
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_____________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "12" листопада 2019 р. м. Житомир Справа № 4/92-Б
Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 18.10.2019 за №34248/08 про заміну кредитора у межах справи № 4/92-Б за заявою Ліквідаційної комісії Мирославського сільського споживчого товариства (м. Бердичів, Житомирська область) до боржника Мирославського сільського споживчого товариства (с.Скраглівка, Бердичівський район, Житомирська область) про банкрутство,
за участю учасників судового процесу:
- від кредиторів: не з`явились;
- від боржника: не з`явився,-
ВСТАНОВИВ:
у провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа про банкрутство Мирославського сільського споживчого товариства (с.Скраглівка, Бердичівський район, Житомирська область).
Відповідно до частини 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
20.04.2019 в офіційному друкованому виданні "Голос України" опубліковано Кодекс України з процедур банкрутства.
Згідно з пунктом 1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом.
Таким чином, 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
У відповідності пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" втратив чинність.
За приписами пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Отже, подальший розгляд справи №4/92-Б про банкрутство Мирославського сільського споживчого товариства здійснюється відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з ухвалою господарського суду від 12.04.2016 одним з кредиторів Мирославського сільського споживчого товариства є Бердичівське об`єднане управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області.
29.10.2019 до господарського суду надійшло клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 18.10.2019 за №34248/08 про заміну кредитора у справі з доданими документами.
Ухвалою господарського суду від 30.10.2019 прийнято клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну кредитора у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 12.11.2019 о 10:40 год.
12.11.2019 на електронну пошту суду від ліквідатора банкрута Коваль І.В. надійшли клопотання від 11.11.2019 № 02-03/мс/42 про розгляд справи без участі арбітражного керуючого та відзив на клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 18.10.2019 за №34248/08 про заміну кредитора у якому повідомлено про відсутність заперечень щодо задоволення вказаного клопотання.
Учасники судового процесу в засідання суду не з`явились.
Розглянувши клопотання ліквідатора банкрута Коваль І.В. від 11.11.2019 № 02-03/мс/42 про розгляд справи без участі арбітражного керуючого, господарський суд прийшов до висновку задовольнити вказане клопотання, здійснити розгляд справи без участі ліквідатора банкрута.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників судового процесу, господарський суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Статтями 13 та 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" виключно Кабінет Міністрів України наділено повноваженнями з утворення, реорганізації та ліквідації територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади як юридичних осіб публічного права.
Частиною 9 статті 5 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" встановлено, що порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074 затверджено Порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - Порядок), який визначає механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів.
Відповідно до пункту 5 Порядку орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Пунктом 6 Порядку визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Згідно з частиною 2 статті 107 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), який має містити положення про правонаступництво щодо майна, прав та обов`язків юридичної особи, що припиняється шляхом поділу, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов`язання, які оспорюються сторонами.
Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення (частина 5 статті 104 Цивільного кодексу України).
Постановою Кабінету міністрів України від 22.08.2018 № 628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України, зокрема, Бердичівське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області приєднано до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (т. 7 а.с. 99).
Наказом Житомирського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області від 03.09.2018 № 97 "Про заходи щодо припинення діяльності Бердичівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області" вирішено припинити діяльність Бердичівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області шляхом приєднання до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області; утворено комісію з припинення діяльності Бердичівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
У відповідності до передавального акту від 06.08.2019 (т. 7 а.с. 97-98), затвердженого головою правління Пенсійного фонду України, здійснено заходи щодо припинення діяльності Бердичівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області шляхом приєднання до головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Згідно із зазначеним вище передавальним актом, головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, до якого приєднано Бердичівське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, є правонаступником всіх прав та обов`язків припиненого Бердичівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 06.08.2019 припинено Бердичівське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (т. 7 а.с. 96).
Кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, правонаступництва. Кредитор у зобов`язанні може бути замінений також в інших випадках, встановлених законом. Кредитор у зобов`язанні не може бути замінений, якщо це встановлено договором або законом (стаття 512 Цивільного кодексу України).
Статтею 52 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Відповідно до статті 43 Кодексу України з процедур банкрутства у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
З огляду на зазначене, господарський суд приходить до висновку клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну кредитора задовольнити; замінити кредитора у справі - Бердичівське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (13300, Житомирська обл., місто Бердичів, вул. Лілі Карастоянової, 29, ідентифікаційний код 37752900) на його правонаступника - головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м.Житомир, вул. О.Ольжича,7, ідентифікаційний код 13559341).
Керуючись статтями 52, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, статтею 43 Кодексу України з процедур банкрутства -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну кредитора задовольнити.
2. Замінити кредитора у справі - Бердичівське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (13300, Житомирська обл., місто Бердичів, вул. Лілі Карастоянової, 29, ідентифікаційний код 37752900) на його правонаступника - головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (10003, м.Житомир, вул. О.Ольжича,7, ідентифікаційний код 13559341).
Ухвала господарського суду набирає законної сили 12.11.2019.
Ухвала господарського суду може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду або через Господарський суд Житомирської області в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Повний текст ухвали складений та підписаний 12.11.2019.
Суддя Костриця О.О.