
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/3822/19
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Костенко Г.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
09.10.2019 ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі також - відповідач), в якій просить:
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2018 року відповідно до довідки Полтавського обласного військового комісаріату від 20.05.2019 №ФП76737 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, з урахуванням посадового окладу у розмірі 6770,00 грн, у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням проведених виплат.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначила, що на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 у справі №440/549/19, яке набрало законної сили, Полтавський обласний військовий комісаріат виготовив та направив уточнюючу довідку до Головного управління Пенсійного фонду у Полтавській області станом на 01.01.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням нового посадового окладу. Однак, пенсійний орган відмовився провести перерахунок та виплатити позивачу недоотриману пенсію з 01.01.2018 та повернув без виконання уточнюючу довідку, зазначивши про скасування п. 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2018 №103 згідно постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 15.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та провадження у справі відкрито. Вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Жодних заперечень проти розгляду даної справи за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) до суду від учасників справи не надходило.
22.10.2019 відповідач надав до суду відзив в якому просив відмовити в задоволенні позову посилаючись на те, що у квітні 2018 року на підставі довідки Полтавського ОВК від 19.03.2018 позивачу пенсійним органом здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2018. При цьому постанова №103 була чинною на момент складання довідки та перерахунку пенсії. Однак, з 05.03.2019 п. 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2018 №103 втратили чинність, а також 05.03.2019 скасовано додаток 2 постанови Кабінету Міністрів України №45, якою затверджено форму довідки про розмір грошового забезпечення, а тому положення вказаних нормативно-правових актів не підлягали застосуванню відповідачем.
Згідно з частиною третьою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Відповідно до вимог частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу розглянуто у порядку письмового провадження, у зв`язку з чим на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
З рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 у справі №440/549/19, що набрало законної сили 06.05.2019, суд встановив наступні обставини.
Позивач перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та отримує пенсію з 01.01.2017 в разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (вид пенсії в разі втрати годувальника) відповідачем виготовлено та надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку №ФП76737 від 09.03.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 із врахуванням наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України за посадою командир авіаполку (а.с.41).
09.01.2019 позивач звернулася до Полтавського обласного військового комісаріату подано заяву, де просила видати з посадовим окладом 6770,00 грн, відповідно до тарифного розряду згідно схемами в додатку 24 до наказу МОУ № 90 та пункту 4 додатку 1 постанови КМУ №704 та направити вказану довідку до ГУ ПФУ в Полтавській області для перерахунку пенсії в разі втрати годувальника.
Листом від 15.01.2019 № 12/90/фп.76737 Полтавським ОВК повідомлено позивача про те, що визначення розміру грошового забезпечення станом на 01.03.2018 для проведення перерахунку пенсій проводилося відповідно до норм постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 року № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України".
Не погоджуючись із діями Полтавського ОВК щодо зменшення тарифного розряду, ОСОБА_1 звернулася до суду.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 у справі №440/549/19 позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Полтавського обласного військового комісаріату (вул. Шевченка, 78 а, м. Полтава, Полтавська область, 36039, код ЄДРПОУ 07851296), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область,36014, код ЄДРПОУ 13967927) про зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправними дії Полтавського обласного військового комісаріату щодо оформлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 №ФП76737 від 09.03.2018 за посадовим окладом, що відповідає тарифному розряду за посадою "31" та тарифним коефіцієнтом "3,44". Зобов`язано Полтавський обласний військовий комісаріат скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з 01 січня 2018 року за посадовим окладом, що відповідає тарифному розряду за посадою "36", встановленому у додатку №24 наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами офіцерського складу Збройних Сил України", тарифний коефіцієнт "3,84", встановлений додатком 1 Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". В задоволенні решти позовних вимог відмовлено (а.с.11-14).
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 06.05.2019 апеляційну скаргу Полтавського обласного військового комісаріату на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 у справі №440/549/19 повернуто скаржнику (а.с.15).
Отже, рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 у справі №440/549/19 набрало законної сили 06.05.2019.
На виконання рішення суду у справі №440/549/19 Полтавським ОВК видано та направлено до ГУ ПФУ в Полтавській області уточнюючу довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 від 20.05.2019 №ФП76737 (а.с.43).
Однак, відповідачем не проведено перерахунок пенсії позивача з 01.03.2018 року на підставі уточнюючої довідки, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи позовні вимоги позивача, суд виходить з наступного.
В силу приписів статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини п`ятої статті 17 Конституції України, держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом передбачені Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (далі - Закон №2262-ХІІ).
Метою Закону №2262-ХІІ є реалізація особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, який спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Крім того, держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відтак, приписами частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до частини третьої статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Приписами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 (далі - Порядок №45) встановлено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21.02.2018 (далі - Постанова №103) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб.
Крім того, вказаною Постановою №103 визначено, що у тому числі Міністерству оборони України, після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку №45.
В свою чергу, довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
З огляду на викладене суд дійшов висновку, що набрання чинності 01.03.2018 постановою Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні частини 2 статті 51 Закону №2262-XII є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону. Водночас, з огляду на норми пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України №103 позивач набув право на підвищення пенсії, починаючи з 01.01.2018 року (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
На виконання постанови КМУ №103, Полтавським обласним військовим комісаріатом виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку від 09.03.2019 №ФП76737 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 із посадовим окладом 6060,00 грн., що відповідає 31 тарифному розряду,3,44 тарифний коефіцієнт, згідно постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року та наказу Міністра оборони України від 01.03.2019 року № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України.
Не погоджуючись із такими діями Полтавського обласного військового комісаріату щодо зменшення посадового окладу, що впливає на розмір отримуваної ним пенсії, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 у справі №440/549/19 зобов`язано Полтавський обласний військовий комісаріат скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з 01 січня 2018 року за посадовим окладом, що відповідає тарифному розряду за посадою "36", встановленому у додатку №24 наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами офіцерського складу Збройних Сил України", тарифний коефіцієнт "3,84", встановлений додатком 1 Постанови КМУ від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
На виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 у справі №440/549/19 Полтавським обласним військовим комісаріатом складено нову довідку №ФП76737 про розмір грошового забезпечення, яка повинна враховуватись для перерахунку пенсії позивача та надіслав її до Головного управління Пенсійного фонду у Полтавській області.
Проте, відповідач отримавши нову довідку про розмір грошового забезпечення не здійснив перерахунок пенсії, повернув вказану довідку до Полтавського ОВК без виконання.
Що стосується твердження відповідача про те, що відсутні підстави для зобов`язання ГУ ПФУ у Полтавській області здійснити перерахунок пенсії за уточнюючою довідкою Полтавського ОВК №ФП76737 від 20.05.2019, адже пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" втратили чинність з 05.03.2019, суд зазначає, що факт визнання не чинними п. п. 1, 2 постанови № 103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019, не впливає на правовідносини, що склались між позивачем та Полтавським обласним військовим комісаріатом до набрання відповідним судовим рішенням законної сили.
При цьому, беззаперечним є право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року, а його передумовою є оформлення довідки Полтавським обласним військовим комісаріатом.
Скасування з 05.03.2019 р. в судовому порядку пунктів 1, 2 постанови № 103 не впливає на результат розгляду цієї справи по суті, оскільки алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262, передбачений у Порядку №45, не змінився у зв`язку з прийняттям постанови № 103. Порядок №45 в редакції до внесення змін постановою №103 також передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готували для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснювали перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку № 45.
Отже, в силу приписів статті 63 Закону № 2262 та п. 4 Порядку № 45, позивач отримав право на перерахунок пенсії, який було проведено відповідачем з січня 2018 р. При цьому Кабінет Міністрів України уповноважений визначати порядок проведення такого перерахунку, що й було реалізовано ним шляхом прийняття Порядку № 45.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 21.03.2019 року, яке набрало законної сили 06.05.2019, визнано протиправними дії Полтавського обласного військового комісаріату щодо оформлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 №ФП76737 від 09.03.2018 за посадовим окладом, що відповідає тарифному розряду за посадою "31" та тарифним коефіцієнтом "3,44".
Отже, право позивача на перерахунок пенсії підлягає реалізації з моменту його виникнення на підставі довідки, направленої на виконання рішення суду.
Що стосується посилання відповідача на те, що органом ПФУ на підставі постанови КМУ від 21.02.2018 №103 вже здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 з урахуванням виданої Полтавським обласним військовим комісаріатом довідки про грошове забезпечення військовослужбовця, суд зазначає, що ця обставина не може слугувати підставою для подальшої відмови у проведенні позивачу перерахунку пенсії, оскільки таке право виникає у пенсіонера у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення.
Оскільки згідно довідки Полтавського обласного військового комісаріату від 09.03.2019 грошове забезпечення позивача було занижене, а рішенням суду встановлено протиправність Полтавського ОВК та зобов`язано виготовити та направити довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, з урахуванням підвищеного посадового окладу, відповідно у особи і виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 на підставі уточнюючої довідки.
За таких обставин, позивач має право на перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2018 на підставі уточнюючої довідки Полтавського ОВК №ФП76737.
З листа Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 06.09.2019 №4520/В-03 слідує, що довідка Полтавського ОВК від 20.05.2019 №ФП76737 повернута без виконання на адресу Полтавського ОВК (а.с.17).
Відтак, суд приходить висновку, що мала місце не відмова у перерахунку пенсії, а протиправна бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в частині не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки Полтавського ОВК від 20.05.2019 №ФП76737, виданої на виконання рішення суду від 21.03.2019 у справі №№440/549/19.
Суд зазначає, що під бездіяльністю розуміється пасивна поведінка суб`єкта владних повноважень, яка може мати вплив на права, свободи чи інтереси фізичних або юридичних осіб, в тому числі не прийняття рішення у випадках, коли таке рішення повинно бути прийнято відповідно до вимог закону. Сама по собі бездіяльність - це триваюча пасивна поведінка суб`єкта, яка виражається у формі невчинення дії (дій), яку він зобов`язаний був і міг вчинити.
Відповідно до п. 4 частини першої статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України способом захисту прав особи від протиправної бездіяльності є визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії. Тобто дії, які він повинен вчинити за законом.
Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень /частина друга статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України/.
Приймаючи до уваги вищенаведене, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в частині не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки Полтавського ОВК від 20.05.2019 №ФП76737, виданої на виконання рішення суду від 21.03.2019 у справі №№440/549/19.
Оскільки протиправна бездіяльність відповідача полягає у не проведенні перерахунку позивачу пенсії, належним способом захисту прав позивача є зобов`язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з 01.01.2018 року на підставі уточнюючої довідки Полтавського обласного військового комісаріату №ФП76737, з урахуванням проведених виплат.
Отже, позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду з цим позовом сплачено судовий збір у сумі 768,40 грн.
Таким чином, стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області підлягають витрати зі сплати судового збору у сумі 768,40 грн.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, яка полягає у не проведенні перерахунку ОСОБА_2 пенсії на підставі уточнюючої довідки №ФП76737 від 20.05.2019 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 , що враховується для перерахунку пенсії, виданої Полтавським обласним військовим комісаріатом на виконання рішення суду.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перерахувати та виплатити ОСОБА_2 з 01.01.2018 пенсію на підставі уточнюючої довідки №ФП76737 від 20.05.2019 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 , що враховується для перерахунку пенсії, виданої Полтавським обласним військовим комісаріатом на виконання рішення суду, з урахуванням проведених виплат.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (код ЄДРПОУ 13967927) на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Другого апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд у відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних Положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Головуючий суддя Г.В. Костенко