
Справа № 457/1185/19
провадження №2-а/457/47/19
УХВАЛА
22 жовтня 2019 року м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Марчук В.І., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Трускавецької міської ради (відділ державної реєстрації Трускавецької міської ради), третя особа: ОСОБА_3 про визнання протиправними дій органу державної реєстрації та зобов`язання виключити Реєстру територіальної громади міста Трускавця, Єдиного державного демографічного реєстру та інформаційної системи адміністративних послуг відомості про реєстрацію третьої особи за місцем проживання,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися в суд із позовом до Трускавецької міської ради (відділ державної реєстрації Трускавецької міської ради), третя особа: ОСОБА_3 про визнання протиправними дій органу державної реєстрації та зобов`язання виключити Реєстру територіальної громади міста Трускавця, Єдиного державного демографічного реєстру та інформаційної системи адміністративних послуг відомості про реєстрацію третьої особи за місцем проживання.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що таку слід передати на розгляд іншого адміністративного суду з наступних підстав.
Відповідно до ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду;.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
З аналізу вказаних положень та матеріалів позову слідує висновок, що вимоги щодо визнання протиправними дій органу державної реєстрації та зобов`язання виключити Реєстру територіальної громади міста Трускавця, Єдиного державного демографічного реєстру та інформаційної системи адміністративних послуг відомості про реєстрацію третьої особи за місцем проживання, подані в адміністративному судочинстві, не відноситься до юрисдикції Трускавецького міського суду Львівської області, як адміністративного суду.
За таких обставин, виходячи з інтересів позивача, суд приходить до висновку про необхідність передачі даної адміністративної справи до іншого адміністративного суду, а саме до Львівського окружного адміністративного суду.
На підставі наведеного та керуючись статтями20,243,248, 286 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Трускавецької міської ради (відділ державної реєстрації Трускавецької міської ради), третя особа: ОСОБА_3 про визнання протиправними дій органу державної реєстрації та зобов`язання виключити Реєстру територіальної громади міста Трускавця, Єдиного державного демографічного реєстру та інформаційної системи адміністративних послуг відомості про реєстрацію третьої особи за місцем проживання передати до Львівського окружного адміністративного суду.
Здійснити передачу адміністративної справи з Трускавецького міського суду Львівської області до Львівського окружного адміністративного суду не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала про передачу справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 299 цього Кодексу.
Дата складення ухвали суду 22 жовтня 2019 року.
Суддя: В. І. Марчук