
Справа № 163/2153/19
Провадження № 3/163/1329/19
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 листопада 2019 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Чишій С.С.
з участю секретаря Філімонюк О.І.,
представника Волинської митниці Кондратюка І.П.,
особи, що притягується до відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши в приміщенні суду направлені Волинською митницею ДФС матеріали справи за протоколом № 2717/20500/19 про притягнення до відповідальності за ч.6 ст.470 МК України
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , подія польської компанії "SOMEX", РНОКПП НОМЕР_1 ,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , ввізши 05.09.2019 року в режимі транзиту в Україну через митний пост "Бачівськ " Сумської митниці ДФС автомобіль як транспортні засоби комерційного призначення "Вольво", номерний знак НОМЕР_2 , з напівпричепом "Шмітц", номерний знак НОМЕР_3 , перевищив встановлений ст.95 МК України строк транзитного доставлення цього транспортного засобу особистого користування більше ніж на 30 діб, що виявлено 21.10.2019 року на митному посту "Ягодин" Волинської митниці ДФС, чим вчинив правопорушення, передбачене за ч.6 ст.470 МК України.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні передбаченого ч.6 ст.470 МК України правопорушення повністю стверджена його поясненнями в суді та матеріалами справи: протоколом про порушення митних правил, витягом з баз даних АСМО "Інспектор", "Диспетчер зони митного контролю та Пасажирського пункту пропуску", письмовими поясненнями порушника, службовою запискою.
Заперечення ОСОБА_1 винуватості в перевищенні строків транзиту достатніми об`єктивними причинами не підтверджені.
Так, в судовому засіданні він надав документи про проведення ремонту транспортного засобу.
Однак довідка про перебування автомобіля на ремонті з 09.09.2019 по 18.10.18 року та акт надання послуг від 09.09.2019 року суперечать один одному щодо дати виконання ремонтних робіт. При цьому обґрунтованого пояснення необхідності такого ремонту після ДТП, яке мало місце ще в липні 2019 року, при наступній експлуатації транспортного засобу протягом 2 місяців та причин недоставлення автомобіля і причепа в митницю виїзду з України у період з 05 по 09 вересня 2019 року ОСОБА_1 не навів.
Крім цього, ОСОБА_1 надав копію довідки лікувального закладу про перебування на амбулаторному лікуванні з 23.09.2019 по 13.10.2019 року, однак вона не посвідчена у встановленому порядку, містить виправлення, а вказаний в ній лікар не входить до переліку, що міститься на офіційному сайті Медичної клініки на Либідській по вулиці Антоновича (Горького) 155 в місті Києві.
При цьому порушник не заперечив той факт, що він ні з приводу такої поломки, ні щодо порушення строку транзиту в органи доходів і зборів не звертався.
Згідно із ст.91 МК України транзит – це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 1 ч.1 ст.95 МК України встановлено, що для автомобільного транспорту встановлюються такі строки транзитних перевезень … – 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб).
Частина 2 ст.95 визначає, що До строків, зазначених у частині першій цієї статті, не включається: 1) час дії обставин, зазначених у статті 192 цього Кодексу; 2) час зберігання товарів під митним контролем (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює їх переміщення); 3) час, необхідний для здійснення інших операцій з товарами, у випадках, передбачених цим розділом (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює переміщення цих товарів).
Згідно із ч.1 ст.192 МК України якщо під час перевезення товарів транспортний засіб внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили не зміг прибути до органу доходів і зборів призначення, допускається вивантаження товарів в іншому місці. При цьому перевізник зобов`язаний: 1) вжити всіх необхідних заходів для забезпечення збереження товарів та недопущення будь-якого їх використання; 2) терміново повідомити найближчий орган доходів і зборів про обставини події, місцезнаходження товарів і транспортного засобу.
Відповідно до ч.1 ст.460 МК України вчинення порушень митних правил, передбачених частиною третьою статті 469, статтею 470, частиною третьою статті 478, статтею 481 цього Кодексу, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, … не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої цим Кодексом.
Визначення аварії наведених в цій статті понять надано в п.2 розділу Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 року № 657:
аварія - небезпечна подія техногенного характеру, у зв`язку з якою товари, транспортні засоби, що перебувають під митним контролем, були пошкоджені (зіпсовані, знищені, втрачені тощо) або потребували певного часу для відновлення можливості їх переміщення з метою забезпечення виконання вимог законодавства України з питань державної митної справи;
документальне підтвердження - надання митному органу відповідних документів, що підтверджують факт аварії чи дії обставин непереборної сили;
обставини непереборної сили - надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов`язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події;
факт аварії чи дії обставин непереборної сили - часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем.
В даній справі ні можлива поломка транспортного засобу, ні амбулаторне лікування не відносяться до обставин, з якими ст.460 МК України пов`язує можливість звільнення від відповідальності, а поважних причин неповідомлення ОСОБА_1 митницю, в зоні діяльності якої він перебував, про будь-які обставини, що перешкоджали б виконати зобов`язання про транзит, він не навів.
Наведене свідчить про доведеність ОСОБА_1 у вчиненні передбаченого ч.6 ст.470 МК України правопорушення і відсутність підстав для звільнення його від відповідальності.
Враховуючи передбачену законом санкцію, доведеність вини порушника та належність транспортного засобу іноземній лізинговій компанії, стягнення на ОСОБА_1 слід накласти у вигляді штрафу в розмірі 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вилучений транспортний засіб слід поверненню власнику відповідно до польських свідоцтв про реєстрацію.
З порушника відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України № 3674-VI підлягає стягненню су-довий збір у відповідному розмірі.
Керуючись ст.ст.522, 527, 528 МК України,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.6 ст.470 МК України, і накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 000 (сто сімдесят тисяч) гривень.
Штраф в розмірі 170 000 (сто сімдесят тисяч) гривень підлягає стягненню на рахунок UA878999980000031117106503262 в Казначействі України (ЕАП) (одержувач УДКСУ у Любомльському районі, код ЄДРПОУ 38031501, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу "адміністративні штрафи у справі про порушення митних правил №").
Вилучений за цим протоколом автомобіль "Вольво", номерний знак НОМЕР_2 , і напівпричіп "Шмітц", номерний знак НОМЕР_3 , що зберігаються Волинською митницею, та свідоцтва про їх реєстрацію, що містяться в матеріалах справи, повернути власнику – польській компанії ""Європейський лізинговий фонд".
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок судового збору на рахунок UA668999980000031216206003262 в Казначействі України (ЕАП) (отримувач УДКСУ в Любомльському районі, код ЄДРПОУ 38031501, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу "судовий збір у справах про адміністративні правопорушення").
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області С.С.Чишій