Ухвала суду № 85572335, 28.10.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.10.2019
Номер справи
761/46178/17
Номер документу
85572335
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А

про відмову в задоволенні заяви

про відстрочення виконання судового рішення

28 жовтня 2019 року м. Київ № 761/46178/17

Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Донця В.А., секретар судового засідання Новаковська І.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації про зобов`язання вчинити дії, стягнення моральної шкоди,

за участю:

позивача - ОСОБА_1 ;

представників відповідача - Ємельяненко Л.А., Даниленко Н . М.,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.09.2019 в адміністративній справі №761/46187/17 задоволено частково позовні вимоги ОСОБА_1 : зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації відновити ОСОБА_1 , встановлену частиною першою статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-ХІІ (зі змінами), пільгу на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами, з 19.03.2019; зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації здійснити перерахунок ОСОБА_1 плати за житлово-комунальні послуги з 01.07.2015 по 18.03.2019 з урахуванням 50-процентної знижки, що встановлена статтею 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-XII (зі змінами) як відшкодування шкоди, завданої ОСОБА_1 застосуванням Управлінням праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації частини шостої статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 №3551-ХІІ у редакції Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VIII (підпункт 1 пункту 9 розділу I), які визнані неконституційними Рішенням Конституційного Суду України від 18.12.2018 №12-р/2018 (справа про соціальний захист ветеранів війни та членів їхніх сімей).

Управлінням праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації подано заяву від 03.10.2019 (вх. №03-13/4190/19 від 08.10.2019), у якій заявник просить відстрочити виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.09.2019 у справі №761/46178/17 до скасування чинної постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389, якою затверджений "Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім`ї".

Відповідно до статті 378 КАС України: за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду (частина перша); підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (частина третя); вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: ступінь вини відповідача у виникненні спору; щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо (пункти 1-3 частини четвертої).

Представники відповідача в судовому засіданні підтримали заяву, зазначивши, що виконання рішення суду є неможливим, оскільки програмне забезпечення, яким користується відповідач не дозволяє здійснити облік позивача, який має право на отримання 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами, встановлену частиною першою статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Крім того, до відповідача не надходить інформація про вартість комунальних послуг позивача, що також унеможливлює виконання рішення суду.

Позивач проти задоволення заяви заперечив. На думку позивача, у відповідача та Кабінету Міністрів України було достатньо часу для врегулювання відповідних суспільних відносин, однак представниками відповідача не надано доказів учинення будь-яких дій на виконання Рішення Конституційного Суду України від 18.12.2018 №12-р/2018. Крім того, позивач зазначив, що він ІНФОРМАЦІЯ_1 , тому може не дочекатись приведення Кабінетом Міністрів України своїх правових актів у відповідність до Рішення Конституційного Суду України. При цьому, позивач наголосив на важливості виконання рішення суду як в матеріальному та моральному аспектах.

На думку суду, відсутність можливості обліковувати позивача як пільговика, а також відсутність механізму отримання від надавачів комунальних послуг рахунків для визначення розміру щомісячної пільги позивачу є суттєвим для виконання рішення суду. Проте, наведене не є достатнім для розстрочення рішення суду. В даному випадку суд погоджується з доводами позивача, що з часу прийняття Конституційним Судом України Рішення від 18.12.2018 №12-р/2018, яким визнано неконституційними положення Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" в частині обмеження права на пільгу у вигляді 50-процентної знижки плати за користування комунальними послугами, минуло достатньо часу для прийняття Урядом України відповідного рішення. Крім того, суд бере до уваги особу позивача, зокрема, його вік і важливість отримання ним цієї пільги як визнання державною його заслуг.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про розстрочення виконання рішення суду.

Керуючись статтею 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні заяви Управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації про відстрочення виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 вересня 2019 року в адміністративній справі №761/46187/17.

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно зі статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Повний текст ухвали складено 08 жовтня 2019 року.

Суддя В.А. Донець