
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2019 р. Справа № 480/3175/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Діски А.Б.,
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
представника відповідача - Мельник Ю.М.,
представника третьої особи - Грицини В.В.,
представника третьої особи - Мандзюк М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/3175/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Артторг" до Виконавчого комітету Сумської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Комунальне підприємство "Міськводоканал" Сумської міської ради, Державна регуляторна служба України про визнання протиправним та нечинним рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Артторг" (далі по тексту - позивач, ТОВ "Артторг") звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Виконавчого комітету Сумської міської ради (далі по тексту - відповідач, Виконком СМР), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Комунальне підприємство "Міськводоканал" Сумської міської ради (далі по тексту - КП "Міськводоканал" СМР), Державна регуляторна служба України про визнання протиправним та нечинним рішення від 15.01.2019 року №4 "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми".
Свої вимоги мотивує тим, що позивач є споживачем послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення. 13.10.2016 року між КП "Міськводоканал" СМР та ТОВ "Артторг" було укладено договір №1749 про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення. КП "Міськводоканал" СМР листом від 23.05.2019 року за вих. № 24/3889 направило до ТОВ "Артторг" проект нового договору від 03.06.2019 року №1749. ТОВ "Артторг" підписало вищевказаний договір з протоколом розбіжностей 05.06.2019 року, було запропоновано п.п. 3.2. Договору доповнити другим абзацом, а також доповнити п. 4.3 Договору підпунктом 4.3.8.
Позивач зазначає, що при формулюванні змісту пунктів 3.2 та 4.3 Договору 1749 про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення від 03.06.2019 року КП "Міськводоканал" СМР керувалося Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми, затверджених рішенням Виконкому СМР від 15.01.2019 р. №4.
Позивач вважає, що застосування оскаржуваного нормативно-правового акта - рішення Виконкому СМР від 15.01.2019 р. №4, яким затверджені Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми, порушує його права як споживача послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення, оскільки на думку позивача рішення є противоправним через недотримання відповідачем процедур, передбачених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11.09.2003 року № 1160-IV (далі Закон №1160-IV) при прийнятті регуляторного акту - проекту рішення Виконкому СМР "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми", які наразі вже введено в дію рішенням Виконкому СМР від 15.01.2019 р. №4, а саме щодо:
- підготовки аналізу регуляторного впливу (статті 8, 33 Закону №1160-IV);
- проведення аналізу регуляторного впливу Проекту вищевказаного рішення з дотриманням вимог Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. № 308;
- у публікації вищевказаного Проекту рішення не зазначено: причини та умови виникнення проблеми; обґрунтування неможливості її розв`язання за допомогою ринкових механізмів або чинних регуляторних актів; наведення двох або більше можливих способів досягнення цілей державного регулювання; оцінка кожного із способів досягнення цілей державного регулювання, причини відмови від застосування альтернативних способів розв`язання проблеми; аргументи щодо переваги обраного способу досягнення цілей державного регулювання; принципи і способи досягнення цілей державного регулювання та визначення ступеню їх ефективності; оцінка можливості впровадження та виконання вимог акту органами державної влади і органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами; характеристика механізму повної або часткової компенсації можливої шкоди у разі настання очікуваних наслідків дії акту; періодичність здійснення державного контролю та нагляду за додержанням вимог акту; застосування методу аналізу вигод та витрат у простій (перелік очікуваних позитивних та негативних факторів) або складній (із застосуванням різноманітних економічних моделей) формі; обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акту здійснюється з рахуванням достатності цього строку для розв`язання проблеми та досягнення цілей державного регулювання; розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов`язаних з дією акту; кількість суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акту; розмір коштів і час, що витрачатимуться суб`єктами господарювання та/або фізичними особами, пов`язаними з виконанням вимог акту; рівень поінформованості суб`єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту;
- не було викладено результати аналізу проекту рішення у письмовій формі та підписані розробником проекту, а в разі, коли розробником проекту є регуляторний орган, установа чи організація, - керівником органу, установи чи організації.
Позивач зазначає, що відповідно до ст. 36 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акту не був оприлюднений.
Ухвалою суду від 15.08.2019 року позовну заяву було залишено без руху у зв`язку з тим, що вона була подана з порушенням вимог ст.ст. 160-161 КАС України та надано позивачу строк для усунення недоліків позову.
Після усунення позивачем недоліків позову, ухвалою суду від 22.08.2019 року відкрито провадження у справі, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами загального позовного провадження, було призначено підготовче судове засідання.
Відповідач у відзиві заперечував проти задоволення позову та зазначив, що позивачем у позові не зазначено: які саме його права, свободи та інтереси порушено та в чому полягає необхідність прийняття рішення про визнання протиправним та нечинним оскаржуваного рішення виконкому СМР від 15.01.2019 р. № 4. Повідомлення про оприлюднення проекту оскарженого рішення, проект рішення та відповідний аналіз регуляторного впливу були оприлюднені у встановленому законом порядку і всі зацікавлені особи мали можливість направити розробнику свої зауваження і пропозиції. При цьому, позивач не звертався до Виконкому СМР з пропозиціями про внесення змін чи доповнень ні під час прийняття рішення, ні в послідуючому - після прийняття рішення (а.с.90-92).
Третя особа - Державна регуляторна служба України надала суду письмові пояснення, в яких зазначила, що Законом № 1160-IV не передбачені механізми впливу служби під час прийняття, відстеження результативності та перегляду регуляторних актів, прийнятих виконавчими комітетами відповідних міських рад. При цьому, до служби звертався адвокат Зражевський Є.Ю. із запитом стосовно дотримання Виконкомом СМР вимог регуляторного законодавства при прийнятті оскаржуваного рішення, за результатами якого була надана відповідь, що зазначене рішення містить норми регуляторного характеру, а його прийняття потребувало реалізації процедур, передбачених Законом №1160-IV (а.с.94-97).
Третя особа - КП "Міськводоканал" СМР подало до суду письмові пояснення, в яких зазначило, що відповідач, здійснюючи управління об`єктом житлово-комунального господарства, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Суми, забезпечення його належного утримання та ефективної експлуатації, з метою належного контролю за додержанням природоохоронного законодавства та упорядкування скиду стічних вод від промислових підприємств і організацій міста в міську каналізаційну систему водовідведення, рішенням від 15.01.2019 р. № 4 затвердив «Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми», виходячи з технічних можливостей міської каналізаційної мережі та існуючого комплексу очисних споруд, з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту, проект регуляторного акту та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднені шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації та шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника регуляторного акту в мережі Інтернет, тобто були оприлюднені у встановленому законом порядку і всі зацікавлені фізичні та юридичні особи, їх об`єднання мали можливість направити розробнику свої зауваження і пропозиції (а.с.107-111).
28.08.2019 року відповідачем було опубліковано оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі (а.с.178).
Ухвалою від 12.09.2019 року було задоволено клопотання позивача, та відкладено підготовче судове засідання на 24.10.2019 року, продовжено строк підготовчого провадження.
24.10.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 08.11.2019 року.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача і представник третьої особи - КП "Міськводоканал" СМР у судовому засіданні заперечували проти задоволення позову.
Представник третьої особи - Державної регуляторної служби України у судовому засіданні в режимі відеоконференції щодо вирішення спору покладається на розсуд суду.
Суд, заслухавши учасників справи, перевіривши матеріали справи, повно та об`єктивно оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
У судовому засіданні встановлено, що між ТОВ "Артторг" та КП "Міськводоканал" СМР було укладено договір №1749 від 13.10.2016 року про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення (а.с.12-14).
КП "Міськводоканал" СМР листом від 23.05.2019 року № 24/3889 направило позивачу проект нового договору від 03.06.2019 року №1749 (а.с.15-16), який ТОВ "Артторг" підписало з протоколом розбіжностей 05.06.2019 року та було запропоновано п.п. 3.2. Договору доповнити другим абзацом, а також доповнити п. 4.3 Договору підпунктом 4.3.8 (а.с.17).
КП "Міськводоканал" СМР подало до господарського суду Сумської області позов до ТОВ "Артторг" про визнання пунктів 3.2 і 4.3 договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення № 1749 від 03.06.2019 року, а також додаток до цього договору акт розмежування балансової належності водопровідних та каналізаційних мереж ТОВ "Артторг" - укладеними в редакції КП "Міськводоканал" СМР (а.с.18-25).
З тексту вказаної вище позовної заяви встановлено, що КП "Міськводоканал" СМР при формулюванні змісту пунктів 3.2 та 4.3 Договору №1749 про надання послуг з централізованого постачання холодної води та водовідведення від 03.06.2019 року керувалося Правилами приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми, затвердженими рішенням Виконкому СМР від 15.01.2019 року №4.
Судом встановлено, що 02.02.2018 року набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі - Мінрегіон) від 01.12.2017 р. № 316 "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення". Дані Правила поширюються на суб`єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення (відведення та/або очищення стічних вод), на юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, фізичних осіб - підприємців, фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим Кодексом України, які скидають стічні води до систем централізованого водовідведення або безпосередньо у каналізаційні очисні споруди.
Згідно з п. 4 Загальних положень Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказом Мінрегіону від 01.12.2017 р. № 316, на підставі цих Правил виробник розробляє місцеві Правила приймання, в яких враховує місцеві особливості приймання та очищення стічних вод, а також визначає ДК забруднюючих речовин, що можуть скидати до системи централізованого водовідведення. Місцеві правила приймання затверджуються органами місцевого самоврядування та є обов`язковими для виробників та споживачів.
Відповідно до ч.12 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" №1160-IV.
Відповідно до ст.1 Закону №1160-IV "регуляторний акт" - це:
- прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання;
- прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб`єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.
Таким чином, місцеві Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Суми, затверджені рішенням Виконкому СМР від 15.01.2019 року № 4, є регуляторним актом, оскільки встановлюють певні норми права, застосовуються неодноразово до широкого кола осіб та спрямовані на правове регулювання господарських відносин.
Згідно ст. 7 Закону № 1160-IV регуляторні органи затверджують плани діяльності з підготовки ними проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року, якщо інше не встановлено законом.
Так, рішенням Виконкому СМР від 22.11.2017 року № 629 затверджено "План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів виконавчих органів Сумської міської ради на 2018 рік".
Відповідно до ч. 4 ст.7 Закону № 1160-IV, якщо регуляторний орган готує або розглядає проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого цим регуляторним органом плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, цей орган повинен внести відповідні зміни до плану не пізніше десяти робочих днів з дня початку підготовки цього проекту або з дня внесення проекту на розгляд до цього регуляторного органу, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.
15.05.2018 року Виконкомом СМР прийнято рішення № 245 "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 22.11.2017 р. № 629 "Про план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів виконавчих органів Сумської міської ради на 2018 рік", яким внесено зміни в додаток до рішення від 22.11.2017 р. № 629 та доповнено його пунктом 7 - проект рішення "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Суми", прийняття якого спрямовано на врегулювання відносин із суб`єктами господарювання у сфері охорони навколишнього природного середовища. Строк підготовки проекту - ІІ-ІІІ квартал. Відповідальними за розробку проекту призначено Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради та КП "Міськводоканал" СМР. Рішення від 15.05.2018 р. № 245 оприлюднено на сайті Сумської міської ради та в Офіційному віснику Сумської міської ради від 23.05.2018 р. № 168 (а.с.112-114).
13.11.2018 року Виконкомом СМР прийнято рішення № 577 "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 22.11.2017 р. № 629 "Про план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів виконавчих органів Сумської міської ради на 2018 рік", яким внесено зміни в додаток до рішення від 22.11.2017 р. № 629 та змінено строк підготовки проекту рішення "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення міста Суми" з III кварталу на IV квартал (а.с.115). Відповідальними за розробку проекту призначено Департамент інфраструктури міста Сумської міської ради та КП "Міськводоканал" СМР. Рішення від 13.11.2018 р. № 577 оприлюднено на сайті Сумської міської ради та в Офіційному віснику Сумської міської ради від 19.11.2018 р. №186 (а.с.116-119).
На виконання вимог Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25.06.1991 р. № 1264-ХІІ із змінами, Закону України "Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення" від 10.01.2002 р. № 2918-ІІІ, із змінами, Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 р. №316 "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення", було розроблено Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми, які враховують місцеві особливості приймання і очищення стічних вод споживачів та визначає ДК забруднюючих речовин, що можуть скидатися до систем централізованого водовідведення міста, підготовлено аналіз регуляторного впливу, проект рішення Виконкому СМР "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми" та повідомлення про оприлюднення регуляторного акта.
Варто зазначити, що Законом № 1160-IV не встановлено обов`язку для виконавчих комітетів відповідних рад подавати проекти регуляторних актів до уповноваженого органу для підготовки пропозицій щодо удосконалення цих проектів регуляторних актів відповідно до принципів державної регуляторної політики.
Листом від 20.11.2018 р. № 22/7912 КП "Міськводоканал" СМР подавало Проект рішення Виконкому СМР "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми", Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми та Аналіз регуляторного впливу проекту рішення на погодження Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради, який за результатами перевірки порушень не виявив, що слідує з копії листа від 22.11.2018 року №4399/04.03.06-06 (а.с.120).
Крім того, проект Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми, рішення та Аналіз було погоджено з Сумським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, яке листом від 28.11.2018 р. № 02-03/1691 повідомило про погодження проекту як такого, що не суперечить законодавству про захист економічної конкуренції (а.с.121).
Згідно з ч.ч. 1, 2, 5, 6 ст. 8 Закону № 1160-ІV стосовно кожного проекту регуляторного акта його розробником готується аналіз регуляторного впливу. Аналіз регуляторного впливу готується до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень та пропозицій.
Методика підготовки аналізу регуляторного впливу для застосування Національним банком України затверджується спільно Кабінетом Міністрів України та Національним банком України, а методика підготовки аналізу регуляторного впливу для застосування іншими розробниками проектів регуляторних актів - Кабінетом Міністрів України. Методика підготовки аналізу регуляторного впливу є обов`язковою для застосування розробниками проектів регуляторних актів.
Аналіз регуляторного впливу підписується розробником проекту регуляторного акта, а в разі якщо розробником проекту є регуляторний орган, інший орган, установа чи організація - керівником цього органу, установи чи організації.
На виконання вказаних вимог Закону № 1160-ІV розробниками - Департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради та КП "Міськводоканал" СМР було підготовлено Аналіз регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Сумської міської ради "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми" (далі - Аналіз) згідно з вимогами Методики проведення аналізу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 (зі змінами). Аналіз визначає організаційно-правові основи реалізації даного проекту рішення як регуляторного акту. Аналіз підписано керівниками розробників (а.с.122-133).
Згідно з ч. 1, 4 ст. 9 Закону № 1160-ІV кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об`єднань. Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону, не пізніше п`яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.
Усі зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов`язковому розгляду розробником цього проекту. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє.
Таким чином, на виконання вимог Закону № 1160-ІV, проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу було оприлюднено одночасно з повідомленням про оприлюднення цього проекту регуляторного акта в офіційному друкованому засобі - Офіційному віснику Сумської міської ради від 03.12.2018 р. № 187 та на сайтах Сумської міської ради, Департаменту інфраструктури Сумської міської ради та КП "Міськводоканал" Сумської міської ради (а.с.134-151).
Як зазначала в судовому засіданні представник третьої особи - КП "Міськводоканал" СМР, протягом місяця від мешканців міста приймалися зауваження та пропозиції до вищезгаданого регуляторного акту. Всі зауваження та пропозиції, що надходили, були розглянуті розробниками, деякі з них були враховані, деякі обґрунтовано відхилені. Тобто всі зацікавлені особи мали можливість висловитись з приводу нового нормативно-правового акта.
15.01.2019 року на засіданні Виконкому СМР було прийняте рішення № 4 "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми".
Згідно з ч. 5 ст. 12 Закону № 1160-ІV регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, офіційно оприлюднюються в друкованих засобах масової інформації відповідних рад, а у разі їх відсутності - у місцевих друкованих засобах масової інформації, визначених цими органами та посадовими особами, не пізніш як у десятиденний строк після їх прийняття та підписання.
Офіційним друкованим засобом масової інформації Сумської міської ради є Офіційний вісник Сумської міської ради.
Рішення виконкому СМР від 15.01.2019 р. № 4 "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми" набрало чинності з дня його офіційного оприлюднення в Офіційному віснику Сумської міської ради № 1 від 21.01.2019 р. (а.с.152-166).
Крім того, Рішення виконкому СМР від 15.01.2019 р. № 4 та Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми, з додатками було оприлюднено на сайті Сумської міської ради та є у вільному доступі.
Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Натомість, позивачем не наведено жодних належних і допустимих в розумінні ст. 73-74 Кодексу адміністративного судочинства України доказів на підтвердження протиправності Рішення виконкому СМР від 15.01.2019 р. № 4 "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми".
На думку суду, оскаржуване рішення прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, у зв`язку з чим у суду відсутні підстави для визнання його протиправним та нечинним.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Артторг" до Виконавчого комітету Сумської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Комунальне підприємство "Міськводоканал" Сумської міської ради, Державна регуляторна служба України про визнання протиправним та нечинним рішення від 15.01.2019 року №4 "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Суми" – відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 08.11.2019 року.
Суддя А.Б. Діска