
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2019 року Чернігів Справа № 620/2476/19
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Скалозуба Ю.О., за участю секретаря Шашери М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу
за первісним позовомНаціональної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послугдо Товариства з обмеженою відповідальністю ''Перша Чернігівська торгова компанія''про та за зустрічним позовом до про за участю сторін: від первісного позивача та зустрічного відповідача від первісного відповідача та зустрічного позивача стягнення штрафу Товариства з обмеженою відповідальністю ''Перша Чернігівська торгова компанія'' Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг визнання незаконною та скасування постанови ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 . У С Т А Н О В И В:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі також - НКРЕКП, первісний позивач, зустрічний відповідач) звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перша Чернігівська торгова компанія» (надалі також - ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія», первісний відповідач, зустрічний позивач) про стягнення суми штрафу і пені в загальному розмірі 102000 грн.
В обґрунтування своїх вимог первісний позивач зазначає, що 09.04.2019 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було прийнято постанову про накладення штрафу на Товариство з обмеженою відповідальністю «Перша Чернігівська торгова компанія» у розмірі 51000 грн за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу. Однак, вказаний штраф сплачений у встановлений чинним законодавством строк не був, тому первісному відповідачу нарахована пеня у розмірі 51000 грн. Враховуючи викладене, НКРЕКП просить стягнути з ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» суму штрафу і пені в загальному розмірі 102000 грн судовому порядку.
Чернігівський окружний адміністративний суд ухвалою від 23.08.2019 позовну заяву Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг залишив без руху.
Ухвалою суду від 09.09.2019 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Зокрема, ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» встановлено для подання відзиву або заяви про визнання позову 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
У строк, встановлений судом, разом з відзивом на позовну заяву до суду надійшов зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Перша Чернігівська торгова компанія» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання незаконною та скасування постанови від 09.04.2019 № 542 щодо накладення штрафу в розмірі 51000 грн.
В обґрунтування своїх вимог, спростовуючи позовні вимоги НКРЕКП, ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» зазначає, що постанова від 09.04.2019 № 542 щодо накладення штрафу в розмірі 51000 грн прийнята у зв`язку з неповним дослідженням усіх обставин, а відтак є незаконною.
Ухвалою суду від 23.09.2019 об`єднано зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Перша Чернігівська торгова компанія» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг про визнання незаконною та скасування постанови в одне провадження з первісним позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг до Товариства з обмеженою відповідальністю «Перша Чернігівська торгова компанія» про стягнення штрафу. Крім того, вирішено перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та заміну розгляду справи по суті підготовчим судовим засіданням. Одночасно строк підготовчого провадження продовжено на 30 днів.
У відповіді на відзив та відзиві на зустрічну позовну заяву НКРЕКП вказує, що не погоджується з доводами, викладеними ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» у зустрічній позовній заяві та відзиві; просить задовольнити свої позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Ухвалою суду від 15.10.2019, постановленою без виходу до нарадчої кімнати, закрито підготовче провадження та справу призначено до розгляду по суті.
У судовому засіданні представник НКРЕКП первісний позов підтримав, посилаючись на обставини, викладені в первісній позовній заяві. Представники ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» у судовому засіданні проти задоволення первісного позову заперечували в повному обсязі, посилаючись на обставини, зазначені в зустрічному позові.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.
Відповідно до Плану здійснення заходів державного контролю суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, на 2019 рік, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.11.2018 № 1584 (а. с. 127-135), постанови НКРЕКП від 18.12.2018 № 1964 «Про проведення планових перевірок суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, у І кварталі 2019 року» (а. с. 136-142), на підставі посвідчення на проведення планової перевірки від 14.02.2019 № 94 (а. с. 143-144) НКРЕКП в період з 27.03.2019 по 02.04.2019 було здійснено планову перевірку ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» за період ліцензованої діяльності з 28.12.2017 по 31.12.2018, зокрема, щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу (надалі також - Ліцензійні умови).
За результатами проведення планової перевірки було складено Акт від 02.04.2019 № 135 (а. с. 49-60 ), яким зафіксовано ряд порушень Ліцензійних умов.
Вищезазначений Акт від 02.04.2019 № 135 підписано Директором ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» ОСОБА_2 без зауважень.
03.04.2019 на офіційному веб-сайті НКРЕКП було оприлюднено Порядок денний засідання НКРЕКП, що мало відбутися у формі відкритого слухання 09.04.2019, до якого було включено питання про порушення Ліцензійних умов ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» (а. с. 145-148). Разом із переліком питань було розмішено проект рішення щодо накладення штрафу в розмірі 51000 грн на ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» (а. с. 149-154).
НКРЕКП 09.04.2019 за результатами розгляду Акта від 02.04.2019 № 135 на засіданні, яке було проведено у формі відкритого слухання, прийнято постанову № 542 «Про накладення штрафу на ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу та здійснення заходів державного регулювання», на підставі якої на ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» накладено штраф у розмірі 51000 грн (а. с. 124-126).
Вищезазначена постанова від 09.04.2019 № 542 про накладення штрафу була одержана ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» 19.04.2019 (а. с. 15).
Однак, штраф ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» сплачений у встановлений чинним законодавством строк не був, тому первісному відповідачу нарахована НКРЕКП пеня у розмірі 51000 грн.
Вважаючи бездіяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Перша Чернігівська торгова компанія» щодо несплати штрафу і пені в загальному розмірі 102000 грн протиправною, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг звернулася до суду з первісним позовом.
Вважаючи дії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо накладення штрафу протиправними, Товариство з обмеженою відповідальністю «Перша Чернігівська торгова компанія» звернулося до суду із зустрічним позовом.
Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» від 22.09.2016 № 1540-VIII (надалі також - Закон України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг») Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - Регулятор), є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Регулятор здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зокрема, у сфері енергетики: діяльності з виробництва, передачі, розподілу, постачання електричної енергії; діяльності з транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), надання послуг установки LNG, постачання природного газу; діяльності з транспортування нафти, нафтопродуктів та інших речовин трубопровідним транспортом.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави, забезпечення енергетичної безпеки, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України.
Регулятор здійснює державне регулювання шляхом: нормативно-правового регулювання у випадках, коли відповідні повноваження надані Регулятору законом; ліцензування діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг; формування цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг та реалізації відповідної політики у випадках, коли такі повноваження надані Регулятору законом; державного контролю та застосування заходів впливу; використання інших засобів, передбачених законом.
Відповідно до ч. 1-5 ст. 14 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» засідання Регулятора є основною формою його роботи як колегіального органу. Порядок організації роботи Регулятора, зокрема проведення його засідань, визначається регламентом, що затверджується Регулятором, та підлягає оприлюдненню на його офіційному веб-сайті.
Засідання Регулятора проводяться у формі відкритих слухань. На відкритих слуханнях розглядаються всі питання, розгляд яких належить до повноважень Регулятора, крім питань, що містять таємну інформацію.
У разі розгляду Регулятором питання, що містить таємну інформацію, порядок доступу до якої регулюється законом, Регулятор приймає рішення про розгляд такого питання в режимі закритого слухання.
Засідання Регулятора є правомочними у разі присутності на ньому більшості із загального складу Регулятора. У відкритих слуханнях мають право брати участь представники суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, організацій, що представляють інтереси споживачів, громадських організацій, засобів масової інформації та інші заінтересовані особи.
У разі розгляду питання на закритих слуханнях Регулятор приймає рішення щодо доступу осіб, які можуть бути присутніми на таких слуханнях.
Регулятор на своїх засіданнях: розглядає та приймає рішення з питань, що належать до його компетенції; розглядає і схвалює в межах своїх повноважень проекти актів законодавства, пропозиції стосовно вдосконалення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг; приймає нормативно-правові акти з питань, що належать до його компетенції; затверджує щорічний звіт Регулятора; затверджує регламент Регулятора; розглядає справи про адміністративні правопорушення; розглядає справи щодо видачі ліцензій та дотримання суб`єктами господарювання ліцензійних умов, а також щодо застосування санкцій за порушення ліцензійних умов та законодавства з питань державного регулювання діяльності суб`єктів природних монополій та суміжних ринків.
Перелік питань, що вносяться на розгляд Регулятора, оприлюднюється не пізніше як за три робочі дні до дня проведення засідання на офіційному веб-сайті Регулятора.
Разом з переліком питань, що вносяться на розгляд Регулятора, підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті Регулятора проекти рішень Регулятора та обґрунтування до них, одержані зауваження та пропозиції, а також вмотивована позиція Регулятора щодо одержаних зауважень.
Голосування на засіданнях Регулятора здійснюється членами Регулятора особисто та самостійно.
Рішення Регулятора вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше чотирьох членів Регулятора, присутніх на засіданні. Кожний член Регулятора має один голос. Член Регулятора, не згодний з прийнятим рішенням, може письмово викласти свою окрему думку, яка додається до такого рішення.
Рішення Регулятора оформлюються постановами, крім рішень щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення контролю, які оформлюються розпорядженнями. Рішення Регулятора підписуються Головою.
Результати засідання Регулятора оформлюються протоколом. Протокол засідання Регулятора оприлюднюється на його офіційному веб-сайті не пізніше п`яти робочих днів з дня його проведення. Якщо до рішення Регулятора була подана окрема думка члена Регулятора, вона розміщується у публічному доступі як невід`ємна частина протоколу.
Регулятор забезпечує онлайн-трансляцію засідань, що проводяться у формі відкритих слухань, на своєму офіційному веб-сайті. Зберігання записів таких трансляцій та вільний доступ до них на офіційному веб-сайті забезпечується Регулятором протягом не менше одного року з дня проведення засідання.
Згідно з ч. 1-3 ст. 19 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Регулятор здійснює державний контроль за дотриманням суб`єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов шляхом проведення планових та позапланових виїзних, а також невиїзних перевірок відповідно до затверджених ним порядків контролю.
Перевірка проводиться на підставі рішення Регулятора.
Для проведення перевірки створюється комісія з перевірки, що складається не менш як із трьох представників центрального апарату та/або територіальних органів Регулятора.
Відповідно до абз. 1, 5 ч. 5 ст. 19 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» за результатами перевірки складається акт у двох примірниках, який підписується членами комісії з перевірки.
У разі виявлення порушень акт про результати перевірки вноситься на засідання Регулятора, за результатами якого Регулятор приймає рішення про застосування до суб`єкта господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, санкції, передбаченої цим Законом.
Згідно зі ст. 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» суб`єкти господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, несуть відповідальність за правопорушення у сферах енергетики та комунальних послуг, визначені законами України "Про природні монополії", "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу", "Про ринок електричної енергії", "Про ринок природного газу", "Про трубопровідний транспорт", "Про теплопостачання", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг" та іншими законами, що регулюють відносини у відповідних сферах.
Посадові особи суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг.
За порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, Регулятор може застосовувати санкції у вигляді: застереження та/або попередження про необхідність усунення порушень; накладення штрафу; зупинення дії ліцензії; анулювання ліцензії.
За порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до посадових осіб суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, Регулятор може застосовувати адміністративні стягнення.
У разі виявлення порушень законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг Регулятор розглядає питання відповідальності суб`єкта господарювання, його посадових осіб на своєму засіданні та приймає рішення про застосування до суб`єкта господарювання санкцій та/або застосування адміністративного стягнення до посадової особи такого суб`єкта господарювання. При застосуванні санкцій Регулятор має дотримуватися принципів пропорційності порушення і покарання та ефективності санкцій, які мають стримуючий вплив.
Регулятор застосовує штрафні санкції до суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, у розмірах, встановлених цим Законом, законами України "Про ринок електричної енергії", "Про природні монополії", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про ринок природного газу", "Про теплопостачання".
Адміністративні стягнення застосовуються до посадових осіб суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суб`єкти господарювання, на яких накладено штраф, зобов`язані сплатити його у 30-денний строк з дня одержання копії рішення про накладення штрафу, крім випадків, встановлених частиною п`ятою статті 13 цього Закону.
За кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі 1,5 відсотка суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням Регулятора.
Суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до Державного бюджету України.
Протягом п`яти робочих днів з дня сплати штрафу суб`єкт господарювання зобов`язаний надіслати Регулятору документи, що підтверджують сплату штрафу.
У разі відмови від сплати штрафу та пені їх примусове стягнення здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Регулятора, крім випадків, встановлених частиною п`ятою статті 13 цього Закону.
Посадові особи суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, несуть адміністративну відповідальність за несвоєчасне надання інформації, необхідної для виконання покладених на Регулятора завдань, ненадання інформації або надання завідомо недостовірних даних, невиконання або несвоєчасне виконання рішень Регулятора в порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 № 329-VIII (надалі також - Закон України «Про ринок природного газу») суб`єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно із законом.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 59 Закону України «Про ринок природного газу» правопорушеннями на ринку природного газу, зокрема, є порушення ліцензіатами відповідних ліцензійних умов провадження господарської діяльності.
Відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про ринок природного газу» у разі скоєння правопорушення на ринку природного газу до відповідних суб`єктів ринку природного газу можуть застосовуватися санкції у виді: попередження про необхідність усунення порушень; штрафу; зупинення дії ліцензії; анулювання ліцензії.
Відповідно до пп. б п. 5 ч. 4 ст. 59 Закону України «Про ринок природного газу» Регулятор у разі скоєння правопорушення на ринку природного газу приймає у межах своїх повноважень рішення про накладення штрафів на суб`єктів ринку природного газу (крім споживачів) у таких розмірах: від 3000 до 50000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - на суб`єктів господарювання, що провадять господарську діяльність на ринку природного газу, що підлягає ліцензуванню, за порушення ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності на ринку природного газу, що підлягає ліцензуванню.
Враховуючи вищезазначене, проведення планової перевірки дотримання суб`єктом господарювання ліцензійних умов провадження відповідного виду господарської діяльності та застосування санкцій за їх порушення належить до виключних повноважень НКРЕКП.
Отже, судом встановлено, що НКРЕКП в період з 27.03.2019 по 02.04.2019 було здійснено планову перевірку ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» за період ліцензованої діяльності з 28.12.2017 по 31.12.2018, зокрема, щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу.
За результатами проведення планової перевірки, відповідно до приписів ч. 5 ст. 19 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», було складено Акт від 02.04.2019 № 135, яким зафіксовано ряд порушень Ліцензійних умов.
Крім того, судом встановлено, що, згідно з положеннями ст. 14 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», 03.04.2019 на офіційному веб-сайті НКРЕКП було оприлюднено Порядок денний засідання НКРЕКП, яке мало відбутися у формі відкритого слухання 09.04.2019. До порядку денного, зокрема було включено питання про порушення Ліцензійних умов ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія». Разом із переліком питань було розмішено проект рішення щодо накладення штрафу в розмірі 51000 грн на ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія».
Зазначене вище спростовує твердження ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» про те, що під час розгляду Акта від 02.04.2019 № 135 до відома членів НКРЕКП було доведено недостовірну інформацію.
НКРЕКП 09.04.2019, відповідно до ст. 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та ст. 59 Закону України «Про ринок природного газу», за результатами розгляду Акта від 02.04.2019 № 135 на засіданні, яке було проведено у формі відкритого слухання, прийнято постанову № 542 «Про накладення штрафу на ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу та здійснення заходів державного регулювання», на підставі якої на ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» накладено штраф у розмірі 51000 грн.
Разом з тим, ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» не надало суду жодних доказів, які б спростували допущені порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання природного газу.
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що постанова НКРЕКП від 09.04.2019 № 542, на підставі якої на ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» накладено штраф у розмірі 51000 грн, прийнята на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а відтак підстави для задоволення зустрічного позову відсутні.
Крім того, судом встановлено, що вищезазначена постанова від 09.04.2019 № 542 про накладення штрафу була одержана ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» 19.04.2019.
Однак, штраф ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» сплачений у встановлений чинним законодавством строк не був, тому первісному відповідачу, згідно з приписами ст. 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», нарахована пеня у розмірі 51000 грн.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити первісний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг та стягнути з ТОВ «Перша Чернігівська торгова компанія» суми штрафу і пені в загальному розмірі 102000 грн у повному розмірі до Державного бюджету України.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України підстави для розподілу судових витрат у суду відсутні.
Керуючись ст. 72-74, 77, 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Первісний позов Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг до Товариства з обмеженою відповідальністю ''Перша Чернігівська торгова компанія'' про стягнення штрафу - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ''Перша Чернігівська торгова компанія'' 102 000 (сто дві тисячі) грн в дохід Державного бюджету (код бюджетної класифікації 21081100 ''Адміністративні штрафи та інші санкції'').
У задоволенні зустрічного позову - відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач за первісним позовом та відповідач за зустрічним: Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг, вул.Смоленська, буд.19,м.Київ,03057, код ЄДРПОУ 39369133.
Відповідач за первісним позовом та позивач за зустрічним: Товариство з обмеженою відповідальністю ''Перша Чернігівська торгова компанія'', вул. Льотна, буд.25-Б,м.Чернігів,14033, код ЄДРПОУ 36278908.
Дата складення повного рішення суду - 07.11.2019.
Суддя Ю. О. Скалозуб