
постанова набрала чинності ______20____р.
може бути пред`явлена до ______20____р.
Справа № 665/1904/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2019 року
Суддя Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко І.О., розглянувши матеріали, які надійшли від ДОП Чаплинського ВП Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області Коваленко О.О. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючої, проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП,-
в с т а н о в и в:
09.10.2019 року ОСОБА_1 , ухилився від виконання своїх батьківських обов`язків, передбачених ст. 150 Сімейного кодексу України, щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2003 року народження, який порушує поведінку в школі с.П.Костянтинівка.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, подала письмову заяву в якій просила розгляд справи проводити без її участі, вину в скоєнні адміністративного правопорушення визнала.
Згідно зі ст.245 КУпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як зазначено в ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами, як наголошується в ст. 251 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 в судовому засіданні повністю доведена матеріалами справи, які досліджені в судовому засіданні.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №299695 від 17.10.2019 року, вбачається що ОСОБА_1 ухилилася від виконання своїх батьківських обов`язків, а саме: її син ОСОБА_2 , 2003 року народження порушує поведінку в школі.
Згідно довідки Першокостянтинівської ЗОШ I-III ступенів від 15.10.2019 року №116 дійно учень ОСОБА_3 пропустив 4 дні з 1 вересня 2019 року без поважних причин.
Оцінюючи зібрані у справі докази, в їх сукупності в результаті повного, та об`єктивного дослідження їх у судовому засіданні, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена наявними матеріалами і в її діях є склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП адміністративне стягнення накладається з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, майнового стану, обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність.
Таким чином, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці ОСОБА_1 , ступінь її вини, пом`якшуючі та обтяжуючі обставини, те що вона раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді попередження.
Таким чином, при накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці ОСОБА_1 , ступінь її вини, пом`якшуючі та обтяжуючі обставини, те що вона раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді попередження.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 24, 34, 35, 38, ч. 1 ст. 130, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд, -
п о с т а н о в и в:
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в розмірі 384 /триста вісімдесят чотири/ гривні 20 коп. на р/р UA798999980000031211256026001, отримувача Казначейство України ГУК у м.Києві/м.Київ, код ЄДРПОУ 37993783, код платежу 22030106, призначення платежу «Судовий збір», Відповідно до п.5 З.У. «Про судовий збір».
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Чаплинський районний суд Херсонської області шляхом подання в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Суддя І.О. Пилипенко