
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.11.2019 Справа №607/26134/19
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Грицай К.М., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Управління державної реєстрації Тернопільської міської ради про скасування реєстраційних дій щодо реєстрації ОСОБА_1 фізичною особою – підприємцем, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із позовною заявою до Управління державної реєстрації Тернопільської міської ради про скасування реєстраційних дій щодо реєстрації ОСОБА_1 фізичною особою – підприємцем.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями від 06.11.2019 даній справі присвоєно єдиний унікальний номер 607/625/2019, номер провадження 2-а/607/625/2019 та справа передана для розгляду в порядку адміністративного судочинства судді Грицай К.М.
Оглянувши матеріали позовної заяви, суд встановив наступні обставини.
Частинами 1, 2 статті 19 ЦПК України визначено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Пунктами 1, 2) частини 1 КАС України визначено, що 1) адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; 2) публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна стороназдійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Частина 1 статті 20 КАС України містить виключний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач просить скасувати реєстраційну дію, вчинену Управлінням державної реєстрації Тернопільської міської ради щодо реєстрації ОСОБА_1 фізичною особою – підприємцем, яка здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Таким чином, даний спір не розглядається у порядку цивільного судочинства, оскільки не пов`язаний із вимогами щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій та із вимогами, похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, а пов`язаний із правовідносинами, де одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг.
Крім того, дана справа не входить до переліку спорів, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, оскільки спір виник між фізичною особою-підприємцем із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності, тому вказана справа відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України підсудна окружним адміністративним судам.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі Конвенція), кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи те, що заявлені вимоги підсудні окружному адміністративному суду, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи до Тернопільського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 20, 29 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління державної реєстрації Тернопільської міської ради про скасування реєстраційних дій щодо реєстрації ОСОБА_1 фізичною особою-підприємцем – передати на розгляд Тернопільського окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирають законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області, відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду – якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий суддяК. М. Грицай