
Справа № 420/1540/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Танцюри К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання неправомірними та скасування приписів, скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс-2002" до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання неправомірними та скасування припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 05.02.2018р., який видано директору ТОВ "Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства та припису Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 18.02.2018р., який видано директору ТОВ "Будкомплекс-2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства, скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 28.02.2019р. №5/1015-05/1-1491.
Розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 16.05.2019р. задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002" про забезпечення позову та зупинено дію постанови Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №5/1015-05/1-1491 від 28.02.2019р. про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності до набрання законної сили судовим рішенням у справі №420/1540/19.
Ухвалою суду від 16.05.2019р. зупинено провадження по справі №420/1540/19 до набрання законної сили судовим рішенням по справі №420/623/19.
Ухвалою суду від 10.10.2019р. поновлено провадження по справі.
Ухвалою суду від 10.10.2019р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
В обґрунтування позовних вимог позивач у позовній заяві зазначив, що за результатами планової перевірки, Департаментом Державної архітектурно- будівельної інспекції в Одеській області 30.11.2018р. відносно ТОВ «Будкомплекс-2002» був складений припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів та правил, яким зобов`язано до 10.12.2018р. усунути виявлені порушення. Позивач вказав, що листом відповідача від 22.01.2019р. №1015-05/1-450 було повідомлено про необхідність 05.02.2019р. об 11.00 прийняти участь у перевірці на об`єкті будівництва з метою перевірки виконання вимог припису від 30.11.2018р. та листом від 01.02.2019р. №01/19 ТОВ «Будкомплекс-2002» повідомило відповідача про те, що будівельний майданчик, матеріали та устаткування з 11.01.2018р., знаходяться у віданні Знам`янської сільської ради, ТОВ «Будкомплекс-2002» будь-яких робіт на вказаному майданчику з того часу не проводить та не знаходиться, таким чином,допустити або не допустити працівників ДАБІ ТОВ «Будкомплекс-2002» не взмозі, оскільки також не має доступу до цього майданчику. Однак, 05.02.2019р. бувскладений ще один припис, яким вимагалось до 19.02.2019р. усунути порушення у сфері містобудівного законодавства та попередити Департамент про виконання припису. Також, 18.02.2019р. відповідачем були складені акт про недопущення посадових осіб, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, припис про усунення порушень та 28.02.2019р. була складена постанова про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №5/1015-05/1-1491. ТОВ «Будкомплекс-2002» не погоджується з даними приписами та постановою про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №5/1015-05/1- 1491, вважає їх прийнятими з грубим порушенням норм законодавства та прав ТОВ «Будкомплекс-2002», а отже, такими, що підлягають визнанню протиправними та скасуванню. Позивач, посилаючись на положення Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. №466, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вказав, що відповідальність за виконання будівельних робіт та за порушення вимог, несе саме замовник, а додержання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності здійснюється також виключно під час проведення підготовчих та/або будівельних робіт. Позивач зазначив, що ТОВ «Будкомплекс-2002», на організованому замовником майданчику виконало всі роботи згідно договору підряду та проектно-кошторисною документацією та 11.01.2018р., всі матеріали та устаткування були передані на відповідальне зберігання до Знам`янської сільської ради. Таким чином, на думку позивача, товариство не може нести відповідальності за невиконання приписів законодавства відповідальними за це особами замовника, а отже і не може а ні фізично, а ні юридично виконати вимоги припису, який оскаржується у судовому порядку.
22.04.2019р. до суду від Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області надійшов відзив, у якому відповідач зазначив, що перевірка проводилась у присутності представника ТОВ «Будкомплекс-2002» Сенькович Аліни Анатоліївни , якій було пред`явлено направлення на проведення планової перевірки та службове посвідчення головного інспектора посадовою особою та під час якої встановлено, що директором ТОВ«Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 порушено п.12 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. №466 та постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2015р. №747. Відповідач вказав, що головним інспектором були складені наступні документи: акт за результатами проведення планового заходу держархбудконтролю №108 від 30.11.2018р., протокол про адміністративне правопорушення від 30.11.2018р. та припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 30.11.2018р., які були отримані представником ТОВ «Будкомплекс-2002» СеньковичА .А. Також, відповідач зазначав, що оскільки представник ТОВ «Будкомплекс-2002» Сенькович А.А. від отримання постанови про накладення штрафу відмовилась, постанова була направлена поштою. Водночас, відповідач, посилаючись на умови договору №2068 від 26.12.2016р., ДБН «Організація будівельного виробництва» А.3.1-5:2016, зазначив, що «замовником» Знамянською сільською радою Іванівського району Одеської області було передано будівельний майданчик «підряднику» ТОВ Будкомплекс-2002», а відповідальним за організацію будівельного виробництва є саме підрядник» ТОВ«Будкомплекс-2002».
Згідно відповіді на відзив від 24.04.2019р. ТОВ «Будкомплекс-2002» не погоджується із доводами, викладеними у відзиві на позовну заяву, зазначивши, що ТОВ «Будкомплекс-2002» не може нести відповідальності за невиконання приписів законодавства відповідальними за це особами замовника. При цьому, будівельний майданчик, матеріали та устаткування з 11.01.2018р., знаходяться у віданні Знамянській сільській раді, ТОВ«Будкомплекс-2002» будь-яких робіт на вказаному майданчику з того часу не проводить та не знаходиться, таким чином, допускати будь-яких порушень у сфері містобудівної діяльності не взмозі, оскільки також не має доступу до цього майданчику.
Сторони повідомлялись про день та час слухання справи однак у судове засідання представники сторін не з`явились. 21.10.2019р. до суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Керуючись ч.9 ст.205 КАС України суд продовжив розгляд справи у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
30.11.2018р. Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області складено припис про усунення порушення вимог законодаства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил у строк до 10.12.2018р., виданий директору ТОВ «Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 (а.с.13-15).
Зі змісту припису Департамента Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 30.11.2018р. вбачається, що за результатами планової перевірки проведеної на об`єкті буріння артезіанської свердловини для водопостачання ж/м ДРП-2 вул. Новоселів, с.Знам`янка, Іванівський район, Одеська область було встановлено порушення посадовою особою, директором ТОВ "Будкомплекс-2002" - ОСОБА_3 п.12 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011р. №466 та постановою Кабінету Міністрів України від 26.08.2018 року № 747(а.с.13-15).
Наказом Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області «Про проведення позапланової перевірки» №ЗЮПП-0402/1 від 04.02.2019р., відповідно до ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», п.7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23.05.2011р. №553, на підставі перевірки виконання вимог припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльсності, будівельних норм, стандартів і правил від 30.11.2018р., була призначена позапланова перевірка на об`єкті : «буріння артезіанської свердловини для водопостачання ж/м ДРП-2» за адресою вул.Новоселів, с.Знам`янка, Іванівський район, Одеська область, суб`єкт господарювання - ТОВ "Будкомплекс -2002"(а.с.76).
05.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на об`єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій (а.с.80-81), у якому зазначено, що директор ТОВ "Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 не допустив посадову особу на перевіряємий об`єкт будівництва.
05.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено припис про усунення порушення вимог законодаства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, яким вимагається усунути порушення у сфері містобудівного законодавства у строк до 19.02.2019р. (а.с.82-83).
Зі змісту вказаного припису вбачається, що відповідно до абзацу 6 пункту 7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №553 посадовою особою Департаменту 05.02.2019р. здійснено виїзд на місце за вказаною вище адресою для проведення перевірки виконання вимог припису від 30.11.2018р., проте, директор ТОВ «Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 не допустив на вищезазначений об`єкт будівництва посадову особу, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінську Н.І. для здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю, що є порушенням п. 1 ч. 3 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та підпункту 1 пункту 11 Порядку здійснення державного архітектурно- будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 травня 2011 року № 553 (а.с.82-83).
05.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено протокол про адміністративне правопорушення, яким директора ТОВ «Будкомплекс -2002» повідомлено про те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 19.02.2019р. о 12:00год. (а.с.84-87).
Постановою головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. №26 від 19.02.2019р. визнано ОСОБА_3 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-42 КУпАП (а.с.88-90).
Разом з тим, 18.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено акт про недопущення посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю на об`єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій (а.с.93-94), у якому зазначено, що директор ТОВ "Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 не допустив посадову особу на перевіряємий об`єкт будівництва.
18.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено припис про усунення порушення вимог законодаства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, яким вимагається від директора ТОВ «Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 усунути порушення у сфері містобудівного законодавства у строк до 05.03.2019р. (а.с.98-99).
Зі змісту вказаного припису від 18.02.2019р. вбачається, що директор ТОВ«Будкомплекс-2002» ОСОБА_3 не допустив посадову особу Департаменту ДАБІ в Одеській області на об`єкт для проведення позапланової перевірки виконання припису від 30.11.2018р., а також не надав необхідних документів для здійснення державного архутектурно -будівельного контролю, що є порушенням п.1 ч.3 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.п. 1 п. 11 та абз. 1, 3 п.14 Порядку здійснення державного архітектурно- будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 травня 2011 року №553(а.с.98-99).
18.02.2019р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. складено протокол про адміністративне правопорушення, яким директора ТОВ «Будкомплекс-2002» повідомлено про те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 28.02.2019р. о 11:30год. (а.с.95-97).
Постановою головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Кузьмінською Н.І. №5/1015-05/1-1491 від 28.02.2019р. визнано ОСОБА_3 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого п.2 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у розмірі 57630,00грн. (а.с.33-35).
Частиною 1 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» 17 лютого 2011 року № 3038-VI визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється на об`єктах будівництва у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.
Відповідно до п. 2 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 466 будівельні роботи - роботи з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.
Приписами п.5 Порядку №466 визначено, що будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та: подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) та об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта; видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.
Згідно з п.11 Порядку №466, замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданому ним повідомленні, за виконання будівельних робіт без подання повідомлення та за порушення вимог, визначених цим Порядком, відповідно до Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п.12 Порядку№ 466, інформація про документ, що дає право на виконання підготовчих та будівельних робіт (реєстраційний номер, дата видачі, найменування органу державного архітектурно-будівельного контролю, який здійснив дії щодо внесення даних до реєстру і здійснює контроль за будівництвом об`єкта), відомості про найменування, клас наслідків (відповідальності) об`єкта, зображення об`єкта та його основні техніко-економічні показники, замовника, проектувальника, підрядників, осіб, відповідальних за здійснення авторського і технічного нагляду, відповідальних виконавців робіт з урахуванням внесених змін розміщуються на стенді завдовжки не менше ніж 1,5 метра і завширшки не менше ніж 1 метр, що встановлюється на будівельному майданчику в доступному для огляду місці (за винятком індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них).
Пунктом 2 ч. 6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» передбачено, що суб`єкти містобудування несуть відповідальність у вигляді штрафу за недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об`єкти будівництва, підприємства будівельної галузі для виконання покладених на них функцій - у розмірі тридцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Під час з`ясування офіційних обставин справи судом встановлено, що 26.12.2016р. між Знам`янською сільською радою (замовник) та ТОВ "Будкомплекс-2002" (підрядник) укладено договір №2068, згідно з п.1.1 якого підрядник бере на себе зобов`язання по виконанню робіт з "Буріння артезіанської свердловини для водопостачання ж/м "ДРП-2", с.Знам`янка, Іванівського р-ну, Одеської обл.", а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконані роботи (а.с.36-38).
Пунктом 2.1 договору визначено обов`язки замовника. Згідно з п.п. 2.1.1 п. 2.1 договору, до початку виконання робіт за цим договором замовник зобов`язується надати підряднику вихідні дані, в тому числі: правовстановлюючі документи на відведення землі, майданчик під розміщення проектованої свердловини.
Відповідно до п.п. 2.1.2 п. 2.1 договору, замовник зобов`язується, до початку виконання робіт з буріння підготувати майданчик для розміщення бурового агрегату і забезпечити електроенергією обладнання (220 і 380В).
Згідно з актом приймання-передачі матеріалів на відповідальне зберігання від 11.01.2018р., після виконання робіт за вказаним договором, ТОВ "Будкомплекс-2002" передало, а Знам`янська сільська рада прийняла на відповідальне зберігання нижчеперелічені матеріали: насос артезіанський 1 шт., щит управління "Каскад" 1 шт., кабель для насосу артезіанського 60 м, труба поліетиленова діам. 32 мм 60 м, клапан зворотній 1 шт., манометр 1 шт., лічильник холодної води 1 шт.(а.с.40)
Частиною 4 ст. 78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24.04.2018р. по справі №420/623/19 задоволено адміністративний позов ТОВ "Будкомплекс-2002"; скасовано припис Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 30.11.2018р., який видано директору ТОВ "Будкомплекс-2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства. Зазначене рішення набрало законної сили 05.08.2019р.
Вказаним рішенням встановлено, що припис від 30.11.2018р. прийнятий щодо особи, яка не є відповідальною за дотримання на об`єктів будівництва, що перевірявся вимог щодо розміщення стенду, а тому суд прийшов до висновку про наявність підстав для його скасування.
При цьому, приписи Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 05.02.2018р. та від 18.02.2018р., які видано директору ТОВ "Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства складені у зв`язку з невиконанням вимог припису Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 30.11.2018 р.
Враховуючи викладе та те, що умовами договору №2068 від 26.12.2018р. замовник зобов`язаний до початку виконання робіт з буріння підготувати майданчик для розміщення бурового агрегату і забезпечити електроенергією обладнання (220 і 380В), та те, що приписи Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 05.02.2018р. та від 18.02.2018р. складені у зв`язку з невикоконням вимог припису Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області 30.11.2018р., який скасований рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24.04.2018р. по справі №420/623/19, суд, керуючись положеннями ч.4 ст.78 КАС України приходить до висновку, що позовні вимоги ТОВ «Будкомплекс-2002» про визнання протиправними та скасування приписів від 05.02.2018р. та від 18.02.2018р., є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог ТОВ "Будкомплекс-2002" про скасування постанови від 28.02.2019р. №5/1015-05/1-1491, якою накладено штраф за недопущення посадових осіб органів державного архітектурно-будівельного контролю на об`єкти будівництва, суд, керуючись положеннями ч.4 ст.78 КАС України та тим, що керівник ТОВ "Будкомплекс -2002" не був на час проведення перевірки особою, відповідальною за дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на спірному об`єкті будівництва і неуповноважений допускати чи не допускати перевіряючий орган на об`єкт буріння артезіанської свердловини для водопостачання ж/м ДРП-2 вул.Новоселів, с.Знам`янка, Іванівський район, Одеська область оскільки вказаний об`єкт після виконання робіт за вказаним договором згідно з актом приймання-передачі від 11.01.2018р. було ТОВ"Будкомплекс-2002" передано Знам`янській сільській раді, вважає,що позовні вимоги в цій частині є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов ТОВ "Будкомплекс -2002" підлягає задоволенню.
Частиною 1 ст.157 КАС України визначено, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Враховуючи викладене та у зв`язку з прийняттям рішення по вказаній справі, суд приходить до висновку про наявність підстав для скасування заходів забезпечення позову застосованих ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 16.05.2019р.
Частиною 1 ст.139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з платіжного доручення №169 від 15.03.2019р. позивачем сплачено судовий збір за подання вказаного адміністративного позову у розмірі 5763,00 грн.
Враховуючи те, що суд прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002", суд вважає за можливе стягнути з Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача сплачений судовий збір у сумі 5763,00 грн.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295,382 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002" - задовольнити.
Визнати неправомірним та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 05.02.2018р., який видано директору ТОВ"Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства.
Визнати неправомірним та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 18.02.2018р., який видано директору ТОВ"Будкомплекс -2002" ОСОБА_3 про усунення порушень у сфері містобудівного законодавства.
Скасувати постанову Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 28.02.2019р. №5/1015-05/1-1491.
Стягнути з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (вул. Канатна 83, м.Одеса) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Будкомплекс -2002" (код ЄДРПОУ 13890646 вул. Елісаветинська 9, м.Одеса)сплачений судовий збір у сумі 5763,00 грн. (п`ять тисяч сімсот шістдесят три гривні).
Скасувати заходи забезпечення позову застосовані ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 16.05.2019р. по справі №420/1540/19.
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинстваУкраїни та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.О. Танцюра
.