
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/45680/19-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.11.2019 року cуддя суддя Печерського районного суду міста Києва Карабань В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС в м.Києві Державної фіскальної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої головним бухгалтером Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ОКТАВА ФІНАНС», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 84/26-15-14-02 від 19.08.2019 року під час проведення перевірки діяльності ТОВ «ФК «Октава Фінанс» (код ЄДРПОУ 39628794) встановлено порушення вимогп.44.1 ст.44, п.п.134.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на прибуток всього у сумі на загальну суму 21692 грн., у тому числі за 2018 рік - 21692 грн., що відображено в акті перевірки від 19.08.2019 № 711/26-15-14-06-02-10/39628794. Чим громадянка ОСОБА_1 , будучи відповідальною особою, а саме головним бухгалтером ТОВ «ФК «Октава Фінанс», вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_1 необхідно направити на доопрацювання з наступних підстав.
Суд, проаналізувавши документи, надані суду і якими контролюючий орган вмотивував висновок про порушення ОСОБА_1 чинного законодавства, вважає їх такими, що складені з порушенням ст. 256 КУпАП, а також з порушенням Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.07.2016 р. № 566, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.07.2016 р. за № 1046/29176, що розроблена відповідно до вимог КУпАП, Податкового кодексу України, Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» та інших нормативно-правових актів, та встановлює порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах доходів і зборів, а також процедуру складання протоколів про адміністративні правопорушення, ведення діловодства у справах про адміністративні правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
При вивченні протоколу № 84/26-15-14-02, доданих до нього документів суд вбачає, що до нього прикладено копію аркушів акта перевірки № 711/26-15-14-06-02-10/39628794 (всього 7 аркушів), між тим акт складається з 15 аркушів, із пояснень, наданих суду, слідує, що до акту перевірки директором товариства на виконання вимог абзацу 4 пункту 86.1 ст. 86 Податкового Кодексу України було складено зауваження, тобто акт налічує 16 аркушів. А прикладені копії аркушів цього акта належно не завірені.
Означене, на думку суду, є порушенням пункту 16 Розділу ІІ Інструкції № 566 «Оформлення протоколів про адміністративні правопорушення», що передбачає обов`язок надання органу, до відання якого віднесено розгляд справ про адміністративні правопорушення, інших матеріалів справи, які є в наявності в органах доходів і зборів та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та є порушенням пункту 15 Розділу ІІ Інструкції № 566, що вимагає долучення до Протоколу матеріалів, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом`якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Кобець проти України» (пункт 43) із відсиланням на первісне визначення у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsarv.Turkey, пункт 282) зазначено, що при оцінці доказів Суд керується критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Таке доведення має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою.
За змістом ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце,час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Суд вбачає з протоколу про адміністративне правопорушення № 84/26-15-14-02, що останній не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки у ньому зазначено дату і час вчинення порушення: 14:30 19.08.2019 р., між тим у ньому наявні посилання на порушення посадовою особою товариства підпункту 44.1 ст. 44, підпункту 134.1.1 пункту 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток, всього у сумі 21 692 грн., у тому числі за 2018 рік - 21 692 грн., що, на думку суду, не відповідає часу вчинення адміністративного правопорушення, а відповідає часу його виявлення.
В силу вимог ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши факт неможливості розгляду адміністративного матеріалу без належного його оформлення, а також відсутність можливості повного та об`єктивного дослідження обставин справи, вважаю за необхідне, протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 направити до Головного управління ДФС в м. Києві, для усунення вищезазначених порушень.
Керуючись ст. 251 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Направити адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в м. Києві, для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В. М. Карабань