
КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 178/1214/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 листопада 2019 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючої судді Берелет В.В.,
секретаря Кирсань Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички справу про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с.Світлогірське Криничанського району Дніпропетровської області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
за участю: прокурора Дехтяра Є.О.,
особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 згідно з рішенням № 1-1/VII від 13.11.2015року «Про підсумки виборів 25 жовтня 2015 року депутатів сільської ради та визнання їх повноважень», відповідно до результатів виборів 25 жовтня 2015 року сільського голови, депутатів сільської ради, було визнано його повноваження як депутата Світлогірської сільської ради Криничанського району. ОСОБА_2 , будучи депутатом Світлогірської сільської ради та відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону. Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 р.№ 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року та другий етап — з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року. Черговий етап декларування у 2019 році тривав з 01.01.2019 р. до 01.04.2019р. Протягом даного періоду часу суб`єкти декларування повинні були виконати свій обов`язок щодо подачі щорічної декларації за минулий 2018 рік. Отже, ОСОБА_1 , подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2018 рік до 00 год. 00 хв. 01.04.2019р. Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , подав щорічну декларацію за 2018 рік 01.04.2019р. о 10 год. 16 хв. 17с. Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 р.№ 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016р. №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016р. №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016р. №1153/29283, знаходячись, згідно з поясненнями, за адресою: АДРЕСА_1 , несвоєчасно, а саме 01.04.2019р., без поважних причин подав щорічну декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з рішенням № І-І/УІІ від 13.11.2015 року «Про підсумки виборів 25 жовтня 2015 року депутатів сільської ради та визнання їх повноважень визнано повноваження ОСОБА_1 , як депутата Світлогірської сільської ради VII скликання. Відповідно до ч.3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата сільської ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції». Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Світлогірської сільської ради та відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону. Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту Національне агентство) від 10.06.2016 року №2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом. Рішенням Національного агентства від 18.08.2016р. № 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб,уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року та другий етап — з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року. Отже, ОСОБА_2 , подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2017 рік до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2018 року. Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_2 , опублікував щорічну декларацію за 2017 рік лише о 06 год. 25 хв. 13.06.2019р. Опитаний ОСОБА_2 пояснив про те, що, починаючи з 25.03.2018р. він намагався здійснити доступ до особистого кабінету у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, однак міг це зробити лише 26.03.2018р. Однак, за інформацією отриманою 05.08.2019р. від Національного агентства з питань запобігання корупції листом від 19.07.2019р. за №71-03/58700/19 встановлено, що ОСОБА_2 у період часу з 01.04.2017 року по 31.03.2019р. жодних дій щодо подачі щорічної декларації за 2017 рік не здійснював. Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017 р.№ 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016р. №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016р. №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016р. №1153/29283, знаходячись за адресою: Дніпропетровська область, Криничанський район, с.Світлогірське, вул.Виконкомівська, 4, несвоєчасно, а саме о 06 год. 25 хв. 13.06.2019р., без поважних причин подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом вчинення відповідних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які полягають у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнав, запевнив суд, що більш такого не повториться.
Прокурор просить притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 .
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_3 у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується: протоколами №1411, 1412 від 22 серпня 2019 року про адміністративні правопорушення, рішенням Світлогірської сільської ради №1-1/VII від 13 листопада 2015 року «Про підсумки виборів 25.10.2015 року, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті НАЗК, поясненнями ОСОБА_1 , витягом з АЦСК ПАТ КБ «ПриватБанк», витягом декларації щорічної ОСОБА_3 , листом НАЗК що дата публікації декларації співпадає з фактичною подачею суб`єктами декларування документів до реєстру, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації від 10.04.2019 року №202, поясненням секретаря Світлогірської сільської ради ОСОБА_4 , в яких зазначає, що з приводу нестабільної роботи мережі «Інтернет» та провайдерів в с.Світлогірське з 15 березня 2019 року по 01 квітня 2019 року до неї ніхто не звертався.
Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.
Зі змісту ст. 251 КУпАП убачається, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При обранні адміністративного стягнення суд дотримується також приписів ст.23 КУпАП України, якою передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи,
У відповідності до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Керуючись ст.ст. 221, 284 КУпАП, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 384,20 гривень судового збору на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, номер рахунку (IBAN) UA798999980000031211256026001.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.
Суддя:
В. В. Берелет