ПОСТАНОВА
Іменем України
Справа № 2а- 168/09
Категорія 6.6.4
29 січня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Качуріної Л.С.,
при секретарі: Лемба А.В.,
в присутності сторін:
представник позивача - Королько Л.О.
відповідач - не з'явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції Лутугинського району Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств про стягнення податкової заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
22 квітня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції Лутугинського району Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств про стягнення податкової заборгованості.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач ДП «Лугаськвуглереструктуризація» зареєстроване виконавчим комітетом Стахановської міською радою про що видане свідоцтво від 31.01.2006 p., номер запису 13921050002000010.
Державне підприємство ОД „ Лугаськвуглереструктуризація " має у складі структурний підрозділ без права юридичної особи - Антрацитівську дирекцію з ліквідації шахт (код ЄДРПОУ 26447508 місцезнаходження: м. Красний Луч, вул. Червоногвардійська 56).
Антрацитівська дирекція з ліквідації шахт ДП ОД «Луганськвуглереструктуризація» знаходиться на податковому обліку в ДПІ в м. Красний Луч та зареєстрована в Державній податковій інспекції у Лутугинському районі як платник місцевих податків та є платником земельного податку, що підтверджується довідкою ДПІ від 15.04.2008р. № 3150/29.
Станом на 07.04.2008 р. за ДП «Луганськвуглереструктуризація» обліковується податковий борг перед бюджетом у сумі 29 930, 19 грн.
ДП «Луганськвуглереструктуризація» не забезпечило виконання зобов'язань перед бюджетом по сплаті податковий боргу за рахунок коштів на його розрахункових рахунках.
Під час судового засідання представник позивача уточнив позовні вимоги та просив суд стягнути з Державного підприємства „Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств", код ЄДРПОУ 32449971, місцезнаходження :м. Стаханов, вул. Дзержинського, 14 заборгованість з земельного податку, в сумі 29 930 грн. 19 коп., до місцевих бюджетів селищних Рад:
Волнухинської селищної Ради в сумі 1873 грн. 97 коп. на р/рахунок 33215811700181, МФО 804013 в ГУДКУ в Луганській області ,
Успенської селищної Ради в сумі 3927 грн. 21 коп. на р/рахунок 33218811700177 МФО 304813 в ГУДКУ в Луганській області
Оріхівської селищної Ради в сумі.24129 грн. 01 коп. на р/рахунок 33212811700184 МФО 804013 в ГУДКУ в Луганській області звернувши стягнення на його активи.У судовому засідання представники позивача позов підтримали та просили задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не доповів.
Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, ДП «Лугаськвуглереструктуризація» зареєстроване виконавчим комітетом Стахановської міською радою про що видане свідоцтво від 31.01.2006 p., номер запису 13921050002000010.
Державне підприємство ОД „ Лугаськвуглереструктуризація " має у складі структурний підрозділ без права юридичної особи - Антрацитівську дирекцію з ліквідації шахт (код ЄДРПОУ 26447508 місцезнаходження: м. Красний Луч, вул. Червоногвардійська 56).
Антрацитівська дирекція з ліквідації шахт ДП ОД «Луганськвуглереструктуризація» знаходиться на податковому обліку в ДПІ в м. Красний Луч та зареєстрована в Державній податковій інспекції у Лутугинському районі як платник місцевих податків та є платником земельного податку, що підтверджується довідкою ДПІ від 15.04.2008р. № 3150/29.
Антрацитівська дирекція з ліквідації шахт є користувачем земельних ділянок Волухинської, Оріхівської, Успенської селищних Рад Лутугинського району, що підтверджується довідкою Лутугинського районного відділу земельних ресурсів від 17.01.2006 № 01-08Y74.
За результатами планової документальної перевірки Антрацитівської дирекції з ліквідації шахт ДП ОД „Луганськвуглереструктуризація" складено Акт перевірки від 12.12.2006 року № 461/23-26447508 та ДПІ у Лутугинському районі прийняті податкові повідомлення - рішення від 22.12.2006, якими нараховані податкові зобов'язання з земельного податку та штрафні санкції:
№ 0001732301/0 на суму 24129, 01 грн., в тому числі штрафні санкції 8043, 0 грн.
№ 0001722301/0 на суму 1873, 97 грн., в тому числі штрафні санкції 624, 66 грн.
№ 0001732301/0 на суму 3927, 21 грн., в тому числі штрафні санкції 1309, 07 грн. Таким чином, станом на 07.04.2008 р. за ДП «Луганськвуглереструктуризація»
обліковується податковий борг перед бюджетом у сумі 29 930, 19 грн.
Податковий борг у відповідача виник у зв'язку з несплатою податкового зобов'язання у строки передбачені Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " від 21.12.2000р. №2181.
За змістом п.1.3. ст.1 Закону 2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але несплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування " платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п.5.3 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " від 21.12.2000р. № 2181,
який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обов'язкових платежів, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника податків.
Наявність і розмір податкового боргу, а також його безспірність підтверджується повідомленнями-рішеннями про сплату податкового бору, довідкою про суми податкового боргу, особовою карткою підприємства.
В п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України № 2181 законодавчо закріплено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податків за змістом п.1.7 ст.1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
На підставі вищевикладеного суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції Лутугинського району Луганської області до Державного підприємства «Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства „Луганська обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств", код ЄДРПОУ 32449971, місцезнаходження :м. Стаханов, вул. Дзержинського, 14) заборгованість з земельного податку, в сумі 29 930 грн. 19 коп., до місцевих бюджетів селищних Рад: Волнухинської селищної Ради в сумі 1873 грн. 97 коп. на р/рахунок 33215811700181, МФО 804013 в ГУДКУ в Луганській області; Успенської селищної Ради в сумі 3927 грн. 21 коп. на р/рахунок 33218811700177 МФО 304813 в ГУДКУ в Луганській області; Оріхівської селищної Ради в сумі.24129 грн. 01 коп. на р/рахунок 33212811700184 МФО 804013 в ГУДКУ в Луганській області звернувши стягнення на його активи.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі, і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 03 лютого 2009 року.