Ухвала суду № 85490111, 08.11.2019, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2019
Номер справи
500/2520/19
Номер документу
85490111
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 500/2520/19

08 листопада 2019 рокум.Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали Дочірнього підприємства "Тернопільський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

04 листопада 2019 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Дочірнього підприємства "Тернопільський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" до Головного управління ДПС у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДФС у Тернопільській області за формою «Н» №0015945405 від 26.02.2019 року на суму 9329171,75 грн. та податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Тернопільській області за формою «Н» №0016665405 від 26.02.2019 року на суму 2997089,84 грн.

У відповідності до вимог частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, серед іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно із частиною третьою ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімумів для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23 листопада 2018 року №2629-VIII встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року у розмірі 1921 грн. 00 коп.

За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УК у м.Тернополі /м.Тернопіль/ 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37977726, банк отримувача Казначейство України (ЄАП), рахунок отримувача UA168999980000034311206084008, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Частиною першою ст.6 Закону України «Про судовий збір», судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв.

У відповідності до частини першої та другої ст.9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою правління Національного банку України від 21.01.20047 року №22 (надалі - Інструкція), платіжне доручення - розрахунковий документ, що містить письмове доручення платника обслуговуючому банку про списання зі свого рахунку зазначеної суми коштів та її перерахування на рахунок отримувача.

Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до цієї Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 7 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків. Так, одним із реквізитів платіжного доручення є «Призначення платежу», який заповнюється з урахуванням вимог, установлених главою 3 Інструкції.

Пунктом 3.8. Інструкції визначено, що реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу".

Таким чином, правильність оформлення платіжного документа і надання доказів зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України покладається на платника судового збору.

У платіжному дорученні, який є документом про сплату судового збору, в розділі «Призначення платежу» мають бути зазначені відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.

З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивачем заявлено вимогу майнового характеру про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДФС у Тернопільській області за формою «Н» №0015945405 від 26.02.2019 року на суму 9329171,75 грн. та податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Тернопільській області за формою «Н» №0016665405 від 26.02.2019 року на суму 2997089,84 грн.

Таким чином, позивачу за подання даного адміністративного позову слід сплатити судовий збір у розмірі 19210,00 грн. та подати до суду належні докази такої сплати.

В той же час, позивачем при зверненні з даним адміністративним позовом до суду 04.11.2019 року подано платіжне доручення №15 від 27.12.2018 року на суму 91800,73 грн.

Однак, у даному платіжному дорученні не зазначено відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується цим судовим збором

Крім того, з даного платіжного доручення вбачається, що кошти сплачені за реквізитами, що відрізняються від реквізитів Тернопільського окружного адміністративного суду.

Слід зазначити, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду в розділі "Судовий збір" а також автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Також, судом при перевірці зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України за платіжним дорученням №15 від 27.12.2018 року виявлено, що дата сплати судового збору 27.12.2018 передує даті винесення оскаржуваних в даній справі податкових повідомлень-рішень, винесених контролюючим органом 26.02.2019 року.

Виходячи з наведеного вище, додане до позовної заяви платіжне доручення № 15 від 27.12.2018 не може вважатися належним доказом сплати судового збору за подання саме цього адміністративного позову до суду.

Крім того, з матеріалів, які долучені до позовної заяви встановлено, що позивач скористався досудовим порядком вирішення спору.

Згідно з абзацом першим частини четвертої статті 122 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов`язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб`єкта владних повноважень.

Як вбачається з копії рішення ДФС України про результати розгляду скарги позивача, дане рішення надійшло до Дочірнього підприємства "Тернопільський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" у травні 2019 року, що підтверджується відтиском штемпеля позивача за вх.№541.

А тому відповідно до абзацу першого частини четвертої ст.122 КАС України, строк звернення до адміністративного суду сплив у серпні 2019 року, в той час як позивач звернувся до суду з даним позовом 04.11.2019 року, тобто з пропуском строку звернення до суду.

Частиною шостою ст.161 КАС України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску. Однак, позивачем до позовної заяви такої заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду із зазначенням поважності причин його пропуску не додано.

Відповідно до частини першої та другої ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

Згідно з частиною першою ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини другої ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у такий спосіб:

1) сплатити судовий збір у розмірі 19210,00 грн. та подати до суду належні докази його сплати;

2) подати до суду заяву про поновлення строку звернення з позовом до суду та докази поважності причин його пропуску.

Керуючись статтями 169, 248 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 10 (десяти) днів з моменту вручення даної ухвали.

У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Оскарження ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Дерех Н.В.

Копія вірна

Суддя Дерех Н.В.