Постанова № 85483630, 08.11.2019, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
08.11.2019
Номер справи
398/3840/19
Номер документу
85483630
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 398/3840/19

провадження №: 3/398/1176/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

"08" листопада 2019 р. суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Коліуш Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 , громадянки України, уродженки м. Світловодськ, Кіровоградської області, фізичної особи-підприємця, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 41 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 16.10.2019 року № КР3713/333/П/ПТ позаплановою перевіркою, проведеною у ФОП ОСОБА_1 з 15.10.2019 року по 16.10.2019 року, ОСОБА_1 допустила порушення вимог законодавства про працю, а саме: згідно з постановою КМУ від 17.06.2015р. №413 "Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття на роботу" повідомлення про прийняття працівника на работу подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. При проведенні перевірки, за інформацією ГУ ПФУ України в Кіровоградській області, відсутнє повідомлення до ДФС про прийняття на роботу працівника у червні 2019 року та встановлено, що наказом від 01.06.2019 року №10 ОСОБА_2 прийнято на посаду водія з 02.06.2019 року і при цьому повідомлення до ДФС про прийняття працівника на роботу подано лише 01.7.2019 року та отримано квитанцію №2 від 01.07.2019 року. Таким чином, працівника фактично допущено до роботи без повідомлення Державної фіскальної служби до початку роботи, чим ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 1 ст. 41 Кодексу України.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнала повністю, про що надала відповідні письмові пояснення.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

Відповідальність за ч. 1 ст. 41 КУпАП настає у разі порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

З копій наказу №10 від 01.06.2019 року вбачається, що ОСОБА_2 прийнятий на роботу воієм та робітником ритуальних послуг з 02 червня 2019 року, згідно трудового договору від 02.06.2019 року з оплатою 0,5 посадового окладу в розмірі 2086,50грн..

Актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю від 16.10.2019 року №КР3713/333/АВ, проведеною Управлінням Держпраці у Кіровоградській області встановлено, що згідно з постановою КМУ від 17.06.2015р. №413 "Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття на роботу" повідомлення про прийняття працівника на работу подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. При проведенні перевірки, за інформацією ГУ ПФУ України в Кіровоградській області, відсутнє повідомлення до ДФС про прийняття на роботу працівника у червні 2019 року та встановлено, що наказом від 01.06.2019 року №10 ОСОБА_2 прийнято на посаду водія з 02.06.2019 року і при цьому повідомлення до ДФС про прийняття працівника на роботу подано лише 01.07.2019 року та отримано квитанцію №2 від 01.07.2019 року. Таким чином, працівника фактично допущено до роботи без повідомлення Державної фіскальної служби до початку роботи.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 16.10.2019 року №КР3713/333/АВ/П/ПТ, Актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю від 16.10.2019 року №КР3713/333/АВ, усними та письмовими поясненнями правопорушника, наданими в судовому засіданні.

Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуються: характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Враховуючи характер правопорушення, особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, визнав свою вину, суд вважає, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП, у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією вказаної статті.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн.

Керуючись ч. 1 ст. 41, ст. 283, 284 КУпАП , суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (п`ятсот десять) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 384 гривні 20 копійок.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України. Назва платежу "Адміністративні штрафи та інші санкції по м. Олександрії», № рахунку UA388999980000031111106011006, отримувач коштів: Олександр. УК/м. Олександрія/21081100, код за ЄДРПОУ: 37944584; банк отримувача : Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету:

21081100, *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.

Реквізити для сплати судового збору у розмірі 384 грн. 20 коп. такі: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код а ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейсто України (ЕАП), рахунок отримувача: UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір на користь держави.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суд через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.

Суддя Коліуш Г.В.