Рішення № 85488562, 08.11.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.11.2019
Номер справи
140/3036/19
Номер документу
85488562
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2019 року ЛуцькСправа № 140/3036/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Смокович В.І., розглянувши за правилами спрощеного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся із позовом до Головного управління пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправним і скасування рішення № 747/Х-01 від 20 серпня 2019 року, яким йому відмовлено у перерахунку пенсії; зобов`язання провести перерахунок та виплату пенсії із 25 червня 2009 року відповідно до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23 листопада 2011 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до посвідчення № НОМЕР_1 від 20 вересня 2019 року він віднесений до 1 категорії осіб, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи – учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, а отже, має право на пенсійне забезпечення відповідно до статей 54, 57 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 796-XII від 28 лютого 1991 року (далі – Закон № 796). У серпні 2019 року позивач звернувся до Головного управління ПФУ у Волинській області із заявою про перерахунок йому пенсії на підстав пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23 листопада 2011 року. Однак, рішенням № 747/Х-01 від 20 серпня 2019 року відповідач відмовив ОСОБА_1 у перерахунку раніше призначеної пенсії, яке позивач уважає протиправним.

При цьому зазначив, що статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що пенсія по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначається Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210. Відповідно до пункту 9-1 цього Порядку, за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Таким чином, позивач вважає, що оскільки він є особою, яка брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та внаслідок цього отримав інвалідність, то пенсія по інвалідності має бути обчислена та виплачена за його бажанням відповідно до пункту 9-1 Порядку № 1210.

Керуючись наведеним позивач просить позовні вимоги задовольнити.

У відзиві на позов № 21847/02-39 від 30 жовтня 2019 року (арк. спр. 25-28) представник відповідача позовних вимог не визнав. Зазначив, що відповідно до статті 59 Закону № 796 пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно із цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.

Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв`язка в втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством України для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків) або відповідно до статті 54 цього Закону.

Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.

Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов`язків військової служби (службових обов`язків), або відповідно до статті 54 цього Закону.

Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Відповідно до частини третьої статті 59 Закону України «Про статус та соціальний закисі громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

З урахуванням висновків Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року у справі №1-р(ІІ) 2019 та вимог пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ГУ ПФУ у Волинській області уважає відмову у перерахунку позивачу пенсії з 20 вересня 2009 року правомірною, оскільки пенсія ОСОБА_1 у спірному періоді була нарахована та виплачувалась відповідно до діючих норм чинного законодавства. Керуючись наведеним, у задоволенні позову просить відмовити повністю.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 15 жовтня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, розгляд якої постановлено проводити за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) (арк. спр. 1).

Суд, перевіривши доводи позивача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв`язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році (Категорія 1), особою з першою групою інвалідності (довічно) за захворюванням, пов`язаним із виконанням обов`язку військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; має право на пільги та компенсації, установлені Законом України «Про статус і соціальний статус громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (арк. спр. 6-9).

На виконання постанови Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 24 червня 2009 року, ухвали Володимир - Волинського міського суду Волинської області від 26 травня 2011 року про роз`яснення вказаного судового рішення, Управління Пенсійного фонду України в місті Володимир-Волинський провело перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1 , нарахувало і виплатило останньому доплату у сумі 57 886 грн 95 коп. за період із 22 травня 2008 року по 24 червня 2009 року та у сумі 151 781 грн 72 коп. за період із 25 червня 2009 по 30 червня 2011 року (арк. спр. 33-34).

Із 01 липня 2011 року по 31 жовтня 2011 року ОСОБА_1 проводилось нарахування та виплата пенсії відповідно до статей 50, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з врахуванням постанови Володимир - Волинського міського суду від 24 червня 2009 року у справі № 2-а-1781/09.

Із 01 листопада 2011 року розмір пенсії ОСОБА_1 визначався постановою Кабінету Міністрів України від 06 липня 2011 року № 745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету”.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543 (яка набрала чинності 01 липня 2019 року) внесено зміни до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, відповідно до яких передбачено, що за бажанням військовослужбовців, зокрема, військовозобов`язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Згідно із вимогами Постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543, пенсійний орган перерахував із 01 липня 2019 року розмір пенсії ОСОБА_1 до 13 326 грн 31 коп., з них: 11 765 грн 21 коп. - основний розмір пенсії від середнього заробітку, обчислений з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; 234 грн 60 коп. - державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю 1 групи; 474 грн 50 коп. - додаткова пенсія особам з інвалідністю 1 групи з числа ліквідаторів Чорнобильської катастрофи; 70 грн - цільова допомога інвалідам війни 1 групи; 782 грн - підвищення інвалідам війни 1 групи (арк. спр. 29).

У серпні 2019 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду у Волинській області із вимогою про перерахунок пенсії, починаючи із 25 червня 2009 року, застосувавши при цьому пункт 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” - у п`ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Рішенням № 747/Х-01 від 20 серпня 2019 року Головне управління Пенсійного фонду у Волинській області відмовило позивачу у перерахунку пенсії з огляду на вищенаведені обставини (арк. спр. 10).

Позивач, убачаючи у такій відмові порушення своїх прав, свобод та інтересів звернувся за їх захистом у судовому порядку.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується таким.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Статтею 1 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"встановлено мету та основні завдання цього Закону, а саме, що він спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв`язання пов`язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, та розв`язання пов`язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

Статтею 10 Закону № 796, визначено що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які: безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців; працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості; а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Частиною третьою статті 59 Закону №796 у редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", чинній з 01 жовтня 2017 року, передбачено, що особам, які брали участь: у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом над, 1 січня відповідного року.

Суд зазначає, що рішенням Другого сенату Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року №1-р(ІІ) 2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення «дійсної строкової», яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюється лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Словосполучення «дійсної строкової», що міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюється лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним, втратило чинність з дня ухвалення Конституцій ним Судом України цього Рішення.

Із аналізу вищезазначених правових норм убачається, що Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" з урахуванням Рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року розширено перелік категорій осіб, на які вказана норма розповсюджується, а саме: на військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Отже, відповідно до зазначеної норми Закону право на отримання пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, є у осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Також суд зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів від 15 листопада 2017 pоку № 851 "Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Постанова) було внесено зміни у Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 pоку № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Так, Пенсійному фонду України було доручено забезпечити проведення перерахунків пенсій, призначених особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, за матеріалами пенсійних справ.

Пунктом 3 Постанови прямо встановлено, що вона набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 жовтня 2017 року.

Зазначеною Постановою доповнено пункт 9 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 pоку № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пунктом 9-1 такого змісту: за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за відповідною формулою.

Із змісту частини третьої статті 59 Закону № 796 слідує, що обчислення пенсії по інвалідності відповідно до цього Закону з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня відповідного року, здійснюється за бажанням осіб на яких поширюється дія вказаного Закону.

Тобто, із урахуванням вимог частини третьої статті 59 Закону 851, рішення Конституційного Суду України від 25 квітня 2019 року, та підзаконних нормативно-правових актів - постанови КМ України від 15 листопада 2017 pоку № 851 "Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", постанови КМ України від 23 листопада 2011 pоку № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", у позивача саме із 25 квітня 2019 року виникло право (яке треба заявити пенсійному органу) на перерахунок та виплату пенсії, обчисленої із п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, як ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи, унаслідок чого став інвалідом.

Як установлено судом, позивач виявив таке бажання та звернувся до відповідача із відповідною заявою у серпні 2019 року.

Водночас, судом ураховано, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543 (яка набрала чинності 01 липня 2019 року) внесено зміни до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, відповідно до яких передбачено, що за бажанням військовослужбовців, зокрема, військовозобов`язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

На виконання Постанови № 543 пенсійний орган самостійно перерахував із 01 липня 2019 року розмір пенсії ОСОБА_1 та збільшив його до 13 326 грн 31 коп., з них: 11 765 грн 21 коп. - основний розмір пенсії від середнього заробітку, обчислений з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; 234 грн 60 коп. - державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю 1 групи; 474 грн 50 коп. - додаткова пенсія особам з інвалідністю 1 групи з числа ліквідаторів Чорнобильської катастрофи; 70 грн - цільова допомога інвалідам війни 1 групи; 782 грн - підвищення інвалідам війни 1 групи (арк. спр. 29). На підтвердження вказаних обставин відповідач надав суду витяг із підсистеми призначення та виплати пенсій від 02 липня 2019 року (арк. спр. 29).

Отже, суд уважає установленим на підставі досліджених доказів, факт здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до вимог статті 59 Закону № 851 із 01 липня 2019 року.

Суд звертає увагу, що із 25 червня 2009 року позивачу нараховувалась і виплачувалась пенсія на виконання постанови Володимир-Волинського міського суду Волинської області від 24 червня 2009 року у справі № 2-а-1781/09.

Доказів оскарження вказаного судового рішення позивач суду не надав.

Із 01 листопада 2011 року розмір пенсії ОСОБА_1 визначався постановою Кабінету Міністрів України від 06 липня 2011 року № 745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету”.

А із 01 липня 2019 року розмір пенсії позивача визначається із урахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543 (яка набрала чинності 01 липня 2019 року), якою внесено зміни до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Згідно із частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

За наведених вище обставин, суд вважає, що відповідач належними та допустимими доказами спростовано доводи адміністративного позову, доведено правомірність свого рішення щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивача, а відтак, у задоволенні позову необхідно відмовити.

У силу приписів статті 139 КАС України, судом не вирішується питання про розподіл судових витрат між сторонами.

Керуючись статтями 139, 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) до Головного управління пенсійного фонду України у Волинській області (Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22-В, ідентифікаційний код юридичної особи 13358826) про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Суддя В.І. Смокович

Повний текст судового рішення складено 08 листопада 2019 року.