
Справа № 359/4843/19
Провадження №2/359/2055/2019
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.09.2019р. м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Чирки С.С.,
при секретарі Шляхетко Ю.В.
за участю представника позивача Жарого О.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом виконавчого комітету Бориспільської міської ради Київської області до ОСОБА_2 про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ :
До суду з даним позовом звернувся позивач. Свої вимоги обґрунтував тим, що відповідач є замовником об`єкта будівництва, пайової участі у розвитку інфраструктури м.Борисполя він не брав.
06.05.2014 року було прийнято в експлуатацію індивідуальний житловий будинок по АДРЕСА_1 , замовником якого є ОСОБА_2
Кошторисна вартість цього будівництва становить 2000000 грн.
Позивач вважає, що сума коштів пайової участі замовника , що підлягає сплаті становить 8000 грн.(200000грн.х4%(розмір пайової участі).
В зв`язку з цим, просить суд стягнути з відповідача на його користь 8000 грн. та з врахуванням положень ст.625 ЦК України 4776 грн..
В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав заявлені вимоги, просив суд їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, повідомлявся належним чином про час та місце розгляду справи.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи суд прийшов до наступного висновку.
Судом встановлене наступне.
Згідно п.п. 5 п.а) ст.28 ЗУ «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об`єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.
За правилами п.п.1 п. а) ч.1 ст. 31 ЗУ «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об`єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, жилих будинків, шляхів місцевого значення, а також капітального та поточного ремонту вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).
За ч.ч.1-3 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
За правилами ч.5 ст. 40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.
Згідно п.5.2 вищезазначеного порядку розмір пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста становить 4% загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта -для житлових будинків.
Рішенням Бориспільської міської ради від 20.12.2011 №1562-19- VI затверджено викладений у новій редакції Порядок пайової участі замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Борисполя, а також Методику розрахунку пайової участі замовників у розвитку і створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Борисполя при зміні функціонального призначення об`єктів, загальна кошторисна вартість яких не визначена згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами (а.с.14-18).
Згідно п.1.2. Порядку залучення та розрахунку розміру пайової участі у розвитку і створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Борисполя пайова участь замовників у розвитку і створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Борисполя (надалі-пайова участь) є внеском , який замовник перераховує до Цільового фонду соціально-економічного та культурного розвитку міста до 31.12.2011 та до бюджету розвитку - з 01.01.2012 року.
Відповідно до ч.5 ст.39 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта є дата реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації або видачі сертифіката.
Згідно декларації про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованою державною архітектурно-будівельною інспекцією України 06.05.2014 року було прийнято в експлуатацію індивідуальний житловий будинок по АДРЕСА_1 загальною площею 322,8 кв.м. замовником будівництва якого є ОСОБА_2 , кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією становить 200000 грн. (а.с.10-13).
Згідно ч.9 ст. ст.. 40 ЗУ ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію. Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі;2) строк (графік) сплати пайової участі;3) відповідальність сторін. Невід`ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту. Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку що розмір збитків є чітко визначений, підтверджений нормативним обґрунтуванням та відповідним розрахунком.
Таким чином, неправомірна бездіяльність відповідача щодо його обов`язку взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, який кореспондується зі зверненням відповідача до позивача із заявою про укладення такого договору, є протиправною формою поведінки, внаслідок якої Бориспільська міська рада була позбавлена права отримати на розвиток інфраструктури населеного пункту відповідну суму коштів, яка охоплюється визначенням упущеної вигод. При цьому наслідки у виді упущеної вигоди перебувають у безпосередньому причинному зв`язку із наведеною неправомірною бездіяльністю відповідача.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 07.05.2018 року (ВС/КГС, № 908/6328/15, 07.05.18).
За таких обставин з відповідача на користь позивача слід стягнути 8000 грн. упущеної вигоди.
Згідно ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Разом з цим, підстав для застосування ст.625 ЦК України і стягнення з відповідача на користь позивача 4776 грн., суд не вбачає оскільки дія ч.2 ст.625 ЦК України на дані правовідносини не розповсюджується, а тому дана сума не підлягає до стягнення.
Керуючись ст.ст.5,7,10-12,258,259,263-265,268,273,354 ЦПК України,суд
ВИРІШИВ:
Позов виконавчого комітету Бориспільської міської ради Київської області до ОСОБА_2 про стягнення коштів задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого АДРЕСА_2 на користь виконавчого комітету Бориспільської міської ради Київської області код ЄДРПОУ 33003375, що знаходиться в м.Бориспіль вул.Київський шлях,72 упущену вигоду в сумі 8000 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 ,РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого АДРЕСА_2 на користь виконавчого комітету Бориспільської міської ради Київської області судовий збір у розмірі 1202,93 гривні
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом тридцяти днів з дня його проголошення, не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Учасники справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Бориспільський міськрайонний суд Київської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасники справи, якому повне рішення не було вручене в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення складено 23 вересня 2019 року.
Суддя Чирка С.С.