Постанова № 85547554, 11.11.2019, Михайлівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
11.11.2019
Номер справи
321/1563/19
Номер документу
85547554
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Михайлівський районний суд Запорізької області

Справа № 321/1563/19

Провадження № 3/321/432/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11.11.2019 року

Суддя Михайлівського районного суду Запорізької області Машкіна Н.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Михайлівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт серія НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,головиспоживчого товариства «Вікторія», яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

23.10.2019 року під час проведення планового заходу державного нагляду (контролю) у формі інспектування на підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області «Про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) від 15.10.2019 р. №1591на потужності СП «Вікторія», яке є закладом громадського харчування, за адресою: Запорізька область, Михайлівський район, смт. Михайлівка, вул. Франка Івана, 6-Д(у період із 18.10.2019 року о 09 годині 25 хвилин до 23.10.2019 року о 15 годині 30 хвилин) встановлені порушення: статті 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги щодо безпечності та якості харчових продуктів», а саме:систему простежуваності не забезпечено - закупівля рослинницької продукції(овочів) здійснюється в закладах роздрібної торгівлі, на агропродовольчих ринках без відповідних супровідних документів; частин 1, 2 статті 37 Закону України№771, а саме:вимоги до об`єктів санітарних заходів не дотримуються - зберігання хлібобулочних виробів відбувається у морозильному ларі, порушуються умови зберігання борошна, рослинницької продукції; п. 1 ч.1 статті 41 Закону України№771, а саме:потужність не підтримується в чистому стані - складські та виробничі приміщення захаращені сторонніми предметами та речами, здійснюється зберігання особистих речей працівників, відзначається пил, бруд та павутиння на стінах в кутах; п. 2 ч.1 статті 41 Закону України№771, а саме:потужність не спланована, та не розміщена так, щоб забезпечити її належне утримання, чищення та/або дезінфекцію, запобігання або мінімізацію будь-якого забруднення, а також здійснення заходів, необхідних для забезпечення гігієнічних вимог, у тому числі заходів із боротьби зі шкідниками, запобігання накопиченню бруду, контакту з токсичними речовинами та матеріалами, забрудненню харчових продуктів, підтримання необхідних температурних режимів, а саме: порушується поточність технологічного процесу - складське та виробниче приміщення (цех для сирої продукції) використовуються не за призначенням; відзначається перехрещення потоків сировини та готової продукції; в приміщенні для сирої продукції, санітарному вузлі відсутня проточна гаряча та холодна вода; в приміщенні для сирої продукції, санітарному вузлі відсутні раковини для миття рук; в цеху сирої продукції відсутні диспансери для мийних та дезінфікуючих засобів для обробки рук; відсутні умови для сушіння рук (електрорушник або одноразовий паперовий рушник); у приміщенні на стінах відзначається наявність електричних кабелів без захисних коробів, що заважає проведенню якісного прибирання; не забезпечується контроль та облік температурно-вологістного режиму у виробничих та складському приміщеннях; п. 4 ч. 1 ст. 41 Закону України№771, а саме: потужність не забезпечена належним штучним освітленням, необхідним для виробництва, зберігання харчових продуктів (наявні освітлювальні прилади не обладнані захисними плафонами); п. 5 ч. 1 ст. 41 Закону України№771, а саме:підлога в складському та допоміжному приміщенняху вибоїнах, потребує ремонту; п. 1 ч. 1, 2 ст. 42 Закону України№771, а саме:стіни в складських та виробничих приміщеннях виготовлені з матеріалів (оштукатурені в складському приміщенні та побілені в приміщенні сирої продукції, в мийній кімнаті кахель з вибоїнами), що не забезпечують можливість дотримання належного рівня гігієнічних вимог до харчових продуктів, включаючи захист від забруднення під час операцій із харчовими продуктами та між такими операціями, і не дає змогу щодо проведення якісного їх чищення, миття, дезінфекції; п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 42 Закону України№771, а саме:стеля (внутрішня поверхня даху у складському приміщенні, стеля в приміщенні сирої продукції, цех готової продукції, мийної кімнати) побудована так, що не запобігає накопиченню бруду, утворенню небажаної плісняви і відпаданню часток конструкції, зменшенню конденсату, відшаровуванню фарби, не має гладкої поверхні, потребує ремонту; п. 3 ч. 1 ст. 42 Закону України№771, а саме:вікна та інші отвори побудовано так, що не запобігає накопиченню бруду; вікна не облаштовані сіткою від комах; не піддаються регулярному чищенню та миттю; п. 4 ч. 1 ст. 42 Закону України№771, а саме:поверхня дверей частково потребує заміни та оновлення; п. 5 ч.1 ст. 42 Закону України№771, а саме:відзначається використання поверхонь, що контактують з харчовими продуктами, зроблених з матеріалів, що не придатні до миття (дерев`яні поверхні столів, пластиковий посуд), які утримуються у пошкодженому стані, що не дозволяє легко їх чистити та за потреби дезінфікувати,частина поверхонь обладнання в нагарі із жиру, потребує очищення; п. 6 ч. 1 ст. 42 Закону України№771, а саме:на потужності відсутні приміщення для чищення, дезінфекції і зберігання робочих інструментів та обладнання, які виготовлені з нержавіючих матеріалів, легко чистяться, забезпечені гарячою та холодною водою;п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України№771, а саме:не надано документального підтвердження щодо кратності періодичності здійснення заходів із чищення та дезінфекції обладнання та інвентарю (графіки, акти); не ведеться облік мийних та дезінфікуючих засобів; п. 2 ч. 1 ст. 45 Закону України№771, а саме:обладнання та інвентар виготовлені з матеріалів, що не дають змогу проводити їх якісне чищення та дезінфекцію (обробні дошки з деревини, ножі з дерев`яними ручками),зберігання обладнання та інвентарю не впорядковано; недостатня кількість сушильних решіток; ч. 2 ст. 45 Закону України№771, а саме: обладнання не калібровано відповідно до законодавства; п. 1 ч. 1 ст. 46 Закону України№771, а саме: харчові відходи з приміщення, де є харчові продукти, не видаляються якнайшвидше (в складському приміщенні - очистки від овочів, сміття - в коробках у всіх приміщеннях); п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону України№771, а саме:харчові відходи розміщенні в ємностях, але не забезпечено максимального рівня захисту та їх дезінфекцію;п. 3 ч.1 ст. 46 Закону України№771, а саме:відповідних положень законодавства щодо зберігання і утилізації (знищення) харчових та інших відходів не дотримано, договори щодо їх утилізації (знищення) відсутні; ч. 2 ст. 46 Закону України№771, а саме:харчові відходи не знищуються відповідно до законодавства; п. 4 ч. 1 ст. 47 Закону України№771, а саме: вода, що використовується у виробництві харчових продуктів (у технологічному процесі та/або є інгредієнтом), не досліджена в акредитованій лабораторії; підтверджуючих документів щодо відповідності вимогам, установленим до питної води не надано; п. 1 ч.1 ст. 48 Закону України№771, а саме:на потужності допускається персонал, який не пройшов у цього оператора ринку навчання з питань гігієни персоналу, відсутні відповідні записи оператора ринку щодо навчання (ненадано планів, протоколів, навчальних матеріалів, контрольних запитальників, письмових тестів тощо); п. 2 ч. 1 статті 48 Закону України№771, а саме:оператором ринку не надано відповідні записи щодо навчання персоналу з гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів (плани, протоколи, навчальні матеріали, контрольні запитальники, письмові тести тощо); п. 2 ч. 1 ст. 49 Закону України№771, а саме:первинна продукція та всі інгредієнти, які зберігаються на потужностях, утримуються в умовах, що не запобігають їх псуванню та не забезпечують захист від забруднення: рослинницька продукція (капуста, лук), яйця, борошно зберігаються в захаращеному сторонніми речами складському приміщенні без підтоварників, без дотримання відповідного температурно-вологістного режиму, що не виключає їх забруднення;не здійснюється облік температурно-вологістного режиму у складському приміщенні для запобігання псування харчових продуктів;не надано документального підтвердження проведення вимірювань,у приміщенні готової продукції знаходяться сторонні речі (занавіски,клейонки, ганчіркитощо); п. 3 ч. 1 ст. 49 Закону України№771, а саме: харчові продукти та готові страви не захищені від будь-якого забруднення на всіх стадіях виробництва, переробки та/або обігу (наявні освітлювальні прилади не обладнані захисними плафонами для запобігання потрапляння уламків до харчових продуктів у разі пошкодження ламп, що може сприяти забрудненню харчових продуктів; зберігання готових страв відбувається в ємностях без кришок; зберігання та пропонування пиріжків покупцям здійснюється з картонних коробок (зворотної тари); зберігання харчових продуктів та готових страв у холодильному обладнанні відбувається з порушенням товарного сусідства; недостатня кількість санітарного одягу (відсутні нарукавники, спеціальний одяг); не створені належні умови для прання санітарного та спеціального одягу; відсутні умови для миття рук персоналу; для сушіння рук використовуються багаторазові рушники, що може сприяти мікробіологічному забрудненню харчових продуктів; п. 4 ч. 1 ст. 49 Закону України№771, а саме:не здійснюються заходи по боротьбі зі шкідниками та гризунами, договір не укладено; п. 5 ч. 1 ст. 49 Закону України№771, а саме:температурний режим харчових продуктів, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, не контролюється на всіх ланках технологічного процесу: не здійснюється облік показників температурного режиму в складському приміщенні, холодильному устаткуванні для зберігання харчових продуктів та готових страв (відсутній термометр для контролю температурного режиму);порушується температура зберігання хлібобулочних виробів (хлібці зберігаються в морозильній камері, температура якої не відповідає параметрам граничних показників для зберігання хлібобулочних виробів, заявлених виробником);відсутні термометри для контролю температури харчових продуктів при отриманні, внутрішньої температури продукту, що піддався термічній обробці; п. 9 ч. 1 ст. 49 Закону України№771, а саме:не впорядковано та незабезпечено відокремлене зберігання небезпечних речовин на потужності (миючі, дезінфікуючі речовини); ч. 1 розділу II наказу №185 «Правила роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затверджені наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України», а саме:не дотримуються вимоги до реалізації хліба та хлібобулочних виробів; ч.1 ст. 21 Закону України№771, а саме:постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, не розроблено, про що зазначено в акті, складеному за результатами проведення планового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин від 23.10.2019 року №2010/28.

У судовому засіданні ОСОБА_1 провину у скоєному визнала. Пояснила, що через невисоку прибутковість від діяльності споживчого товариства не вбачається можливим забезпечити належне дотримання умов та вимог щодо безпечності та якості харчових продуктів. Просила суворо не карати.

Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.166-22 КУпАП, підтверджується протоколом №2010/28/10 про адміністративне правопорушення; актом, складеним за результатом планового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин №2010/28 від 23.10.2019 року; наказом начальника Головного управління Держпродспоживслужби №1591 від 15.10.2019 року «Про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю)».

Таким чином, встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, а саме: порушення значень параметрів безпечності об`єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст. 40-1, ч.3 ст. 166-22, п. 1 ст. 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 166-22 КУпАП, застосувавши до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, у прибуток держави, отримувач коштів УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA528999980000031116106026007, код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , на користь держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)Рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106)

Строк пред`явлення постанови до виконання складає три місяці з дати її винесення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області протягом десяти днів через Михайлівський районний суд Запорізької області.

Суддя

Михайлівського районного суду

Запорізької області Н.В. Машкіна