
2-а/543/16/19
2-а/543/16/19
УХВАЛА
"12" листопада 2019 р. сел. Оржиця
Суддя Оржицького районного суду Полтавської області Смілянський Є.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора сектору реагування патрульної поліції Оржицького відділення поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області Михайлюти Євгенія Сергійовича та інспектора Оржицького відділення поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області Горбатенка В`ячеслава Вікторовича про визнання бездіяльності протиправною
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Оржицького районного суду Полтавської області з адміністративним позовом до інспектора сектору реагування патрульної поліції Оржицького відділення поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області Михайлюти Євгенія Сергійовича та інспектора Оржицького відділення поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області Горбатенка В`ячеслава Вікторовича про визнання бездіяльності протиправною.
Як вбачається зі змісту позову його підставами є протиправність бездіяльності суб`єктів владних повноважень, що витікає з питань здійснення ними своїх владних публічно - правових повноважень.
Згідно ст. 20 КАС України 1. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Отже, зі змісту адміністративного позову не вбачається, що позивач звернувся з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності чи з приводу інших дій ( бездіяльності ) або рішень суб`єкта владних повноважень, передбачених ч. 1 ст. 20 КАС України. Зокрема, відсутні докази порушення справи про адміністративне правопорушення, її розгляду, прийнятого рішення і т. ін.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За таких обставин, приходжу до висновку, що справа не підсудна Оржицькому райсуду і її необхідно передати на розгляд Полтавському окружному адміністративному суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29 ч. 1 п. 2 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора сектору реагування патрульної поліції Оржицького відділення поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області Михайлюти Євгенія Сергійовича та інспектора Оржицького відділення поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області Горбатенка В`ячеслава Вікторовича про визнання бездіяльності протиправною передати на розгляд Полтавському окружному адміністративному суду в зв`язку з непідсудністю справи Оржицькому районному суду Полтавської області.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів після отримання її копії до Другого апеляційного адміністративного суду.
Суддя :