Постанова № 85454304, 07.11.2019, Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
07.11.2019
Номер справи
178/1216/19
Номер документу
85454304
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/1216/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 листопада 2019 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючої судді Берелет В.В.,

секретаря Кирсань Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички справу про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с.Ганнозачатівка Криничанського району Дніпропетровської області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

за участю: прокурора Дехтяра Є.О.,

особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 згідно інформації Світлогірської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області обраний та зареєстрований депутатом Світлогірської сільської ради Криничанського району Дніпропетровської області сьомого скликання. ОСОБА_1 ознайомився із попередженням про спеціальні обмеження під час перебування на посаді депутата сільської ради, встановлені Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування», «Про запобігання корупції». ОСОБА_1 , будучи депутатом Світлогірської сільської ради та відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного закону. Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту Національне агентство) від 10.06.2016 року №2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, зокрема другий етап починається з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 р.№ 1 «Про внесення змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінити словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року та другий етап — з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року.

Отже, ОСОБА_1 , подаючи декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування був зобов`язаний подати щорічну декларацію за 2018 рік до 00 год. 00 хв. 01.04.2019р. Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 , подав щорічну декларацію за 2018 рік 11.04.2019р. о 15 год. 46 хв. Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції Корчак Н. М. від 02.03.2017р. № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Світлогірської сільської ради Криничанського району сьомого скликання та згідно пп.б п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 даного Закону, п.2 ч.1 рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року №2, зареєстрованого в міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року №958/29088 із внесеними згідно Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016р. №1153/29283, знаходячись за адресою: Дніпропетровська область, Криничанський район, АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , несвоєчасно, а саме о 15год. 46 хв. 11.04.2019р., без поважних причин подав щорічну декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом вчинення відповідних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 вину визнав та суду пояснив, що, дійсно, подав не вчасно декларацію, а саме 11 квітня 2019 року, але не з його вини. Оскільки, він мав прострочену заборгованість у ПАТ КБ «ПриватБанк», тому доступ до його ЕЦП з 16.01.2018 р. по 11.04.2019 р. був обмежений. Проте, що ЕПЦ можливо було отримати в іншому банку чи установі він не знав. Від допиту свідка ОСОБА_2 відмовився.

Свідок ОСОБА_3 суду пояснив, що ОСОБА_1 звернувся до нього за допомогою у поданні декларації, але вони не змогли вчасно подати декларацію, бо у ОСОБА_1 сплив термін цифрового підпису. 11 квітня 2019 року ОСОБА_1 прийшов до нього з новим цифровим ключем і він допоміг йому подати декларацію.

Прокурор просить притягнути до адміністративної відповідальності правопорушника ОСОБА_1 та накласти адміністративне стягнення у мінімальному розмірі передбаченому санкцією статті.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується: протоколом №1415 від 22 серпня 2019 року про адміністративне правопорушення, рішенням Світлогірської сільської ради №1-1/VII від 13 листопада 2015 року «Про підсумки виборів 25.10.2015 року, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті НАЗК, витягом з АЦСК ПАТ КБ «ПриватБанк», витягом декларації щорічної ОСОБА_1 , листом НАЗК, що дата публікації декларації співпадає з фактичною подачею суб`єктами декларування документів до реєстру, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації від 10.04.2019 року №202, поясненнями секретаря Світлогірської сільської ради ОСОБА_4 , в яких зазначає, що з приводу нестабільної роботи мережі «Інтернет» та провайдерів в с.Світлогірське з 15 березня 2019 року по 01 квітня 2019 року до неї ніхто не звертався.

Згідно ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до вимог ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час та за місцем вчинення правопорушення.

Зі змісту ст. 251 КУпАП убачається, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

При обранні адміністративного стягнення суд дотримується також приписів ст.23 КУпАП України, якою передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи,

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Керуючись ст.ст. 221, 284 КУпАП, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 - 384,20 гривень судового збору на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, номер рахунку (IBAN) UA798999980000031211256026001.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.

Суддя:

В. В. Берелет