
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2019 року справа № 580/2475/19
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кульчицького С.О.,
за участю: секретаря судового засідання - Мауріної Я.Ю.,
представника позивача Поліщука В.В. - за ордером,
представника відповідача Павленко М.В.- за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження, в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "ІМПУЛЬС ПЛЮС" до Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "ІМПУЛЬС ПЛЮС" (далі - позивач) з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Черкаській області (далі - відповідач), в якому з урахуванням уточнень просить визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення від 24.04.2019 № 0004841404, від 26.04.2019 №0004841408, №0004851408, №0004861408, №0004871408, №0004881408, №0004891408, №0004901408.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті відповідачем всупереч положенням Податкового кодексу України на підставі висновків акта про результати документальної позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "ІМПУЛЬС ПЛЮС" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 30.09.2017, які не відповідають фактичним обставинам справи, а тому є протиправними та такими, що підлягають до скасування.
Ухвалою від 12.08.2019 відкрито провадження у справі за даним позовом за правилами загального позовного провадження.
Заперечуючи проти задоволення позовних вимог, відповідач 28.08.2019 надав до суду відзив, в якому вказав про безпідставність позовних вимог, оскільки у ході проведеної перевірки контролюючим органом встановлено неправомірність перебування позивача на спрощеній системі оподаткування як платник єдиного податку четвертої групи у 2015-2016 роках, у зв`язку з наявністю у позивача у 2015-2016 роках по Барському відділенні Жмеринського управління ГУ ДФС у Вінницькій області. Відповідач зазначає, що у зв`язку з тим, що позивач усупереч пп. 291.5-1.3 п. 291.5-1 ст. 291 Податкового кодексу України неправомірно був платником єдиного податку четвертої групи у 2015 - 2016 роках, оскаржуваними податковими повідомленнями - рішеннями нараховано позивачу податки і збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи та штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за такі періоди.
У судове засідання призначене на 25.10.2019 о 15 год. 15 хв. прибув представник позивача, який позовні вимоги підтримав, позов просив задовольнити повністю посилаючись на обставини зазначені у позовній заяві.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала повністю, просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав, зазначених у відзиві.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає про таке.
З матеріалів справи судом встановлено та визнається сторонами, що на підставі направлень від 14.12.2018 №2128/23-00-14-0806, від 20.03.2019 №309/23-00-14-0806, від 20.03.2019 №303/23-00-14-0806, від 17.12.2018 №2137/23-00-13-0409, від 19.03.2019 №291/23-00-13-0411, від 20.03.2019 №308/23-00-14-0806, від 22.03.2019 №315/23-00-14-0406, виданих Головним управлінням ДФС у Черкаській області посадовими особами Головного управління ДФС у Черкаській області на підставі пп. 78.1.12 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (далі - Податковий кодекс), в зв`язку з проведенням службового розслідування стосовно головного державного ревізора - інспектора відділу перевірок платників інших галузей економіки управління аудиту Головного управління ДФС у Черкаській області, ОСОБА_1 (наказ ГУ ДФС у Черкаській області від 18.10.2018 №2012), проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ "Виробниче підприємство "Імпульс Плюс" (скорочене найменування - ТОВ "ВП "Імпульс Плюс", далі - товариство) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 30.09.2017 року з урахуванням п.102.1 ст.102 Податкового кодексу, відповідно до затвердженого плану перевірки, за результатами якої складено акт 02.04.2019 № 112/23-00-14-0807/34150627 (далі - Акт перевірки).
На виконання наказу ДФС України від 11.12.2018 №821, наказу Головного управлінням ДФС у Черкаській області від 14.12.2018 №2554, 18.12.2018 розпочато документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "ВП "Імпульс Плюс", в ході якої встановлено, що станом на 18.12.2018 року частина первинних бухгалтерських документів за період, охоплений перевіркою, відсутня.
Директор ТОВ "ВП "Імпульс Плюс" ОСОБА_2 . листом від 18.12.2018 №432, з додатками (вхідний ГУ ДФС у Черкаській області від 19.12.2018 №24426/10) повідомив про затоплення в приміщенні архіву, пошкодження та знищення первинних бухгалтерських документів та звернувся до ГУ ДФС у Черкаській області з клопотанням про перенесення термінів проведення документальної позапланової виїзної перевірки у зв`язку з неможливістю надати до перевірки частину документів фінансово-господарської діяльності товариства в зв`язку з їх затопленням.
У зв`язку з вищевикладеним, складено акт від 19.12.2018 №2097/23-00-14-0808/34150627, про неможливість проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "ВП "Імпульс Плюс", винесено податкове повідомлення-рішення №0014511408 від 20.12.2018 на суму 510 грн 00 коп.
Копію наказу Головного управління ДФС у Черкаській області від 19.12.2018 №2621 "Про перенесення термінів проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "ВП "Імпульс Плюс" вручено 19.12.2018 директору ТОВ "ВП "Імпульс Плюс" ОСОБА_2 під розпис.
Перевірка проводилась з 18.12.2018 по 19.12.2018 та з 20.03.2019 по 26.03.2019.
Термін проведення перевірки продовжувався з 25.03.2019 по 26.03.2019 на підставі наказу Головного управління ДФС у Черкаській області від 20.03.2019 року №604, копію якого вручено 21.03.2019 під підпис головному бухгалтеру ТОВ "ВП "Імпульс Плюс" ОСОБА_3 .
У періоді, який перевірявся, ТОВ ВП "Імпульс Плюс" було платником податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, військового збору, фіксованого сільськогосподарського податку, єдиного податку четвертої групи, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиного соціального внеску, збору за першу реєстрацію транспортного засобу та транспортного податку, екологічного податку.
Як вбачається з Акта перевірки до ГУ ДФС у Черкаській області надійшов лист ГУ ДФС у Вінницькій області від 17.08.2018 №3546/7/02-32-52-03 (вх. від 17.08.2018 №5326/7) щодо не правомірності перебування ТОВ ВП "Імпульс Плюс" на єдиному податку четвертої групи у 2015-2016 роках у зв`язку з наявністю податкового боргу станом на 01.01.2015 та 01.01.2016 по Барському відділенні Жмеринського управління ГУ ДФС у Вінницькій області із завіреними належним чином копіями інтегрованих карток, згідно з якими наявний борг в розрізі платежів станом на 01.01.2015 та 01.01.2016.
У Акті перевірки зазначено, що за результатами опрацювання отриманої від ГУ ДФС у Вінницькій області інформації встановлено, що податковий борг ТОВ ВП "Імпульс Плюс" виник в результаті несплати товариством самостійно задекларованих сум, а саме:
станом на 01.01.2015 позивачем не сплачено єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, в яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% по Гулівській сільській раді (код платежу 1805050021) в сумі 457,09 грн.;
станом на 01.01.2016 не сплачено орендну плату за землю по Гулівській сільській раді (код платежу 1801060021) в сумі 4728,52 грн.
У зв`язку з наведеним перевіряючі дійшли до висновку, що ТОВ ВП "Імпульс Плюс" не правомірно було платником єдиного податку четвертої групи в 2015 та 2016 роках.
За даними перевірки, за період з 01.01.2015 по 31.12.2016 ТОВ "Виробниче підприємство "Імпульс Плюс" не подавало податкові декларації з податку на прибуток.
З огляду на наведене відповідно до Акта перевірки перевіркою встановлено порушення позивачем:
- вимог п.44.1, п.44.2, п.44.6 ст.44, пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ (із змінами і доповненнями), ч.2 ст.3, ч.1,2 ст.9 Закону України від 16.07.1999 №996-ХІV "Про бухгалтерський облік фінансову звітність в Україні", п.8 П(С)БО №1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 №73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 28.02.2013 за №336/22868, п.5,п.7, п.21 Положенням (стандарту) бухгалтерського обліку №15 "Дохід", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 року №290, ст.20 П(С)БО №16 "Витрати", п.3.2 розділу ІІІ Наказу Міністерства фінансів України від 28.03.2013 №433 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності", в результаті чого занижено податок на прибуток підприємств на загальну суму 18499101 грн., у тому числі: за 2015 рік на суму 13815540 грн., за 2016 рік на суму 4683561 грн.;
- вимог п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755 в результаті чого не подано податкові декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік та за 2016 рік;
- вимог ст.44, п.198.1, п.198.3, ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ, ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 №996-ХІV, п.1, пп.2.1 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, в результаті чого занижено податок на додану вартість, з урахуванням норм п.102.1. ст.102 Податкового кодексу, всього на суму 7048200 грн., в тому числі: за лютий 2015 на суму 5820 грн., за березень 2015 на суму 460411 грн., за липень 2015 на суму 2510970 грн., за грудень 2015 на суму 4070999 грн.;
- вимог ст.44, п.198.1, п.198.3, ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ, ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 №996-ХІV, п.1, пп.2.1 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, в результаті чого завищено від`ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (р.21 декларації) за вересень 2017 року на 309830 грн.;
- вимог п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ, в результаті чого завищено суму єдиного податку четвертої групи в сумі 328013,02 грн. по КОАТУУ 520281401 (Жмеринський район, Вінницької області), в тому числі: за І квартал 2016 року на суму 32801,30 грн., за ІІ квартал 2016 року на суму 32801,30 грн., за ІІІ квартал 2016 року на суму 164006,51 грн., за IV квартал 2016 року на суму 98403,91 грн.;
- вимог п. 286.2 ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ, що призвело до несвоєчасного подання податкової декларації з плати за землю (№ 9031469953 від 01.03.2017) за 2017 рік;
- вимог п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI, в результаті чого не подано звіт про контрольовані операції за 2016 рік.
На підставі Акта перевірки від 02.04.2019 № 112/23-00-14-0807/34150627 Головним управлінням ДФС у Черкаській області прийняті податкові повідомлення - рішення:
- № 0004841404 від 24.04.2019, згідно з яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за неподання звіту про контрольовані операції з трансфертного ціноутворення у сумі 413 400 грн 00 коп.;
- № 0004851408 від 26.04.2019, яким позивачу донараховано грошове зобов`язання з податку на прибуток на загальну суму 19 669 991 грн 00 коп., а саме збільшено податкове зобов`язання на суму 18 499 101 грн 00 коп., нараховано штрафні санкції на суму 1 170 890 грн 00 коп.
- № 0004861408 від 26.04.2019, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за неподання декларації з податку на прибуток за 2015 рік та 2016 рік на загальну суму 340 грн 00 коп.;
- № 0004871408 від 26.04.2019, яким зменшено податкові зобов`язання позивача по єдиному податку четвертої групи по с. Гули Барського району Вінницької області на суму 328 013 грн 02 коп.;
- № 0004881408 від 26.04.2019, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за несвоєчасне подання податкової декларації з плати за землю за 2017 рік на суму 170 грн 00 коп.;
- № 0004891408 від 26.04.2019, яким позивачу донараховано грошове зобов`язання з податку на додану вартість на загальну суму 8 810 259 грн 00 коп., а саме збільшено податкове зобов`язання на суму 7 048 200 грн 00 коп., нараховано штрафні санкції на суму 1 762 050 грн 00 коп.;
- № 0004901408 від 26.04.2019, яким позивачу донараховано грошове зобов`язання з податку на додану вартість на загальну суму 309 830 грн 00 коп.
За результатами розгляду скарг позивача на вказані податкові повідомлення-рішення оскаржувані рішення залишено без змін.
Вважаючи, що висновки перевірки не відповідають фактичним обставинам та прийняті всупереч вимог чинного законодавства України, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи зазначений спір по суті, суд бере до уваги, що підставою для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень слугував висновок перевірки про неправомірність перебування ТОВ ВП "Імпульс Плюс" на єдиному податку четвертої групи у 2015-2016 роках, у зв`язку з наявністю податкового боргу станом на 01.01.2015 та 01.01.2016 по Барському відділенні Жмеринського управління ГУ ДФС у Вінницькій області.
Суд також зауважує, що на підставі спірних податкових повідомлень-рішень позивачу донараховано податкові зобов`язання та нараховано штрафні (фінансові) санкції (штрафи), від сплати яких позивач був фактично звільнений у зв`язку з перебуванням у 2015 - 2016 роках на спрощеній системі оподаткування як платник єдиного податку четвертої групи.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом 291.4.4. пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, віднесено до четвертої групи суб`єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Підпунктом 291.5-1.3 п.291.5-1 ст. 291 Податкового кодексу України визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи, зокрема, суб`єкт господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг, за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
Згідно з пунктами 299.1 та 299.2 статті 299 Податкового кодексу України, реєстрація суб`єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування встановлюється статтею 298 Податкового Кодексу України, пунктом 298.8 якої передбачено, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1-298.8.4 цієї статті.
Підпунктом 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України передбачений обов`язок сільськогосподарського товаровиробника надавати до 20 лютого поточного року до контролюючого органу звітність з метою щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку, перелік якої конкретизований у цьому підпункті.
Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку визначений статтею 299 Податкового кодексу України, відповідно до пункту 299.1 якої реєстрація суб`єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
За приписами підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу України платники єдиного податку зобов`язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, зокрема, у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Пунктом 299.10 та абзацом 2 пункту 299.11 статті 299 Податкового кодексу України визначено, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі: 1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв`язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву; 2) припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення; 3) у випадках, визначених підпунктом 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 цього Кодексу; 4) якщо у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського товаровиробництва платника єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків.
У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення виїзних документальних перевірок платника єдиного податку четвертої групи невідповідності вимогам підпункту 4 пункту 291.4 та пункту 291.5-1 статті 291 цього Кодексу у податковому (звітному) році або у попередніх періодах, такому платнику за такі періоди нараховуються податки та збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи, та штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу II цього Кодексу. Такий платник податку зобов`язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування, починаючи з наступного місяця після місяця, у якому встановлено таке порушення.
Аналіз наведених вище норм свідчить про те, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у встановлених законом випадках. При цьому прийняття контролюючим органом рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку можливе лише на підставі проведеної документальної перевірки відповідного платника податку та встановлених в ході останньої порушень, відповідно до яких платник податків не може перебувати на спрощеній системі оподаткування (бути платником єдиного податку четвертої групи).
Відтак, суд висновує безпідставними доводи відповідача про наявність у позивача податкового боргу як на підставу для неможливості перебування позивача на спрощеній системі оподаткування як платник єдиного податку четвертої групи у період з 2015 по 2016 роки з посиланням на норми підпункту 291.5-1.3 пункту 291.5-1 статті 291 Податкового кодексу України, оскільки ці норми встановлюють умови, за якими суб`єкти господарювання не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи при їх реєстрації такими. Умовою, яка виключає саме набуття цього статусу, серед іншого, є податковий борг станом на 1 січня базового (звітного) року, і ця умова не стосуються підтвердження статусу такого платника.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 05.03.2019 у справі № 818/606/17, у постанові від 26.02.2019 у справі №816/513/17.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Суд також зазначає, що способом реалізації владних управлінських функцій за наявності встановлення обставин, за яких платник податків не може перебувати на спрощеній системі оподаткування (бути платником єдиного податку), є прийняття рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку, шляхом виключення з реєстру платників цього податку.
Проте, доказів прийняття відповідачем рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку у 2015 - 2016 роках за наявності законодавчо визначених для цього підстав сторони суду не назвали та не надали.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 06.02.2018 у справі № 816/543/17, та в постанові від 29.03.2018 у справі №804/2321/17.
Щодо порушення позивачем п. 44.1, п. 44.2, п. 44.6 ст. 44, пп.102.2.1 п.102.2 ст.102 Податкового кодексу України у зв`язку з відсутністю документів бухгалтерського обліку за 2015 рік, суд зазначає, що внаслідок вказаного висновку контролюючого органу позивачу донараховано податкове зобов`язання з податку на прибуток у сумі 10 087 020 грн 00 коп., оскільки перевіряючи визнали не підтвердженими бухгалтерськими документами витрати позивача за 2015 рік на суму 56 039 000 грн 00 коп.
Пунктом 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов`язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов`язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов`язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов`язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов`язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Абзацом 1 п. 44.3. ст. 44 Податкового кодексу України визначено, що платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Суд зазначає, що базовим податковим (звітним) періодом з податку на прибуток є календарний квартал або календарний рік.
Платники податку на прибуток повинні прозвітувати до контролюючих органів за підсумками звітного року протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року, тобто, граничним терміном подання податкової декларації за 2015 рік є 29.02.2016.
Відтак кінцевою датою строку зберігання первинних документів бухгалтерського обліку за 2015 рік є 01.03.2019.
Останнім днем подання податкової декларації з податку на додану вартість за 2015 рік є 20.01.2016.
Перевірка, за результатами якої прийнято спірні рішення 18.12.2018 розпочато документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "ВП "Імпульс Плюс", в ході якої встановлено, що станом на 18.12.2018 року частина первинних бухгалтерських документів за період, охоплений перевіркою, відсутня.
Директор ТОВ "ВП "Імпульс Плюс" ОСОБА_2 . листом від 18.12.2018 №432, з додатками (вхідний ГУ ДФС у Черкаській області від 19.12.2018 №24426/10) повідомив про затоплення в приміщенні архіву, пошкодження та знищення первинних бухгалтерських документів та звернувся до ГУ ДФС у Черкаській області з клопотанням про перенесення термінів проведення документальної позапланової виїзної перевірки у зв`язку з неможливістю надати до перевірки частину документів фінансово-господарської діяльності товариства в зв`язку з їх затопленням.
У зв`язку з вищевикладеним, складено акт від 19.12.2018 №2097/23-00-14-0808/34150627, про неможливість проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "ВП "Імпульс Плюс", винесено податкове повідомлення-рішення №0014511408 від 20.12.2018 на суму 510 грн 00 коп., яке не є предметом оскарження у даному спорі.
Перевірка проводилась з 18.12.2018 по 19.12.2018 та з 20.03.2019 по 26.03.2019.
Таким чином, враховуючи викладені вище обставини, та беручи до уваги, що на підставі спірних податкових повідомлень-рішень позивачу донараховано податкові зобов`язання та нараховано штрафні (фінансові) санкції (штрафи), від сплати яких позивач був фактично звільнений у зв`язку з перебуванням у 2015 - 2016 роках на спрощеній системі оподаткування як платник єдиного податку четвертої групи, суд висновує про безпідставність тверджень сторони відповідача щодо порушення позивачем вимог податкового законодавства в цій частині.
Відтак, суд приходить до висновку, що спірні податкові повідомлення-рішення є протиправними і такими, що підлягають до скасування.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням наведеного, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та оцінки наявних у матеріалах справи доказів в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до ч.1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у сумі 19 210 грн 00 коп., що підтверджується наявним у матеріалах справи платіжним дорученням від 18.07.2019 № 7615.
Враховуючи, що позовні вимоги підлягають до повного задоволення, судові витрати зі сплати судового збору у сумі 19 210 грн 00 коп. належить стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань.
Керуючись статтями 2, 6, 9, 14, 72, 76 - 79, 90, 139, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "ІМПУЛЬС ПЛЮС" (20400, Черкаська область, Тальнівський район, м. Тальне, вул. Скворцова, 40, ідентифікаційний код) до Головного управління ДФС у Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 24.04.2019 № 0004841404, від 26.04.2019 №0004841408, №0004851408, №0004861408, №0004871408, №0004881408, №0004891408, №0004901408.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління ДФС у Черкаській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "ІМПУЛЬС ПЛЮС" витрати зі сплати судового збору у сумі 19 210 (дев`ятнадцять тисяч двісті десять) грн 00 коп.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 07.11.2019.
Суддя С.О. Кульчицький