Рішення № 85499816, 06.11.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.11.2019
Номер справи
826/1486/17
Номер документу
85499816
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 листопада 2019 року № 826/1486/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Державної служби України з безпеки на транспорті «Укртрансбезпека»

треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю «УКР-ПАС-ТРАНС»

Приватне підприємство «АВТО-ЕКСПЕРТ»

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті «Укртрансбезпека», треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «УКР-ПАС-ТРАНС», Приватне підприємство «АВТО-ЕКСПЕРТ», в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету Укртрансбезпеки з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласний маршрут), від 09.11.2016 року, в частині допущення до участі у конкурсі та визначення переможцем ТОВ «Укр-Пас-Транс» по об`єкту №26, Хмельницький-Рівне, рейс 197/198;

- визнати протиправним та скасувати розпорядчий документ Укртрансбезпеки щодо введення в дію рішення конкурсного комітету від 09.11.2016 року в частині введення в дію рішень конкурсного комітету по об`єкту №26, Хмельницький - Рівне, рейси 197/198;

- визнати протиправним та скасувати документи на перевезення, що були видані відповідачем за результатами конкурсу ТОВ «УКР-ПАС-ТРАНС» на маршрут Хмельницький-Рівне, рейси 197/198;

- зобов`язати відповідача визначити переможця конкурсу та перевізника, що зайняв друге місце, на здійснення перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування Хмельницький-Рівне, рейси 197/198, на підставі документів, поданих на об`єкт 26 перевізниками-претендентами до 12.10.2016 року включно на підставі бальної системи оцінки пропозицій, що була чинна станом на 09.11.2016 року;

- здійснити судовий контроль за виконанням відповідачем рішення в даній справі в порядку частини 1 статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України;

- встановити відповідачу в строк 1 (один) місяць на подання звіту про виконання судового рішення відповідно до положень статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 лютого 2017 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/1489/17 та вирішено розглядати справу колегіальним складом суду під головуванням судді Качура І.А.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 09 листопада 2016 року відбувся конкурс на перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласний маршрут) по об`єкту №26 «Хмельницький-Рівне», рейс №197/198 та ТОВ «УКР-ПАС-ТРАНС» став переможцем по даному об`єкту.

Вказує, що ТОВ "Укр-Пас-Транс" надано недостовірну інформацію щодо наявності власної матеріальної бази, власних транспортних засобів та інших даних, а тому допущене до конкурсу всупереч підпункту 1 пункту 12 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнала, надавши суду заперечення, в якому просить у задоволенні позову відмовити в повному обсязі, з підстав викладених у ньому.

Представник третьої особи - ТОВ «Укр-Пас-Транс» надав до суду письмові пояснення на адміністративний позов, в якому вказує, що ТОВ «Укр-Пас-Транс» надано необхідну та достовірну інформацію для участі в Конкурсі від 09.11.2016 року, а Комітетом та Організатором були дотримані всі вимоги Порядку №1081 від 03.12.2008 року та прийняте законне рішення про визначення переможця.

Відповідно до протоколу судового засідання від 07.06.2018 року суд протокольно ухвалив продовжити розгляд адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику у судове засідання учасників справи, відповідно до ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Конкурсним комітетом Державної служби України з безпеки на транспорті по об`єкту №26, маршрут Хмельницький-Рівне, рейси 197/198, прийнято наступні рішення:

- визнано переможцем конкурсу ТОВ «Укр-Пас-Транс»,

- визнано таким, що зайняв друге місце ПП «Авто-Експерт».

Учасником даного конкурсу був також позивач.

Позивач вважає дії конкурсного комітету, створеного організатором, а також і всі дії організатора щодо затвердження та реалізації його рішення щодо визначення переможцем конкурсу ТОВ «Укр-Пас-Транс» - протиправним, таким, що здійснено без належного аналізу положень законодавства й таким, що прямо порушує права та інтереси позивача, а також інших учасників конкурсу, у зв`язку з чим звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Спірні правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються Законом України "Про автомобільний транспорт", Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року № 1081, зі змінами та доповненнями, чинним на момент проведення конкурсу.

Державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування економічної, тарифної, науково-технічної та соціальної політики, ліцензування, стандартизації та сертифікації на автомобільному транспорті, задоволення потреб автомобільного транспорту в паливно-енергетичних і матеріально-технічних ресурсах і транспортних засобах.

Відносини автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування приміських та міжміських, які виходять за межі території області (міжобласні маршрути), із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування визначаються дозволом органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на обслуговування автобусних маршрутів, у якому встановлюються: перелік маршрутів загального користування (рейсів), які буде обслуговувати автомобільний перевізник, умови організації перевезень, показники якості транспортного обслуговування населення, термін роботи автомобільного перевізника (ч.2 ст.31 Закону).

Відповідно до статті 43 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. Об`єктом конкурсу можуть бути: маршрут (кілька маршрутів), оборотний рейс (кілька оборотних рейсів).

Частиною першою статті 44 Закону № 2344-III встановлено, що організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Статтею 45 Закону № 2344-ІІІ визначені вимоги до автомобільних перевізників, які допускаються до участі в конкурсі. Згідно з цією нормою, у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону.

Відповідно до статті 34 Закону № 2344-III автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів;

утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону;

забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут;

забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров`я водіїв;

організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання домедичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод;

забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства;

забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту;

забезпечувати безпеку дорожнього руху;

забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Автомобільні перевізники з кількістю транспортних засобів десять і більше зобов`язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів автомобільного транспорту, діяльність яких пов`язана з наданням послуг автомобільного транспорту, у термін один раз на п`ять років, а з питань безпеки перевезень, охорони праці та пожежної безпеки - у термін один раз на три роки в порядку, який визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.

Згідно з пунктом 17 Порядку №1081 у конкурсі можуть брати участь підприємства (організації), які відповідають вимогам, що встановлені статтею 44 Закону України "Про автомобільний транспорт", а також умовам проведення відповідного конкурсу.

Відповідно до статті 46 Закону № 2344-ІІІ для участі в конкурсі на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування автомобільний перевізник подає конкурсному комітету такі документи:

заяву претендента встановленого зразка із зазначенням автобусного маршруту загального користування, на якому має намір працювати претендент;

відомості за підписом суб`єкта господарювання про автобуси, які будуть використовуватися на автобусному маршруті з зазначенням підстав для їх використання перевізником;

відомості про додаткові умови обслуговування маршруту;

документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі.

Згідно пункту 32 Порядку №1081 проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування до заяви про участь у конкурсі автомобільного перевізника додається анкета, в якій передбачаються показники, що будуть враховані під час перевірки достовірності відомостей, що містяться у документах для участі у конкурсі, та під час підрахунків за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів.

Відповідно до п. 12 Порядку, конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який:

1) подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію;

2) визнаний банкрутом або щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за винятком того, стосовно якого проводиться процедура санації), або який перебуває у стадії ліквідації;

3) не відповідає вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт";

4) не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов`язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків для міського, приміського сполучення та 20 відсотків для міжміського сполучення;

5) має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансінспекцією, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу);

6) подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов`язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Пунктом 29 Порядку передбачено, що для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об`єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи:

- нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні);

- перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу;

- копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті;

- документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу;

- копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті;

- копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації);

- перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність;

- анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку;

- копія штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) за останні повні два квартали.

Згідно п. 37 Порядку достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.

Відповідно до пп. 1 п. 12 Порядку Конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі у конкурсі автомобільного перевізника який подав до участі у конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також ті, що містять недостовірну інформацію.

В анкеті ТОВ «Укр-Пас-Транс» до заяви про участь у конкурсі по позиції «Сумарна пасажиромісткість автобусів (не нижче ЄВРО-2), які є власністю, співвласністю перевізника або взяті у лізинг для відповідного виду перевезень, місць: - для міжміських перевезень - марка, модель, кількість автобусів, одиниць:» зазначено наступні транспортні засоби: ATAMAN A-09316 - 2 од.- 58 місць, ATAMAN A-09314 - 2 од.- 58 місць.

Відповідно до матеріалів справи, у ТОВ «Укр-Пас-Транс» були наявні зазначені транспортні засоби, що мають наступні реєстраційні характеристики: ATAMAN A-09314, державний номер НОМЕР_5; ATAMAN A-09314, державний номер НОМЕР_1 ; ATAMAN A-09316, державний номер НОМЕР_2 ; ATAMAN НОМЕР_3 , державний номер НОМЕР_4 .

Позивач надає до суду лист-запит на отримання публічної інформації ГС «УКРПАСАВТОТРАНС» до ПАТ «Черкаський автобус», який є заводом-виробником транспортних засобів ATAMAN модель А-09314, державні номери НОМЕР_5 та НОМЕР_1 , з проханням надати наступну інформацію:

До якого класу відноситься автобус ATAMAN А-09314, номер шасі НОМЕР_6 , державний номер НОМЕР_5 .

До якого класу відноситься автобус ATAMAN А-09314, номер шасі НОМЕР_7 , державний номер НОМЕР_1 .

ПАТ «Черкаський автобус» листом від 07.09.2017 № 3310/100 повідомив, що запитувані автобуси із зазначеними VIN-кодами були виготовлені та відносяться до автобусів II класу.

Відповідно до матеріалі справи, ТОВ "УКР-ПАС-ТРАНС" користується транспортними засобами ATAMAN модель А-09314, державні номери НОМЕР_5 та НОМЕР_1 на підставі тимчасових реєстраційних талонів, що видані на підставі свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів серії НОМЕР_8 та НОМЕР_9 , датою реєстрації яких є 27.03.2014 року.

30.03.2018 ТОВ «Укр-Пас-Транс» надіслало до суду та сторонам по справі : сертифікати відповідності на автобуси загального призначення марки ATAMAN модель А- 10314 серії НОМЕР_10 , ВГ № 494984, з терміном дії з 17.04.2015 по 16.04.2016, що видані для ТОВ «ЛІГО-ТРАНС».

У даних сертифікатах зазначено, що автобуси ATAMAN А-09314, номер шасі НОМЕР_6 та НОМЕР_7 , є III класу.

Відповідно до пункту 1.2. Порядку затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання та Порядку ведення реєстру сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання і виданих виробниками сертифікатів відповідності транспортних засобів або обладнання, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 17.08.2012 № 521, на кожен КТЗ (колісний транспортний засіб) або партію обладнання, тип яких відповідає вимогам єдиних технічних приписів, що підтверджується сертифікатом типу транспортного засобу або обладнання, виробник або його уповноважений представник-резидент України видає сертифікат відповідності.

Відповідно до пункту 1.4. Порядку. Індивідуальному затвердженню підлягає кожен КТЗ:

1. новий, який відповідає вимогам єдиних технічних приписів, але відповідність типу якого не підтверджена сертифікатом типу КТЗ, підлягає першій державній реєстрації в Україні;

2. що був у користуванні і підлягає першій державній реєстрації в Україні;

3. КТЗ категорій М2 та М3. Конструкцію якого змінено під час переобладнання.

Враховуючи наявність в матеріалах справи сертифікату відповідності, що подавався при першій державній реєстрації даних КТЗ, та що підтверджує приналежність автобусів ATAMAN А-09314, державні номери АА 6751 ОН та НОМЕР_1 , до автобусів II класу, дані автобуси ATAMAN А -09314 підлягали би проходженню повторного затвердження та могли гримати сертифікат відповідності за умови зміни конструкції під час переобладнання, у зв`язку з чим змінилися технічні характеристики транспортних засобів, що вплинуло на зміну класу (зважаючи на Сертифікати, видані ТОВ «ЛІГО-ТРАНС»).

Однак, ТОВ «Укр-Пас-Транс» не надано та у судовій справі відсутні додатки до сертифікатів серії ВГ№494983, ВГ№49498, які б містили загальні технічні характеристики транспортних засобів, що дало б можливість встановити ідентичність технічних характеристик, зазначених у даних сертифікатах ТОВ «ЛІГО-ТРАНС», та технічних характеристик, що зазначені у реєстраційних документах на дані транспортні засоби.

Так, пункт 33 даного Порядку передбачає, що перереєстрація транспортних засобів доводиться у разі отримання свідоцтва про реєстрацію замість утраченого або не придатного для користування, зміни їх власників, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власників - юридичних осіб, місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

Відповідно до пункту 37 зазначеного Порядку, власникам переобладнаних транспортних засобів видаються нові свідоцтва про реєстрацію із зазначенням нових ідентифікаційних номерів складових частин або особливостей конструкції, що виникли в результаті її зміни.

Позивач надає до суду адвокатський запит Адвоката Потупи С.В. від 17.10.2017 № 39, що було надіслано до Регіонального сервісного центру в м. Києві з проханням надати інформацію чи здійснювалася сервісними органами МВС в м. Києві перереєстрація значених вище чотирьох транспортних засобів типу «Автобус» марки ATAMAN модель А- 09314, державні номери НОМЕР_5 та НОМЕР_1 , та модель А-09316, державні номери НОМЕР_2 та АА 1679 ОТ , у зв`язку з переобладнанням даних автобусів.

Територіальним сервісним центром № 8044 РСЦ МВС в м.Києві у відповідь на адвокатський запит листом від 21.10.2017 № 31/26-694аз зазначено, що «згідно бази даних автоматизованої інформаційної системи МВС, станом на 20.07.2017 (на час перевірки), інформація про проведення в РСЦ МВС в м. Києві реєстраційних реєстрацій, пов`язаних із переобладнанням запитуваних Вами транспортних засобів, відсутня».

Враховуючи те, що ТОВ «Укр-Пас-Транс» користується транспортними засобами ATAMAN модель А- 09314, державні номери НОМЕР_5 та АА6752ОН на підставі тимчасових реєстраційних талонів, що видані на підставі свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, датою реєстрації яких є 27.03.2014 року, тобто до дати видачі сертифікатів, що були надані ТОВ «Укр-Пас-Транс» у якості доказів до суду, суд приходить до висновку, що ТОВ «Укр-Пас-Транс» користується транспортними засобами ATAMAN модель А- 09314, державні номери НОМЕР_5 та НОМЕР_1 , що не підлягали переобладнанню, та за наявності доказів з заводу виробника та Сервісного центру МВС - автобусами II класу.

Крім того, відповідно до матеріалів даної судової справи, встановлено, що в пакеті документів ТОВ "Укр-Пас-Транс" для участі у конкурсі надавало тимчасовий реєстраційний талон серії ДХХ НОМЕР_14 , який виданий 02 липня 2016 року на транспортний засіб ATAMAN модель А-09314, реєстраційний номер НОМЕР_5 та копію свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності № 0ЮК-02758, яке видане для ТОВ «Укр-Пас-Транс» 09 грудня 2015 року. Таким чином, вищезазначене свідоцтво довідності автобуса параметрам комфортності видане на 6 місяців раніше до отримання права користування даним транспортним засобом.

Таким чином, колегія суддів погоджується з позовними вимогами у частині визнання протиправним і скасування рішення конкурсного комітету Укртрансбезпеки з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласний маршрут), від 09.11.2016 року, в частині допущення до участі у конкурсі та визначення переможцем ТОВ «Укр-Пас-Транс» по об`єкту №26, Хмельницький-Рівне, рейс 197/198, як такими що підлягає задоволенню.

Щодо позовної вимоги позивача про зобов`язання відповідача визначити переможця конкурсу та перевізника, що зайняв друге місце, на здійснення перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування Хмельницький-Рівне, рейси 197/198, на підставі документів, поданих на об`єкт 26 перевізниками-претендентами до 12.10.2016 року включно на підставі бальної системи оцінки пропозицій, що була чинна станом на 09.11.2016 року, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Тобто, за змістом вказаної правової норми вбачається, що завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а саме в захисті прав та інтересів фізичних та юридичних осіб від порушень з боку держави.

Такий підхід відповідає принципу поділу влади, що встановлений Конституцією України та уособлений в інших нормативно-правових актах, який заперечує надання суду повноважень втручатися у вільний розсуд (дискрецію) суб`єкта владних повноважень поза межами перевірки за критеріями, визначеними статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Під дискреційними повноваженнями слід розуміти встановлені законом права і обов`язки владних суб`єктів, які визначають ступінь самостійності їх реалізації з урахуванням принципу верховенства права і полягають у тому, що при вчиненні дій та прийнятті рішень владний суб`єкт здійснює свої повноваження з певною свободою розсуду, тобто коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих дій або рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Завдання правосуддя полягає в гарантуванні дотримання вимог права та контролю за легітимністю прийняття рішень.

Враховуючи вищевикладене суд прийшов до висновку, що позовні вимоги в частині визначення переможця конкурсу задоволенню не підлягають.

Щодо позовної вимоги щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення відповідача, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Таким чином, встановлення судового контролю за виконанням рішення суду є правом суду, а не обов`язком. В даному випадку суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю, а тому відмовляє в цій частині позовних вимог.

У відповідності до частини 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно із частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Оцінюючи подані сторонами докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням обставин зазначених вище, суд прийшов до переконання про доведеність позивачем заявлених вимог та необхідності часткового задоволення адміністративного позову.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 139, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_15 ) до Державної служби України з безпеки на транспорті «Укртрансбезпека» (01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14), третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Укр-Пас-Транс» (35330, Рівненська область, с. Рогачів, вул. Коцюбинського, 6, ЄДРПОУ 38165862), Приватне підприємство «АВТО-ЕКСПЕРТ» (29000, м. Хмельницький, вул. Калнишевського, 34, ЄДРПОУ 36122984) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення конкурсного комітету Укртрансбезпеки з проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміському і приміському маршрутах загального користування, які виходять за межі території області (міжобласний маршрут), від 09.11.2016 року, в частині допущення до участі у конкурсі та визначення переможцем ТОВ «Укр-Пас-Транс» по об`єкту №26, Хмельницький-Рівне, рейс 197/198.

3. Визнати протиправним та скасувати розпорядчий документ Укртрансбезпеки щодо введення в дію рішення конкурсного комітету від 09.11.2016 року в частині введення в дію рішень конкурсного комітету по об`єкту №26, Хмельницький - Рівне, рейси 197/198.

4. Визнати протиправним та скасувати документи на перевезення, що були видані відповідачем за результатами конкурсу ТОВ «УКР-ПАС-ТРАНС» на маршрут Хмельницький-Рівне, рейси 197/198.

5. В задоволені решти позовних вимог відмовити.

6. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_15 ) сплачений ним судовий збір у розмірі 6400,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті «Укртрансбезпека» (01135, м. Київ, проспект Перемоги, 14).

Рішення суду, відповідно до ч. 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.А. Качур