
Справа № 570/3791/19
Номер провадження 3/570/1521/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 серпня 2019 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Остапчук Л.В., за участю прокурора Краснолюби Р.М., розглянувши в залі суду в місті Рівне матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 09.04.2015 Рівненським РВ УДМС України в Рівненській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , права, передбачені ст.268 КУпАП, і ст.63 Конституції України, роз`яснені,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
02 серпня 2019 року було складено протокол про адміністративне правопорушення, з якого вбачається, що під час перевірки Реєстрів НАЗК встановлено, що ОСОБА_2 , працюючи на посаді молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Державної установи "Городоцький виправний центр № 131", відповідно до п.п."в" п.1 ч.1 ст.3Закону України "Про запобігання корупції" будучи суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а також суб`єктом декларування, в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", будучи звільненим з роботи 31 жовтня 2018 року і маючи обов`язок в термін до 00 год.00 хв. 01 квітня 2019 року подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, не подав до Національного агенства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію за формою, що визначається НАЗК за 2018 рік, хоча мав можливість це зробити. Фактично згідно відомостей Реєстру НАЗК декларація особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, була подана ОСОБА_2 04 квітня 2019 року о 12 годині 48 хвилини.
Крім того, під час перевірки Реєстрів НАЗК також встановлено, що ОСОБА_2 , працюючи на посаді молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Державної установи "Городоцький виправний центр № 131", відповідно до п.п."в" п.1 ч.1 ст.3Закону України "Про запобігання корупції" будучи суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а також суб`єктом декларування, в порушення ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", будучи звільненим з роботи 31 жовтня 2018 року і маючи обов`язок в термін до 00 год.00 хв. 01 листопада 2018 року подати декларацію за період, який не охоплений раніше поданими деклараціями, не подав до Національного агенства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію за формою, що визначається НАЗК, хоча мав можливість це зробити. Фактично згідно відомостей Реєстру НАЗК декларація особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не охоплений раніше поданими деклараціями, була подана ОСОБА_2 06 грудня 2018 року о 17 годині 03 хвилини.
Обидва протоколи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 були складені 02 серпня 2019 року, одночасно надійшли до суду і одночасно розглядаються суддею, а тому відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП мають бути об`єднані в одне провадження.
ОСОБА_2 в суді свою вину у вчиненні вказаних правопорушень визнав, щиро розкаявся і пояснив, що подав зазначені декларації з запізненням через те, що він забув про необхідність подачі таких декларацій. Просить суд суворо його не карати.
Прокурор Краснолюба Р.М. в суді пояснив, що ОСОБА_2 було порушено вимоги щодо подачі декларації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні даного правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування як щорічної, так і при звільненні з роботи.
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і інспектори відділу нагляду і безпеки державних установ утримання ув`язнених.
Відповідно до ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_2 , був призначений на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Державної установи "Городоцький виправний центр № 131" Наказом про призначення по особовому складу від 07 березня 2018 року № 26/ОС-18 з посадовим окладом 2 464 грн. з 13 березня 2018 року. Наказом № 117/ОС-18 від 16 жовтня 2018 року його було звільнено з даної посади 31 жовтня 2018 року згідно п.7 ч.1 ст.77 Закону України "Про Національну поліцію" (за власним бажанням).
Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті "nazk.gov.ua" встановлено, що ОСОБА_2 подав декларацію за рік у якому припинив діяльність (2018 рік) лише 04.04.2019 року о 12 год. 48 хв., а Декларацію, яка подається відразу після припинення повноважень він подав лише 06.12.2018 року о 17 год. 03 хв.
З огляду на вищевикладене, ОСОБА_2 , будучи суб`єктом декларування, який зобов`язаний після припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подавати декларацію, а також зобов`язаний подавати декларацію за рік, у якому припинив займатись відповідною діяльністю, порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", за яке передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення враховується особа правопорушника, а також вимоги ст.36 КУпАП, згідно якої якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи відносно якої одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
В зв`язку з накладенням на ОСОБА_2 адміністративного стягнення, відповідно до ст.40-1 КУпАП і Закону України "Про судовий збір", з нього має бути стягнуто судовий збір.
Керуючись ст.ст.36, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284, 288, 289, 294 КУпАП, Законом України "Про судовий збір", суд, -
п о с т а н о в и в :
Справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП (справа № 570/3791/19 (номер провадження 3/570/1521/2019), справа № 570/3792/19 (номер провадження 3/570/1522/2019), об`єднати в одне провадження.
Об`єднаній справі присвоїти № 570/3791/19 (номер провадження 3/570/1521/2019).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УК у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 38012756. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Код банку отримувача (МФО) 899998. Номер рахунку 31213206017295. Код класифікації доходів бюджету 22030101. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, а при подачі апеляційної скарги після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Остапчук Л.В.