
1Справа № 335/11943/19 3/335/1847/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2019 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши адміністративний матеріал, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, за ст.122-2, ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі –КУпАП), -
В С Т А Н О В И В :
24.10.2019 до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя з УПП в Запорізькій області надійшли протоколи про адміністративні правопорушення серії ОБ №131533, та серії ОБ №131534 від 17.10.2019, складені відносно ОСОБА_1
Постановами суду від 24.10.2019 справи про адміністративні правопорушення № 335/11943/19, № 335/11944/19 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 та за ст.122-2 КУпАП об`єднані в одне провадження, об`єднаній справі присвоєно єдиний номер № 335/11943/19, провадження 3/335/1847/2019.
Розгляд справи було призначено на 08.11.2019 о 13.00 год. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, у судове засідання не з`явилась, хоча викликалась у встановленому законодавством порядку шляхом направлення поштою судової повістки на адресу місця проживання, що вказана у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення від 17.10.2019.
01.11.2019 до суду повернувся поштовий конверт, яким було направлено вказану судову повістку, із відміткою поштового відділення про її невручення із зазначенням, що будинок АДРЕСА_1 відсутній.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КпАП України, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
На порушення вимог ст.256 КУпАП у протоколах від 17.10.2019 посадовою особою, що їх склала, неправильно зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме відомості щодо місця її проживання. При огляді судом відеозапису, який долучено до справи, також встановлено, що працівниками патрульної поліції адреса проживання особи, відносно якої складався протокол, не з`ясовувалась.
Вказані обставини позбавляють суд можливості здійснити заходи щодо повідомлення ОСОБА_1 про день та час розгляду справи про адміністративне правопорушення, порушеної відносно нього.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Зважаючи на викладене, для дотримання процедури розгляду адміністративної справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності згідно з вимогами діючого законодавства та забезпечення належного права на захист, уповноважений орган повинен усунути вказані недоліки.
Як роз`яснено в постанові Пленуму Верховного суду України №14 від 23.12.2005 року, правильною є практика тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на те, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, повинні бути усунуті саме органом, який складав протоколи про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне повернути дану справу для оформлення належним чином.
Суд звертає увагу, що після отримання даних матеріалів, орган (посадова особа), що складав дані протоколи, з врахуванням викладених зауважень мають здійснити його доопрацювання, а саме: привести протоколи про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог ст. 256 КУпАП із врахуванням зауважень що викладені вище.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, ст.ст.283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122-2, ч. 1 ст.130 КУпАП - повернути до Управління патрульної поліції в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя К.В. Гашук