Рішення № 85489934, 07.11.2019, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.11.2019
Номер справи
460/2187/19
Номер документу
85489934
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

07 листопада 2019 року м. Рівне №460/2187/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д.П. розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинення певних дій., -В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - відповідач), в якому просила суд:

1. Дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області визнати неправомірними щодо відмови у призначенні пенсії на підставі Закону України "Про державну службу № 3723- XII від 16.12.1993 р. згідно поданої заяви від 01.07.2019 року.

2. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити та виплачувати ОСОБА_1 , пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-Х11 з моменту звернення до відповідача із заявою за її призначенням - 01 липня 2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що вона 01 липня 2019 року звернулася до відповідача із заявою про призначення пенсії по віку як державному службовцю, відповідно до Закону України «Про державну службу». До заяви також додала копію паспорта та ідентифікаційного коду, копію трудової книжки, довідки про державну службу, довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця. Однак, відповіддю від 30.07.2019 №Ш-792/07.1-59 відповідачем на її звернення про призначення пенсії на умовах Закону України "Про державну службу" повідомлено, що її стаж державної служби за основним місцем роботи становить 4 роки 7 місяців 26 днів. Відтак, підстави для призначення пенсії по вказаному Законі відсутні. А тому не погоджуючись з відмовою відповідача у призначенні пенсії на підставі Закону України «Про державну службу» № 3723- XII від 16.12.1993, згідно поданої заяви від 01.07.2019 та вважаючи її протиправною, ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом та просила його задовольнити в повному обсязі.

Відповідачем подано до суду відзив на адміністративний позов, в якому він вказує на те, враховуючи дані трудової книжки до державної служби можливо зарахувати періоди роботи на посаді секретаря сільської ради з 04.12.1994 по 02.01.1998 та спеціаліста з 28.12.1999 року по 26.07.2001 року, що становить 4 роки 7 місяців 26 днів. Отже правові підстави для призначення пенсії, як державному службовці відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" відсутні, оскільки стаж державної служби позивача становить 4 роки 7 місяців 26 днів. Одночасно зазначено, що позивачу з 26.07.2001 присвоєний 11 ранг посадової особи органу місцевого самоврядування, що підтверджується даними трудової книжки. Відповідно частини 7 статті 21 Закону України " Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 року № 2493-ІІІ передбачено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". Однак, Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" працівники військово-облікового столу (військового обліку), інспектор військового обліку не відноситься до посадових осіб органів місцевого самоврядування та категорій посад державної служби. З наведених підстав, Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області просило суд у задоволенні позову відмовити повністю.

Ухвалою суду від 04.10.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріли по справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, судом встановлено наступне.

Згідно даних трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_1 та довідки Грем`яцької сільської Ради від 01.07.2019 №2056, зазначено такі періоди роботи:

- з 08.02.1982 по 03.12.1994 - начальник військово - облікового столу Грем`яцької сільської Ради народних депутатів (04.05.1994 прийняла Присягу державного службовця, присвоєно 14 ранг державної служби);

- з 04.12.1994 по 02.01.1998 - секретар Грем`яцької сільської Ради народних депутатів (12.12.1994 присвоєний 11 ранг державної служби);

- з 03.01.1998 по 27.12.1999 - інспектор військового обліку Грем`яцької сільської Ради народних депутатів присвоєний 11 ранг державної служби;

- з 28.12.1999 по 27.06.2019 - спеціаліст Грем`яцької сільської ради (26.07.2001 прийняла Присягу посадової особи місцевого самоврядування, з 26.07.2001 присвоєний 11 ранг посадової особи органу місцевого самоврядування, 27.06.2019 присвоєний 10 ранг посадової особи органу місцевого самоврядування)(а.с.12-17, 20).

Також, позивачем приєднано до матеріалів справи довідку Грем`яцької сільської ради від 01.07.2019 №2051 про заміщення позивачем посад, які зараховуються до стажу державної служби(а.с.21).

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , 01.07.2019 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області із заявою про призначення пенсії по віку як державному службовцю, відповідно до Закону України «Про державну службу». До заяви позивачем додано: копію паспорта та ідентифікаційного коду, копію трудової книжки, довідки про державну службу, довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця(а.с.11).

Однак, відповіддю від 30.07.2019 №Ш-792/07.1-59 відповідачем на звернення позивачки про призначення пенсії на умовах Закону України «Про державну службу» повідомлено, що її стаж державної служби за основним місцем роботи становить 4 роки 7 місяців 26 днів. В тому числі враховано періоди роботи на посаді секретаря сільської ради з 04.12.1994 по 02.01.1998 та на посаді спеціаліста з 28.12.1999 по 26.07.2001. Статтею 37 Закону № 3723-ХІІ передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. З огляду на наведене, підстави для призначення пенсії на умовах Закону України «Про державну службу» - відсутні(а.с.26).

Не погоджуючись з відмовою відповідача у призначенні пенсії на підставі Закону України «Про державну службу» № 3723- XII від 16.12.1993, згідно поданої заяви від 01.07.2019 та вважаючи її протиправною, ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

01 травня 2016 року набрав чинності Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII(далі - Закон від 10.12.2015 № 889-VIII).

Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону, втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723 (далі - Закон від 16.12.1993 №3723), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу, якими передбачено право державних службовців, за певних умов, на призначення пенсії за віком відповідно до цього закону.

Так, відповідно до частини 1 статті 37 Закону від 16.12.1993 №3723 на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Механізм обчислення стажу державної служби визначений Порядком обчислення стажу державної служби, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №229 (далі - Порядок №229).

Пунктом 4 Порядку №229 встановлено, що стаж державної служби обчислюється відповідно до частини другої статті 46 Закону України від 10 грудня 2015 № 889-VIII "Про державну службу".

Так, статтею 46 цього Закону визначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема: час перебування на посаді державної служби відповідно до Закону; час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

У пункті 6 Порядку також зазначено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.

Відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII стаж державної служби за період роботи (служби) до набрання чинності цим Законом (до 01.05.2016) обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Системний аналіз цих норм дає підстави вважати, що необхідною умовою для наявності у осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, права на пенсію, відповідно до вимог статті 37 Закону України "Про державну службу", є досягнення такими особами певного віку та наявність відповідного страхового стажу. При цьому, зазначений вік визначається положеннями ст. 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Тобто, до 01.05.2016 право на пенсію державного службовця мали особи, які:

а) досягли певного віку та мають передбачений законодавством страховий стаж;

б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Після 01.05.2016 відповідно до ст.90 Закону від 10.12.2015 № 889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється, відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Разом з тим, законодавець визначив певні умови за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії, відповідно до ст.37 Закону від 16.12.1993 №3723.

Так, відповідно до п.10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" №889 державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону України "Про державну службу" №3723 та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" №3723 у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону України "Про державну службу" №3723 та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" №3723 в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону від 10.12.2015 № 889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії, відповідно до ст.37 Закону України від 16.12.1993 №3723, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Водночас, для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" №3723 в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії, відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" №3723 після 01.05.2016, є дотримання сукупності вимог, визначених ч.1 ст.37 Закону від 16.12.1993 №3723 і Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII, а саме щодо віку, стажу державної служби або стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Судом встановлено, що відповідач враховуючи дані трудової книжки позивача, вважає за можливе до державної служби зарахувати періоди роботи на посаді секретаря сільської ради з 04.12.1994 по 02.01.1998 та спеціаліста з 28.12.1999 по 26.07.2001, що становить 4 роки 7 місяців 26 днів.

Отже, на думку відповідача, правові підстави для призначення пенсії, як державному службовцю відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" відсутні, оскільки стаж державної служби позивача становить 4 роки 7 місяців 26 днів.

З цього приводу суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 37 Закону від 19.12.1993 № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

В пункті 4 частини 2 статті 46 Закону № 889-VIII від 10.12.2015 визначено, що до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 229 від 25.03.2016, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу».

Як зазначалося судом вище, відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII, стаж державної служби за період роботи (служби) до набрання чинності цим Законом (до 01.05.2016) обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Таким чином, в даному випадку слід керуватися Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою КМУ від 03.04.1994 № 283 (далі - Порядок №283).

Відповідно до п. 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується (служба), зокрема, робота на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених ст.14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

04.07.2001 набрав чинності Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 № 2493-III (далі - Закон від 07.06.2001 № 2493-III).

Статтею 14 цього Закону визначено, що в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад: сьома категорія - в тому числі, посада спеціаліста виконавчих органів сільських рад.

Згідно даних трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_1 та довідки Грем`яцької сільської ради від 01.07.2019 №2056, позивач працювала з 28.12.1999 по 27.06.2019 на посаді спеціаліста Грем`яцької сільської ради (26.07.2001 прийняла Присягу посадової особи місцевого самоврядування, з 26.07.2001 присвоєний 11 ранг посадової особи органу місцевого самоврядування, 27.06.2019 присвоєний 10 ранг посадової особи органу місцевого самоврядування).

Таким чином, враховуючи приписи Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII, Закону від 07.06.2001 № 2493-III та Порядку №283, посада позивачки в органах місцевого самоврядування як спеціаліста сільської ради з 26.07.2001 по 01.05.2016 зараховується до стажу державної служби. Відтак, суд дійшов висновку про безпідставність не включення до стажу держслужби періоду роботи позивачки з 26.07.2001 по 01.05.2016 на посаді спеціаліста Грем`яцької сільської ради для обчислення пенсії, відповідно до статті 37 Закону від 19.12.1993 № 3723-ХІІ.

Разом з тим, період роботи позивачки на посаді спеціаліста Грем`яцької сільської ради з 01.05.2016 по 27.06.2019 для обчислення пенсії, відповідно до статті 37 Закону від 19.12.1993 № 3723-ХІІ, не враховуються, оскільки пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII, який 01.05.2016 набрав чинності - чітко визначено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону України "Про державну службу" №3723 та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" №3723 в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Що стосується періоду роботи позивачки з 08.02.1982 по 03.12.1994 на посаді начальника військово - облікового столу Грем`яцької сільської Ради народних депутатів (04.05.1994 прийняла Присягу державного службовця, присвоєно 14 ранг державної служби), з 03.01.1998 по 27.12.1999 на посаді інспектора військового обліку Грем`яцької сільської Ради народних депутатів присвоєний 11 ранг державної служби, то суду необхідно зазначити наступне.

Як зазначалося судом, стаж державної служби обчислюється відповідно до Закону № 889-VIII від 10.12.2015, Порядку № 283.

Згідно пункту 2 зазначеного Порядку № 283, до стажу державної служби зараховується робота на посадах керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, згідно з додатком. Так, Додатком визначено до стажу служби зараховується роботи у виконавчих комітетах місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управліннях, самостійних відділах та інших структурних підрозділах.

Водночас, відповідно до статті 81 Закону СРСР "Про загальний військовий обов`язок", первинний облік усіх військовозобов`язаних та призовників, що мешкають у сільській місцевості, а також у містах і селищах, в яких відсутні військові комісаріати, покладається на військово-облікові столи при виконавчих комітетах місцевих Рад депутатів трудящих. Таким чином, військово-облікові столи не входили до структури виконавчих комітетів місцевих рад, а діяли при виконавчих комітетах зазначених радах. Виходячи з викладеного, періоди роботи на посадах начальника військово-облікового столу та інспектора військового обліку при сільській Раді народних депутатів за часів СРСР не можуть бути зараховані до стажу державної служби.

Частиною 3 статті 34 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" встановлено що, у сільській місцевості, а також у містах і селищах, де відсутні військові комісаріати, облік ведеться органами місцевого самоврядування. Для зазначених цілій органами місцевого самоврядування створюються військово-облікові столи.

Статтею 14 Закону від 07.06.2001 № 2493-III визначено категорії посад в органах місцевого самоврядування. Відповідно до частини 2 вказаної статті, віднесення інших посад органів місцевого самоврядування, не зазначених у цій статті, до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування здійснюється Кабінетом Міністрів України за поданням керівників відповідних органів місцевого самоврядування.

Посади працівників військово-облікових столів до відповідних категорій посад в органах місцевого самоврядування Кабінетом Міністрів України не віднесені, а тому періоди роботи позивача на посадах начальника військово - облікового столу та інспектора військового обліку до стажу державної служби не зараховуються.

Разом з тим, суд звертає увагу на довідку Грем`яцької сільської ради від 01.07.2019 №2051, якою стверджується, що в період з 19.09.1989 по 30.09.1999 (всього 1 рік 3 місці), ОСОБА_1 заміщала посади секретаря сільської ради, заступника голови сільської ради, керуючого справами, підтвердженням чого є посилання на відповідні розпорядження (а.с. 21-22).

В силу статті 46 Закону від 10.12.2015 № 889-VIII, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" зараховуються до стажу державної служби.

Як слідує із статті 14 Закону від 07.06.2001 № 2493-III посади секретаря сільської ради, заступника голови сільської ради, керуючого справами є посадами в органах місцевого самоврядування, а тому зараховуються до стажу державної служби.

Згідно із пункту 4 Порядку № 283, документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.

Враховуючи те, що позивачка відповідно до копій розпоряджень заміщала вищенаведені посади тобто працювала на посадах, робота на яких зараховується до стажу державної служби, то суд дійшов висновку, що довідка Грем`яцької сільської ради від 01.07.2019 №2051 входить до категорії документів, які відповідно до чинного на той час законодавства підтверджують стаж роботи, відповідно до Порядку № 283.

Протилежних відомостей про неврахування вказаної довідки відповідачем для суду не надано.

Враховуючи наведене вище, на час звернення (01.07.2019) до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії, ОСОБА_1 досягнула 59 років, та станом на 01.05.2016, а саме на дату набрання чинності Законом від 10.12.2015 № 889-VIII має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, а тому нею дотримано вимог п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII (щодо наявності 20 років страхового стажу, станом на 01.05.2016 - дату набрання чинності вказаним Законом).

А тому відповідачем безпідставно не призначено пенсію ОСОБА_1 , відповідно до Закону України "Про державну службу № 3723- XII від 16.12.1993 р., на підставі поданої заяви від 01.07.2019.

За приписами частини 2 статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З огляду на наведене, суд з метою ефективного захисту прав, свобод, інтересів позивача вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії, відповідно до п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII на підставі поданої заяви від 01.07.2019 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити та виплачувати з 01.07.2019 ОСОБА_1 , пенсію за віком відповідно до п.12 Прикінцевих та перехідних положень Закону від 10.12.2015 № 889-VIII, з урахуванням до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, періоду її роботи з 26.07.2001 по 01.05.2016 на посаді спеціаліста Грем`яцької сільської ради, та періоди роботи на посадах в органах місцевого самоврядування, відповідно до довідки Грем`яцької сільської ради від 01.07.2019 №2051.

Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, як суб`єкт владних повноважень не обґрунтував обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, а позивач довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Оскільки факт наявності у позивача порушеного права знайшов своє підтвердження у ході розгляду справи, то поданий позов необхідно задовольнити.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи вищенаведене, на користь ОСОБА_1 слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області судові витрати на суму 768,40 грн., сплачені згідно із квитанції від 05.09.2019 № 7 (а.с.2).

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, 7, м. Рівне,33028, код ЄДРПОУ 21084076) про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинення певних дій, - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії, відповідно до пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII, на підставі поданої заяви від 01.07.2019.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити та виплачувати з 01.07.2019 ОСОБА_1 , пенсію за віком відповідно до пункту 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII, із зарахуванням до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, періоду її роботи з 26.07.2001 по 01.05.2016 на посаді спеціаліста Грем`яцької сільської ради, та періоди роботи на посадах в органах місцевого самоврядування, відповідно до довідки Грем`яцької сільської ради від 01.07.2019 № 2051.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, 7, м. Рівне,33028, код ЄДРПОУ 21084076) судові витрати на суму 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

У разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 07 листопада 2019 року.

Суддя Зозуля Д.П.