметом даного спору, не є рішеннями про відмову в реєстрації податкових накладних, а є рішеннями прийнятими за результатами розгляду скарг позивача.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги про скасування оскаржуваних рішень Комісії з питань розгляду скарг ДФС України є необґрунтованими.

Враховуючи, що правомірність прийняття рішень про відмову у реєстрації податкових накладних не є предметом розгляду даної справи, а також відсутність в матеріалах справи доказів скасування цих рішень, підстави для зобов`язання відповідача зареєструвати податкові накладні подані позивачем, відсутні.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем доведено правомірність прийняття оскаржуваних рішень з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ФО-П ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.

Оскільки у задоволенні позову відмовлено, судові витрати позивачу не відшкодовуються.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 відмовити повністю.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 );

Державна фіскальна служба України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8; ідентифікаційний код 39292197).

Суддя В.А. Кузьменко