Ухвала суду № 85438391, 06.11.2019, Зміївський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
06.11.2019
Номер справи
621/3230/19
Номер документу
85438391
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

621/3230/19

2-а/621/59/19

УХВАЛА

іменем України

06 листопада 2019 року м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області:

головуючий - суддя Овдієнко В. В.

позивач - ОСОБА_1 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 ,

відповідач - Зміївський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області, місце знаходження: 63404, Харківська область, м. Зміїв, вул. Гагаріна, буд. 15,

у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Зміївського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіально управління юстиції у Харківській області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,

у с т а н о в и в:

04.11.2019 ОСОБА_1 звернувся до Зміївського районного суду Харківської області з адміністративним позовом до Зміївського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіально управління юстиції у Харківській області з вимогою про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 03.10.2019 щодо примусового виконання постанови Харківської митниці ДФС України від 09.07.2019 №1056/80700/19 про у справі про порушення митних правил.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Пунктом 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Адміністративний позов ОСОБА_1 поданий з приводу рішення державного виконавця щодо виконання постанови посадової особи Харківської митниці ДФС України, яка не відноситься до рішень у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої статті 20 КАС України, а тому ця справа не належить до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного суду, а тому, відповідно до частини 2 ст. 20 КАС України ця справа підсудна окружному адміністративному суду.

Нормами КАС України не передбачено правил щодо руху в судах адміністративного позову у разі, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до предметної підсудності іншого суду.

Водночас, згідно частини 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: 2) при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За таких обставин, належить застосувати аналогію закону та, відповідно до положень пункту 2 частини 1 статті 29, частини 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов ОСОБА_1 передати за предметною підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.

Відповідно до частини 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Згідно частини 1 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Керуючись статтями 2, 7, 9, 12, 20, 29, 30, 160, 171, 243-248, 294 Кодексу адміністративного судочинства України,

у х в а л и в:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Зміївського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження направити за предметною підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду (61022, м. Харків, майдан Свободи, 6).

Позивачу невідкладно надіслати копію ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Другого апеляційного адміністративного суду через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення, з одночасним надсиланням апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали складено та підписано суддею 06.11.2019.

Суддя: В. В. Овдієнко