
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.004351
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2019 року зал судових засідань №7
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Братичак У.В.,
секретар судового засідання Староста М.М.,
за участю:
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача ОСОБА_2 ,
представника відповідача Балюєв С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові в порядку загального позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) звернувся з позовною заявою до виконавчого комітету Львівської міської ради (пл.Ринок, 1, м.Львів, 79008, код ЄДРПОУ 26256622), в якій просить:
-визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №398 від 26.04.2019 р. в частині відмови у наданні ОСОБА_1 одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно поданої ним заяви від 24.11.2016 року;
-зобов`язати виконавчий комітет Львівської міської ради надати ОСОБА_1 одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в сумі 100 000,00 (сто тисяч гривень) гривень згідно поданої ним заяви від 24.11.2016 року;
-зобов`язати виконавчий комітет Львівської міської ради подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 24.11.2016 звернувся до Львівської міської ради із заявою про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 100 000,00 грн. відповідно до вимог, визначених Програмою забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на підставі ухвали Львівської міської ради №4520 від 23.04.2015. Зазначає, що повністю відповідав вимогам вищевказаної Програми, а саме: є військовослужбовцем, що брав участь в АТО; на день набрання чинності ухвали №4520 від 23.04.2015 та подачі ним заяви був зареєстрований у м.Львові; не отримував житла, матеріальної допомоги, земельної ділянки; термін перебування його в зоні бойових дій більше 45 днів. Проте, не зважаючи на відповідність усім вимогам, відповідач безпідставно відмовив йому у наданні допомоги на вирішення соціально-побутових питань. Окрім того, вказує на те, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду визнано протиправною бездіяльність Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо не підготовки проекту рішення про надання (відмову у наданні) йому одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань
Ухвалою судді від 29.08.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження.
Протокольною ухвалою суду від 15.10.2019 року закрито підготовче провадження у справі та призначено її до судового розгляду по суті.
Від відповідача відзив на позовну заяву на адресу суду не надходив.
В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали повністю та просили суд позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні при винесенні рішення покладався на розсуд суду.
Дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини справи.
Ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4520 затверджено Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції. Ця програма за рахунок коштів місцевого бюджету встановила додаткові соціальні гарантії для певних категорій львів`ян - учасників АТО. 20.10.2016 та 06.04.2017 до вказаної ухвали внесені зміни шляхом затвердження нової редакції додатку - «Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції». Ця програма врегулювала питання та умови надання додаткового соціального забезпечення (житлом, земельними ділянками та матеріальною допомогою) певних категорій осіб (військовослужбовців, учасників АТО та інших), що проживали на території Львівської міської ради станом на дату її запровадження.
Для надання послуг учасникам бойових дій, членам їх сімей та сімей загиблих учасників, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції Львівська міська рада утворила Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій відповідно до ухвали від 14.01.2016 № 117.
Для реалізації Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій утворено Громадську комісію із захисту інтересів учасників антитерористичної операції відповідно до ухвали Львівської міської ради від 11.11.2016 № 1049, рішення якої є підставою для розгляду виконавчим комітетом Львівської міської ради питання про надання житла або матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб.
ОСОБА_1 24.11.2016 звернувся до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій із заявою на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно з «Програмою про захист інтересів учасників антитерористичної операції». В такій заяві повідомив про себе такі дані:
-зареєстрований у Львові АДРЕСА_2 ;
-вказав про відсутність у нього земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, ІДБ, для будівництва і обслуговування житлового будинку;
-зазначив, що 105 днів перебував в АТО, перша дата перебування в АТО - 04.01.2015.
Громадська комісія із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій на своєму засіданні 16.11.2018, керуючись п. 1.4.1.3 ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4520, вирішила не включати ОСОБА_1 у список на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, оскільки на день розгляду заяви Комісією ОСОБА_1 не зареєстрований у м. Львові.
Листом від 07.12.2018 № 01-06/1466/18 Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, повідомив ОСОБА_1 про розгляд заяви про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, яка зареєстрована в Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій за №1-0248 на засіданні громадської комісії із захисту інтересів учасників антитерористичної операції 16.11.2018 та прийняття рішення про не включення у список на отримання одноразової матеріальної допомоги, оскільки згідно з поданою довідкою з місця проживання про склад сім`ї і прописку (Ф-2) від 25.09.2018 № 245 ОСОБА_1 зареєстрований та проживає у м. Золочів Львівської області з 26.01.2017.
Оскільки, виконавчий комітет Львівської міської ради не приймав відповідного рішення про надання (відмову у наданні) позивачу одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, ОСОБА_1 звернувся до суду.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 22.04.2019 у справі №1.380.2019.000018 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо не підготовки проекту рішення про надання (відмову у наданні) ОСОБА_1 одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань відповідно до його заяви від 24.11.2016. Зобов`язано Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради вжити заходи щодо підготовки проекту рішення про надання (відмову у наданні) ОСОБА_1 одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань відповідно до його заяви від 24.11.2016 та подати на розгляд виконавчого комітету Львівської міської ради.
26.04.2019 Виконавчий комітет Львівської міської ради рішенням №398 «Про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції - мешканцям м.Львова» відмовив у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції - мешканцям м.Львова згідно з додатком 2, зокрема, ОСОБА_1 . Підставою відмови у наданні одноразової матеріальної допомоги зазначив - відсутня реєстрація у м.Львові, зокрема на день розгляду заяви громадською комісією із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій.
Вважаючи, що відповідач протиправно не виплатив одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи спір, суд застосовує наступні норми права.
Так, відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робите те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб , що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий статус ветеранів війни визначає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі - Закон України №3551-XII).
Згідно з частиною четвертою статті 2 вказаного Закону місцеві ради, підприємства, установи та організації мають право за рахунок власних коштів і благодійних надходжень встановлювати додаткові гарантії щодо соціального захисту ветеранів війни.
Підпунктом 1 пункту а частини першої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР визначено власні (самоврядні) повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, до яких належать встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення.
23.04.2015 Львівська міська рада з метою належного забезпечення житлових умов учасників АТО та членів їх сімей, створення їм сприятливого суспільного середовища, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» прийняла ухвалу № 4520, якою затвердила Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції.
14.01.2016 Львівська міська рада прийняла ухвалу № 117, відповідно до якої ухвалила створити Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій. Відповідно до положення про Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій (надалі - Центр) є установою, яка надає послуги учасникам бойових дій, учасникам війни, членам їх сімей та членам сімей загиблих учасників, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та забезпечували її проведення. Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій підпорядковується управлінню соціального захисту департаменту гуманітарної політики, яке є його уповноваженим органом.
Ухвалою від 20.10.2016 № 1177 Львівська міська рада з метою створення належних життєвих умов для Захисників Вітчизни, вирішення питань щодо матеріального забезпечення учасників антитерористичної операції та членів їх сімей з врахуванням ухвали Львівської міської ради від 04.10.2016 № 1025 «Про захист інтересів учасників АТО - мешканців м. Львова» внесла зміни до ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4520 «Про затвердження Програми забезпечення житлом учасників антитерористичної операції» у назві та у пункті 1 слова «Програма забезпечення житлом учасників антитерористичної операції» замінила словами «Програма про захист інтересів учасників антитерористичної операції»; виклала текст Програми у новій редакції згідно з додатком до вказаної ухвали.
«Програма про захист інтересів учасників антитерористичної операції» (далі - Програма) розроблена для вирішення матеріально-побутових проблем учасників АТО та членів їх сімей, з врахуванням законодавчо закріплених прав громадян України на безоплатне отримання земельних ділянок.
Джерелами фінансування Програми є кошти міського бюджету м. Львова, а також кошти Державного бюджету України, що можуть бути залучені у встановленому законодавством України порядку.
Згідно з пунктом 1, 2 Програми учасниками АТО вважаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов`язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, учасники інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в АТО у районах її проведення у порядку, встановленому законодавством України.
Програма регулює питання забезпечення житлом, земельними ділянками та матеріальною допомогою військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, військовослужбовців Державної прикордонної служби України, учасників добровольчих військових формувань, що визнані такими за процедурою, встановленою Львівською обласною радою, які мають поранення, контузії чи каліцтва, одержані під час участі в АТО, учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій, та/або право на встановлення статусу особи, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а також на членів сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в АТО, і які мають статус члена сім`ї загиблого, а також члени сімей безвісно відсутніх протягом одного року у місці постійного проживання учасників АТО, зазначених у п. 1 вказаної Програми.
Відповідно до пункту 2.2 Програми розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань складає 100 тис. грн на одну особу, що має право на її отримання відповідно до такої Програми та підлягає коригуванню з врахуванням рівня інфляції на момент виплати. Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань виплачується одноразово у повному обсязі.
Згідно з п.3 Програми дія програми не поширюється на громадян, зокрема тих, які хоч і належать до категорії осіб, зазначених у пунктах 1 та 2 Програми, проте на момент набрання чинності ухвали ЛМР від 23.04.2015 року №4520 не були зареєстровані на території мЛьвова.
З метою забезпечення реалізації Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції, затвердженої ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 №4520, враховуючи звернення Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій від 09.11.2016 № І-00284, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення №1049 від 11.11.2016, яким затвердив Положення про громадську комісію із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій.
Поряд з цим, ухвалою Львівської міської ради від 21.06.2018 № 3597 внесено зміни до ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4520 «Про захист інтересів учасників антитерористичної операції». Викладено назву ухвали у новій редакції: «Про захист інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб», текст Програми у новій редакції згідно з додатком до вказаної ухвали «Програма про захист інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб» (далі - Програма).
Відповідно до п.1.5. Програми визначено що її дія не поширюється на осіб, які не відповідають п.1.4. Програми.
Відповідно до п 1.4.Програми її дія поширюється (у частинах, визначених розділом 2 та розділом 3 Програми) лише на осіб, які сукупно мають відповідати таким вимогам:
Місце проживання/перебування таких осіб зареєстровано у м. Львові, м. Винники, смт. Рудно та/або смт. Брюховичі станом на такі календарні дати:
1.4.1.1. День прийняття ухвали міської ради від 23.04.2015 № 4520 «Про затвердження Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції».
1.4.1.2. День подання звернення (заяви) відповідно до цієї Програми про забезпечення житлом або надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
1.4.1.3. День розгляду заяви Комісією та надання Комісією рекомендацій щодо осіб, які претендують на отримання житла, чи формування Комісією рекомендаційних списків щодо надання (відмови у наданні) одноразової матеріальної допомоги.
Згідно з пп. 3.10 п. 3 Програми на наступний робочий день після надходження на адресу Центру документів заявника Центр передає пакет документів Комісії, яка здійснює розгляд таких документів не пізніше закінчення термінів виплати матеріальної допомоги, встановлених рішенням виконавчого комітету.
Відповідно до пп. 3.11 п. 3 вказаної Програми за результатами розгляду документів заявників Комісія формує рекомендаційні списки щодо надання (відмови у наданні) одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань з врахуванням часу безпосередньої участі (дати заїзду) учасника антитерористичної операції в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та не пізніше п`яти робочих днів передає їх Центру.
Згідно з пп. 3.12 п. 3 Програми після отримання рекомендаційних списків Комісії Центр: протягом 10 робочих днів письмово повідомляє заявника про результати розгляду Комісією його заяви; вживає заходи (спільно з управлінням соціального захисту департаменту гуманітарної політики) для підготовки рішення виконавчого комітету про надання (відмову у наданні) одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Відповідно до пп. 3.14 п. 3 вказаної Програми виплату одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань здійснює управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики на підставі рішення виконавчого комітету про надання такої матеріальної допомоги.
Як слідує з матеріалів позовної заяви, 26.04.2019 виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про відмову у наданні ОСОБА_1 одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Підставою для відмови, як зазначає відповідач, слугувало те, що на день розгляду заяви позивача громадською комісією із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій, відсутня його реєстрація у м. Львові.
Судом встановлено, що Громадська комісія із захисту інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій, керуючись п. 1.4.1.3 ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4520, вирішила не включати ОСОБА_1 у список на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань 16.11.2018 року, оскільки на день розгляду заяви Комісією ОСОБА_1 не був зареєстрований у м. Львові.
Проте, з заявою про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань позивач звертався ще 24.11.2016 року, а Комісія розглянула заяву позивача і вирішила не включати його у список на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань лише через два роки - 16.11.2018 року, чим порушила строки розгляду такої заяви. Дане питання вже досліджувалось судом у справі №1.380.2019.000018 за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Львівської міської ради, Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій, Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, зокрема, було встановлено, що Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та підпорядкований йому Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій, при якому діє Комісія із захисту інтересів учасників антитерористичної операції, після подання ОСОБА_1 заяви від 24.11.2016 не вжили належних та своєчасних заходів щодо підготовки проекту рішення про надання (відмову у наданні) позивачу одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та не передала такий проект на затвердження виконавчому комітету Львівської міської ради.
Разом з тим, як встановлено судом, на день подання заяви позивач був зареєстрований на території м.Львова, що підтверджується довідкою з місця проживання, про склад сім`ї та реєстрацію, виданою Військовою частиною №4114 від 21.11.2016 №576, згідно якої ОСОБА_1 та члени його сім`ї прописані в АДРЕСА_2 . Датою реєстрації є 27.12.2013 року.
Тобто, на момент подачі заяви позивача, а саме 24.11.2016, останній проживав у м.Львові, що підтверджується вищевказаною довідкою і була чинною Програма забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, затверджена ухвалою Львівської міської ради №1177 від 20.10.2016 року, зокрема, п.3.1 Програми, відповідно до якого, дія програми не поширюється на громадян, які хоч і належать до категорії осіб, зазначених у пунктах 1 та 2 Програми, проте на момент набрання чинності ухвали ЛМР від 23.04.2015 року №4520 не були зареєстровані на території мЛьвова.
Відтак, виконавчий комітет Львівської міської ради безпідставно відмовив ОСОБА_1 у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Також позивач у своїй позовній заяві просить встановити судовий контроль за виконанням рішення.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення на підставі ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відтак, суд вважає за необхідне встановити судовий контроль за виконанням цього рішення суду та зобов`язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення.
Щодо судових витрат, то питання щодо їх розподілу суд не вирішує, оскільки позивач, відповідно до п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», звільнений від сплати судового збору і такий ним не сплачувався.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №398 від 26.04.2019 р. в частині відмови у наданні ОСОБА_1 одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно поданої ним заяви від 24.11.2016 р.
Зобов`язати виконавчий комітет Львівської міської ради надати ОСОБА_1 одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в сумі 100 000,00 грн. згідно поданої ним заяви від 24.11.2016 року.
Зобов`язати виконавчий комітет Львівської міської ради подати у десятиденний строк з дня набрання законної сили рішення суду звіт про виконання судового рішення.
Судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення виготовлено 07 листопада 2019 року.
Суддя Братичак Уляна Володимирівна